dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 12
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 237
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Migotka - przestrzeń w rzeczywistości wygląda inaczej niż na papierze Kiedy staniesz w jadalni, zobaczysz miejsce, to stół ustawi się sam. Podobnie kanapa - jesteś pewna, że to będzie narożnik? Też miałam taka wizję, a teraz się trzymam od rogówek z daleka - są olbrzymie, nieustawne, nie da sie ich zgrabnie wsunąć w razie potrzeby. A mam salon identyczny jak Twój - 35m2, do tego kawał hallu i powiem Ci, że miejsca za dużo nie ma.
    Co do krzeseł wsuniętych - nasze wystają na grubość oparcia - całe mieszczą się pod stołem.

  2. #42

    Domyślnie

    Hmm, ale ja nie planuję narożnika
    Na wszystkich wizualizacjach, jakie wklejam do dziennika są dwie kanapy (2os + 3os) i fotel - ale tu pisałam, że w jego miejscu raczej podnóżek, gdyby co. Program, w którym "robię" dobie umeblowanie nie ma w zasobach czegoś takiego, jak podnóżek - stąd fotel.
    Ewentualnie zastanawiam się nad opcją kanapową 2os + 2os + podnóżek albo jedna kanapa 3os i szezląg.

    Więc jak chodzi o rozkład meble, to na rzuty techniczne nie patrz. Narożnik jest tam tylko wstawiony "poglądowo" - to nie było ze mną konsultowane

  3. #43

    Domyślnie

    Jeszcze w prawie jadalni: jaka jest u ciebie odległość między ścianą zewn od strony tarasu a ścianką oddzielającą kuchnię od jadalni?

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    275cm dokładnie

  5. #45

    Domyślnie

    Dziękuję. Jeśli stół masz ustawiony centralnie, to zostaje po obu stronach jakieś 92cm do ścian. To wystarczająco miejsca? Domownicy nie obijają się krzesłami o ściany?
    Tak jak próbowałam w mieszkaniu, to te 90cm powinno wystarczać, ale wolę zapytać, jak to w praktyce wypada.

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Gdybym miala po 100cm luzu z obu stron, byłoby bosko, ale teraz też jest ok. Od strony kuchni nie ma pełnej sciany, wiec na luzie krzesła sie odsuwają. Z drugiej jest ciut gorzej. Na czas imprez przesuwamy stół w stonę kuchni, nie stoi na środku. I jest dobrze.

  7. #47

    Domyślnie

    No to u nas też powinno być dobrze. Z jednej strony będzie 90cm, z drugiej 120cm - żeby było szersze przejście na taras, ale w razie "imprezy" oczywiście można będzie przesunąć stół tak jak u Was. Jeszcze jedno mnie zastanawia: jak blisko kominka można ustawić kanapę (bokiem), żeby nie czuć zbytniego gorąca?

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    nie ma pojęcia nie dość, że nadal nie mam kanapy , to w kominku paliliśmy ledwie kilka razy, zima jeszcze, kiedy dom był rozgrzebany - nikt wtedy na fotelu nie siadywał

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Cześć! Trafiłam do Twojego dziennika zaciekawiona zbieżnością wybranych rozwiązań budowanego domu. U nas też silikaty, 20cm docieplenia (ale wełną), duże przeszklenia od południa, ogrzewanie gazowe, parter cały z podłogówką, poddasze jak u Ciebie, komonek bez DGP.

    Trzymam kciuki i pozdrawiam!
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  10. #50

    Domyślnie

    Bowess, miło mi cię u mnie widzieć


    Słuchajcie, lepiej brać ekipę w "pakiecie" z materiałami, czy osobno opłacić budowlańców, a kupnem materiałów zająć się samemu?

    Pierwsza opcja wydaje się wygodniejsza, bo nie będziemy wysłuchiwać, że brakło gwoździ i w związku z tym panowie nic nie zrobili, itd...
    Druga daje nam większą kontrolę nad tym, jakie rzeczywiście materiały zostaną użyte na budowie i wyklucza możliwość "pooszczędzania" ekipy na jakości tych materiałów. Co lepiej?

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rocia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    1.658

    Domyślnie

    Skorzystałam z zaproszenia u Magdusi i przybyłam w odwiedziny
    Po pierwsze gratuluję PNB
    Po drugie gratuluję mającego się pojawić niebawem inwestora (inwestorki)
    Po trzecie podoba mi się, że już wiesz jakie chcesz mieć wnętrza (ciekawa jestem czy wizualki, które pokazujesz wytrwają do końca budowy i przełożą się później na wnętrza?)

    Pozdrawiam
    Komentarze zmagań Roci

    Głos który słyszę mówi mi, że mam się nie poddawać

    http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hp9ly3wl3e.png

  12. #52

    Domyślnie

    Bardzo miło mi cię u mnie gościć

    Za gratulacje dziękuję Wszelkie znaki na niebie i ziemi (oraz na USG) mówią, że będzie to inwestor


    PNB mamy już odebrane od projektanta. Szukamy teraz korzystnego kredytu - moglibyśmy w sumie zacząć bez niego i starać się dopiero w przyszłym roku, ale uparłam się, że nie zacznę budowy, dopóki nie będę miała pewności, że kasy starczy na jej dokończenie. Więc walczymy Zwłaszcza, że jeszcze teraz jest nas dwoje do zdolności kredytowej, a potem będą liczyć trójkę


    Od długiego czasu poczytuję sobie różne dzienniki budowy na FM i jestem naprawdę przerażona nieraz, jak się dowiaduję, co są w stanie wykombinować budowlańcy Nie dość, że człowiek im płaci ciężkie pieniądze, budowa to dla większości przecież "dzieło" życia i ogromne obciążenie finansowe, to jeszcze tacy partacze się za to biorą. Ech...
    Mam nadzieję, że jakimś cudem nam się poszczęści i uda się znaleźć ekipę uczciwą i znającą się na rzeczy.

    A co do wnętrz: nosimy się z budową już tyle czasu, że ze zniecierpliwienia bawię się w "projektowanie" wnętrz. Choć tak mogę sobie przybliżyć ten mój wymarzony domek Z drugiej strony nie jest to takie głupie, bo np media w łazienkach i kuchni mam tak zaprojektowane, żeby były zgodne z projektami tych pomieszczeń. Szczegółów typu rodzaj kafelków jeszcze nie opracowywałam - to się może zmienić
    Natomiast ogólne pojęcie co do kolorystyki, klimatu wnętrz mam w zasadzie niezmienne od kilku lat, to może i przez najbliższe dwa lata się nie zmieni


    Zachęcam do komentowania tych moich poczynań projektowych, bo sama mam wiele wątpliwości - wszystko zresztą opisuję z dzienniku.

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rocia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    1.658

    Domyślnie

    Też się zastanawiam po co niektórzy udają, że coś umieją a tak nie jest. A inni z kolei zupełnie lekceważą potencjalnych klientów i nie przychodzą na umówione spotkanie, mieli zadzwonić z wyceną, nie dzwonią

    Wprawdzie nie buduję się a remontuję, ale też miałam swoje przejścia z "fachowcami"

    Ale tak smutno piszę, dziękuję za miłe przyjęcie Coraz nas więcej z okolic Krk.
    Komentarze zmagań Roci

    Głos który słyszę mówi mi, że mam się nie poddawać

    http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hp9ly3wl3e.png

  14. #54

    Domyślnie

    Czy stemple za 3zł/szt to dobra oferta? Mam możliwosć odkupić w takiej cenie 100szt, w odległości ok 1km od naszej działki...
    Nie wiem tylko, jaka jest ich długość - ale można pod nie podłożyć pustaki, gdyby były za krótkie.

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rocia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    1.658

    Domyślnie

    Widzę, że mamy podobny sposób na delikatnie zasłonięcie otwatej kuchni
    Komentarze zmagań Roci

    Głos który słyszę mówi mi, że mam się nie poddawać

    http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hp9ly3wl3e.png

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar magdusiad
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    542
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    czesc migotka

    juz klekam przed toba i sie kajam ze nie zagladalam do ciebie, bierz bicz i lej ile wlezie

    ależ ci gratuluję synusia, oby wszystko do kończa poszło gładko jak z moim synusiem-niecale 2 godz i w ostatniej chwili mnie wzieli lekarze
    cena 3zl/szt za stemple to dobra cena ale pod warunkiem ze maja 3metry - ja tez po tyle bralam stemple, ale musisz je najpierw sprawdzic czy nie sa zrobione z 2 innych-połatane (mi sie takie trafily_).

    wypowiem się jesczze co do podłóg, faktycznie nie kładzie się pod deskę podłogówki bo za kilka lat podłoga będzie do wymiany, a za deskę trzeba duuużo zapłacić- my tez planujemy dac deskę do jadalni i salonu i tam podlogowki nie bedzie. no i mi sie podoba pierwsza wersja gdzie deska jest w kwadracie w salonie.

    a dzwonilas migotka do moich gorali? w tym roku chcecie zaczac? ja bym raczej radzila sama zajac sie zakupem materialow, najpierw znajdzcie najlepszy sklad (z najlepsza cenai opiniami) bo jak bedziecie wszystko brac z jednego miejsca to i upusty sa wieksze i masz nad wszystkim wieksza KONTROLE

    i masz racje z kredytem, jak bedziesz go miala juz na swoimkoncie to dopiero zacznijcie bo my np nie dostalismy kredytu mimo ze wstepnie mielismy zdolnosc kredytowa.musielismy inaczej kombinowac zeby dom zestawic... masakra
    Budowa, budowa, każdej chwili szkoda ...

    BARDZO PROSZĘ BY WSZELKIE KOMENTARZE, UWAGI I ZAPYTANIA WPISYWAĆ W KOMENTARZACH DO DZIENNIKA

    DZIENNIK BUDOWY: http://forum.muratordom.pl/showthrea...k-pod%C5%82ogi...

    KOMENTARZE DO DZIENNIKA: http://forum.muratordom.pl/showthrea...23#post5461023

  17. #57

    Domyślnie

    Lać nie zamierzam, za to witam w moich skromnych progach serdecznie

    Magdusiad, aż takiego szybkie postępu akcji (2h!) to bym jednak nie chciała, ale też jest to raczej niemożliwe - bo to pierwszy dzieć będzie Za to dość prawdopodobne, że mój małż będzie w terminie porodu w Tarnowie - to musi mieć czas dojechać do mnie


    Z tym drewnem w salonie to jest tak, że jak się baba uprze, to nie ma mocnych... Więc podłogówka na całym parterze jest już postanowiona
    Teraz już tylko pozostaje wybrać "mniejsze zło", koszty też wiadomo się liczą. Ciągle nie wiem, czy będzie cienki lamparkiet, deska barlinecka, czy mozaika przemysłowa - ale na to jeszcze trochę czasu mam. Każde z tych wykończeń jest "dopuszczalne" na ogrzewaniu podłogowym, z tego, co się dowiadywałam (m.in tu na forum) to jest to wyłącznie kwestia tego, jak szybko pomieszczenia będą się nagrzewały (płytki przepuszczą ciepło szybciej, drewno wolniej), ale docelowo ciepła w pomieszczeniu i tak będzie tyle samo, bo przecież drewno go nie wchłonie jak czarna dziura

    Nie ukrywam, że o szczegółach pewnie zadecyduje to, ile kasy nam zostanie na wykończeniówkę - bo w razie bidy dam zwykłe panele za 25zł i za jakiś czas je zmienię na coś innego


    Problem mam jedynie z tym, jak sprytnie połączyć podłogę w salonie i jadalni z tą kuchenną i z holem. Opcja z płytkami w całej części jadalnianej najmniej mi się podoba. Zimne to to pod stopami przez pół roku...
    A które połączenie z pozostałych będzie wyglądało najlepiej? Tego nie wiem...
    Jakby co, to tu są te różne moje warianty: http://forum.muratordom.pl/showthrea...emy-dom!/page2, post nr 25.

  18. #58

    Domyślnie

    Aha, zapomniałam - dzięki za uwagi odnoście stempli
    Tych, o których pisałam nie widziałam jeszcze na oczy, ale już będę wiedziała, na co zwrócić uwagę

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar magdusiad
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    542
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no to ja bym wybrała połączenie podłóg przez łuk, jakoś do łuków mam słabość
    Budowa, budowa, każdej chwili szkoda ...

    BARDZO PROSZĘ BY WSZELKIE KOMENTARZE, UWAGI I ZAPYTANIA WPISYWAĆ W KOMENTARZACH DO DZIENNIKA

    DZIENNIK BUDOWY: http://forum.muratordom.pl/showthrea...k-pod%C5%82ogi...

    KOMENTARZE DO DZIENNIKA: http://forum.muratordom.pl/showthrea...23#post5461023

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdusiad Zobacz post
    jakoś do łuków mam słabość
    Hehe, widać to w twoim domu

Strona 3 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony