dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    apietra

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    gdynia
    Kod pocztowy
    81-572
    Posty
    16

    Domyślnie zjazd do garażu

    witam

    Mam problem ze zjazdem do garażu, może ktoś pomoże.
    Moja działka jest pozioma. Droga wzdłuż działki ma nachylenie 20-22% (wg pomiarów geodezyjnych) szerokość drogi 4,5m.
    Między drogą a moją działką jest skarpa o wysokości od 0 do ok 3 m.
    W miejscu gdzie skarpa ma wysokość ok 2 m planuje ją wyciąć i zrobić zjazd do garażu o szerokości 4,5m (lub szerszy choć tu jest problem z przepisami bo zjazd nie powinien być szerszy niż droga)
    Zjazd miałby być w poziomie drogi. Ponieważ na 4,5 m szerokości zjazdu będę miał prawie metr różnicy wysokości zastanawiam się jak to wszystko wyprofilować żeby auto mi się nie zawiesiło w czasie zjazdu do garażu. Dodam jeszcze że garaż będzie usytuowany 6,5m od granicy działki.
    Czy ktoś miał może podobny problem ?

  2. #2

    Domyślnie

    wjazd (styk wjazd-droga) na dzialke wyprofilowac jak i droga - czyli ten 1 m roznicy na 4,5 m szerokosci
    nastepnie zdazajac w kierunku garazu poziomowac delikatnie plaszczyzne wjazdu - poziom powinienes uzyskac po ok 5m od drogi czyli przed garazem a nie bedzie zbyt stromo i tak np:

    styk droga-wjazd - roznica 1m
    1m dalej - roznica 0,8m
    2m dalej - roznica 0,6m
    3m dalej - roznica 0,4m
    4m dalej - roznica 0,2m
    5m dalej - roznica 0m

    pamietaj aby na podjezdzie zrobic spadek i korytka do zbierania wody (najlepiej po tej nizszej czesci wjazdu - spadek poprzeczny wykonac na jedna strone - nizsza i podluzny wjazdu aby wyszadl w strone drogi)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony