dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie "urządzenia" elektryczne w kotłowni gazowej...?

    witajcie,
    czy orientuje się ktoś jak wygląda sprawa kotłowni, w której jest np. piec gazowy dwufunkcyjny? Chodzi mi konkretnie o to, że chciałbym mieć podciągnięte zasilanie do kotłowni i w niej mieć skrzynkę bezpiecznikową do urządzeń CO, CWU oraz `esy` do reszty instalacji w piwnicy. Chciałbym także, postawić w niej kompresor, żeby nie hałasował mi w garażu u góry...czy nie ma przeciwskazań co do takiego rozwiązania? Chodzi mi np. o iskrzenie czy coś takiego w urządzeniach...

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Jeśli kocioł jest z zamkniętą komorą spalania, to nie ma żadnych przeciwwskazań.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Jeśli kocioł jest z zamkniętą komorą spalania, to nie ma żadnych przeciwwskazań.

    J.

    aha dzięki, jeszcze nie mam kupionego pieca. Nie jestem jeszcze zbytnio zgłębiony w temacie pieców, ale wtedy taki piec ma doprowadzone powietrze rurą z zewnątrz? Ok, to skrzynkę bezpiecznikową mogę dać za drzwi, a kompresor? A co oświetleniem? Czy jeśli piec będzie z otwartą komora spalania, muszę mieć lampy z hermetyczną obudową...? Wiem, że to mi doradzi elektryk, ale chciałbym wiedzieć na przyszłość dla swojej wiedzy...

    pozdrawiam

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Kotły z zamkniętą komorą spalania to obecnie niemal standard, taki piec możesz sobie powiesić choćby w kuchni, tak więc siłą rzeczy nie ma problemu z normalnymi lampami, kompresorami i tym podobnymi w pobliżu.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Wszystkie kotłownie, bez znaczenia czy z piecem na "wszystko", czy z gazowymi takimi czy takimi muszą mieć kanał wentylacyjny. Ponadto Ty jako właściciel jesteś zobowiązany do tego by odpowiednie osoby sprawdzały stan techniczny pieca i kanałów wentylacyjnych i dymowych. Jeżeli te warunki będą spełnione to możesz powiesić co chcesz.
    Kolejna sprawa to co według Ciebie znaczy oprawa hermetyczna? IP 44? Taka oprawa nie uchroni Cie w przypadku nieszczelnej instalacji gazowej. Przykładem jest wybuch w wieżowcu jakieś 16 lat temu w Gdańsku Przymorze.
    Ostatnio edytowane przez Wakmen ; 16-01-2011 o 07:37

  6. #6

    Domyślnie

    aha spoko, oczywiście kotłownia ma kanał wentylacji grawitacyjnej, będzie również "zetka". No z tym hermetykiem, tak zapytałem profilaktycznie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony