dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 102 z 157
Pokaż wyniki od 2.021 do 2.040 z 3133
  1. #2021
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.

    To dlaczego kwestionujesz co i rusz wypowiedzi innych, którzy znają, wiedzą i spotykają się z tym na codzień z bardzo prostej przyczyny wykonywania właśnie takich rzeczy ... ? Logicznym było by poczytanie o nich, dopytanie się, pooglądanie i poznanie, w miejsce pisania: " ... nie ma ... nie istnieje ... niemożliwe ..."
    Pozdrawiam.
    Nie kwestionuję czegoś co istnieje. Jeżeli stosuje się "krótkie obiegi" to daj przykład i po dyskusji. I nie chodzi tutaj o jakieś szczególne rozwiązanie, tylko takie stosowane w zwykłym użytkowaniu.
    Forest - to co napisałeś w temacie "Dekalog palacza" post 491 - powaliło mnie kompletnie i zwątpiłem w przyciąganie ziemskie. Jak mogłeś OLIMPIE FORUM napisać takie bzdety??????? Dlatego często mam wątpliwości co piszą tu AŁTORYTETY i chciałbym żeby ci co to śledzą nie byli wpuszczani w maliny.
    Zdun reklamuje krążki które ograniczają przelot spalin - czy to jest ok???????
    KPiotrB to już wogóle się wypowiada jakby miał jakiś odlot po egzotycznych roślinach i klęka gdy pisze nazwę znanego (nie polskiego) producenta kominków więc też jestem krytyczny do jego wypowiedzi.
    To jest forum do dyskusji a dyskusja to różnorodność poglądów, doświadczeń itd a w różnorodności jest moc. Chyba, że wolisz wazelinę. Przy tym czasami są emocje i dobrze, że trochę są, bo co za życie bez emocji.
    Krótkie obiegi spalin:
    - komplikują budowę układu przez co rośnie rozmiar (gabaryty), cena, cięzar itd.
    - szamotowe układy dosyć dobrze radzą sobie z wodą która pojawia się w stanach rozpalania w przeciwieństwie do żelaźniaków.
    - szamotowe układy trzymają długo energię więc przy normalnej sezonowej eksploatacji są ciepłe co ułatwia dodatkowo rozpalanie,
    - układy ogrzewania (spalania) muszą być maksymalnie proste,
    - może ktoś dopisze jakieś rzeczowe "za i przeciw".......
    Pozdrawiam

  2. #2022
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Dyskusja może jałowa z powodu nie rozróżniania szybrów przez kwiat dyskutantów....?!

    No i kwiatek, dla zobrazowania...W niedawnej realizacji zastosowałem 4 szczelne szybry. W jednym piecu.
    Uwaga to co piszę to tylko złośliwość - gdy mnie przyuczano do zawodu zduna - pod koniec lat 60-tych (przyuczano nieskutecznie) majster zawsze mówił: nie umiesz "zmusić" spalin by szły tam gdzie powinny, wstaw szyber.
    Szyber pozwala na bardziej skomplikowane rozwiązania, rozwiązanie dobre to bez szybra.
    Dalej brak odpowiedzi: szyber szczelny a prawo.

  3. #2023
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Forest - to co napisałeś w temacie "Dekalog palacza" post 491 - powaliło mnie kompletnie i zwątpiłem w przyciąganie ziemskie. Jak mogłeś OLIMPIE FORUM napisać takie bzdety??????? Dlatego często mam wątpliwości co piszą tu AŁTORYTETY i chciałbym żeby ci co to śledzą nie byli wpuszczani w maliny.
    Stefanie ... konkrety proszę ... bo jak sam dopiero co napisałeś parę postów wcześniej ... jak nie wiesz albo nie widziałeś to wcale nie msi oznaczać że inni tego nie wiedzą, znają, albo że tego nie ma ...
    W poście tym kwestionuję bzdury w temacie schnięcia drewna, które napisałeś wcześniej i jak najbardziej podtrzymuję to co tam można przeczytać ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  4. #2024
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Forest - dajmy sobie spokój tutaj z suszeniem bo to nie ten wątek jak chcesz dowiedzieć się jak prawidłowo suszyć to wracajmy do tamtego wątku. Tutaj pytaj o ceramikę jakbyś coś nie wiedział.
    Pozdrawiam

  5. #2025
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurgonka Zobacz post
    Uwaga to co piszę to tylko złośliwość - gdy mnie przyuczano do zawodu zduna - pod koniec lat 60-tych (przyuczano nieskutecznie) majster zawsze mówił: nie umiesz "zmusić" spalin by szły tam gdzie powinny, wstaw szyber.
    Szyber pozwala na bardziej skomplikowane rozwiązania, rozwiązanie dobre to bez szybra.
    Dalej brak odpowiedzi: szyber szczelny a prawo.
    Zduństwo którego się uczyłeś, i ja musiałem zgłębić...Odeszło w moim przypadku do lamusa ze 30 lat temu. I chwała mu za to, ... Jeżeli jeden kociołek (palenisko) napędza trzy odbiorniki, to Twój majster nawet z pomocą Matki Boskiej, czy Prezydenta Dudy, nie dogada się z dymem, by lazł tam gdzie chce...Pisanie o tym co dobre a co złe, bez wiedzy o czym piszesz, świadczy raczej o ignorancji a nie fachowości...To nie była złośliwość

  6. #2026
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Stefanie ... rozumiem że pytać mam Ciebie ... ???

    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  7. #2027
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Witam
    Tak Forest, dobrze rozumiesz mnie pytaj bo KPB jakiś nie swój po tych targach.!!!!!
    Pozdrawiam

  8. #2028
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Zduństwo którego się uczyłeś, i ja musiałem zgłębić...Odeszło w moim przypadku do lamusa ze 30 lat temu. I chwała mu za to, ... Jeżeli jeden kociołek (palenisko) napędza trzy odbiorniki, to Twój majster nawet z pomocą Matki Boskiej, czy Prezydenta Dudy, nie dogada się z dymem, by lazł tam gdzie chce...Pisanie o tym co dobre a co złe, bez wiedzy o czym piszesz, świadczy raczej o ignorancji a nie fachowości...To nie była złośliwość
    W poście do którego się odnosiłem napisałeś: 'W niedawnej realizacji zastosowałem 4 szczelne szybry. W jednym piecu." Rzeczywiście odniosłem się do tematu który był dla ,mnie za trudny. Nie wiedziałem, że jeden piec to : jeden kociołek (palenisko) napędza trzy odbiorniki. Gdy mnie uczono ponad 30 lat temu jeśli jedno palenisko napędzało dwa odbiorniki to zawsze były to dwa piece, nawet odbiornik bez paleniska, ogrzewany spalinami z płyty kuchennej (tu był szyber) nazywano piecem. W jednym masz racje - odeszło i trzeba zagłębiać.
    I dalej pytam : szyber uniemożliwiający odpływ spalin a prawo.

  9. #2029
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    Witam
    Tak Forest, dobrze rozumiesz mnie pytaj bo KPB jakiś nie swój po tych targach.!!!!!
    Pozdrawiam
    KPB miał wbrew pozorom sporą frekwencję ...
    Piec zabytkowy całkiem ładny....
    Łączenie oczekiwań różnych grup interesów nie jest łatwe ale się stara i są tego pozytywne efekty.
    Darek B

  10. #2030
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Piotrze to może pochwal się tym kwiatkiem będzie wiadomo przynajmniej o czym rozmawiacie W swoim piecyku zrobiłem dwa szczelne szybry i nie dlatego że musiały być ale dlatego by ułatwić sobie sterowanie możliwe że przydał by się jeszcze jeden Szyber w przypadku akumulacji chyba nie służy tylko do otwierania krótkiej drogi spalin ale do kierowania tychże w miejsce które akurat nam pasuje np. dwa, odbiorniki albo kanały wybudowane w różnych celach.
    Nie wiem czy zdun z przed lat nie złapał by się za głowę widząc współczesne kombinacje

  11. #2031
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Zdun z przed lat z podziwem poznawał by nowe materiały tylko tu jest ogromny postęp. Materiały i ich zastosowanie są imponujące. Wiedza ? mam wątpliwości. Dziś buduje wielu, rozumie dlaczego tak, niewielu. A już współczesna wiedza o wykorzystaniu grawitacji do poprawnych rozkładów temperatur = 0
    Wykorzystanie szybrów jest OK jeśli nie istnieje możliwość całkowitego zamknięcia ujścia spalin. Ponadto bardzo się zmieniły wymagania grzewcze, stawiane przed zdunem.

  12. #2032
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Zduństwo obecnie to raczej hobby niż rzemiosło.

  13. #2033
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Piotrze to może pochwal się tym kwiatkiem będzie wiadomo przynajmniej o czym rozmawiacie W swoim piecyku zrobiłem dwa szczelne szybry i nie dlatego że musiały być ale dlatego by ułatwić sobie sterowanie możliwe że przydał by się jeszcze jeden Szyber w przypadku akumulacji chyba nie służy tylko do otwierania krótkiej drogi spalin ale do kierowania tychże w miejsce które akurat nam pasuje np. dwa, odbiorniki albo kanały wybudowane w różnych celach.
    Nie wiem czy zdun z przed lat nie złapał by się za głowę widząc współczesne kombinacje
    Będą bardziej sprzyjające okoliczności, pokażę... Może będzie już tym sterować elektronika...

  14. #2034
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Będą bardziej sprzyjające okoliczności, pokażę... Może będzie już tym sterować elektronika...
    Nio "taki sobie ceramiczny" był chyba jednym z bardziej merytorycznych wątków ale ostatnio to jakaś rozpierducha

  15. #2035
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    Krótkie obiegi spalin:
    - komplikują budowę układu przez co rośnie rozmiar (gabaryty), cena, cięzar itd.
    A to niby dlaczego, to kwestia przemyślanej konstrukcji i wystarczy jedna szczelina. Ciężar to akumulacja, za tym cena, albo jest i ciężar rośnie albo zapominamy o akumulacji.
    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    - szamotowe układy dosyć dobrze radzą sobie z wodą która pojawia się w stanach rozpalania w przeciwieństwie do żelaźniaków.
    - szamotowe układy trzymają długo energię więc przy normalnej sezonowej eksploatacji są ciepłe co ułatwia dodatkowo rozpalanie,
    Nie jestem pewien czy to zawsze działa zwłaszcza w przypadku odbioru z kanałami opadowymi. Nie wszyscy palą co 12 godzin.
    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    - układy ogrzewania (spalania) muszą być maksymalnie proste,
    A niby dlaczego muszą, co te uproszczenia dają, ważna prosta obsługa.

  16. #2036
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    A to niby dlaczego, to kwestia przemyślanej konstrukcji i wystarczy jedna szczelina. Ciężar to akumulacja, za tym cena, albo jest i ciężar rośnie albo zapominamy o akumulacji.
    No właśnie to kwestia przemyślanej konstrukcji i wszystko da się zrobić. I robiono by gdyby to było uzasadnione. Sama szczelina nie wystarczy - nie przesadzaj bo potrzebny jest jakiś tam kanał do szczeliny a w szczelinie szyber.
    Nie jestem pewien czy to zawsze działa zwłaszcza w przypadku odbioru z kanałami opadowymi. Nie wszyscy palą co 12 godzin.
    Ja też nie jestem pewien czy to zawsze działa. A dlaczego co 12godz? Przecież najczęściej się tu pisze, że akumulacja to trzyma długo, długo i jeszcze dłużej. Chodzi tutaj o regułę, że ceramika "oddycha" wilgocią w przeciwieństwie do blachy.
    A niby dlaczego muszą, co te uproszczenia dają, ważna prosta obsługa.
    Dokładnie o to się rozchodzi: uproszczenia dają to, że obsługa jest prosta.

  17. #2037
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    A to niby dlaczego, to kwestia przemyślanej konstrukcji i wystarczy jedna szczelina. Ciężar to akumulacja, za tym cena, albo jest i ciężar rośnie albo zapominamy o akumulacji.

    Nie jestem pewien czy to zawsze działa zwłaszcza w przypadku odbioru z kanałami opadowymi. Nie wszyscy palą co 12 godzin.

    A niby dlaczego muszą, co te uproszczenia dają, ważna prosta obsługa.
    No właśnie to kwestia przemyślanej konstrukcji i wszystko da się zrobić. I robiono by gdyby to było uzasadnione. Sama szczelina nie wystarczy - nie przesadzaj bo potrzebny jest jakiś tam kanał do szczeliny a w szczelinie szyber.


    Ja też nie jestem pewien czy to zawsze działa. A dlaczego co 12godz? Przecież najczęściej się tu pisze, że akumulacja to trzyma długo, długo i jeszcze dłużej. Chodzi tutaj o regułę, że ceramika "oddycha" wilgocią w przeciwieństwie do blachy.

    Dokładnie o to się rozchodzi: uproszczenia dają to, że obsługa jest prosta.

  18. #2038
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    Dokładnie o to się rozchodzi: uproszczenia dają to, że obsługa jest prosta.
    No nie, współczesny konstruktor w swoich skomplikowanych pomysłach ma to przeprowadzić tak by wycisnąć z konstrukcji ile się da a obsługa ma być max prosta.
    Złe wnioski wyciągasz z mojego wpisu i bardzo lakoniczne. Myślę ze szukasz poparcia własnych tez a nie chodzi o dyskusję.

  19. #2039
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    No właśnie to kwestia przemyślanej konstrukcji i wszystko da się zrobić. I robiono by gdyby to było uzasadnione. Sama szczelina nie wystarczy - nie przesadzaj bo potrzebny jest jakiś tam kanał do szczeliny a w szczelinie szyber.
    Czasami i szczelina wystarczy ale nie mnie o tym pisać, kanał do szczeliny nie koniecznie, jak bardzo się uprzesz narysuję swoje rozwiązanie gdzie szczelina wystarczy bez kanału.

  20. #2040
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    Witam
    Tak Forest, dobrze rozumiesz mnie pytaj bo KPB jakiś nie swój po tych targach.!!!!!
    Pozdrawiam
    Stefanie! To jakieś kompleksy, czy platoniczna miłość? Nie możesz żyć bez trzymania się mojej marynarki?!

Strona 102 z 157

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony