dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 15
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 299
  1. #1

    Domyślnie Kuchnia wersja 16.01 - 16.04 doradźcie proszę!

    Dopisek z dnia 27.05.2011. UWAGA! NA STRONIE 7 post #123 UMIEŚCIŁAM NOWY SZALONY POMYSŁ, KTÓREGO MINUSY SĄ OCZYWISTE. CZY KTOKOLWIEK ZNAJDZIE JAKIEŚ PLUSY?????

    Ponieważ budowa domu okropnie mi się ślimaczy, wirtualnie urządzam kuchnię. Jestem przy wersji 16 i mam 4 opcje. Za pomysł dziękuję forumowiczce AJa?!

    Wizualizacje mam w darmowym programie, więc "wypasione" nie są, ale chodzi o koncept. Szerokości szafek są mocno "około", więc się za ostro nie czepiajcie tego aspektu. Ze względu na beznadziejnie nisko umieszczone okno (80 cm od podłogi) i w dzikim miejscu umieszczone wejście do spiżarki, konieczne są "kombinacje alpejskie". Summa summarum proszę o glosowanie:

    wersja 16.1:


    wersja 16.2



    wersja 16.3:


    wersja 16.4


    Z góry serdeczne dzięki. Komentarze mile widziane
    Ostatnio edytowane przez Anulek2005 ; 27-05-2011 o 15:39 Powód: kolejna wersja na stronie 7 ;)

  2. #2

    Domyślnie

    Mi się najbardziej podoba wersja 1. To nad piekarnikiem to rozumiem, że mikrofala? Wspólnie z narzeczonym rozmyślając o umieszczeniu mikrofali w szafce na takiej wysokości wyobraziliśmy sobie wyjmowanie z niej talerza gorącej zupy i wspólnie doszliśmy do wniosku - NIE także to bym przemyślała, ale piekarnik umieszczony w ten sposób bardzo mi się podoba. Ja bym generalnie wywaliła ten blat po środku i wstawiła bardziej w rogu normalny stół, bo mi ten kąt taki pusty się wydaje

  3. #3

    Domyślnie

    A bo zapomniałam "wstawić" do tego kąta pionowy grzejnik - ze względu na zabudowę pod oknem muszę stamtąd "wyciągnąć" grzejnik

    Mikrofala będzie w szafce za czerwonymi drzwiczkami, ale już nie miałam siły zmieniać szafki - tam ma być tylko piekarnik. W ogóle rzadko używam mikrofalówki ...

    Dzięki za opinię.
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

  4. #4

    Domyślnie

    Anulek ja raczej stwaiałabym na wersję 2. Kuchnia wydaje mi się lżejsza w odbiorze i do tego ergonomia lepsza . Skoro mikrfali używasz rzadko to lepiej wybrać tańsze rozwiązanie
    Było bardzo daleko, teraz już tylko daleko do celu...

    Rzeczywistość dziś to utopia wczoraj.
    Le Corbusier

  5. #5

    Domyślnie

    Tak czy siak nie wyobrażam sobie wyciągania czegoś gorącego z mikrofalówki, którą mam na poziomie głowy

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Anulek, zdecydowanie 16.3 : masz więcej blatu, lodówka zlew, płyta - zachowany trójkąt ergonomiczny i w ogóle jest super
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  7. #7

    Domyślnie

    16,3 ergonomia górą
    za to z słupkiem w wersji 16,1 mi się bardziej wizualnie podoba.

    a podasz ile masz wolnego blatu w każdej z wersji? bo nie chce mi się dodawać...

    ale zaraz będę przezywać rozterki słupka.... bo będę sama próbować odtworzyć to co zrobiła AJa?! i zobaczyć jak to będzie wyglądało wkomponowane w całość salonu....a tak bardzo chciałam mieć piekarnik na wysokośći blatu....

    jak już wcześniej mówiłam póki co mikrofala jest żadko używana więc akurat będąca w szafce mi mało przeszkadza.
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Anulek jak dla mnie wersje 1 lub 3.
    Przy czym w 1 jest fajne umieszczenie piekarnika w słupku ale jakoś do końca nie przekonuje mnie bliskie sąsiedztwo piekarnika i lodówki (teraz szafka która sąsiaduje u mnie z piekarnikiem jest w trakcie jego używania nagrzana z jednej strony:/)
    W wersji 3 fajnie, lekko, przestronnie bardziej.

    Wolę ustawienie zlew a potem płyta niż odwrotnie.

  9. #9

    Domyślnie

    Hmm... albo wczoraj byłam ślepa i nie widziałam wszystkich wizualek, albo były tylko dwie.... Co do rozmieszczenia sprzętu to lodówka/zlew/płyta. Wersja 3 dlaej mi się podoba ( ta lekkość), ale sama już nie wiem czy nie fajniejsza 1. Co do grzania się lodówki od piekarnika, nie wiem, nie mam tak, więc nie powiem. Się wypowiedzą Ci co mają . Ilość blatu roboczego mniejsza o 60 cm i teraz mussz sobie zadać pytanie czy tak naprawdę potrzebujesz dużo miejsca czy nie.
    Było bardzo daleko, teraz już tylko daleko do celu...

    Rzeczywistość dziś to utopia wczoraj.
    Le Corbusier

  10. #10

    Domyślnie

    Bardzo Wam dziewczyny dziękuję za wszelkie opinie - widzę, że kwestia ergonomii jest dla was tak samo istotna jak dla mnie.
    Opowiem wam skąd się wziął pomysł z zamianą zlewu z płytą:
    W opcjach ze zlewem bliżej okna miałabym pięknie wykorzystaną szafkę w rogu: ze względu na wodę ze studni będę miała filtr do wody, który ma spory (10l) baniaczek. Gdybym wsadziła zlew blisko rogu, to ten baniaczek i filtr (tez dość spory) wpakowałabym do rogu i mam z głowy opcję wyciągania z tego rogu czegokolwiek .... Pod zlewem robię wtedy wysuwany kosz na śmieci ( konieczna segregacja!!!) i jest gitara ...
    Dodatkowo, oprócz tego, że mam z głowy teoretyczną ergonomię, to na dodatek w opcji z szerokim wysokim słupkiem mam tylko 30 cm szafkę na gary w pobliżu piekarnika (bo gdzieś zmywarka musi się zmieścić) !!! A gdzie sztućce, noże do przygotowywania posiłków itd? Przy wąskim słupku byłoby to 90 cm, więc spokojnie ....

    W opcji z piekarnikiem w rogu utrudnione mocno jest korzystanie z szafki narożnej, bo przy głębokości szafek pod oknem ok. 40 cm to niezła gimnastyka mi się zapowiada. Na dodatek drzwiczki musiałyby być "kombinowane" - bo muszą być łamane i tylko tak wysokie jak szafki pod oknem ... Nie wiem, czy ktoś się podejmie zrobić taki magiczny róg. Ewentualnie zrobię ten róg ślepy .... Jednocześnie trzeba pamiętać, że w szafce pod zlewem będzie filtr i baniaczek i baaaardzo mało miejsca na kosz na śmieci

    @nicol przy założeniu zlewu o szerokości 60 cm (czyli bez ociekacza) blaty byłyby:
    w opcjach z pojedynczym wysokim słupkiem 60 cm /zlew lub płyta/ 90 cm /zlew lub płyta/ 60 cm do ściany w rogu
    w opcjach z podwójnym wysokim słupkiem 30cm /zlew lub płyta/ 60 cm /zlew lub płyta/ 60 cm do ściany w rogu

    Powiem Wam, że ja chyba nie lubię tej mojej kuchni
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

  11. #11

    Domyślnie

    Anulek2005 nie lubisz kuchni jako projektu, czy kuchni jako pomieszczenia ? bo wg mnie projekt jest bardzo fajny, ale wiadomo - rzeczy praktyczne... wrrrrr
    też się zastanawiam... ciągle w głównym wątku o projektowaniu kuchni. zawsze możesz dorzucić swoje komentarze
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  12. #12

    Domyślnie

    No kochana pomieszczenia nie lubię, bo jakkolwiek bym tam chciała meble ustawić, to jak projekt pięknie na wizualizacji wygląda to w praktyce się zawsze jakiś problem pojawi

    A ja jestem typem "kuchniolubnym" czyli spędzam w kuchni sporo czasu i chciałabym żeby mi było i wygodnie i ładnie .... A to trudne jest niestety do osiągnięcia.

    Twoje zmagania podglądam .... wojtek ci taką dawkę informacji nawrzucał, że masz nad czym kombinować
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

  13. #13

    Domyślnie

    no, ale że tak powiem, bazując na projekcie Aja?! to już chyba apogeum osiągnełam....
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  14. #14

    Domyślnie

    Tak jak napisałam ci w ogólny wątku o kuchniach wg mnie jest optymalnie. Ja bym już u Ciebie nic nie zmieniała ....

    Ja chyba tez powiem sobie STOP i podejmę męską decyzje co do optymalnej wersji ... Co prawda jak posłałam projekt do mojego "wykonawcy" (znajomy) to zaczęła sie litania - mało blatu, nisko szafki nad płytą, przy oknie nisko blat = niewygodnie ... Na ja nie mogę
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

  15. #15

    Domyślnie

    anulek2005 chciałam cię zapytać czy już wiesz z czego będą fronty twojej kuchni ,i czy ciemny kolor to czarny czy może brąz

  16. #16

    Domyślnie

    Danko moja droga - ja jeszcze kilka dni temu miałam wybrane fronty czerwone i zupełnie inny projekt kuchni. Potem nastąpiła rewolucja i mam taki jak wyżej

    Na ten moment wiem, że fronty będą czarne i błyszczące. Pozyskałam na temat błyszczących frontów kilka informacji przy szukaniu tych czerwonych. Wiem, że są fronty lakierowane, foliowane i (efekt moich poszukiwań) foliowane folią akrylową. Foliowane są podobno mało wytrzymałe (szybko się niszczą w sensie utraty połysku i podobno odklejają) ale w miarę przyzwoite cenowo. Lakier drogi i się rysuje ale poza tym bez wad. Folia akrylowa - spora niewiadoma co do użytkowania. Cena pomiędzy folią a lakierem. Tyle o czerwonych. Teraz udam się na rekonesans w zakresie frontów czarnych

    Mam nadzieje, że cokolwiek moja wypowiedź była dla ciebie pomocna
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

  17. #17

    Domyślnie

    Anulek2005 jak dla mnie Twój avatar świetnie oddaje moje rozmyślania o kuchni, ale pewnie też i Twoje coś pomiędzy ekscytacją a wątpliwościami.... no chyba że się mylę
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  18. #18

    Domyślnie

    No coś ty - to obraz nędzy i rozpaczy

    Ja tak wyglądam po kilku godzinach walki z materią - patrz moją kuchnią Ale nie powiem - zaczyna mi się jawić światełko w tunelu
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anulek2005 Zobacz post

    Powiem Wam, że ja chyba nie lubię tej mojej kuchni
    To naprawdę bardzo dobry objaw. Oznacza tyle , że należy już zbastować z dalszym kombinowaniem, żeby nie przedobrzyć.
    Zapowiada Ci się całkiem sympatyczna kuchnia. Bez wodotrysków ale wygodna, funkcjonalna, estetyczna i nowoczesna.
    Nie zbrzydną Ci szybki, ozdóbki i inne tralki.
    Teraz tylko dograć resztę, bo wiadomo gdzie diabeł siedzi.

    PS Nie martw się równicą wysokości blatów.
    Kilka lat temu, makaroniarze udowodnili , że blat kuchenny nie powinien mieć tej samej wysokości na całości powierzchni . Nikt ich nie potraktował poważnie.Chociaż widziałem taką kuchnię i przyznam , że faktycznie trochę wygodniej się przy niej pracuje.
    Ostatnio edytowane przez 2112wojtek ; 23-01-2011 o 22:13

  20. #20

    Domyślnie

    No Anulek2005 jak 2112wojtek dał błogosławieństwo to biegusiem robić jak zaplanowano!! biegusiem
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

Strona 1 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony