dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 11
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 210
  1. #1

    Domyślnie Czy macie w domu obrazy?

    Pytanie jak w tytule - czy macie lub będziecie mieli na ścianach jakieś obrazy? Nie mam na myśli drogich inwestycji, ale czy myślicie ozdobić swoje wnętrza chociażby jakimiś reprodukcjami, czy pracami własnymi, albo dzieci? Jeśli tak, to jakie, jak duże, w jakim charakterze (czy może sztuka współczesna, czy może tradycyjna)? W jakich pomieszczeniach? Czy w ramach, czy w antyramie, czy może delikane proste ramki? Czy będą to pojedyncze obrazy(ki), czy może serie? Ja bardzo lubię obrazy, moja mama maluje i bardzo mnie ciekawi Wasze zdanie na ten temat.

  2. #2

    Domyślnie Re: Czy macie w domu obrazy?

    Cytat Napisał Magdzia
    Pytanie jak w tytule - czy macie lub będziecie mieli na ścianach jakieś obrazy? Nie mam na myśli drogich inwestycji, ale czy myślicie ozdobić swoje wnętrza chociażby jakimiś reprodukcjami, czy pracami własnymi, albo dzieci? Jeśli tak, to jakie, jak duże, w jakim charakterze (czy może sztuka współczesna, czy może tradycyjna)? W jakich pomieszczeniach? Czy w ramach, czy w antyramie, czy może delikane proste ramki? Czy będą to pojedyncze obrazy(ki), czy może serie? Ja bardzo lubię obrazy, moja mama maluje i bardzo mnie ciekawi Wasze zdanie na ten temat.
    Trudno mi sobie wyobrazić dom bez obrazów, ciekawych zdjęć, reprodukcji,ikon itp. to przeciez pokazuje że dom zyje i nadaje się charakteru. U mnie są, u przyjaciół są też( równiez twórczosć mamy przyjaciela) i to w zasadzie w kazdym pomieszczeniu.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Słuchaj, ja za 2 tygodnie wstawiam okna i drzwi do domu, parter 170m2.
    A moja żona ma obrazy na 85% ścian, składowane są na szafach, ostatnio
    oprawiła serię 7 linotypów ( tak się chyba nazywa ta technika) z końca XiX w. ( ok. 100,- pln/szt. + oprawa ). Za nieduże pieniądze można znaleźć coś ciekawego.
    Pozdro
    J

    Największy obraz z piekna ramą dostaliśmy od dalekiej kuzynki która likwidowała dom, jak znalazł nad kominek.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja tez nie wyobrazam sobie domu gdzie nic nie wisi na scianach
    Lubie sztuke wschodu, znajomy malarz, Mongol, pieknie maluje wizerunki Buddy, krajobrazy ze stepow mongolskich, konie, etc. Za nieduze pieniadze mamy od niego duzo ciekawych obrazow. Poza tym mamy oprawione drzeworyty arabskie, wersety z Koranu, sceny ze starych perskich ksiazek. W naszym poprzednim domu na calej klatce schodowej wisialo 60 zdjec rodzinnych, zdjecia dzieci jak te byly male, zdjecia z podrozy, te smieszne i te wzruszajace. Teraz w wynajetym mieszkaniu nie ma na to wszytko miejsca, juz nie mozemy doczekac sie kiedy wreszcie przeprowadzimy sie do naszego nowego domu. Na etapie robienia elektryki, uwzglednilismy nad ktorym obrazkiem chcemy miec swiatlo, itp. No i oczywiscie bedzie miejsce na te obrazy namalowane przez nasze male pociechy. Dom w wystorju do przesady minimalistycznym, gdzie nie ma miejsca na obrazy, to dla mnie zaden dom pozdrawiam

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Moja koleżanka - wnętrzarz ( -karka !!? ), powiedziała :
    wnętrze tworzy :
    - dobra posadzka,
    - ładne firanki i zasłony,
    - odpowiednio dobrane obrazy,
    .........a potem nawet kiepskie meble nie zepsują ( za bardzo !!! ) wnętrza.

    J

  6. #6

    Domyślnie

    Moja córeczka, Magdziu, ślicznie maluje, i robi fajne figurki z masy solnej - polecam, niedrogo Moja córeczka kiedyś zastrzeliła mnie informacją że w przedszkolu założyła firmę - i jej koleżanki to pracownice Profil działalności - sprzedaż figurek z masy solnej. Cel - "wybudujemy sobie domek, mamusiu" co mnie rozczuliło, przyznam.
    Takie obrazki będą najładniejsze na ścianach

  7. #7

    Domyślnie

    Mam serię "Cztery pory roku". Cztery obrazy malowane na jedwabiu. Cudeńko. Jak znajdę jeszcze coś,co mnie "powali", też powieszę.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    W sypialni na jednej scianie zamierzam zrobic album rodzinny. Ładnie oprawione czarno-biale zdjecia z dzieciństwa mego i męża, zdjecia slubne naszych rodzicow i najbardziej zabawne zdjęcia dzieci.
    Dzieki temu, codziennie bedę zerkać na "obrazy" sercu najbliższe.
    Mam już wyprowadzone kable do poświetlenia tej minigalerii, będzie ona we wnęce sciennej, pomalowanej ciemniejszym kolorem dla uzyskania efektu głębi.

  9. #9

    Domyślnie

    Gdy myślę o moim rodzinnym domu to widzę te wszystkie obrazy wiszące na ścianach, stojące na podłodze, za szafami... klimat nie z tej ziemi . Uważam, że dom bez obrazów jest zimny - dlatego denerwują mnie komentarze, że białe ściany, kamień i minimalizm to chłodne wnętrza - wystarcze dodać np. obrazy i jest ten klimat !!
    Dostałam troszkę obrazów i obrazków od moich rodziców, kupuję też po 50 - 100 (pewnie niewiele warte) obrazy amatorów i początkujących "artystów" na allegro.
    Dom bez obrazów to nie dom (dla mnie naturalnie)!

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Chciałabym kiedyś powiesić na ścianach moją radosną twórczość. Czasami swędzą mnie palce i chwytam pędzel. Cóż, jak wszystkie te dzieła są dosłownie wynoszone przez krewnych i przyjaciół. Mi jak dotąd udało się zachować tylko portret mojego małzowiny, a tylko dlatego, że był to prezent dla niego.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Dom z obrazami to dom z charakterem.

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    Ja mam w 64 mieszkaniu dosłownie galerię!
    Plakatowe zdjęcia moich córeczek, robione od urodzenia młodszej - ponad 3 lata temu.Jak ktoś nowy do mnie przychodzi, to najpierw - o!jakie kolory!a potem :O!ale fajne zdjęcia!Bo nie ma jak zdjęcia dzieciaków - Maluszek po urodzeniu, Starsza z uśmiechem bez mleczaków, które właśnie wypadły, zdjęcia całuśne i zadumane, różne.W nowym domku będą też miały swoje miejsce - myślę o dwóch ściankach z oświetleniem.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Mam tylko pare obrazów, a chcialabym mieć duzo Może kiedyś moje ściany nimi się zapełnią.

  14. #14

    Domyślnie

    Macie super pomysły (zdjęcia dzieci, figurki solne, własne dzieła)! A mój mąż jest przeciwny wieszaniu obrazów, i czegokolwiek w ogóle na ścianach Nie mam ich dużo, są naprawdę delikatne, dyskretne (fakt, że dość spore), w srebrnych prostych ramkach, a on nie i nie. Może jak to przeczyta, to się przekona. Moja mama malowała kiedyś na jedwabiu, malowała też doniczki, może ją poproszę, coś mi namaluje... Pod warunkiem, że uparty małż pozwoli powiesić

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Ja u siebie chciałabym powiesić jak najwięcej zdjęć (zwłaszcza mojej córki) w sepii - wg mają więcej uroku niż kolorowe Najgorsze jest to, że nie mam gdzie wywołać takich zdjęć. Jeżeli mi się nie uda to chciałabym, żeby to były zdjęcia czarono-białe.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maxtorka
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.473

    Domyślnie

    U nas obrazów nie będzie , natomiast mamy lekkiego bzika fotograficznego i na pewno zawiesimy zdjęcia . Przez parę lat trochę tego zgromadziliśmy ( czyt.zrobiliśmy ) . Większość stanowić będą zdjęcia przyrody , krajobrazy ale myślę , że galeria rodzinna też znajdzie swoje miejsce . Zdjęcia będą w formacie 60x40 umieszczone w antyramach z pastelowym passe-partout . W obecnym mieszkaniu passe-partout jest w kolorze zielonym a właściwie ciemnej oliwki i wygląda super . Zdjątka rodzinne zrobimy mniejsze i może oprawimy w jakieś delikatne ramki . Jak się już wprowadzimy bedziemy mieli co robić w długie zimowe wieczory przy kominku , bo najtrudniej będzie wybrać z tej masy zdjęć .

    Pozdrawiam - Maxtorka

  17. #17

    Domyślnie

    Ja również uważam, że dom bez obrazów to dom bez duszy i charakteru.
    Mam na ścianach powieszone obrazy które wykonałam osobiście czyli wyhaftowałam haftem krzyżykowym, oprawione są w ramy dobrane do obrazu i wnętrza. Wszystko razem tworzy spójną całość i klimat, który sprawia że w domu jest przytulnie i miło. Mam również kącik ze zdjęciami rodzinnymi gdzie są nasze dzieci w różnym wieku, wtedy gdy były małe a także z różnych wyjazdów wakacyjnych.
    Haftowanie obrazów, może w dzisiejszych czasach niemodne - jest moją pasją, cieszę się gdy na czystym płótnie pojawiają się widoki, kwiaty i inne rzeczy, a jeszcze bardziej cieszy mnie gdy podoba się to innym osobom. Miło posłuchać że się robi coś co sprawia przyjemność innym.
    Pozdrawiam.

  18. #18

    Domyślnie

    satino, a czy kupujesz gotowe wzory do hatfowania, czy improwizujesz? Mnie się to bardzo podoba, b. dawno próbowałam tej sztuki, ale tylko na takich gotowych rysunkach. Czy Twoje obrazy są duże, czy to są takie miniaturki wielkości chusteczki?

  19. #19

    Domyślnie

    U mnie będzie bardzo dużo obrazów - wykonanych haftem krzyżykowym.
    Aktulanie czekają na swój wielki dzień, część jest oprawiona i wisi na ścianach w cienkich drewnianych ramkach, a druga część nieoprawiona i poukładana w szafie.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    mam kilka obrazów malowanych przez zaprzyjaźnionych artystów( są to ciekawe zakątki mojego miasta, Kazimierza Dolnego, ale malowane przez znajomego , lasy po ktorych jeździmy na rowerach , portrety mój i Kasi )
    oraz zrobię galerię -kącik wspomnień - przy schodach prowadzących na piętro- zdjęcia naszych Dziadków,Rodziców ,Nasze i Dzieci w róznych okresach życia (np. ślubne moich Dziadkow -moja Babcia była śliczną kobietą , albo Dziadka w mundurze ułana ...) Odpowiednio podświetle i wiem ,że efekt będzie superancki......
    Acha , mam jeszcze obraz Salwadora Dali " Chrystus ukrzyżowany"- kopia z certyfikatem z Muzeum Salwadora Dali podarowany przez brata -Jest piękny .....
    Kaśka ma w swoim pokoju dziesiątki zdjęć oprawionych w ramki, ale ramki sama zdobi ,nakleja i maluje....cudnie...
    Obrazy i zdjęcia tworzą duszę mieszkania - Magdzia rób i nie pytaj męża , zobaczy efekt , napewno mu sie spodoba...

Strona 1 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony