dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie sposób kładzenia płyt OSB na poddaszu

    Witam, proszę o podpowiedź, czy najpierw powinno się ocieplić poddasze /dach/ wełną a dopiero kłaść płyty OSB czy odwrotnie?. Czy płyta OSB położona jako pierwsza nie będzie utrudniała ułożenie później wełny. Pytam bo jest człowiek, który może mi teraz ułożyć płyty a na ocieplenie nie mam jeszcze wykonawcy. Ile teraz płacicie za położenie OSB na poddaszu - podłoga na stropie? Dzieki za wskazówki

  2. #2

    Domyślnie

    Ja u siebie najpierw położyłem płyty OSB, a potem ocieplałem i nie było problemu (chociaż łatwiej by było gdybym nie położył płyt OSB przed ociepleniem, ale dałem radę). Nie wiem ile biorą za taką robotę bo robiłem to sam z teściem, zajęło nam to jedną sobotę więc dużo roboty z tym nie ma

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedź. Niestety nie mam takich zdolności jak Ty i Teściu i narzędzi...i chyba czasu. Ludzie którzy to robią podają cenę np: 120 zł/m.kw za "konstrukcja stropu plus kładzenie płyt OSB". Nie bardzo to rozumiem bo jednocześnie piszą też że: "kładzenie płyt OSB na podłodze - 45 zł/m.kw. Jak to rozumieć...domyslam się że kładzenie na konstrukcji stropu jest trudniejsze a więc droższe...? Może ktoś dołączy z uwagami?.

  4. #4

    Domyślnie

    cena z kosmosu, ja dałem 20zł konstrukcja (belki na wieszakach) + zadeskowanie płytami

  5. #5

    Domyślnie

    lepiej czytaj latwiej przed ociepleniem wykonac podloge

    cena samej plyty na podloge bez stelarza - bo zbedny to ok 60-70 zl z materialem(plyta)
    bez materialu ok 30 zl/m2 sobie krzycza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony