dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gozdek

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Błonie
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    20

    Domyślnie "Inteligentna" podlogowka + kominek

    Witam,

    Jestem na etapie planowania ogrzewania...

    W domu bedzie kominek powietrzny oraz podlogowka (wszedzie) + grzejnik lazienkowy na reczniki.

    Chcialbym w sypialni uzyskac stala temp np 19C na wysokosci ok 1m - poczytalem neta i wyszlo ze trzeba tam zainstalowac na scianie czujnik temp na wys 1m i wpiac go do silownika na zaworze. Jak bedzie za zimno to go otworzy, jak zlapie 19C to g ozamknie itd... Potrzebne sa jakies dodatkowe czujniki temp podlogi do tego???

    W kibelku chcialbym miec podlogowke oraz grzejnik na reczniki. Robic to na jednym obwodzie czy na 2? Chcialbym aby przynajmniej grzejnik grzal tez w lato aby wysuszyc reczniki.

    Kuchnia i salon - to jedno pomieszczenie. W salonie bedzie kominek uzywany aby czasem sie pogrzac tak dla przyjemnosci.
    Chce rozbic salon i kuchnie na 2 petle. Nie wiem czy trzeba tam montowac jakies czujniki na podlodze...

    Wiatrolap - tam tez podlogowka. ale wszelka automatyka zbedna....

    Mala kanciapa (po lewej od sypialni) - tam chyba nie ma sensu robic ogrzewania...

    W zalaczeni przesylam plan domku 55m2.


    Bardzo bym prosil kogos doswiadczonego o pomoc w zaprojektowaniu ogrzewania - rozmawialem z kilkoma hydraulikami i kazdy ma inna teorie.

    BTW Czy moge piec Termet 2funkc Turbo zamontowac na poddaszu? okolo m3 ponad podlogowka? poddasze wysokie na okolo 1m o pow. okolo 20m2. nie bedzie sie nic zapowietrzalo, szumialo itp?

    BTW2 domek bedzie ocieplony 25cm styr, mur ma 40cm grubosci, ocieplony sufit podwieszany + ocieplony dach. Okna 3 szyby 5 komor jesli to ma wplyw na projekt...


    pozdr,
    gozdek

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Witaj, odnośnie sterowania temperaturą to są dwie opcje. Pierwsza - czujnik + siłownik zamyka/otwiera pętlę. Niestety biorąc pod uwagę bezwładność podlogówki - może być problem z tym sterowaniem. Druga opcja - zdławienie przepływu w pętli "na stałe". Jestem zwolennikiem takiego rozwiązania i takie zastosowałem. W moim ukladzie jest tylko jeden element regulujący temperaturę - mieszacz ze sterowniem pogodowym - posiadam kocioł na ekogroszek.
    Odnośnie projektu podłogówki - są programy (freeware) które to policzą biorąc pod uwagę ocieplenie itd.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gozdek

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Błonie
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    Witaj, odnośnie sterowania temperaturą to są dwie opcje. Pierwsza - czujnik + siłownik zamyka/otwiera pętlę. Niestety biorąc pod uwagę bezwładność podlogówki - może być problem z tym sterowaniem. Druga opcja - zdławienie przepływu w pętli "na stałe". Jestem zwolennikiem takiego rozwiązania i takie zastosowałem. W moim ukladzie jest tylko jeden element regulujący temperaturę - mieszacz ze sterowniem pogodowym - posiadam kocioł na ekogroszek.
    Odnośnie projektu podłogówki - są programy (freeware) które to policzą biorąc pod uwagę ocieplenie itd.
    Dziekuje za odpowiedz.

    Jestes w stanie utrzymac stala temperature w pomieszczeniu? Zalezy mi na komfortowej temp w sypialni.

    pozdr,
    g

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Nie posiadam termometra w domu... ale jeśli nie odczuwam różnicy? Zrobiłem tak: puściłem kabelki z pomieszczeń do rozdzielacza - ma on możliwość zamontowania siłowników. W planach miałem dość rozbudowane sterowanie... ale zrezygnowałem - temperatury ustaliłem dławiąc przepływy. Temp. czynnika jest ustalana przez sterowanie pogodowe, nie tylko ja uważam że w systemach cechujących się dużą bezwładnością, tylko takie sterowanie ma sens.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony