dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 904 z 915
Pokaż wyniki od 18.061 do 18.080 z 18293
  1. #18061
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    OTTO123

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Katowice
    Posty
    111

    Domyślnie

    Dodam że na liczniku ustawień pompy mam 1000 godz działania a pompa pracuje od 14 listopada.
    Jest ok ?

  2. #18062

    Domyślnie

    No na maksa za duzo to by sugerowalo ze sprezarka chodzi bez przerwy 24g na dobe 42dnix24h=1008h
    Chyba ze licznik liczy te godziny nawet jak sprezarka nie chodzi a tylko pompa jest w czuwaniu co by bylo czyms nienormalnym.
    W panasie w ich programie doborowym wyskakuje takie ostrzezenie jesli wychodzi ze pompa bedzie pracowac ponad 2200 godzin przez caly rok.
    Ja mam od 24lipca 600godzin

    A jaka temperature puszczasz na c.o

  3. #18063
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    OTTO123

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Katowice
    Posty
    111

    Domyślnie

    To zobacze teraz od 17:00 do jutra do 17 ile naliczy. Ale na zewnętrznej jednostce pokazuje 970 a wewnętrzna 1055
    I w tym ogresie zużyło 1126 kw
    Zanim wpadniecie w panikę że to więcej niż u Was zaznaczę że węgla szło mi na zimę 4 t ekogroszku za 3200 zl
    Temp waha mi sie w granicach 32-36 st na krzywej.
    Bierzący przepływ mam 33,9 l/h
    Włączenie grzałek mam przy -15 , nie wiem czy obniżyć czy i tak wcześniej się same włączą.
    A co sądzisz o bakteri Legionella, czy przy tak niskich temp na CWU nie ma zagrożenia ?
    Ja w prawdzie mam pompę cyrkulacyjną które pracuje i miesza wodę o poranku, w porze obiadowej i wieczorem.

  4. #18064

    Domyślnie

    Grzalki tak zostaw od minus 15
    Co do legionelli to ja na to wykladam one sie mnoza w dlugo stojacej wodzie a ja codziennie zurzywam .
    Jakby stala z tydzien i nikt nie puszczal wody to moznaby bylo wyparzyc.Cale zycie grzalem cwu nisko i sporo osob znam co tez nisko grzeja i nic nikomu nie jest.
    A kto z 10 czy 15 lat temu o jakiejs legionneli wspominal.
    Jak by to byl jakis problem to by sie slyszalo ze ktos zachorowal ja nigdy nieslyszalem ani nikogo nieznam co by slyszal.
    Ale to juz kazdego indywidualna sprawa.

  5. #18065

    Domyślnie

    A ile masz startow sprezarki przy yej ilosci godzin pracy?

  6. #18066
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    OTTO123

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Katowice
    Posty
    111

    Domyślnie

    Ja zawsze węglem grzałem więc i temp. miałem wysoką i nigdy nie słyszałem, ba nie wiedziałem a tej bakteri, ale teraz się naczytałem i trochę wystraszyłem, ale już mi przechodzi pomału
    Myślisz że resztę mam ok ?
    Jest jeszcze taki parametr wymuszenie pracy i mam ustawione cykl pracy 20 i czas pracy 10 , nie weim czy to jest w minutach ? I czy jest konieczne ?
    A inteligentnej siatki używasz ?

  7. #18067
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    OTTO123

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Katowice
    Posty
    111

    Domyślnie

    Nie wiem czy mogę to sprawdzić ?

  8. #18068
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    OTTO123

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Katowice
    Posty
    111

    Domyślnie

    I czy ktoś mi wyjaśni co się dzieje gdy sprężarka idzie już na wysokich obrotach to dochodzi do głośnego strzału w jednostce wewnętrznej.
    Słychać głośny przepływ czynnika w rurkach które robią się automatycznie lodowate z gorących i w tym momencie włącza się grzałka. ?
    Serwis mówi że to normalne.

  9. #18069
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał OTTO123 Zobacz post
    I czy ktoś mi wyjaśni co się dzieje gdy sprężarka idzie już na wysokich obrotach to dochodzi do głośnego strzału w jednostce wewnętrznej.
    Słychać głośny przepływ czynnika w rurkach które robią się automatycznie lodowate z gorących i w tym momencie włącza się grzałka. ?
    Serwis mówi że to normalne.
    A nie zaczyna się po chwili topić szron na jednostce zewnętrznej?

  10. #18070
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    OTTO123

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Katowice
    Posty
    111

    Domyślnie

    Nie obserwowałem tego, ale serwis mówił że grzałka się włącza żeby pompa nie zamarzła.
    Czyli to normalne ? Tylko czy ekonomiczne, czy mogę ustawieniami coś zmienić by za często się tak nie robiło czy to normalna kolej rzeczy i nie przejmować się ?

  11. #18071

    Domyślnie

    Jesli pompa chodzi powiedzmy w temp.powyzej +4st to nie ma prawa Ci tam nic strzelac itp.oczywiscie jesnostka zmienia swa prace i nieraz bardziej gaz syczy w rurkach nieraz mniej ale jest to plynne i dlugotrwale.
    W temp.ponizej 4st pompa bedzie sie szronic w zaleznosci od wilgotnosci powietrza szybciej lub wolniej nieraz co 2godz nieraz co 30min.Czyli na tej chlodnicy w jednistce zewnetrznej zamarza wilgoc z powietrza ten wymiennik stopniowo zabija sie szronem az juz wymiana ciepla jest powaznie zaklucona wtedy nastepuje proces odmrazania.W jednostce zewnetrznej przelaczaja sie jakies zawory i nastepuja wtedy glosne krotkie syki pompa chodzi tak jakby odwrotnie i wpuszcza teraz do domu zimny czynnik zeby odebrac cieplo z domu i przetransportowac je do jedn zewn zeby odszronic ten wymiennik.
    Wiec jak to sie dzieje podczas takiego odszraniania to jest ok.
    Tylko chcialbym pogadac z takim serwisantem co w splicie moze zamarznac?
    Grzalki przy normalnej instalacji sa niepotrzebne do odszraniania chyba ze mielibysmy w obiegu tylko z 30 litrow wody i pompa zostala by wylaczona tuz przed odszranianiem i za iles godzin jak woda juz by wystygla to wtedy przy pribie odmrizenia moglo by dojsc do zamrozenia wody w wymienniku jednostki wewnetrznej

  12. #18072
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    OTTO123

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Katowice
    Posty
    111

    Domyślnie

    No to właśnie serwis mówił tak jak to tłumaczysz, że odszrania się i pompa wspomaga się grzałką. Tylko że było dużo informacji na raz i troszkę pozapominałem
    Po zmienionej temp. na CWU temp spadła o 5 st. czyli do 35 a nawet po chwili do 32 bo ktoś akurat się kąpał i z temp. 32 do 40 stopni w 18 min zużyła dokładnie 9 kw, dioda od grzałek się nie włączyła.
    Więc musiałem źle popatrzeć poprzednim razem, no chyba że grzanie z 40 do 45 jest bardziej prądożerne niż z 32 na 40 ? Natomiast temp. wody na wylocie znów poszła ostro w górę bo na 53 st.
    Nic nie strzelało ani nie odszraniało się.
    Muszę podnieść trochę temp. na CWU albo raczej ustawić wcześniejszą reakcję na spadki bo 35 to za chłodna nie mówiąc o 32.
    No właśnie, a co jest korzystniejsze , aby temp. spadała o 5 st. i rzadziej dogrzewało czy żeby spadał np. o 2 st i ale częściej była praca PC ?
    Ostatnio edytowane przez OTTO123 ; 29-12-2019 o 20:23

  13. #18073

    Domyślnie

    Zawsze jesli pompa musi osiagnac wyzsza temperature na zasilaniu jest to bardziej pradozerne bo pompa pracuje z nizszym copem dostarczasz do zbiornika cwu tyle samo kwh energii tylko z roznym kosztem jej wytworzenia.
    Ja grzeje raz dziennie o godz 13tej bo wtedy jest najcieplej i jest najlepszy cop do godziny 21ej spada mi tylko o 1st bo praktycznie mam zero poboru i u nas jest tak ze przewaznie o 21 wszyscy biora prysznic i potem sie juz nie grzeje rano jest taka ze jakby ktos chcial wziasc prysznic to wezmie na spokojnie(oprócz mojej żony ) i do 13 na jakies pierdoly mycie naczyn itp jest ok .
    Dzieki temu potem o 13 ma co grzac i na poczatku jak grzeje chlodna ma cop ponad 3 potem 2,5 konczy grzac z copem 2 a nawet 1,7 ale srednia wychodzi ok.2,5
    U ciebie jak podgrzewa tylko o 5st w tych wysokich dla pompy temperaturach to robi to pewnie z copem 1,5 oczywiscie w takich warunkach pogodowych latem to inna bajka

  14. #18074

    Domyślnie

    Chyba 0,9kwh a nie 9?
    Jak 0,9 to teraz Ci to zrobilo prawidlowo wyszedl Ci cop ok.2.5 a tamtym razem miales cop 1,1 czyli musialo grzac fatalnie albo grzalkami
    Ostatnio edytowane przez codix ; 29-12-2019 o 20:51

  15. #18075
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    OTTO123

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Katowice
    Posty
    111

    Domyślnie

    Oczywiście 0,9 kw
    W tej dobie pochłonęła 31 kw przy -2 nocą i lekkim plusie w ciągu dnia.
    Mam teryfę G12W i już kombinowałem aby grzać CWU tylko w tanich godzinach. Ale nie wiem czy to taniej wyjdzie jak temp w zbiorniku będzie niż spadać ?

  16. #18076
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    OTTO123

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Katowice
    Posty
    111

    Domyślnie

    Sprawdziłem i po 25 przybyło 25 godzin pracy jednostki zewnętrznej i 26 godzin jednostki wewnętrznej.
    Nie wiem skąd ta różnica ale ogółem jednostka zewnętrzna pracuje od 995 h a wewnętrzna od 1081 h.
    Jest do tego podpis INlCJALlZACJA a więc start od montarzu pompy, a nie jej praca.

  17. #18077

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    No to mamy, chyba, naprawdę coś nowego na rynku.
    I to made in Poland.

    Powietrzna PC on/off - już to samo w sobie jest ciekawe - a do tego, ktoś posłuchał hasła jednego z naszych userów i R290 trafił pod strzechy.
    Tak, tak pompa chodzi na propanie.

    Nie wiem, jaka cena, to nowość.
    Tabelę sprawności wyglądają ciekawie, nie wiem jakie tam są sprężarki niestety.
    Warto poczytać, warto też poszukać na YT jest fajny filmik z fabryki oraz z miejsca użytkowania (zamontował sobie pracownik firmy i jednocześnie chyba dowódca projektu....)

    https://www.hkslazar.pl/pompa-ciepla-ht-10
    Niemcy jak zwykle o krok przed...
    Ci opracowali pompę (woda/solanka) na propan z ładunkiem 150 gram i mocy 8 kW
    https://www.ise.fraunhofer.de/en/pre...tallation.html

  18. #18078
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Niemcy jak zwykle o krok przed...
    Ci opracowali pompę (woda/solanka) na propan z ładunkiem 150 gram i mocy 8 kW
    https://www.ise.fraunhofer.de/en/pre...tallation.html
    Z tego co wiem, to szukają partnerów branżowych do szerokiego wdrożenia technologii nie tylko na rynku niemieckim, ale w ogóle europejskim, więc może i do nas dojdzie
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  19. #18079
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    OTTO123

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Katowice
    Posty
    111

    Domyślnie

    @codix
    Ustawiłem tak Ty grzanie CWU raz na dobę i jest to ekonomiczne bo zagrzanie z 23 st do 42 pochłonęło 2,2 kw ale mam problem:
    Bo mam tak że 45 min grzeje CWU i potem przechodzi na grzanie grzejników, i brakuje mi kilka stopni do zadanej temp. na CWU.
    Wyjaśnię że grzeję CWU raz na dobę o 13 d 14 (harmobogram) i chcę zagrzać do 50 st. aby wystarczyło na całą dobę a dogrzewa mi tylko do 42, bo mija 45 min i przechodzi na grzanie grzejników.
    Monter podczas montarzu PC mówił jest tak zaprogramowana aby grzała 45/45 - CWU/grzejniki.
    Czy każda pompa tak ma czy tylko LG ?

  20. #18080
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    w panasonicu sobie ustawiasz czasy
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

Strona 904 z 915

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony