dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 90
  1. #81
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    yaro_1977

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    A co myślicie o płytach OSB na ścianki działowe ? Twradsze od g-k i chyba lżejsze od BK tylko nie wiem co z ich parametrami dzwiękoszczelności.

  2. #82
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    japriv

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Nadarzyn Strzeniówka
    Posty
    52

    Domyślnie

    no to co najlepsze na ściany działowe? mam zewnętrzne ściany z Leiera i nie wiem z czego wbudowac ściany działowe - mój dom jest parterowy bez poddasza. będę pzeeeeeoooooogromnie wdzięczna za rady od mądrzejszym odemnie

    z góry dzięki

  3. #83

    Domyślnie

    A my właśnie z płyt osb będziemy tworzyć ścianki
    domek jest drewniany i sama płyta K-G mnie nie przekonuje... będzie OSB 10mm - wełna szklana 15 - OSB 10mm
    Grunt to ciepło i pewnie!
    "Nadzieja nie jest marzeniem, lecz sposobem przekształcania marzeń w rzeczywistość."
    — Léon-Joseph Suenens -

  4. #84

    Domyślnie

    U mnie ściany działowe na poddaszu są z połówki pustaka, nośne z całego pustaka wszystko otynkowane. Skosy i sufity będą z płyty k-g. Ekipa od regipsów miała pojawić się już miesiąc temu i ciągle przekłada termin, mam nadzieję że w końcu się pojawią

  5. #85

    Domyślnie

    Ściany działowe, czyli najlepiej prosto, lekko, przyjemnie. Jak najbardziej wszelkie płyty KG czy OSB, ale trzeba pamiętać, że poza tym, że będą stały, wiele użytku z tych ścian nie będzie. Ja osobiście polecałbym BK na ściany działowe, szerokość 10cm albo 12 cm i wszystko gra i buczy Porządny materiał, przyjemny materiał, trwały materiał, łatwo się z nim obejść itd.

  6. #86

    Domyślnie

    W moim projekcie są ściany z KG i strop TERRIVA, natomiast ja chcę KG, zastąpić cegłą 11,5 i mam w związku z tym pytanie, czy mogą zmienić na taki materiał jeśli w projekcie jest KG i jeśli tak to czy strop wytrzyma obciążenie ??????????????????????

  7. #87

    Domyślnie

    Podoszę do góry - jeszcze raz
    Cytat Napisał Maciej_Konin Zobacz post
    W moim projekcie są ściany z KG i strop TERRIVA, natomiast ja chcę KG, zastąpić cegłą 11,5 i mam w związku z tym pytanie, czy mogą zmienić na taki materiał jeśli w projekcie jest KG i jeśli tak to czy strop wytrzyma obciążenie ??????????????????????

  8. #88

    Domyślnie

    Rozumiem, że te ściany działowe, o których mówisz mają być na piętrze? Teoretycznie, sporo ludzi ma zastrzeżenia do Terivy już bez ceglanych ścian na niej, ale zwykłe obciążenia domku jednorodzinnego ten strop bez problemu utrzyma. Co do ścian z cegieł,wszystko zależy od tego jak dużo ścian i na jakiej powierzchni będzie. Inna rzecz, jeśli ściany działowe na górze i dole będą się pokrywać, wtedy nie powinno być problemu. Tak czy siak wszystko jest dobrze przeliczyć dla pewności.

  9. #89

    Domyślnie

    ja bym stawial na BK lekki i odp gestosci, a co do dzwiekow i tak beda przelazic przez drzwi, co do k-g moze i latwo lekko i szybko ale sciana fakt, potykasz sie wpadasz i scianka poszla

  10. #90

    Domyślnie

    No co tu wiele mówić, ciężko zaprzeczyć.
    Ale nie dziwie Ci się Macieju, że nie chcesz mieć ścian z kartonu i gipsu.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony