dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Jaki alarm do niekompletnej instalacji?

    Witam,
    tak to jest jak sie czlowiek zabiera do czegoś o czym nie ma pojecia

    wiec tak, przed termomodernizacją domku pmyślałem żeby poprowadzić instalacje pod instalację alarmową. Tak też zrobiłem: w pomieszczeniach 5 czujek + doprowadzenie instalacji do syreny zewnętrznej.
    Wszystkie przewody (wraz z zasilaniem 230V) doprowadziłem do ganku przy drzwiach wejściowych, i tu był mój błąd bo zapomniałem że od tego jest obudowa z centalą , a przy wejściu tylko manipulator.
    Nie ma już możliwości przłożenia tych przewodów.
    Teraz pytanie. Czy jest na rynku jakiś alarm który ma w zestawie zintegrowaną obudowę wraz z manipulatorem (czyli manipulator jest wbudowany w obudowe centrali)?
    . Miejsca jest tam ok 250x350 mm

    dzieki.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar crab
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Zielona strona Warszawy
    Posty
    169

    Domyślnie

    To wielce nierozsądne by połączyć manipulator z centralą w jedną całość. Przecież wystarczy zerwać taką centralę i koniec alarmu. A gdzie miejsce na zasilanie awaryjne?

    Może da rade jakoś się wkuć w ścianę i schować centralę? Może da się przebić z przewodami do sąsiedniego pomieszczenia i tam schować centralę? Z przewodem do manipulatora można wrócić do przedsionka.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BasH
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Bory Tucholskie
    Posty
    1.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Ewentualnie wyryć bruzdę do miejsca, gdzie będzie pucha z alarmem. W miejscu dotychczasowego zejścia wszystkich nitek wkuć podtynk głowice kronowską, rozszyć dojścia, rozszyć wyjścia nowych przewodów (przedłużka) do nowej lokalizacji puchy z centralą, nie zapomnieć o powrocie do manipulatora, zakryć puchę łączeniową, zatynkować.

    Aha. Sama syrena słabo rusza otoczenie. Ja robię na każdym z 3 szczytów syrenę z sygnalizatorem, powiadomienie GPRS. Nieduży koszt, a odstrasza - dużo pracy z ew. eliminacją.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał czester 1 Zobacz post
    Witam,
    tak to jest jak sie czlowiek zabiera do czegoś o czym nie ma pojecia

    wiec tak, przed termomodernizacją domku pmyślałem żeby poprowadzić instalacje pod instalację alarmową. Tak też zrobiłem: w pomieszczeniach 5 czujek + doprowadzenie instalacji do syreny zewnętrznej.
    Wszystkie przewody (wraz z zasilaniem 230V) doprowadziłem do ganku przy drzwiach wejściowych, i tu był mój błąd bo zapomniałem że od tego jest obudowa z centalą , a przy wejściu tylko manipulator.
    Nie ma już możliwości przłożenia tych przewodów.
    Teraz pytanie. Czy jest na rynku jakiś alarm który ma w zestawie zintegrowaną obudowę wraz z manipulatorem (czyli manipulator jest wbudowany w obudowe centrali)?
    . Miejsca jest tam ok 250x350 mm

    dzieki.
    Ja w takiej sytuacji załozyłbym centralke na piloty np. Micra Satela
    http://market.istore.pl/pl/modul-alarmowy-micra.html
    Centralka ma wbudowane powiadomienie sms, więc jeżeli ktoś wejdzie bez wyłączenia alarmu centrala zdązy wysłać powiadomienie sms.
    Później niech intruz rozbija obudowe

    Pozdr.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tadeusz Hypki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Janki
    Kod pocztowy
    05-094
    Posty
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał czester 1 Zobacz post
    Witam,
    tak to jest jak sie czlowiek zabiera do czegoś o czym nie ma pojecia

    wiec tak, przed termomodernizacją domku pmyślałem żeby poprowadzić instalacje pod instalację alarmową. Tak też zrobiłem: w pomieszczeniach 5 czujek + doprowadzenie instalacji do syreny zewnętrznej.

    dzieki.
    Kup z Allegro to:
    http://www.elkom.com.tw/relay_b/PLC2...polska_036.pdf

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tadeusz Hypki Zobacz post
    No i oczywiście jest chińszczyzna.
    Szkoda tylko, że nie czytasz wcześniejszych postów, bo dużo lepsze i tańsze rozwiązanie podał kolega Darek_w
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 07-11-2011 o 06:38
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony