dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40
  1. #21

    Domyślnie

    Jaro. Faktycznie – wraz z przeprowadzką świat nie stanie się lepszy. Będą te same codzienne kłopoty, ale jedno już masz za sobą i będzie tylko lepiej. Myślę, że brak entuzjazmu to po prostu zmęczenie, jesienne przygnębienie.
    Moi znajomi mieszkali wraz z dwójką dzieci w bloku z teściami i wykańczali nowe mieszkanie. Kiedyś wpadłam do nich zobaczyć jak idzie wykańczanie, co się okazało – mieszkanie było gotowe do zamieszkania, wg mnie wtedy wszystko było zrobione, firanki w oknach, meble łazienkowe, komplet wypoczynkowy, oczywiście parkiety płytki, dywany w pokojach, dziecięce pokoje wykończone w najdrobniejszym szczególe. Pytam „co wy tu jeszcze wykańczacie jak to jest w pełni umeblowane, wykończone mieszkanie?” „Jeszcze brakuje szafy wnękowej w przedpokoju i paru drobnych rzeczy typu: tu przykręcić listwę, tu zamontować dodatkowe oświetlenie itp. Zdziwiłam się mocno, ale oni powiedzieli, że są już tak zmęczeni wybieraniem, szukaniem, ustalaniem i realizowaniem swojej wizji, że nie mają siły się przeprowadzić i chcą dopieścić wszystko tak, by tylko z paroma walizkami wprowadzić się do domu, bo gdy się wprowadzą to chcą się tylko rozkoszować nowym domem, pić winko przy kominku, a nie tyrać tak jak tyrali przez ostatni rok.. Wtedy ich nie rozumiałam, myśląc, że ja choćby na materacu chcę zamieszkać w swoim domu. Ale teraz widzę, że część życiowej prawdy w tym było. A ta listwa, którą mieli zamontować do tej pory nie jest zamontowana, choć mieszkają już na swoim prawie rok.
    Myślę, że po prostu jesteś zmęczony, a wiesz, że jeszcze dużo przed Tobą.
    Wytrwałości i powodzenia.
    Może jeszcze nie poczułeś tego ciepła wyżej żołądka, że oto stało się.
    Może jeszcze gonisz króliczka ...

  2. #22
    Guest

    Domyślnie

    Zielona: dzięki za ciepłe słowa. W każdym razie, jak możesz to wprowadzaj się raczej na wiosnę lub w lecie.

  3. #23

    Domyślnie

    Jaro, NA PEWNO BĘDZIE LEPIEJ Chociażby z tego powodu, że od 07.11.2002 Anno Domini mieszkacie we własnym domu. To znaczy, że teraz może być już tylko lepiej! Gratuluję Wam bardzo, trzymam kciuki i odganiam wszystkie przeciwności i chochliki, jakie by chciały Wam poprzeszkadzać! A kysz, a kysz

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Luśka dnia 2002-11-12 21:53 ]</font>

  4. #24

    Domyślnie

    Gratuluję! Będzie dobrze -na pewno

  5. #25
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie życzenia. Zawsze wiedziałem, że na Forumistów można liczyć w każdej sytuacji.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Jaro, jak masz ustawionego Buderusa. Jeżeli możesz to podaj parametry. U nas troche za dużo "pali" - mamy przewymiarowany /kupiony docelowo do ogrzania 400m2/. Nasz kocioł ma 28kw, pogodówkę, zasobnik 160l.

  7. #27
    Guest

    Domyślnie

    Majka: tak z głowy nie potrafię. Sprawdzę i odpiszę.

  8. #28
    Guest

    Domyślnie

    Majka: sprawdziłem i wysłałem Ci na priva. Ciekawe, czy jeszcze potrzebujesz ? Może już doszłaś z piecem do prozumienia ?

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Dzięki, do "porozumienia" z piecem jeszcze nie doszłam. Mówimy w różnych językach Ani kijem, ani marchewką. U nas trudno ocenić ilość spalanego gazu, bo palimy w kominku. Ale dla Tomka /rodowity Krakus/, każdy metr gazu.....

  10. #30

    Domyślnie

    Tak czytałem ten dziennik i na końcu trochę się wzruszyłem. Końcówka zabrzmiała jak pójście na dno Kurska, itp. Zdaję sobie sprawę, że tak nie jest, ale jakoś smutno, że to już ostatni i ostateczny wpis.

    Gratuluję Ci Jaro po pierwsze i najważniejsze zbudowania i zamieszkania we własnym domu, po drugie gratuluję dziennika - bo tak mi się coś zdjae jesteś pierwszy który zaczął i skończył swój dziennik.

    Mam nadzieję, że będziesz zaglądał na forum i będziemy mogli liczyć na twoje doświadczenie.

    Pozdrawiam - udanych świat w nowym miejscu.

  11. #31
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki kodi. Z Forum oczywiście nie znikam, chyba, że mnie siłą eksmitują . Polubiłem to miejsce a zwłaszcza tych ludzi.
    Będę oczywiście kibicował budowom innych Forumistów - także Twojej, kodi.

  12. #32

    Domyślnie

    Jaro, dzięki za zainteresowanie.
    Powiedz mi czy można gdzieś zobaczyć twoją chatkę. Opis, opisem, ale wzrok bardziej do mnie przemawia.
    Pozdrawiam

  13. #33
    Guest

    Domyślnie

    Jaro,
    serdecznie gratuluję. !!!
    Ja też chętnie obejrzałabym domek.

  14. #34
    Guest

    Domyślnie

    Opal: dzięki.
    Co do zdjęć: faktycznie, mam zamiar pokazać domek, więc chyba szybciej rozpakuję skaner i przywiozę z "depozytu" komputer, żeby coś zeskanować.

  15. #35

    Domyślnie

    Czekam, myślę, że nie tylko ja.
    Pozdrawiam

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    gratulacje jaro i wszytkiego dobrego w nowym domku !!!!

  17. #37
    Guest

    Domyślnie

    Ivonesca: dziękuję. Wszystkim nam życzę, żeby Mikołaj nie zapomniał o naszych potrzebach budowalnych .

  18. #38
    Guest

    Domyślnie

    Trochę to trwało, ale wreszcie jest. W galerii zdjęć jest już zdjęcie mojego domu. Kto ma ochotę pooglądać - zapraszam.

    jaro

  19. #39

    Domyślnie

    Chciałam zapytać, czy instalację CO zrobiłeś wg projektu (tzn. jednorurową)?
    Pozdrawiam

  20. #40
    Guest

    Domyślnie

    Sorki za opóźnienie w odpowiedzi, ale "bawiłem" na urlopie. Nie - instalację c.o. robiłem według osobnego projektu.

    pozdrawiam

    jaro

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony