dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1

    Domyślnie Motoryzacja, samochody jakimi jeździcie, samochody najtańsze w utrzymaniu ?

    Mam kilka pytań w kąciku motoryzacyjnym. Szykuje się do zakupu auta i zastanawiam się nad zakupem w miarę taniego auta i taniego w utrzymaniu. Z bieżących ofert dealerów motoryzacyjnych najbardziej odpowiada mi oferta Renault, dokładnie to zastanawiam się nad Dacią Duster.

    Znalazłem nawet zestawienie, w którym Dacia duster otrzymała super opinie na tle konkurencji bezapelacyjnie zwyciężyła. Przede wszystkim duster zwyciężył w rankingu samochodów najtańszych w utzrymaniu. W samochodach klasy średniej nie ma sobie równych.

    1. Dacia Duster dCi 90 KM - 430 euro/miesiąc - 1694 zł; 34,4 eurocentów/kilometr – 1,35 zł
    Terenowa Dacia duster. SUV który nie jest drogi


    2. Skoda Octavia 1.6 LPG – 439 - euro/miesiąc - 1730 zł; 35,1 eurocentów/kilometr – 1,38

    3. Skoda Yeti 1,2 TSI – 473 euro/miesiąc - 1864 zł; 37,8 eurocentów/kilometr – 1,5 zł

    4. Nissan NV200 1,5 dCi – 482 euro/miesiąc - 1899 zł; 38,6 eurocentów/kilometr – 1,5 zł

    5. Mitsubishi ASX 1.6 - 491 euro/miesiąc - 1935 zł; 39,3 eurocentów/kilometr – 1,55 zł

    podało: ADAC - międzynarodowe stowarzyszenie niezależnych rzeczoznawców.





    Aha i nie jestem dealerem samochodowym, nie prowadzę komisu motoryzacyjnego.

    Chciałabym wybrać samochód, który wytrzyma moją gruntową drogę dojazdową do domu, czyli w zimę nie będzie problemów z np. wyruszeniem spod domu (model 4x4) . Samochód, który przewiezie komfortowo 4-5 osób + psa. A w bagażniku zmieszcze walizki na wakacje. Od czasu do czasu - etap urządzania domu - bez problemów przewioze zakup z marketów typu castorama, leroy merlin.

    Wreszcie auto nie może być za drogie

    czy ktoś ma pomysł co kupić? na razie jestem zachwycony dusterem.
    Ostatnio edytowane przez lulkas ; 12-01-2011 o 10:23

  2. #2

    Domyślnie

    Proponuję Jeepa Grand Prix

  3. #3

    Domyślnie

    Faktycznie fajne autko. Biorę pod uwagę zakup Jeep Grand Cherokee . Używany jeep, z lepszym wyposażeniem wychodzi tyle co wersja Laurent dacii duster.

  4. #4

    Domyślnie

    A tu jest porządne autko. I TANIO!!!

    Tanie auto!!!

  5. #5

    Domyślnie

    Ja nie wierzę w te całe zestawienia, wszyscy kłamią, producenci zawsze podają np. średnie spalanie, a ma to miejsce na przy dobrych warunkach drogowych, jedostajnej jeździe, poza miastem itp., czyli inaczej niż jest w rzeczywistości. Poza tym zależy też czy masz ciężką nogę. Głównie uwagę należy zwrócić na awaryjność auta, ceny części zamiennych, dostępność serwisową (bo rozumiem że to będzie nowe auto).

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Też tak szukałem. Na 4 osoby+ ew. jedna ekstra (nie przewidziałem potomka... ), z możliwością zapakowania paru gratów do bagażnika, niewielką pojemnością i w miarę bezobsługowe (nie mam "kompleksu małego członka"(jak to się znajoma wyraziła) więc potężne wypasione fury mnie nie jarają ). Najlepiej 4x4(ale niekoniecznie) z wysokim zawieszeniem.
    Wstępna propozycja Grand Vitara,ale poprzedni model z rozłącznymi napędami( >2005).
    Zostałem przy Suzuki Ignis (już nieprodukowany) 1,3DDIS ( Multijet Fiata).
    Silnik raczej bezobsługowy stosowany w Fiatach i Oplach. Zawieszenie dość wysokie( z różnych wertepów wyjeżdżałem). Paliwa dużo nie żre. Bagażnik... cóż żadna rewelacja, ale na wakacje wolę zabierać "trumnę", a w bagażniku podręczne, szybko dostępne graty. Choć wózek bez problemu wchodzi i to z gondolą.
    Ale to używany - teraz na pewno zastanawiałbym się nad SX4 4x4 z tym samym silnikiem. Ale, że nie mam żadnych problemów z tym więc zmieniać nie będę.
    A nowego bym nie kupił - trzaśnięcie drzwiami -xxx%, serwis wysoko płatny, a gwarancja? Cóż mój Biperek był w serwisie w ciągu kilkunastu miesięcy 7 razy, w tym 2x holowanie z drogi. Pali malutko mimo deptania, wygodny dość jest, serwis bardzo dobry...ale tracę czas na naprawach, wtedy kiedy jest najbardziej potrzebny (prawo Murphy-ego się kłania).
    Wejdź na www.autocentrum.pl w dział "opinie" i poczytaj o wybranym przez siebie aucie uwagi użytkowników. ADAC olej - dla nich awarią jest uszkodzenie koła czy brak paliwa.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    To nikt nie jest zainteresowany dacią duster? Może ktoś już ma i może napisać wrażenia z jazdy autem?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał lulkas Zobacz post
    To nikt nie jest zainteresowany dacią duster? Może ktoś już ma i może napisać wrażenia z jazdy autem?
    Chyba nie

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał wykrot Zobacz post
    A tu jest porządne autko. I TANIO!!!

    Tanie auto!!!
    wykrot!
    tylko 224 koniki przy 3200 pojemnosci w benzynie ? porażka

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    wykrot!
    tylko 224 koniki przy 3200 pojemnosci w benzynie ? porażka
    Ale on nie pisał, że w utrzymaniu tanie

  13. #13

    Domyślnie

    Auto spełniające Twoje wszystkie założenia to auto służbowe! Pod warunkiem jednak, że sam je wybierzesz.
    Przybyłem, kupiłem, wybudowałem dom ... Właśnie taki -
    http://foto.onet.pl/X3IDOVV+UWdSZVdk...U6CWgMNQZ+W2gB
    a teraz...

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka Zobacz post
    Ale on nie pisał, że w utrzymaniu tanie
    no chyba że....

  15. #15

    Domyślnie

    Od stycznia 2012 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uruchamia
    elektroniczny system obsługi płatności za przejazd drogami publicznymi dla aut osobowych – informuje „Puls Biznesu”.
    http://biznes.onet.pl/nowy-system-pl...gi-publiczne-d...




    BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ!!!! Kutwa mać .
    Wiara czyni ...............czuba.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar m@rek
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    94
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Wracając do tematu. Powiedzcie mi, jak to jest? Ludzie na różnych forach zadają pytanie: "jaki samochód kupić?" Padają tysiące podpowiedzi a gościu (lub gościówa) zadający pytanie kupuje zupełnie co innego niż mu doradzano?

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał m@rek Zobacz post
    Wracając do tematu. Powiedzcie mi, jak to jest? Ludzie na różnych forach zadają pytanie: "jaki samochód kupić?" Padają tysiące podpowiedzi a gościu (lub gościówa) zadający pytanie kupuje zupełnie co innego niż mu doradzano?
    Pamiętam zabawną historię .Napaliłem się okrutnie na Mazdę MX - 5. Łaziłem ,węszyłem ,przesmradzałem i po 3 miesiącach z dnia na dzień podjąłem decyzję i kupiłem.....
    Nissana Patrola

    Jedna z bardziej rozsądnych głupot w mym życiu....

  18. #18

    Domyślnie

    Znajomy zarobił pierwszą kasę na statku norweskiego armatora i chciał kupić pierwsze własne auto, oczywiście puchacza. Jako że nie doświadczony, udał się po poradę do kumpla byłego taryfiarza a ten doradził mu m.in. by nie kupił czasem okulara pierwsze wydanie z pompą lukasa. No i pojechał do dusllerdorfu bo tam gros komisów a że w grę wchodził tylko kolor metalic srebro albo czarna perła kupił srebrnego. Okulara pierwsze wydanie. A po zatankowaniu pirwszy raz w naszym kochanym kraju padła pompa.............
    ...owoc żywota Twojego je ZUS

  19. #19

    Domyślnie

    Najtańsze w utrzymaniu - diesel made in japan.
    Ostatnio edytowane przez QBELEK ; 29-01-2011 o 22:44
    ...owoc żywota Twojego je ZUS

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBELEK Zobacz post
    Znajomy zarobił pierwszą kasę na statku norweskiego armatora i chciał kupić pierwsze własne auto, oczywiście puchacza. Jako że nie doświadczony, udał się po poradę do kumpla byłego taryfiarza a ten doradził mu m.in. by nie kupił czasem okulara pierwsze wydanie z pompą lukasa. No i pojechał do dusllerdorfu bo tam gros komisów a że w grę wchodził tylko kolor metalic srebro albo czarna perła kupił srebrnego. Okulara pierwsze wydanie. A po zatankowaniu pirwszy raz w naszym kochanym kraju padła pompa.............
    Inna zabawna sytuacja ,ma związek właśnie z paliwem. "Siedząc" praktycznie do emerytury Germani ,praktycznie co tydzień jeździłem do domu.Obserwowałem z uśmiechem jak wszyscy Polacy ,dosłownie na oparach "dociągali" do pierwszego CPN -u za granicą. Prawdziwy szok przeżył kumpel , którego zabrałem ze sobą na tydzień
    by sobie "dorobił". Ostatni SCHELL w Germani ,zjeżdżam i leję do pełna. Jak jeszcze 40 l w kanistry nalałem - myślałem ,że trzeba go będzie cucić. Ochłonął po 100 km,zaczął się pytać i przyznał rację. Mieczysław z silnikiem CDI od pół roku dopiero był w sklepach , więc problem był w Polsce nie znany .

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony