dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 99 z 99
  1. #81

    Domyślnie

    Może po prostu lepiej rozbić namiot albo postawić Tipi? chociaż Tipi też pewnie trzeba zgłosić... paranoja.

  2. #82
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    minimetr

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Kod pocztowy
    46-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman Zobacz post
    Podstawy pod słupy wylane, jako szalunek ponad ziemię użyłem rury PCV fi 150 .
    Jak już wszystko zwiąże odetnę co trzeba żeby nie wystawało ponad kamyk .

    Piczman, napisz mi proszę czy Ty w te zrobione odwierty + ten wystający fragment ponad ziemią zalałeś to betonem i to wystarczy do utrzymania konstrukcji, czy może beton jest rozlany na większej powierzchni tylko źle odbieram to ujęcie ??

    PS. bardzo fajna konstrukcja.

  3. #83
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    To co widzisz w koło słupka to troszkę rozlanego betonu .
    Wszystko trzyma się na średnicy otworu czyli 22 cm jak dobrze pamiętam.
    Zalewałem równo z ziemią, potem osadzałem PCV i dopełniałem betonem .

  4. #84

    Domyślnie

    konstrukcja iscie elegancka, co do papirów to juz inny problem...

  5. #85

    Domyślnie

    problem jak problem. Tak naprawdę nikt tego nie sprawdzi.

  6. #86

    Domyślnie

    Prawda jest taka, że dopóki nikt nas z ucha nie strzeli żeśmy sobie coś postawili na WŁASNEJ ZIEMI to urzędasy raczej nie robią obchodów po rejonie, żeby wypatrzeć a to wiaty a to blaszaka..., Wydaje mi się że mają tyle kaw do wypicia i tyle pierdół papierowych do zrobienia, że jakimiś nalotami na miasto chyba nie będą ludzi straszyć. a jak ktoś ma "uprzejmych" sąsiadów to będzie wzywał policje bo mu głośno jak trawnik kosimy...

    apropos Piczman

    czy to twój autorski projekt wiaty? czy kupiłeś? bo wydaje mi się, że brakuje w niej kliku elementów nośnych.

  7. #87
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Projekt mój ale takie sprawy jak konstrukcja to wybór ekipy, na co dzień stawiają więźby dachowe ale również i inne zadaszenia.
    Bardzo doświadczeni i sprawdzeni .

  8. #88
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar przybyl
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    74
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Witam jak wielu zastanawiam się co wybrać wiata czy garaż, na razie skłaniam się ku wiacie i nawet mam już na to pomysł, ale jeszcze nie wiem czy dobry ( budowa ma ruszyć na wiosnę ).

    Założenia – miejsce na dwa samochody+ motocykl+ meble ogrodowe + drewno do kominka + sprzęt ogrodowy + graty.

    Sprawę załatwił by po prostu duży garaż dwustanowiskowy z dodatkową przestrzenią, ale…

    Nie chce budować garażu w bryle budynku ( dom ma być na płycie fundamentowej ) bo nie widzę powodu dlaczego miałbym budować samochodom salon większy niż sobie – koszt jest nie uzasadniony zwłaszcza w stosunku do raczej niedużego domu.
    Garaż doklejany na osobnej płycie również jest kosztowym, wymiana gruntu izolację itd. a nie chce ogrzewać garażu – też do mnie to nie przemawia

    Dlatego wymyśliłem sobie, wiatę garażową na dwa samochody + garaż o konstrukcji drewnianej (bądź stalowej, względnie garaż jak gotowy element betonowy lecz niestety nie ma w okolicy żadnego producenta takiego wynalazku ).
    Schematyczne ustawienie obiektów względem budynku przedstawiam na załącznikach. Garaż chciałbym obłożyć płytami OSB lub cementowo wiórowymi i powiedzmy 5-10cm styro, a do tego niewielka opaska pozioma ze stoyro w gruncie żeby mi grunt stabilizowała temperaturę w garażu. Dach tego wynalazku miałby być jednospadowy o małym koncie nachylenia lecz od. Całość konstrukcji ma być przykryta blachą falistą ( kwestia odcięcia się wiązalnie od domu, inny kont inna faktura pokrycia ) o kolorze identycznym jak kolor dachu domu. Drzwi tarasowe miałyby prowadzić bezpośrednio pod dach wiaty ( jak coś to można w czasie grilla uciec przed deszczem pod dach )
    Zastosowany schemat daje mi: miejsce pod dachem na dwa samochody+ meble ogrodowe + drewno do kominka miejsce pod dachem i zabezpieczone przed dostępem - motocykl + sprzęt ogrodowy + graty + możliwość schowania jednego samochód jeżeli jest potrzeba.

    W tym miejscu rodzą się moje wątpliwości:
    -Czy jakiś sprytny urzędnik nie będzie próbował mi tego garażu potraktować jako osobnego obiektu o przeznaczeniu gospodarczym i obłożyć odpowiednim podatkiem.
    - Czy tego typu wiata wraz z garażem o drewnianej konstrukcji wymaga osobnego projektu, czy też konstruktor na etapie adaptacji może sobie dołożyć to do istniejącego projektu ?
    - Czy posadowienie drewnianych słupów tuż przy płycie bomu będzie stanowić problem ( nacisk na opaskę przeciwysadzeniową )?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wiata 5.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	18,3 KB
ID:	202927   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wiata 4.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	15,4 KB
ID:	202928  

  9. #89

    Domyślnie

    Podbijam wątek swoim pytaniem: czy wiata garażowa (po uzyskaniu pozwolenia na budowę oczywiście) jest tożsama z garażem w oczach urzędników jeśli idzie o powierzchnię zabudowy? Mówiąc jaśniej: czy w momencie gdy dla danej działki przewidziane jest max 150m2 pow. zabudowy to czy taka wiata garażowa jest w tych metrach uwzględniana czy nie? Szukam jakiegoś rozwiązania na garaż na małej działce.
    Pozdrawiam,
    Adam

  10. #90
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Ja też podbijam. Widziałam ostatnio dom, który wiatę miał połączoną z bramą. To znaczy jak się wjedzie w bramę, to od razu staje się pod zadaszeniem. Czy to możliwe prawnie?

  11. #91
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi Zobacz post
    Ja też podbijam. Widziałam ostatnio dom, który wiatę miał połączoną z bramą. To znaczy jak się wjedzie w bramę, to od razu staje się pod zadaszeniem. Czy to możliwe prawnie?
    Urzędnik zapytany, musi udzielić odpowiedzi. Spytasz, uruchomisz lawinę....

    Zbuduj pergolę. Przykryj potem czymś, choćby przezroczystym - raz w roku myjką ciśnieniową z drabiny umyjesz...Bluszczem otocz, różę pnącą daj...

  12. #92
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Urzędnik zapytany, musi udzielić odpowiedzi. Spytasz, uruchomisz lawinę....

    Zbuduj pergolę. Przykryj potem czymś, choćby przezroczystym - raz w roku myjką ciśnieniową z drabiny umyjesz...Bluszczem otocz, różę pnącą daj...
    Chodzi o inną działkę niż tę, na której mieszkam. Nie znam tam ludzi, nie wiem, czy się jakiś nie przyczepi. Odkryłam ostatnio, że mam słup w miejscu wjazdu do przyszłego garażu i teraz myslę, co zrobić, jak się tego słupa nie da przenieść.

  13. #93
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ALUPLEX

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Będzin
    Kod pocztowy
    42-504
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam serdecznie. Polecam wykonanie wiaty w konstrukcji drewnianej z wykończeniem od góry profilami aluminiowymi z uszczelkami. Profile są malowane na dowolny kolor RAL. Wypełnienie to świetlik na całej powierzchni dachu. Połowa wiaty posiada poddasze na narzędzia. Płyty na dachu są przezroczyste co powoduje, że jak podjeżdżamy samochodem to jest w nim widno podczas wypakowywania rzeczy. Gwarancja na wiele lat i jakość wykonania- Perfekt. Aluplex Będzin. Zapraszamy. https://www.youtube.com/watch?v=BjXgvmC4BDQ

  14. #94

    Domyślnie

    Cześć, pozwolę sobie odświeżyć temat. Mam dom z garażem jednak pojawił się drugi samochód i problem gdzie bo gdzie parkować. Niestety nie mam możliwości rozbudowy garażu, ponieważ garaż znajduje się na poziomie -1 jedynym miejscem "budowy" może być zielona przestrzeń z boku domu 6,4 metra. Sąsiad ma umiejscowiony garaż z oknem około 2m od mojego płotu. Pojawił się pomysł wiaty, jednak po przeczytaniu tego wątku trochę się załamuję. Myślałam, że nie potrzebuję pozwoleń itp. Rozważam jeszcze namioty garażowe ale nikt ze znajomych nie ma takiego cuda, zresztą wiaty też nie budżetu też nie chciałabym zbytnio nadwyrężać co sugerujecie?

  15. #95

    Domyślnie

    Masz dom mieszkalny to na wolnostojącą wiate do 50m2 nie potrzebujesz zgłoszenia ani pozwolenia. 2 takie wiaty mozesz postawic na kazdy 1000m2 dzialki
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 04-03-2019 o 17:16

  16. #96

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Masz dom mieszkalny to na wolnostojącą wiate do 50m2 nie potrzebujesz zgłoszenia ani pozwolenia. 2 takie wiaty mozesz postawic na kazdy 1000m2 dzialki
    A kwestia bocznego osłonięcia ścian? można? Czy wtedy to będzie "garaż otwarty"?

  17. #97
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał domisiak211 Zobacz post
    A kwestia bocznego osłonięcia ścian? można? Czy wtedy to będzie "garaż otwarty"?
    Wiatę wolno a nie garaż otwarty. Garaż to inne przepisy

  18. #98

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Masz dom mieszkalny to na wolnostojącą wiate do 50m2 nie potrzebujesz zgłoszenia ani pozwolenia. 2 takie wiaty mozesz postawic na kazdy 1000m2 dzialki
    a co można gdy działka ma 950m2?

  19. #99

    Domyślnie

    Wszystko można. Idzie abolicja.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony