dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szczecinianin1

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-100
    Posty
    29

    Domyślnie Ugięty dach, krzywe krokwie? - Proszę o opinie

    Witam Was

    Jestem zainteresowany zakupem pewnego domu, niestety zauważyłem, że cały dach z jednej strony jest trochę wgięty (banan).
    Inne dachy identycznych domów są proste. Mam więc pytanie.. jak oceniacie to wgięcie na dachu? Czy jest to mała, średnia, duża wada dachu ? A może to jest żadna wada i spokojnie nie muszę się tym przejmować ?
    Dom ma 4 lata. Oto zdjęcia:








    Ostatnio edytowane przez szczecinianin1 ; 16-01-2011 o 10:17

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczecinianin1 Zobacz post
    Witam Was

    Jestem zainteresowany zakupem pewnego domu, niestety zauważyłem, że cały dach z jednej strony jest trochę wgięty (banan).
    Inne dachy identycznych domów są proste. Mam więc pytanie.. jak oceniacie to wgięcie na dachu? Czy jest to mała, średnia, duża wada dachu ? A może to jest żadna wada i spokojnie nie muszę się tym przejmować ?
    Dom ma 4 lata. Oto zdjęcia:

    Tylko ta krokiew jest wygięta? A jak ona wygląda gdy nie ma na dachu śniegu? I jaka jest konstrukcja dachu - jetkowa czy inna?
    Ja przed kupnem domu, gdybym miał średnie pojęcie o budownictwie, zainwestowałbym w rzeczoznawcę budowlanego, który oceniłby [nawet już nie chodzi o obliczenia] czy nie ma w tym budynku niespodzianek, których naprawa będzie albo niemożliwa albo kosztowna. Zapłata kilku tysięcy w stosunku do planowanego wydatku jest sprawą wg mnie bezdyskusyjną.
    Ostatnio edytowane przez szybkaosa ; 16-01-2011 o 10:26

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szczecinianin1

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-100
    Posty
    29

    Domyślnie

    Dach jest ugięty w ten sposób cały po jednej stronie. Druga strona jest prosta.
    Co do konstrukcji dachu to nie wiem, może ten link Ci pomoże http://www.vastbouw.pl/#/siedem_mlynow
    Jest to bliźniak właśnie z tej inwestycji.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ania klepka

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.508
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    ja darowałabym sobie zakup tego domu, chyba że cena domu jest na tyle atrakcyjna, że ewentualnie można sobie pozwolić na budowę nowego dachu.

    Ja w 2010r. kładłam 2 razy dach, gdyż krokwie mi się powyginały w podobny sposób, tylko obustronnie. Krokwie zaczęły nam wychodzić z murłaty - sprawdź jak jest w tym domu.

    Dach w tym domu jest chyba krokwiowo-jętkowy, gdyż nie widać płatwi pośrednich.
    Ostatnio edytowane przez ania klepka ; 16-01-2011 o 11:26

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szczecinianin1

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-100
    Posty
    29

    Domyślnie

    Krowkie zaczely Ci wychodzic z murlaty, czyli bardziej powyginaly sie w kilka stron , niz ugiely w srodku, czy dobrze mi sie wydaje ?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ania klepka

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.508
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    ugięły mi się w środku, na wysokości jętek. nie miałam płatwi pośrednich a duża rozpiętość budynku. Oprócz tego zapadała mi się płatew kalenicowa, która nie miała dobrego podparcia.
    Teraz dach ma płatwie pośrednie oraz dwa słupy podpierające kalenice.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szczecinianin1

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-100
    Posty
    29

    Domyślnie

    Może jeszcze ktoś wyrazi opinię ?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczecinianin1 Zobacz post
    Może jeszcze ktoś wyrazi opinię ?
    NIe bardzo jest tu nad czym sie zastanawiać. Krokwie nie mogą się aż tak uginać. Moim zdaniem jest szansa że takich prawdopodobnie oszczędnościowych kwiatków albo błędów będzie więcej..
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  9. #9
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczecinianin1 Zobacz post
    Może jeszcze ktoś wyrazi opinię ?
    Dach do rozbiórki... nie marnuj czasu nad zastanawianiem się o kupnie tego g...
    Aż strach pomyśleć jak wygląda reszta.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Nie serwowałbym tak radykalnych opinii na podstawie jednego zdjęcia. Profesjonalną opinię można przedstawić po oględzinach dachu, poddasza i ewentualnych odkrywkach. Ugięta jedna skrajna krokiew może skutkować tylko pogorszonymi walorami estetycznymi. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Greg G

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Nowy Targ
    Kod pocztowy
    34-400
    Posty
    4

    Domyślnie Ugięty dach

    Witam

    Zgadzam się z Panem Andrzejem. Czasami bywa tak że już z tartaku przywożą taki właśnie materiał. Sam wielokrotnie musiałem wykonywać dach z podobnego materiału. W tym przypadku cieślowie pewnie przez nie uwagę zamontowali krokiew "pękiem" na dół a powinni do góry. I tak jak napisał Pan Andrzej dach traci jedynie na walorach estetycznych

    Pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    tutaj akurat na zdjeciu jest dach jetkowy, do tego sporej dlugosci krokiew i ciezki, blad jest w konstukcji

    pod dachowke zawsze dach platwiowy, tu nawet kalenicowej nie widac a prosilo by sie o platwie posrednie

    akurat na zdjeciu widac ugiecie 1 krokwy, ale najprawdopodobniej jest ugiety caly dach
    Ostatnio edytowane przez face ; 24-01-2011 o 12:06

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Greg G

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Nowy Targ
    Kod pocztowy
    34-400
    Posty
    4

    Domyślnie Ugięty dach

    Najlepiej było by oglądnąć ten dach wtedy wszystko by się wyjaśniło. Budując dachy coraz częściej spotykam się z błędami konstruktorów którzy tak jak na moim ostatnio budowanym dachu popełnili taką ilość błędów że inwestor nie wypłacił mu całej sumy pieniędzy jaką mieli w umowie.(krokwie o przekroju 22x6 i rozstawie 95cm dach kryty dachowką) czyste szaleństwo...

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greg G Zobacz post
    (krokwie o przekroju 22x6 i rozstawie 95cm dach kryty dachowką) czyste szaleństwo...
    wybacz ale same przekroje to wiele nam nie powiedza gdy nie znamy konstrukcji i rozpietosci wiezby

    i jak slusznie zuwazyles bez wizji lokalnej ciezko jakies fakty wysnuc, choc zdjecia podpowiadaja przyczyne czasami

    a rozstaw 95 cm w osi miesci sie w normie dla krycia dachowka, a czy poprawny to inna bajka
    Ostatnio edytowane przez face ; 24-01-2011 o 12:59

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szczecinianin1

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-100
    Posty
    29

    Domyślnie

    Dach w ten sposób jest ugięty na całej długości po jednej stronie, po drugiej jest prosty..
    Jeśli powodem powiedzmy nie są od początku ugięte w jedną stronę krokwie, to jaki inny może być powód tego ugięcia na środku ?
    Byłem w domu w środku, na poddaszu też, chociaż jest ono zabudowane płytami GK i za wiele tam się nie zobaczy.. Nie widać w domu w środku żadnych pęknięć, ani innych wad..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony