dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 129
  1. #21

    Domyślnie

    Po dłuuugiej przerwie jestem znów



    W zeszłym roku miałam nadzieję, że o tym czasie będą już mury stały, a tu nawet pierwsza łopata nie wbita...
    Projekt domu ukończony, w kwietniu złożyliśmy papiery do PNB i sprawa w urzędzie ciągnie się po dzień dzisiejszy. W ostatnim czasie dowiedzieliśmy się, że w związku ze mianą przepisów mamy dostarczyć opinię geotechniczną o naszej działce. Po krótkim castingu telefonicznym wybraliśmy fachowca, który w ekspresowym tempie zrobił badania gruntu. Zlecenie od nas dostał w środę, początkowo deklarował, że dokumentacja będzie gotowa na połowę następnego tygodnia, a już w piątek po południu zadzwonił, czy może mi ją przywieźć do domu
    W poniedziałek jadę z tymi papierami do Wydziału Architektury i mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Jeśli opinia będzie taka, jak ma być i rzeczywiście facet nic nie zawalił, to wrzucę na niego namiary - bo współpraca wzorowa.

    Oby więcej takich fachowców, zwłaszcza na już na etapie budowy


    Zaraz wrzucę też aktualne rzuty naszego domku. Myśleliśmy, że na początku będziemy wykańczać na poddaszu tylko jedną sypialnię, ale okazało się, że przybędzie jeszcze jeden inwestor i to już niedługo: Lol:

  2. #22

    Domyślnie

    Parter:



    Poddasze:



    Na poddaszu zdecydowaliśmy się powiększyć łazienkę kosztem pierwotnego korytarzyka, który powadził na strych. Wejście na strych (ew do przerobienia na trzecią sypialnię) będzie z półpiętra. Trochę trzeba było kombinować przez to z geometrią schodów, ale jakoś się udało. Zdecydowaliśmy się też na półokrągłą ściankę w naszej sypialni - wydaje mi się, że to może ciekawie wyglądać
    Na obu kondygnacjach zmieniony jest też nieco układ okien - tarasowe zostało sporo powiększone pojedynczy portfenetr zlikwidowany (podobał mi się, ale słońce świeciłoby w telewizor), a portfenetry na poddaszu zastąpione zwykłymi oknami (ze względu na koszty ale i bezpieczeństwo). Przesunęliśmy też przejście z garażu do wiatrołapu bliżej drzwi wejściowych - mam takie wrażenie, że widok drzwi gospodarczych przy wychodzeniu z domu do wiatrołapu to nie najlepszy obrazek dla gości
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	20,9 KB
ID:	129278  

  3. #23

    Domyślnie

    A to kilka moich inspiracji:


    Wnętrza z serialu Rodzinka.pl:











    Podoba mi się rodzinny, ciepły klimat, widać też na pierwszy rzut oka, ze głównym sponsorem scenografii jest Ikea
    Trochę za dużo kolorów jest na ścianach jak dla mnie i kuchnia bardziej mi się podoba cała biała z drewnianym olejowanym blatem. Ale gdyby przyszło mi mieszkać w takim wnętrzu, też nie byłoby źle


    Podobają mi się takie białe listwy przyścienne i opaski wokół drzwi jak na ostatnim zdjęciu, ale w domu będę mieć okna w okleinie PCV w kolorze średniego brązu (może nudny Złoty Dąb, może coś innego?). Czy lepiej dać białe drzwi wewnętrzne pasujące do opasek (nie "pogryzą" się z oknami?), czy drewniane - pasujące do okien (a wtedy białe opaski pasują?). Czytałam tu na forum o kilku osobach, które tak mają, ale nie znalazłam nigdzie zdjęć drewnianych drzwi z białymi opaskami...

  4. #24

    Domyślnie

    ...ciąg dalszy: rozkminianie przyszłej kuchni

    Zaangażowana do tego projektantka przedstawiła mi trzy warianty kuchni, przy założeniu, że ma się w niej zmieścić kącik śniadaniowy na 1-2 osoby i lodówka side by side


    Wariant A






    Wariant B






    Wariant C (tu powiększamy nieco kuchnię wcinając się w gabinet)








    Po długich namysłach stanęło na wersji A, choć nie do końca byłam przekonana do "barku" na styku kuchni i jadalni. Po zrobieniu wizualizacji wychodzi mi jednak, że może to całkiem zgrabnie wyglądać, a przy okazji od strony jadalni zyskujemy całkiem sporo miejsca na przechowywanie kieliszków, zastawy "świątecznej", czy alko

    W programie Ikeowskim wygląda to mniej więcej tak (w Ikea nie ma szafek wiszących szer 70cm, więc szafka wisząca obok słupka jest zrobiona jako 60-tka, dlatego niesymetrycznie nie dochodzi do okna):











    Wydawało mi się, że trochę za bardzo odsłonięta jest ta kuchnia (ja nie chcę być niewolnikiem ścierki) - z kanap w salonie byłoby widać prawdopodobnie zlew, trochę też lodówkę. Zastanawiałam się też, czy nie da się jakoś lepiej wykorzystać ściany , na której jest okap - jakieś dodatkowe szafki/półki...
    Poszerzyłam więc szafki barowe o jeden moduł szer 40cm (teraz całość ma szerokość 160cm, pierwotnie 120cm), wydłużyłam ściankę koło lodówki z 71cm do 100cm i pokombinowałam z górnymi szafkami, dodając 3 półki.
    Wyszło mi coś takiego:













    Z przysłonięcia kuchni jestem już zadowolona, ale nie wiem, czy z szafki górne poprzednio nie były rozplanowane lepiej...



    W każdym razie 100pkt dla tego, kto zauważy podobieństwo między moim układem kuchni a tej z Rodzinka.pl
    U nich tylko metraż sporo większy: moja kuchnia ma ok 10,5m2, ta filmowa ok 14,5m2.




    W następnej odsłonie pokazany zostanie salon

  5. #25

    Arrow

    Tak wygląda parter mojego domku zrobiony w jakimś prostym programie (wydaje mi się, że taka wersja jest czytelniejsza, niż rzuty):






    Umeblowanie kuchni jest zgodne z wcześniejszym jej projektem - z modyfikacjami polegającymi na wydłużeniu ścianki przy lodówce i poszerzeniu barku). Umeblowanie części wypoczynkowej salonu jest jeszcze do przemyślenia - na pewno nie będzie w ten sposób usytuowanego fotela - jeśli zostanie ten układ, to w tym miejscu będzie podnóżek (w programie nie było takiego mebla ). Fotel w tym miejscu zasłaniały telewizor, który chcę dać na ścianie obok kominka (ściana wspólna z łazienką).

    Nie do końca wiem, jak rozwiązać kwestię podłogi na parterze. Jeśli ktoś jeszcze śledzi ten mój dziennik, to mile wdziane są wszelkie uwagi i sugestie na ten temat
    Na całym dole będzie ogrzewanie podłogowe. W samym salonie chcę podłogę drewnianą (parkiet przemysłowy, lamparkiet lub deska barlinecka - jeszcze nie wiem). W kuchni na pewno będą na podłodze płytki, w holu też rozsądnie byłoby dać płytki. Jak to ze sobą zgrabnie połączyć??

    Myślę nad tym od dwóch dni i sama nie wiem...

    Tu są moje propozycje:



    Te same płytki są w holu, kuchni i jadalni, przed kominkiem oraz jeden rząd przy wszystkich ścianach zewnętrznych. Drewno tylko w części wypoczynkowej.
    Zalety: tam, gdzie najwięcej się chodzi jest materiał łatwy do utrzymania w czystości, przy drzwiach tarasowych są płytki - jeśli ktoś będzie wchodził z ogrodu, to naniesie piasku / ziemi na płytki, a nie na drewno. Im więcej ceramiki na podłodze, a mniej drewna, tym podłogówka wydajniejsza (można będzie chyba zrobić pętle rzadziej).
    Wady: chyba mało przytulnie z powodu dominacji płytek, a małej ilości drewna. Poza sezonem grzewczym przy stole będzie chłodno w stopy (drewno jest jednak przyjemniejsze w dotyku, niż płytki)



    Drewno jest pod całą częścią wypoczynkową i jadalnią, płytki w holu, kuchni i pomiędzy nimi oddzielone "po skosie". Dodatkowo płytki przed kominkiem.
    Zalety: więcej drewna, na podłodze więc dla mnie super
    Wady: czy drewniana olejowana podłoga nie zniszczy się zbyt szybko przy wyjściu na taras? Jak się przed tym uchronić?



    Wszystko z grubsza jak w wersji poprzedniej, tylko wykończenie nie po skosie, z po łuku.
    Wady i zalety te same - nie wiem, które połączenie posadzek lepiej wygląda...



    Wszystko podobnie, jak w dwóch poprzednich wersjach, ale płytki w holu i kuchni nie są ze sobą połączone. Jest to rozwiązanie najprostsze, ale trochę mi nie pasuje, bo przy tej krótkiej ściance, która przylega bokiem do lodówki (oczywiście od strony salonu) chciałam postawić komodę. Przy takim układzie posadzek komoda w połowie będzie stała na płytkach (hol), a w połowie na drewnie (salon) - trochę dziwnie...


    I co o tym sądzicie?
    Ostatnio edytowane przez .:migotka:. ; 05-08-2012 o 21:07

  6. #26

    Domyślnie

    Hmm, czy ktoś to czyta poza mną?

    Jakby co, porady względem podłogi nadal chętnie przyjmę, bo nic konstruktywnego nie wymyśliłam.




    Tu reszta wizualizacji salonu:

    Salon od strony tarasu w kierunki ściany kominkowej (to połyskujące to model kominka, po lewej będzie wisiał telewizor - bwt jakie wymiary mają przeciętne proste obudowy kominkowe? 70cm na głębokość kominka (sam komin jest w ścianie) wystarczy?):



    Widok salonu od strony schodów / holu:



    Wersja z czerwoną cegłą zamiast jasnej:



    Widok z holu (za plecami są drzwi do gabinetu) w kierunku łazienki:



    Na wprost drzwi od łazienki, cegłą jest obłożona ściana łazienkowa i dodatkowo kominy. Po prawej to przeszklone to drzwi od wiatrołapu do części dziennej (na "model" drzwi proszę nie zwracać uwagi, Sweethome 3D to prosty program - ale wydaje mi się, że w tym miejscu takie szklane drzwi będą chyba ok), bliżej po prawej widać kawałeczek drzwi spiżarki, która jest pod schodami.

    To samo z czerwoną cegłą:



    Te same warianty, co wyżej, ale z białymi listwami przypodłogowymi i białymi opaskami wokół drzwi:






    Wydaje mi się, że chyba jasna cegła chyba lepiej wygląda....
    Myślałam o czymś takim:









    A może raczej taka?



    Nie wiem tylko, jak dokładnie będzie to wyglądało na ścianie w salonie, bo nie chcę jej wykładać w całości, a tylko tą część bez okna, za kanapą. Nie będzie to dziwnie wyglądało?



    Kolorystyka mojego wymarzonego salonu to jasne beże, brązy i dodatki w zgaszonej jasnej zieleni. Do tego dużo naturalnego drewna (podłoga, meble), najlepiej olejowanego Zasłony w oknach długie, proste, lniane lub bawełniane o lnianym splocie. Na ścianach kolory "niejednoznaczne" - chłodne beże / ciepłe szarości / różne odcienie bure
    Mniej więcej taki klimat:






  7. #27

    Domyślnie

    Jeszcze w sprawie podłogi...
    Nie podoba mi się opcja pierwsza, gdzie płytki są pod całą częścią jadalnianą, za dużo tego. Nadal jednak nie wiem, które połączenie z pozostałych jest najlepsze. A może jeszcze inaczej?

    Co do wykończenia podłogi - jestem zdecydowana na podłogę drewnianą, mimo, że ponoć na podłogówce to nie jest polecane. Jedyne, co jest w stanie mnie od tego pomysłu odwieść, to brak finansów na wykończenie - wtedy polecą tymczasowe panele za 25zł.
    I tak w ramach cięcia kosztów w gabinecie na dole planuję właśnie panele, w naszej sypialni miękką wykładzinę dywanową, w sypialni dziecka jeszcze nie wiem - ale przydałoby się coś pancernego
    Schody wykończylibyśmy takim parkietem, jak salon (chyba taniej, niż dawać stolarzowi do zrobienia stopnie z litego drewna).
    Co będzie na korytarzu na górze - jeszcze nie wiem...


    Co do wyboru posadzki w salonie mam do wyboru:
    - parkiet przemysłowy (to chyba opcja najtańsza, zwłaszcza układany w brykietach)
    - finishparkiet
    - lamparkiet
    - deska warstwowa (Baltic Wood? Barlinek?)
    Obojętne, co będzie, marzy mi się drewno zaolejowane. Lakier, nawet matowy do mnie nie przemawia.

    Może to śmieszne pytanie, ale czy deska barlinecka nie niszczy się na krawędziach podobnie jak panele laminowane?

    Najbardziej interesuje mnie lamparkiet ułożony we wzór pokładowy. Jodełki i inne wzorki odpadają.
    Zastanawiam się, jak wygląda taki parkiet po kilku sezonach grzewczych?

  8. #28

    Domyślnie

    PnB miało być w zeszłym tygodniu, a tu minął kolejny i ni słychu ni widu... Idzie to jak krew z nosa.

  9. #29

    Domyślnie

    Mamy POZWOLENIE NA BUDOWĘ!!!

    Wczoraj zadzwonił architekt, że odebrał z urzędu nasze papiery. Teraz tylko zostaje dopłacić mu ostatnią transzę i gotowe
    Zastanawiam się, że możliwe jest, abyśmy jeszcze w tym roku zrobili stan 0 i wjazd na działkę?? Ekipy jeszcze nie mamy, to byłby chyba cud, gdyby wszystko się nam tak ładnie złożyło...

  10. #30

    Domyślnie

    Melduję, że papiery od architekta zostały odebrane i PNB mamy już w ręku W zasadzie w dowolnej chwili możemy podjechać do Wydz. Architektury po piecząteczkę "prawomocne"

    Chyba mamy też wybranego kierownika budowy - polecany na forum, telefonicznie robi dobrze wrażenie. Byliśmy dziś porozmawiać z ludźmi, u których kierował budową w zeszłym roku (okazało się, że w naszej wsi - tfu, "osiedlu" ) no i są zadowoleni, polecają. Więc chyba się na niego zdecydujemy - choć dla świętego spokoju zadzwonię jeszcze do kilku innych.

    Tak w ogóle to powoli poznajemy w różnych okolicznościach naszych przyszłych bliższych i dalszych sąsiadów i na razie (odpukać!) wszyscy to naprawdę mili ludzie Bardzo się cieszę. Mam nadzieję, że to nie pozory i rzeczywiście dobrze się nam będzie tam mieszkało (a im z nami ).


    Teraz szukam pomysłu na to, jak zapewnić dostawę wody na budowę Szukam też ekipy budowlanej, która nie sprawi, że obudzą się we mnie skłonności mordercze, ani nie przyprawi mnie o palpitacje serca po ujrzeniu wyceny

    Wymagania mam nieduże. Mają być:
    - terminowi
    - w rozsądnej cenie
    - szanujący materiał i pieniądze pracodawcy swego
    - umiejący budować zgodnie z wszelkimi prawidłami tej sztuki

    Jacyś ochotnicy?

  11. #31

    Domyślnie

    Aby mieć jako takie rozeznanie w temacie, dałam do wstępnej wyceny okna do Oknoplastu.
    Wariant podstawowy z montażem ok 15tys (U okna 1,3), wariant wypaśny (U okna 0,8, ciepły montaż) - 25tys

    Wnioski:
    1. Oknoplast to chyba niezbyt tania firma...
    2. Okna w garażu będą jednak nieotwieralne, ze szczegółowej wyceny wychodzi na to, że zaoszczędzimy w ten sposób min kilka stówek
    3. Ile musiałbym zużywać gazu do ogrzewania domu, aby zwróciło mi się te 10tys dołożone do okien Winergetic Premium?? Masakra...

  12. #32

    Domyślnie

    Dziś jest piękny dzień: nasze PNB zyskało piecząteczkę "PRAWOMOCNE" oraz stałam się właścicielem najprawdziwszego Dziennika Budowy

    To nic, że jeszcze zupełnie pusty jest. Jutro jedziemy spotkać się z naszym przyszłym kierownikiem budowy, to pewnie pierwszy wpis o przyjęciu obowiązków się w nim znajdzie



    A poza tym, to mimo, że niby nic się nie dzieje, to nie wiem, w co po kolei ręce włożyć...

    - trzeba możliwie jak najszybciej uzyskać kredyt, więc załatwiam różne papierki do tego potrzebne. Mąż molestuje szefów, żeby wreszcie podpisali z nim aneks przedłużający umowę - co podobno jest formalnością, ale jakoś tak schodzi i nic z tego nie wynika
    - szukam intensywnie ekipy budowlanej gotowej wykonać nam fundamenty jeszcze w tym roku. Polecani przez Magdę Górale niestety zawaleni są robotą
    - próbuję znaleźć projektanta do przyłącza wodociągowego (na razie mam jedną ofertę za 1000zł - to naprawdę musi tyle kosztować??)
    - do banku potrzebujemy wykonać operat szacunkowy, do operatu z kolei musimy wiedzieć, co np damy na dach (dachówkę? blachodachówkę?), więc pasowałby odwiedzić centra dachowe i poprosić o wyceny kompletnego dachu... To samo z innymi rzeczami - od tygodnia próbuje szacować poszczególne etapy budowy i łeb mi od tego już pęka...

  13. #33

    Domyślnie

    Melduję, że od dwóch godzin mamy kierbuda

    Podpsaliśmy umowę, dokonał pierwszego wpisu do Dziennika, przygotował nam też od razu komplet dokumentów wymaganych do zgłoszenia budowy, z którymi jedziemy we wtorek do urzędu.
    Mamy też głównych podejrzanych o budowę naszego przyszłego domku - tzn. wielce szanowną Ekipę przez duże E
    Oni jeszcze tylko o tym nie wiedzą


    No i dobre wieści nadeszły z frontu pt "przyłącze wody" - znalazł się gość, który zrobi ten projekt za 600zł, a za kolejne 400zł projekt przyłącza gazu. Czyli DA SIĘ
    Przypominam, że poprzedni oszacował swój czas na okrąglutki 1000zł za samą wodę...

    Z ciekawostek: dwóch polecany tu na forum ludzi od przyłaczy wody na hasło "działka w Krakowie" od razu twardo odpowiadali "NIE!"
    WTF?
    Ostatnio edytowane przez .:migotka:. ; 08-09-2012 o 19:12

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anitka89
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    981
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Chciałam się przywitać! Trafiłam do Ciebie przypadkiem ale będę podglądać bo sądze po zdjęciach inspiracji i pomysłach że lubimy podobne rzeczy. Wieczorkiem dokładniem poczytam i zapraszam do siebie.

  15. #35

    Domyślnie

    W naszej rodzinie pojawił się Ktoś Bardzo Ważny.

    Przedstawiam Wam Adasia - urodził się 12.10, mierzy 58cm, waży 4290g(!) i dostał okrąglutkie 10 pkt Apgar


    Mam nadzieję, że rozumiecie, że taki słodziak ma pierwszeństwo we wszystkim i sprawy budowy przestały mi spędzać sen z powiek - teraz robi to mój synek

    Obiecuję jednak, że i budowa niebawem ruszy.

  16. #36

  17. #37

    Domyślnie

    Jeśli ktokolwiek zastanawia się nad wzięciem kredytu w PKO BP, niech dwa razy przemyśli tą decyzję i zakupi odpowiednią ilość środków uspokajających...

    Złożyliśmy wniosek dobre kilka tygodni temu (tak dawno, że już nawet nie pamiętam dokładnie, kiedy) i nadal nie wiemy, czy zechcą nam go przyznać, czy nie. Skusiliśmy się dobrą wstępną ofertą oraz tym, że są skłonni dać nam taką kwotę, jakiej potrzebujemy... W ten sposób poszły w odstawkę pozostałe banki, w których wstępnie otrzymaliśmy decyzję pozytywną - bo przecież PKO będzie najlepsze...

    Efekt jest taki, że co chwila dostaję od doradcy maila lub telefon o konieczności dostarczenia nowego papierka, najlepiej za godzinę (!) - bo to przecież strasznie pilne. Przegięli w banku, gdy zażądali dostarczenia zaświadczenia z ZUSu, którego nie ten urząd nie ma prawa mi wypisać Pracownicy tego banku niestety nie znają przepisów i życzą dobie rzeczy niemożliwych

    Ręce mi opadają, ale ponoć na początku przyszłego tygodnia mamy dostać nareszcie decyzję ostateczną. Mam nadzieję, że tym razem bez niespodzianek się odbędzie, bo autentycznie napadu szału dostanę i jeszcze pokarm stracę


    Doradcza pociesza, że jak już człek przebrnie przez te ich absurdalne wymogi, to sama obsługa kredytu jest ok... Wierzyć?

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcinrenew

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-560
    Posty
    25

    Domyślnie

    Witam
    Fajnie że ludzie prowadzą takie blogi - można uczyć się na cudzych błędach
    Napisz proszę z czego się budujecie (bo chyba nie podałaś, albo przeoczyłem). Jakie planujecie mieć ogrzewanie, jaką wentylację, czym ocieplony dach i inne techniczne takie niuanse. My z żoną właśnie kupiliśmy działkę i mamy ambitny plan postawić dom w SSZ w 2014 roku wg projektu Nugat 2 z pracowni Archetyp. Będę śledzić dziennik i liczę na opinie nt kierownika budowy jak i ekip - mamy działkę pod Krakowem, więc jak będą godni polecenia to ich przyjmiemy..
    A co do kredytu to chyba najbardziej polecanym bankiem jest PeKaO SA.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia!
    Marcin

    PS. Co do drewna na ogrzewanie podłogowe polecam poczytać wątek : http://forum.muratordom.pl/showthrea...ghlight=drewno
    Adam_mk dużo ma w tej materii do przekazania.
    Ostatnio edytowane przez marcinrenew ; 13-11-2012 o 17:38

  19. #39

    Domyślnie

    Marcinrenew, miło mi cię przywitać w moich skromnych progach Zapraszam to pisania i komentowania w tym wątku: http://forum.muratordom.pl/showthrea...38#post4532838

    Z interesujących cię spraw technicznych: dom będziemy budować z bloczków silikatowych, na dach pójdzie dachówka cementowa Braasa. Ogrzewanie kotłem gazowym - prawdopodobnie De Dietrich MCR 24/II T, went mech + reku (o ile koszty nas nie zabiją). Ocieplenie 15 cm styropianu + 25-30 cm wełny w dachu. Wg projektu mamy 10 cm styro na gruncie - wydaje mi się to mało, będziemy kombinować z grubszą warstwą lub lepszą lambdą.

  20. #40

    Domyślnie

    Wszystkim życzę zdrowych, radosnych Świąt, a także spełnienia wszelkich marzeń - w tym tego najważniejszego: własnego DOMU

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony