dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 319
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 6379
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał dekar Zobacz post
    Twierdzili, że mają specjalną metodę robienia odwiertów, że nawet chcą ją opatentować, dlatego zaufałem mimo, że od początku DZ wydawało mi się za krótkie..., ale jak podpytałem w końcu na czym polega ta innowacyjność to nie potrafili nic przekonującego wymyśleć. Moja wiedza na początku była dość nikła, więc łyknąłem jak młody pelikan , że "będzie Pan zadowolony..."
    Ha ha, niezle! Pewnie odkupili patent na szczelinowanie otworow od poszukiwaczy lupkow Ja bym zbieral na dodatkowy odwiert (i zmiany w rozdzielaczu).

  2. #202

    Domyślnie

    U mnie dzis temperatury dz wygladaja tak: 14,5/9,4. Na zewnatrz 0,6st.

  3. #203

    Domyślnie

    Cytat Napisał arecki1338 Zobacz post
    U mnie dzis temperatury dz wygladaja tak: 14,5/9,4. Na zewnatrz 0,6st.
    O ile w poziomym jestem w stanie sobie wyobrazic taka temp to przy pionowym nie bardzo.

  4. #204
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    O ile w poziomym jestem w stanie sobie wyobrazic taka temp to przy pionowym nie bardzo.
    W pionowym nigdy nie będzie takiej. No chyba że w Toruniu

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    W pionowym nigdy nie będzie takiej. No chyba że w Toruniu
    No a arecki takie wlasnie ma. Moze cos z czujnikami jest nie tak.
    Ja tez mam pionowe i tez 2x80
    Zasilanie teraz 4,4 a powrot 2,4 obiegowka na 3 biegu

  6. #206
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    No a arecki takie wlasnie ma. Moze cos z czujnikami jest nie tak.
    Ja tez mam pionowe i tez 2x80
    Zasilanie teraz 4,4 a powrot 2,4 obiegowka na 3 biegu
    On coś kiedyś o tym pisał dlaczego tyle ma, ale nie pamiętam jak to leciało.

  7. #207
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Ale chyba go z kimś innym pomyliłem.

  8. #208
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jacek150
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Polkowice-Lubin
    Posty
    251

    Domyślnie

    U mnie na pionowym 6x50 m dzisiaj 4 na wejsciu i -0,5 na wyjściu z pompy. Pare dni przymrozi i temperatury poziomych spadną. Ziemia po stosunkowo późnym cieplym lecie jeszcze trzyma ciepło
    Dom o powierzchni po podłodze 320m2 , wentylacja grawitacyjna, 100% podłogówka , płytki i panele, pompa ciepła gruntowa Nibe 1245 12kw , dolne źródlo pionowe odwierty 6 x 50m , ściany Poroton 24 + styropian Platinum plus 15 cm, dach wełna Rockwool 15 cm Top Rock + 10 cm Mega Rock , dwie dorosłe osoby i mała córeczka , temp. w domu ok 22 stop. Ogrzewanie z CWU za 2011/12 rok 6000 kwh, za 2012/13 ( 01.10.12 do 01.05.13) 5845 kwh , 1918 godzin pracy pompy w tym CWU 260 godzin pracy.

  9. #209

    Domyślnie

    Cytat Napisał arecki1338 Zobacz post
    U mnie dzis temperatury dz wygladaja tak: 14,5/9,4. Na zewnatrz 0,6st.
    Fakt ze te temperatury byly podczas postoju pompy, 14.10. robilem odczyt po pracy pompy, wtedy mialem w sumie najnizesze temp DZ od uruchomienia 4,7/0,6

    Takie wartosci pokazuja mi czujniki.

  10. #210

    Domyślnie

    Cytat Napisał arecki1338 Zobacz post
    Fakt ze te temperatury byly podczas postoju pompy, 14.10. robilem odczyt po pracy pompy, wtedy mialem w sumie najnizesze temp DZ od uruchomienia 4,7/0,6

    Takie wartosci pokazuja mi czujniki.
    No i to zmienia postac rzeczy.

  11. #211
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał arecki1338 Zobacz post
    Fakt ze te temperatury byly podczas postoju pompy,
    Takie wartosci pokazuja mi czujniki.
    Podczas postoju to czujniki pokazują temperatur rur przed i za parownikiem z nieruchomym płynem wewnątrz i rosną z upływem czasu. Zmierzają do temperatury wewnątrz obudowy pompy więc takie pomiary są nic nie warte.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  12. #212

    Domyślnie

    A u mnie jak zwykle niezbyt gorąco. Zrobiłem test na temperaturę dz. No to po kolei:
    - obiegówka dz załączona na 10 min
    - odczyt temp dz: 9,3 C
    Po godzince pracy PCi temperatura z dz spada do 8 C. W porównaniu do innych jakoś to nieciekawie, ale 14 C na dz to dla mnie niezbyt wiarygodna temperatura. Niby jakim cudem mażna tyle osiągnąć spod ziemi jesienią?

  13. #213

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    A u mnie jak zwykle niezbyt gorąco. Zrobiłem test na temperaturę dz. No to po kolei:
    - obiegówka dz załączona na 10 min
    - odczyt temp dz: 9,3 C
    Po godzince pracy PCi temperatura z dz spada do 8 C. W porównaniu do innych jakoś to nieciekawie, ale 14 C na dz to dla mnie niezbyt wiarygodna temperatura. Niby jakim cudem mażna tyle osiągnąć spod ziemi jesienią?
    Mi sie wlasnie o 22 pompa wlaczyla i po 30 min ma 9,2. Za 2-3h bedzie mialo w okolicy 8 Wiec mam bardzo podobne wyniki do Twoich.

  14. #214
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    U mnie po całej nocy pracy +4. Ciekawe do ilu spadnie w tym sezonie. W zeszłym było +1,5.

  15. #215

    Domyślnie

    w mnie po 2 godzinach pracy DZ 6/2 i GZ 30/24

  16. #216

    Domyślnie

    Dziś rano pojawiło się 5,2C na dz .
    Po południu miałem 7,9/3,9 C (2 godzinki pracy w niskiej taryfie). Pomkę obiegową na dz mam na 3 biegu i delta trzyma się na poziomie 4 C. Wynika z tego, że pod koniec grzania w nocy było 5/1C. Pewnie znów pobiję rekord wychłodzenia dz pod koniec zimy .

  17. #217

    Domyślnie

    Nie mogę powiedzieć, żeby moje dz nie było przewymiarowane. Moja pompa ma moc nominalną 8,8 kW. W porywach osiąga do 12 kW. licząc nawet COP 4 to z dz pobieram 9 kW. Dzieląc to przez niemal 700 m kolektora ( w rozstawie 1,2 m) daje to poniżej 15W/m2. A temperaturki cokolwiek malutkie . Niby nie ma piasku, niby przy wykopach nie było całkiem sucho, niby nie za płytko - a niezbyt wydajnie. Jakby nie patrzeć kto ma podmokły teren i mieszka bardziej po zachodniej stronie ten ma lepiej .

  18. #218
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dargoth

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-738
    Posty
    219

    Domyślnie

    Może masz trochę za głęboko zakopany kolektor i trudniej mu się regenerować od góry. Nie sądzę, żebyś miał kłopot z wyciągnięciem 15W z m2. Być może, że gdybyś nawet zakręcił jedną pętlę, temperatury DZ by się nie zmieniły. Czy problemem jest tylko uzyskiwanie niższych temperatur w sezonie przejściowym, czy również w sezonie grzewczym kolektor pracuje gorzej niż przeciętna? Jakie temperatury uzyskujesz pod koniec sezonu grzewczego?

  19. #219
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jacek150
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Polkowice-Lubin
    Posty
    251

    Domyślnie

    U mnie dzisiaj 5,5 / 1,0
    Dom o powierzchni po podłodze 320m2 , wentylacja grawitacyjna, 100% podłogówka , płytki i panele, pompa ciepła gruntowa Nibe 1245 12kw , dolne źródlo pionowe odwierty 6 x 50m , ściany Poroton 24 + styropian Platinum plus 15 cm, dach wełna Rockwool 15 cm Top Rock + 10 cm Mega Rock , dwie dorosłe osoby i mała córeczka , temp. w domu ok 22 stop. Ogrzewanie z CWU za 2011/12 rok 6000 kwh, za 2012/13 ( 01.10.12 do 01.05.13) 5845 kwh , 1918 godzin pracy pompy w tym CWU 260 godzin pracy.

  20. #220

    Domyślnie

    Cytat Napisał dargoth Zobacz post
    Może masz trochę za głęboko zakopany kolektor i trudniej mu się regenerować od góry.
    Całkiem możliwe. Kolektor orientacyjnie zakopany jak na fotce. Szerokość wykopu 1,2 m, czyli głębokość ppt. ponad 2,5 m.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PA110162.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	86184

    Cytat Napisał dargoth Zobacz post
    Jakie temperatury uzyskujesz pod koniec sezonu grzewczego?
    Pod koniec zimy najniższy odczyt jaki zanotowałem był na poziomie -0,4/-3,6 C . Niewykluczone, że było niżej, a ja tego nie zaobserwowałem. A instalacja uruchomiona dopiero pod koniec stycznia.

Strona 11 z 319

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony