dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 77
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1523
  1. #41
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Cytat Napisał jola_krzysiek Zobacz post
    Przecież kult JP II w Polsce istnieje od dawna [nawet za Jego żywota modlono się do Niego]. Bez względu na decyzję Watykanu znaczna część Polaków katolików uważa Go za świętego. Jeżeli ktoś jest ateistą, agnostykiem, nie wierzącym [tylko w co?], innej wiary to jest mu to obojętne czy zostanie wyniesiony oficjalnie na ołtarze czy nie. Dla jednych był człowiekiem bez skazy, dla innych nie. I o co się spierać? Niewielu jest żarliwych katolików, którzy mieliby złe zdanie o JP II. A dla tych osób "z innych owczarni" to nie ma znaczenia.
    K.
    Bardzo mi się podoba Twoja wypowiedź.
    Akurat tutaj wojujący ateizm czy nachalny katolicyzm są jednakowo głupie.
    To temat wyjątkowo intymny.

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek-B Zobacz post
    Potem potnie się świętego..
    i ..temu kostkę z rączki , innemu z nóżki . BRRRRR!


    No co ty.. Któz by nie chciał mieć w domu kawałka Świętej Śledziony...
    Ostatnio edytowane przez coulignon ; 18-01-2011 o 18:03
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  3. #43

    Domyślnie

    Albo szczebel z drabiny....
    Wiara czyni ...............czuba.

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pepeg z Gumy Zobacz post
    To temat wyjątkowo intymny.
    tzn. który temat? jakiś wątek czy całość?

  5. #45

    Domyślnie

    No co ty.. Któz by nie chciał mieć w domu kawałka Świętej Śledziony...
    Ja bym nie chciał, bo to akurat to jest chore .....

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamykkamyk2 Zobacz post
    Ja bym nie chciał, bo to akurat to jest chore .....
    E... Mało wiary w Tobie. Już 200 parafi chce mieć... wprawdzie nie papieską śledzionę no ale zawsze:
    Podczas sekcji zwłok księdza Popiełuszki wycięli fragmenty wątroby, nerek i śledziony oraz pobrali krew kapłana – w tajemnicy przed komunistycznymi władzami. A potem fragmenty ciała umęczonego przez reżim księdza przekazali Kościołowi. Ukryto je w kaplicy sióstr misjonarek z Białegostoku. Relikwie zamurowano w jednej ze ścian.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    E... Mało wiary w Tobie. Już 200 parafi chce mieć... wprawdzie nie papieską śledzionę no ale zawsze:
    Pewnie jest jakis ranking takich relikwi. Najbardziej cenione to chyba serce? Potem pewnie wątroba, żołądek, śledziona dalej a nerki to chyba dla tych co nie do końca zasłuzyli? Jelita kawałek tylko jako prezent na pierwszą komunię? To problem jeżeli jeszcze jest co dzielić - co cenniejsze? Palec od ręki czy od nogi?
    Sztuczna szczęka jako relikwia?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Cytat Napisał SAVAGE7 Zobacz post
    tzn. który temat? jakiś wątek czy całość?
    Wiara, wiara to temat bardzo intymny.
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał mbz Zobacz post
    Wiara, wiara to temat bardzo intymny.
    Nie zauważyłem. Dużo ludzi się z nią obnosi.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  10. #50

    Domyślnie

    A tak na prawdę to po co nam orędownicy...

    (5) Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,

    (1 List do Tymoteusza 2:5, Biblia Tysiąclecia)

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Nie zauważyłem. Dużo ludzi się z nią obnosi.
    A to ciekawe, bo ja widze raczej na odwrot - bardzo duzo ludzi obnoszacych sie ostentacyjnie z tym, ze nie wierza.
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    to nie jest na odwrót. jedni sie obnoszą że wierzą inni się obnoszą że nie wierzą. Ja wierzę ale daleko mi do modlenia sie do Świętej Śledziony JPII. Ot takie dziwadło jestem.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dandi3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5.944
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    229

    Domyślnie

    Chciałbym żebyśmy nie rozpatrywali słuszności tej beatyfikacji w kontekście Kościoła Katolickiego ale w kontekście Papieża jako Karola Wojtyły. Bo gdyby oceniać Jana Pawła II w kontekście Kościoła, którego był naczelnym, to przypominam tylko, że instrukcja Crimen Sollicitationis (którą jak mniemam od deski do deski przeczytał Marek-B, zapominając, że nie jest to jedyna wytyczna KK) jest wyjątkowo obrzydliwą plamą na kartach jego historii a Papież Polak pomimo to jej nie zniósł choć powinien.

    Papież zaś jako Karol Wojtyła to już jest insza inszość i tu właśnie znajduję miejsce na wzmianki o wybaczeniu Alemu Agcy i temu podobne. Nie jestem członkiem Kościoła Katolickiego więc wszelkie beatyfikacje czy kanonizacje w Jego obrębie zupełnie mnie nie dotyczą. Jestem za to chrześcijaninem mocno ten Kościół studiującym i prawdę mówiąc im więcej się uczę tym bardziej mi ten polski Kościół nie pasuje. Odnoszę wrażenie że w dobie kryzysu powołań, afer z pedofilią w tle, mody na apostazję, Polski Kościół się obwarował i tak tkwi ostrzeliwany zewsząd sloganami w typie: mohery czy Rydzyk (nie spotkałem się jeszcze z ani jednym krytykantem, który rzeczywiście wysłuchałby choć jednej audycji w tym ohydnym radio na EM - ale to na marginesie) . Zaś gardę u wrót dzierży Janeczek Pospieszalski waląc na odlew zgniłymi kartoflami we wszystkie suki i pedałów Rzeczypospolitej. Nie, nie chciałbym, żeby rzeczywiste zasługi Karola Wojtyły wplatać w taki Kościół.

    Podoba mi się za to bardzo Kościół Rwandyjski. To kościół, który przeżył kryzys i się z tego kryzysu otrząsnął, podniósł i żyje w prawdziwej chrześcijańskiej pokorze służąc i nauczając ale to już temat na inną gawędę.
    Ostatnio edytowane przez dandi3 ; 21-01-2011 o 14:18

  14. #54

    Domyślnie

    .....Papież zaś jako Karol Wojtyła to już jest insza inszość i tu właśnie znajduję miejsce na wzmianki o wybaczeniu Alemu Agcy i temu podobne...
    Podpiszę się pod tym, popatrzmy na Niego z innej perspektywy, niż typowo kościelnej, .... może więc tylko uszanujmy pamięć o wielkim człowieku Karolu Wojtyle...

  15. #55

    Domyślnie

    No nie mogę ...
    Z jednej strony wybacza zamachowcowi( widocznie racja stanu wymagała) , z drugiej ukrywa w Watykanie pedofila, .Marcial Maciel Degollado.
    Wiara czyni ...............czuba.

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dandi3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5.944
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    229

    Domyślnie

    no no, ferujesz sądy, nie ma co. Może Ty bardziej bilansuj, co? Bo na razie to ten pontyfikat traktujesz strasznie wybiórczo.

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    wybiórczo nie wybiórczo ale wyniesienie na piedestały do czegoś zobowiązuje co nie? faktem jest, że ten błogosławiony papcio wiedział o skali pedofilii w kościele i nawet palcem nie ruszył. w dodatku chronił oprawców. postawa godna błogosławionego? a wy co zrobilibyście jakby wam dzieciaka zgwałcili? nabralibyście wody w usta gdybyście znali sprawcę? a papcio nabierał tej wody. możemy sobie tylko wyobrazić co czuje dziecko zgwałcone przez takiego potwora. na marginesie mówiąc znane są przypadki podsyłania dzieci wielebnym przez rodziców ( o zgrozo).
    dlatego uważam, że to bzdura... a z resztą to w ogóle bzdura z tymi świętościami w kk.

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał SAVAGE7 Zobacz post
    ... faktem jest, że ten błogosławiony papcio wiedział o skali pedofilii w kościele i nawet palcem nie ruszył. w dodatku chronił oprawców. postawa godna błogosławionego? a wy co zrobilibyście jakby wam dzieciaka zgwałcili? nabralibyście wody w usta gdybyście znali sprawcę? a papcio nabierał tej wody. możemy sobie tylko wyobrazić co czuje dziecko zgwałcone przez takiego potwora. na marginesie mówiąc znane są przypadki podsyłania dzieci wielebnym przez rodziców ( o zgrozo).
    dlatego uważam, że to bzdura... a z resztą to w ogóle bzdura z tymi świętościami w kk.
    ... ciekawym na jakiej podstawie, ferujesz opinie na temat takich ludzi jak Karol Wojtyła ?
    Czy to te same źródła, które mówią o ?
    Cytat Napisał SAVAGE7 Zobacz post
    ...
    ... dodatkowo nie zaciekawiło was dlaczego kilka samolotów przelatuje nad miastem tak, że zostawiają na niebie coś w rodz. pajęczyny? spojrzyjcie czasem w górę i zastanówcie się nad ciekawymi wzorami na niebie a które pojawiły się dopiero kilka lat temu.
    ... być może czujesz się uprawniony do wyrażania takich ocen i obrażania innych, gdyż:
    Cytat Napisał SAVAGE7 Zobacz post
    ... I POWIEM CI W ZAUFANIU, ŻE DRAŻNI MNIE PORÓWNYWANIE DO KOPERNIKA BO JA DZIŚ JESTEM OD NIEGO MĄDRZEJSZY
    ...
    ... wykrzycz to z siebie raz jeszcze

    Cytat Napisał SAVAGE7 Zobacz post
    wybiórczo nie wybiórczo ... co nie? ...
    Wydawać by się mogło żeś "zgwałcony" przez Włodka W ... lub też za bardzo Cię ostatnio "spryskało" ... "co nie" ?
    unde venis et quo tendis

  19. #59

    Domyślnie

    Chef Paul
    Śledzisz tylko "prawomyślne" media.
    Śliski temat, ale JPII , nie był bez skazy , jakby co niektórzy chcieli .
    Szkoda ,że osobiście swoich pomników , stawianych za jego życia , nie święcił osobiście .
    Teraz miały by większą moc.
    Wiara czyni ...............czuba.

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek-B Zobacz post
    Chef Paul
    Śledzisz tylko "prawomyślne" media.
    Śliski temat, ale JPII , nie był bez skazy , jakby co niektórzy chcieli .
    Szkoda ,że osobiście swoich pomników , stawianych za jego życia , nie święcił osobiście .
    Teraz miały by większą moc.
    ... śledzę media "różne, różniste" (choć "skrajnych" - w całym tego słowa znaczeniu - staram się unikać)
    "Śliski temat" ... to prawda i dlatego opinie powinny być bardziej wyważone i bezpośrednio nie obrażające nikogo lub wręcz wyszydzające (tym bardziej takich światowych autorytetów - czy się to Tobie podoba, czy nie - jak Karol Wojtyła), określeniami typu: "błogosławiony papcio"
    ... a tak "na marginesie" ... znasz jakich ludzi "bez skazy" (takich którzy wiele zrobili dla społeczeństwa) ?
    To między innymi dzięki takim ludziom jak Karol Wojtyła, nie mieszkasz teraz w PRL-u
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 22-01-2011 o 16:56
    unde venis et quo tendis

Strona 3 z 77

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony