dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 48 z 319
Pokaż wyniki od 941 do 960 z 6379
  1. #941

    Domyślnie

    Na zewnątrz -18 , w domu 20 na parterze i 22.5 na piętrze , PCi działa tylko w 2T , temp DZ 4.8 delta 4.2
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  2. #942

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek150 Zobacz post
    No i mam u siebie -20
    temp. DZ 0,3 / -3,8 , pompa 12 kw w dniu wczorajszym pracowała ok 20 godzin i zuzyła 55 kw
    Wobec tego mamy podobne de-zety. Z całego towarzystwa Ciebie najbardziej lubię . A Adiqq to chwalipięta . Ma ładniejszą piaskownicę i za to go nie lubię .

  3. #943
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamieniarz Zobacz post
    Na zewnątrz -18 , w domu 20 na parterze i 22.5 na piętrze , PCi działa tylko w 2T , temp DZ 4.8 delta 4.2
    Fajnie mieć przewymiarowaną PC, co?

    U mnie pierwszy raz zobaczyłem tej zimy 35* na zasilaniu. DZ 2,3/-1,7. W domu 22(salon)-24(łazienki), na zewnątrz -19. Około 35kWh dziennie.

  4. #944

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Około 35kWh dziennie.
    Czyli u Ciebie też 2T też czeka na cieplejsze czasy ?

  5. #945
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamieniarz Zobacz post
    Na zewnątrz -18 , w domu 20 na parterze i 22.5 na piętrze , PCi działa tylko w 2T , temp DZ 4.8 delta 4.2
    U mnie dzisiaj rano po 8h pracy 1,3/-3,5.
    Jak ty kurcze te rurki zakopales ze masz taka temperature. Przeciez to rzut beretem od mojego DZ

    BTW: Po wyciagnieciu siateczki z filtra 6/4" na DZ delta spadla mi prawie o 1*C. Filtr nie byl jakos strasznie zasyfiony. Glownie wylapal resztki konopii z ostatniej operacji rozbudowy rozdzielacza o dodatkowa pentle. Na razie chodzi bez filtra i waham sie czu go zakladac jesli nic nie bede w tym czasie grzebal przy DZ.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  6. #946
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał leszekf Zobacz post
    Czyli u Ciebie też 2T też czeka na cieplejsze czasy ?
    Trrrudno, co zrobić

  7. #947

    Domyślnie

    Duze delty DZ macie u Siebie Pany, ja mam delte DZ 2*C, dzisiaj przy mrozach -21,5*C temp. DZ 0*C/-2*C
    Zuzycie tej doby na co+cwu wyszlo mi 37 kWh, wczoraj przy temp. zewn. -20*C wyszlo mi 32,8 kWh
    Troche "dogrzewam" nieogrzewany garaz, na scianie laczacej dalem tylko 10cm styropianu i drzwi stalowe w przejsciu garaz-dom a temp. po dzisiejszej nocy -2,5*C -wiec sporo ciepelka tam ucieka z parteru.
    Wiecie co zauwazylem, te wspomniane przejsci do garazu jest w pom. gospodarczym i tam jest chyba najchlodniej, tam stoi PCi i centralka wentylacyjna a wiec woda ciepla cwu szybciej sie wychladza stad tak duze roznice w zuzyciu miedzy latem a zima - latem idzie niecale 3 kWh na cwu a zima pewnie 3,5kWh-4kWh
    Widac ze woda szybciej stygnie w zbiorniku PCi pomiedzy okresami jej grzania.

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  8. #948

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Fajnie mieć przewymiarowaną PC, co?
    Wychodzi na to że fajnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Jak ty kurcze te rurki zakopales ze masz taka temperature. Przeciez to rzut beretem od mojego DZ
    Niby nie daleko , ale ja jestem zdecydowanie niżej , i rzeka dość blisko . Podczas kopania DZ woda zapiepszała jak ze szlałfa strażackiego u ciebie raczej tak nie było.
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  9. #949
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał piwopijca Zobacz post
    Wiecie co zauwazylem, te wspomniane przejsci do garazu jest w pom. gospodarczym i tam jest chyba najchlodniej, tam stoi PCi i centralka wentylacyjna a wiec woda ciepla cwu szybciej sie wychladza stad tak duze roznice w zuzyciu miedzy latem a zima - latem idzie niecale 3 kWh na cwu a zima pewnie 3,5kWh-4kWh
    Widac ze woda szybciej stygnie w zbiorniku PCi pomiedzy okresami jej grzania.

    Pzdr.
    Już w zeszłym roku o tym pisałem. Może warto te pomieszczenie grzać do wyższych temperatur?

  10. #950

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    a tam chwalipięta...

    Cytat Napisał piwopijca Zobacz post
    Wiecie co zauwazylem, te wspomniane przejsci do garazu jest w pom. gospodarczym i tam jest chyba najchlodniej, tam stoi PCi i centralka wentylacyjna a wiec woda ciepla cwu szybciej sie wychladza stad tak duze roznice w zuzyciu miedzy latem a zima - latem idzie niecale 3 kWh na cwu a zima pewnie 3,5kWh-4kWh
    Widac ze woda szybciej stygnie w zbiorniku PCi pomiedzy okresami jej grzania.
    Ja mam dopiero jazdę: zasobnik cwu w nieogrzewanym garażu. Na dodatek poza bryłą budynku i nieocieplonym z zewnątrz. Jutro miało być wyłączenie prądu - na szczęście odwołane (na zewnątrz -20C!). Zrezygnowałem na razie z ocieplenia ściany między domem a garażem żeby zmniejszyć mróz wokół zasobnika. Ciekaw jestem ile z tego powodu "oszczędzam" - ściana bez izolacji od domu ma sporo ponad 20 m2. Na następny sezon muszę z tym jednak zrobić porządek. Może wtedy i dz się zrobi przewymiarowane.

  11. #951

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Już w zeszłym roku o tym pisałem. Może warto te pomieszczenie grzać do wyższych temperatur?
    Moze i tak, ale nie zminiejsza to strat tylko zwieksza wydatkina ogrzewanie
    Moze zmobilizuje sie wiosna i jakies dodatkowe uszczelko zaloze na drzwi tylne garazu a moze jakos uda sie dociplic te przejsciowe z domu do garazu, ale nie jestm pewien czy uda sie to jakos estetycznie zalatwic, moze jakas "rzymska" roleta od strony garazu bo drzwi otwieraja sie do srodka pom. gospodarczego?

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  12. #952
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    Fakt, przy takich temperaturach przydałaby się przewymiarowana PC
    ale jak pomyśle jak by mi przegrzewało wtedy dom w okresach przejściowych....
    Po prostu pracowala by krocej. Przeciez sterowanie dzialalo by tak samo. To nie piec ze sie nagrzeje i musi 2 dni stygnac. Bezwladnosc taka sama dla 6tki jak i dla 12tki czy 14tki.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  13. #953

    Domyślnie

    U mnie garaż jest w bryle budynku i jest "symbolicznie" grzany przez ściany i mały grzejnik, skręcony na rozdzielaczu na min przepływu. Mam tam przyłącze wody i sporych rozmiarów zmiękczacz wody - szkoda by mi było gdyby mróz dobrał się w te miejsca - wyszłoby sporo drożej niż oszczędność na prądzie.

  14. #954
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał piwopijca Zobacz post
    Moze i tak, ale nie zminiejsza to strat tylko zwieksza wydatkina ogrzewanie


    Pzdr.
    I tak i nie. Latem grzanie CWU wychodzi u mnie wyłącznie w taniej taryfie (nie mam 2h w dzień), za to zimą przy chłodniejszym pomieszczeniu z podgrzewaczem odbywa się też w drogiej taryfie. I tu jest pies pogrzebany

  15. #955

    Domyślnie

    hehe, ale ja nie mam ogrzewania w pom. gospodarczym wogole.
    Jest na tyle male ze nie dalo by rady, tam jest rozdzielach,PCI,hydrofor,centralka wentylacyjna.
    Gdy naipsalem ze jest chlodniej to mialem na mysli jakies 19*C moze w porywach do 18*C - przy bardzo silnych mrozach.
    Chyba problemem jest zbyt duza strana do garazu przez te drzwi, bo zajmuja one cala sciane nieomalze - 1 m szerokosci maja i "swoja wysokosc", niestet jest tz tam komin od kominka w salonie -wchodzi do pom. gospodarczego i jest kolejnym mostkiem przy rzadkim paleniu w kominku.

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  16. #956
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    No to już ci tylko zostaje... farelka?

  17. #957

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Już w zeszłym roku o tym pisałem. Może warto te pomieszczenie grzać do wyższych temperatur?
    Ja mam PCi w garażu. Utrzymuję tam zwykle 14*.Teraz w mrozy mam około 9-10*C.Niestety brama sama w sobie ocieplona lecz widzę,że uszczelki coś nie przylegają bo światło z zew. wpada. Przypuszczam ,że tracę sporo energii mimo wszystko przez ten garaż. W pierwszym sezonie,krótko po uruchomieniu systemu się o tym przekonałem, gdy dom nie był wystarczająco dogrzany a w garażu 19* przy temp zew. -15*C.
    Pętle w garażu dość mocno skręcone,garaż odizolowany od ściany 14 cm styro a sufit 8cm styro w garażu i 10cm od góry( mam tam pokój i podłogówkę).
    Ciekawe czy prócz strat które pewnie są związane z utrzymaniem CWU samo grzanie co. dla domu też nie przebiega tak jak by mogło.
    Przez te wątpliwości, dziś PCi wstawiłbym do gospodarczego - tym bardziej,że miejsca potrzeba u mnie tyle co na lodówkę

  18. #958
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Może jeszcze warto przerobić?

  19. #959

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Może jeszcze warto przerobić?
    No tego właśnie nie wiem.Nie wiem jakiego rzędu są straty.

  20. #960
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał wit74 Zobacz post
    No tego właśnie nie wiem.Nie wiem jakiego rzędu są straty.
    Zobacz ile kWh idzie ci teraz na CWU a ile latem.

Strona 48 z 319

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony