dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Preparat na mszyce

    Poradzcie proszę,jaki środek owadobójczy na mszyce,nie niszczy
    roślin?
    W zeszłym sezonie mszyce zaatakowały moje nasturcje-po opryskaniu piriflorem,kwiatki padły-a ja tak bardzo lubię nasturcje.

  2. #2

    Domyślnie Re: Preparat na mszyce

    Cytat Napisał skorpionka
    Poradzcie proszę,jaki środek owadobójczy na mszyce,nie niszczy
    roślin?
    W zeszłym sezonie mszyce zaatakowały moje nasturcje-po opryskaniu piriflorem,kwiatki padły-a ja tak bardzo lubię nasturcje.
    Wydaje mi sie że najlepszy jest Pirimor - sądząc po nazwie ten Twój Piriflor może mieć ten sam lub podobny skład chemiczny. Jeżeli kwiaty padły to być może stężenie było za wysokie albo robiłaś oprysk w pełnym słońcu i kwiaty jako najwrażliwsze zwiędły od szoku termicznego.

  3. #3

    Domyślnie Preparat na mszyce

    Podam przepis który stosuje moja mama w domu : rozrywa kilka papierosów ( im gorsze tym lepiej ), zalewa to świństwo gorącą wodą i czeka jeden dzień aż sie to dobrze zaparzy ( trzeba uważać żeby nie pomylić tego z mocną herbatą ). Potem tytoń odcedza i spryskuje zaatakowane roślinki. Mszyce padają lub uciekaja a kwiatki są dalej piekne

    Lesek

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za rady-bardzo zainteresował mnie sposób z tytoniem-z pewnością zastosuję tę metodę.
    Opryski robiłam wedle obowiązujących zasad-rośliny nie były nasłonecznione w czasie zabiegu,prawdopodobnie preparat był zbyt mocny dla delikatnych kwiatów.

  5. #5

    Domyślnie

    Mamy XXI wiek i opowieści o tytoniowych metodach są chyba z innej epoki
    Oczywiście że Pirimor!!!dobrze zastosowany nie powinien zaszkodzić roślinom.
    Życie jest pełne niespodzianek!!

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Słyszałem, że skuteczne jest obsypanie roślin popiołem ze spalonego drewna.
    A co do wieku XXI i preparatu Primor, to nie wykluczone, że jest to zwycajny tytoń lub też coś podobnego rozpuszczone w wodzie z tą tylko różnicą, że wykonano to w warunkach przemysłowych.
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    Słyszałem, że skuteczne jest obsypanie roślin popiołem ze spalonego drewna.
    A co do wieku XXI i preparatu Primor, to nie wykluczone, że jest to zwycajny tytoń lub też coś podobnego rozpuszczone w wodzie z tą tylko różnicą, że wykonano to w warunkach przemysłowych.
    Pozdrawiam
    Wowka zapewniam cię że pirimor nie ma nic wspólnego z tytoniem
    Życie jest pełne niespodzianek!!

  8. #8

    Domyślnie

    Na rośliny ozdobne polecam Aztec 140 EW działa super bo jest środkiem układowym i nawet jeśli nie spryskamy bardzo,bardzo dokładnie to mszyce i tak szlag trafi .Pozdr
    Mama Misi

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony