dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: jaka kostka brukowa, granitowa czy inna?

Głosujących
43. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Jadar

    1 2,33%
  • Semmelrock

    2 4,65%
  • Libet

    12 27,91%
  • Polbruk

    7 16,28%
  • Brukbet

    5 11,63%
  • inna

    5 11,63%
  • GRANITOWA

    11 25,58%
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1

    Lightbulb Jakiej firmy kostkę polecacie i dlaczego? ANKIETA

    Witam,\
    jaką kostkę beteonową brukową a może granitową jakiej firmy polecilibyście i dlaczego?
    WPisujcie swoje opinie z autopsji. Na co należy zwrócić uwage, do tej pory wiem, że niby te z frezem to nie bardzo bo się potem mech zbiera itp...
    Dzieki z góry, może to pomoze mi w wyborze przy urządzeniu swojego ogródka.
    Ostatnio edytowane przez grave ; 21-01-2011 o 09:11

  2. #2

    Domyślnie

    Taka, która Ci się podoba.
    Żadna z tych firm betonu w betoniarce za garażem nie kręci
    Ostatnio edytowane przez themichals ; 21-01-2011 o 10:21

  3. #3

    Domyślnie

    domyslam się...

  4. #4

    Domyślnie

    miałem wrażenie, że dużo ludzi kładlo kostkę, a nikt sie nie wypowiada....

  5. #5

    Domyślnie

    Tylko granit. 4 razy mocniejszy o betonowych imitacji kostki. Naturalny. Stary. I zdecydowanie najładniejszy materiał.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał blechert.pl Zobacz post
    Tylko granit. 4 razy mocniejszy o betonowych imitacji kostki. Naturalny. Stary. I zdecydowanie najładniejszy materiał.
    Granit może jest i ładny, ale pod warunkiem, że jest gładki a taka kostka kosztuje majątek.
    Te łupki granitowe dla mnie to koszmar. Źle się po tym chodzi, dziecko rowerkiem sobie po tym nie pojeździ, nie pobiega - każdy upadek to tragedia dla kolan, no i jak dla mnie za piękne te łupanki też nie są.
    Oczywiście to moja subiektywna ocena. Ja już wolę beton. Jak będę chciał podziwiać naturę to mam sporo trawy, planuję też trochę zielska, drzewek, krzewów i w ogóle
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Jest też kostka cięto-łupana. Płaska z góry. Są płyty granitowe również płaskie jak stół. A cena bywa niższa za metr od betonowej. Betonowa kostka o nazwie nova granit i jej podobne imitacje są wręcz kosmicznie drogie w porównaniu z granitem. Wystarczy zajrzeć na moją stronkę, żeby się przekonać.
    A co do zielska, to w zestawieniu z kamieniami wygląda jeszcze ładniej

  8. #8

    Domyślnie

    granitową kostkesobie daruje... przy mojej zabójczej powierzhni do urządzenia (25m2) straciłbym tylko na transporcie, poza tym jakoś nie leży mi granit

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał blechert.pl Zobacz post
    Jest też kostka cięto-łupana. Płaska z góry. Są płyty granitowe również płaskie jak stół. A cena bywa niższa za metr od betonowej. Betonowa kostka o nazwie nova granit i jej podobne imitacje są wręcz kosmicznie drogie w porównaniu z granitem. Wystarczy zajrzeć na moją stronkę, żeby się przekonać.
    A co do zielska, to w zestawieniu z kamieniami wygląda jeszcze ładniej
    Kurde, ja tańszej granitowej ciętej niż po 150 zł za metr kwadratowy nie widziałem. Do ułożenia mam około 230 m^2. Dla mnie to kosmos...

  10. #10

    Domyślnie

    Z cięto-łupanej wyciągniesz 8.5 m2 z tony, czyli taniocha. Za pierwszy gatunek ciętej zapłacisz słono. Ale nie mów, że nie ma alternatywy.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    majnow28

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    19

    Domyślnie

    jak dla mnie to zdecydowanie kostka betonowa, latwosc w ukladaniu i eksploatacji. Cena rowniez przystepna.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Te łupki granitowe dla mnie to koszmar. Źle się po tym chodzi, dziecko rowerkiem sobie po tym nie pojeździ
    Moja żona też tak mówiła i położyliśmy bruk klinkierowy.
    Miejcie świadomość że kostka betonowa z każdym rokiem będzie coraz bledsza, brudniejsza i powykruszana. Granit z każdym rokiem nabiera smaku (trochę się wyciera, porasta mchem tu i ówdzie - ale oczywiście to kwestia gustu)
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  13. #13

    Domyślnie

    ja tam po tym nie będę jeżdził... tylko do użytku w sezonie letnim, wyjśc, posiedzieć z ksiązką, piwkiem, przy grillu...więc granit mogę sobie darować, poza tym nie podoba mi się jednak

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Moja żona też tak mówiła i położyliśmy bruk klinkierowy.
    Miejcie świadomość że kostka betonowa z każdym rokiem będzie coraz bledsza, brudniejsza i powykruszana. Granit z każdym rokiem nabiera smaku (trochę się wyciera, porasta mchem tu i ówdzie - ale oczywiście to kwestia gustu)
    Pokaż jakieś zdjęcia PROSZĘ!!!

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz_si Zobacz post
    Kurde, ja tańszej granitowej ciętej niż po 150 zł za metr kwadratowy nie widziałem. Do ułożenia mam około 230 m^2. Dla mnie to kosmos...
    Ja mam do ułożenia 350m2 i szukam taniej i dobrej kostki. Tylko czy tania może być dobra??? Marzy mi się bruk klinkierowy ale za drogo przy takiej powierzchni...

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał madula Zobacz post
    Ja mam do ułożenia 350m2 i szukam taniej i dobrej kostki. Tylko czy tania może być dobra??? Marzy mi się bruk klinkierowy ale za drogo przy takiej powierzchni...
    Dodatkowy wydatek na ten klinkier jakiś tam jest. Taki Kalahari z CRH można kupić w cenie 70 zł za metr kwadratowy. Chcąc kupić dobrą kostkę trzeba wydać te 55 zł. w Twoim przypadku to różnica 5000 zł. Z drugiej strony są ludzie, którzy tyle miesięcznie zarabiają
    Ja będę miał pewnie z 200 m a to daje 3000 zł różnicy. Też trochę jest.
    Ciągle jednak zastanawiam się czy warto. Nie znam nikogo kto miałby zrobiony tym podjazd. Nie znam żadnej firmy, która miałaby doświadczenie z tym materiałem. Wszyscy dookoła układają kostkę... Nawet na forum fanów bruku klinkierowego brakuje.

  17. #17

    Domyślnie

    My będziemy sami układać, tzn mąż i ktoś do pomocy. No właśnie 5tys różnicy - sporo. Jest też kostka po 40zł ale czy ktoś taką ma i może się wypowiedzieć? Z drugiej strony czytałam, że do klinkieru nie trzeba krawężników a do kostki tak, co podnosi cenę kostki. Rzeczywiście bruk klinkierowy bez krawężników będzie OK?

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał madula Zobacz post
    My będziemy sami układać, tzn mąż i ktoś do pomocy. No właśnie 5tys różnicy - sporo. Jest też kostka po 40zł ale czy ktoś taką ma i może się wypowiedzieć? Z drugiej strony czytałam, że do klinkieru nie trzeba krawężników a do kostki tak, co podnosi cenę kostki. Rzeczywiście bruk klinkierowy bez krawężników będzie OK?
    No właśnie też się nad tym zastanawiałem. Jaka to niby różnica? Kształt ten sam. Dlaczego pod beton krawężnik a pod klinkier już nie? Dla mnie to pozbawione logiki...

  19. #19

    Domyślnie

    grzegorz_si oprócz logiki jest jeszcze estetyka - do betonowej kostki betonowe obrzeża pasują do klinkieru już niekoniecznie

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz_si Zobacz post
    Granit może jest i ładny, ale pod warunkiem, że jest gładki a taka kostka kosztuje majątek.
    Te łupki granitowe dla mnie to koszmar. Źle się po tym chodzi, dziecko rowerkiem sobie po tym nie pojeździ, nie pobiega - każdy upadek to tragedia dla kolan, no i jak dla mnie za piękne te łupanki też nie są.
    Oczywiście to moja subiektywna ocena. Ja już wolę beton. Jak będę chciał podziwiać naturę to mam sporo trawy, planuję też trochę zielska, drzewek, krzewów i w ogóle
    Pozdrawiam
    Podpisuję się pod tą opinią obiema rękami!

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony