dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 114
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2270
  1. #1

    Domyślnie Darcy zaprasza...

    Witajcie,

    Po okrutnej walce, jaką stoczyłam sama ze sobą, odważyłam się wyjść z zacisza swojego bloga i założyć galerię na forum. Niektórzy z Was kojarzą mnie z bloga Decoratorium, dla innych jestem nowa. Witam wszystkich!

    Od maja 2009 roku budowaliśmy dom pod Warszawą. W Sylwestra 2010 r. złożyliśmy zawiadomienie o zakończeniu budowy. Fajna okolica, dużo zieleni, lasy. Projekt kupiliśmy gotowy, ale ostatecznie mocno go przerobiliśmy. W pewnym momencie żałowałam, że nie wynajęliśmy architekta do stworzenia planu od zera. Dziś jednak (choć jeszcze nie mieszkamy), jestem zadowolona z 95 proc. rozwiązań. Jeśli coś nie gra, to błędy popełniliśmy sami i trudno nam winić projekt. Aha, rodzina dwuosobowa, ale z potencjałem. Może będziemy mieć psa.

  2. #2

    Domyślnie






    No witamy


    Dobrze , że założyłaś swój wątek !!!!!!!!!!!


    Czekamy wobec tego na wszelkie zdjęcia itd.



  3. #3

  4. #4

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    No i bardzo dobrze !!!

    Przynajmniej od razu będę mogła zobaczyć Twój przepiękny dom i nie będę musiała Cię szukać w otchłani netu

    A i pogadać zawsze łatwiej

  7. #7

    Domyślnie

    To dla tych rozmów się tu przenoszę. Choruję na perfekcjonizm, jestem typowym control freakiem i nie radzę sobie z niepowodzeniami, dlatego po dwóch latach budowy jestem strzępkiem nerwów. Luby jest kochany, ale nie rozumie, że ktoś może nie spać po nocach przez fugi. A tu jest sporo takich osób, więc liczę na wsparcie.

  8. #8

    Domyślnie

    Ależ oczywiście

    Wsparcie zapewnione

  9. #9

    Domyślnie

    to będziemy mieć o czym gadać

  10. #10

    Domyślnie

    To ja też się witam na Twoim wątku i w Twoim domku, bloga regularnie podczytuję i galerię taż oczywiście będę
    Fajnie,że zdecydowałaś się założyć galerię...... jak powiedziała Mycha wsparcie zapewnione

  11. #11

    Domyślnie

    Zapraszam na krótką retrospekcję... Budowę rozpoczęliśmy w maju, dwa dni po naszym ślubie. To się nazywa nowa droga życia!

    Kronika budowlana w wielkim skrócie - ROK 2009

    Nasz kawałek miejsca na świecie na początku wyglądał tak...



    Potem skosiliśmy część brzózek i wjechał pan Miecio z koparką. Zostawił nam to:



    Kiedy ekipa kopała fundamenty, jakoś nie mogłam sobie wyobrazić tam domu:



    Dzięki twórczej inwencji kierowniczki budowy mamy fundamenty jak pod schron przeciwatomowy (bloczki układane w poprzek!):



    Przyjechały pustaki:



    Gabinet lubego i pokój gościnny w okresie prenatalnym:



    Coś już widać...



    Sypialnia z garderobą i łazienką:



    I zrobiła się więźba:



    Potem folia:



    I daszek! Nie mogłam się zdecydować między czerwonym (tradycja!) a antracytowym (bardziej neutralny?). W końcu padło na antracyt:



    Późnym latem zamknęliśmy pierwszy etap:


  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Justynka
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Łódź
    Posty
    627

    Domyślnie

    Oo, parterówka bardzo w moim guście , proszę o więcej

  13. #13

    Domyślnie

    Kronika budowlana w wielkim skrócie - ROK 2010

    Na wiosnę przybyły nam okna:



    A potem ubranko ze styropianu:



    Widok z sąsiedniej działki:



    Elewacja zaciapana czymś szarym:



    I brama garażowa!



    Ale mieliśmy bujną trawę:



    Elewacja po gruntowaniu:





    Przyszły taras nadal w proszku:



    Otynkowana elewacja i... kostka!





    Zrobił się taras i obróbka blacharska wokół dachu:



    Wszystko pięknie, ale nienawidzę tych płytek na schodach! Do wymiany przy najbliższej okazji. A do dziś żałuję, że schody nie są z kostki...



    Za to drzwi baaaardzo mi się podobają.



    Od kuchni:







    Samodzielnie posiałam trawkę!



    I nawet coś wyrosło!


  14. #14

    Domyślnie

    Zima 2010/2011

    Nadal brakuje nam oświetlenia na elewacji, taras jest do wymiany, musimy poszerzyć podjazd i oczywiście zrobić coś z ogrodem. Tak wyglądał nasz zasypany śniegiem domek:






  15. #15

    Domyślnie

    Pięknie...
    Śliczna, zalesiona działka, klasyczna bryła, świetny układ pomieszczeń (zazdraszczam prywatnej łazienki i garderoby przy sypialni!!!), wspaniała stolarka i dachówka.....

    Bardzo mi się u Ciebie podoba, wiesz?

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Darcy, według mnie, dom niezwykle naturalnie wtopił się w krajobraz.
    Patrząc na te zdjęcia mam uczucie niezwykłej, rzadko spotykanej harmonii domu z otoczeniem.
    Wszystko takie delikatne, naturalne, spójne.
    Bardzo dobrze, że nie zrobiłaś czerwonego dachu. Byłby zbyt agresywny.
    Taras już jest przytulny w otoczeniu brzóz i sosen.
    Masz tyle naturalnej zieleni, że w ogrodzie to już właściwie tylko kosmetyka.
    Piękne miejsce do życia, gratuluję
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  17. #17

    Domyślnie

    DARCY,,, na Twój blog wchodzę po 3 razy dziennie,,, a teraz tu będę 5 razy dziennie,,,, Twój DOM mnie powala na kolana, nawet mojego pana K. ale u nas się tak nie da ,,, nie mamy tego wewnętrznego potencjału co Ty ,,, pewnie "trochę" od Ciebie zgapię ale co ja mogę ,,, zwykły techniczny umysł - rozumiem tylko co chodzi w prądzie, w pionie i poziomie (przynajmniej "fachowcy" nie wcisną mi kitu)
    Twoja lista co Ci się nie podoba - wisienka na torcie

  18. #18

    Domyślnie

    Anjazzielonego, rozpuszczasz tymi komentarzami.

    tola, dziękuję! Po wybudowaniu domu też uznałam, że ciemniejszy dach bardziej pasuje. Fajnie gra z brzozami, jest nienachalny. Ogród to jednak ugór i trzeba tam chociaż porządną trawę posiać.

    Wandeczka, zgapiaj , co tylko chcesz. Ja z kolei zazdroszczę Ci technicznego umysłu, bo nadal nie rozróżniam napięcia od natężenia. I chyba już umrę w tej ignorancji.
    A projekt domu masz piękny, nie narzekaj! Prosty, funkcjonalny, elegancki.

    PS. Dziewczyny, jak się dodaje emotikonki do wpisów? Jest jakaś lista, czy coś się wpisuje...?

  19. #19

    Domyślnie welcome

    Witamy witamy, ja tez forum muratora obserwuje co jakis czas i zbieram sie w sobie zeby zalozyc swoj watek o moich zmaganiach z wykanczaniem domu ktrore wystartuja 1 marca na razie jednak poobserwuje jak Tobie bedzie szlo tutaj

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Justynka
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Łódź
    Posty
    627

    Domyślnie

    Śliczny domek! Ja także mam kostkę granitową wokół domu i poziomy podział okien na 3 .

    Co do emotikonek - jeśli nie pomyliłam, to wchodzisz w ustawienia, tam w zaawansowaną edycję i w "pozostałych opcjach" zaznaczasz zaawasnowany edytor. Tak to chyba szło..

    o, i drugą stronkę zaczełam

Strona 1 z 114

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony