dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 103 z 157
Pokaż wyniki od 2.041 do 2.060 z 3133
  1. #2041
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    No to chłopaki ... Jurgonka i Stefan ... rzucam Wam rękawicę ...
    Mówicie coś co wydaje się Wam niemożliwe w temacie zduństwa i "kominkarstwa", a ja pokazuję lub opisuję konkretną i wykonaną realizację kominkową lub zduńską ... jeżeli nie będzie mojego autorstwa, to zawsze będę w stanie podać czyjego. Możemy się umówić że Darek i Piotr w razie potrzeby wspomogą mnie w tym pokazywaniu.
    Zaczniemy od tego Jurgonka:
    A już współczesna wiedza o wykorzystaniu grawitacji do poprawnych rozkładów temperatur = 0
    Chodzi Ci o kominkowe DGP czy o hypokaustum ogrzewające dom ?
    Pozdrawiam.
    PS. u siebie we własnym komniku mam też cztery szyberki ...
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  2. #2042
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    No nie, współczesny konstruktor w swoich skomplikowanych pomysłach ma to przeprowadzić tak by wycisnąć z konstrukcji ile się da a obsługa ma być max prosta.
    Złe wnioski wyciągasz z mojego wpisu i bardzo lakoniczne. Myślę ze szukasz poparcia własnych tez a nie chodzi o dyskusję.
    Odpowiedziałem Ci jak umiałem na Twoje pytania. Jeżeli wyciągnąłem złe wnioski to zadaj pytania dodatkowe bo może czegoś nie zrozumiałeś albo nie wyraziłem się jasno.
    Szukam poparcia tezy, że się mylę ale nikt nie chce podać przykładu układu szamotowego z krótkim obiegiem więc chyba się nie mylę.

  3. #2043
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Stefanie! To jakieś kompleksy, czy platoniczna miłość? Nie możesz żyć bez trzymania się mojej marynarki?!
    Twoje ostatnio komentarze są jakieś takie, że mi się z egzotycznymi roślinami kojarzą. Trochę tak jakbyś bujał w obłokach po ich zażyciu. Zejdziesz na ziemię - puszczę marynarkę.

  4. #2044
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    Twoje ostatnio komentarze są jakieś takie, że mi się z egzotycznymi roślinami kojarzą. Trochę tak jakbyś bujał w obłokach po ich zażyciu. Zejdziesz na ziemię - puszczę marynarkę.
    Masz rację! Też odczuwam pewien dyskomfort. Może to wynik zbyt częstych, mało merytorycznych dyskusji, przy jednoczesnej konieczności dostosowania ich poziomu do aktualnie aktywnych na FM dyskutantów...popracuję nad tym...

  5. #2045
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    Odpowiedziałem Ci jak umiałem na Twoje pytania. Jeżeli wyciągnąłem złe wnioski to zadaj pytania dodatkowe bo może czegoś nie zrozumiałeś albo nie wyraziłem się jasno.
    Szukam poparcia tezy, że się mylę ale nikt nie chce podać przykładu układu szamotowego z krótkim obiegiem więc chyba się nie mylę.
    Mam dwa piece i oba wyposażone są w krótki obieg i nazywam go TD (temperatura dodana).
    Mniejszy o wadze 2.5 ma tak silny ciąg że poradziłby sobie bez TD.No ale lubię w nim grilować gdy ma żar i trzeba w tym celu nawet przez 0.5 h robić to przy otwartych drzwiczkach. Wtedy otwarcie TD(krótkiego obiegu) zabezpiecza przed wydostaniem się zapachów na mieszkanie.
    W drugim o wadze 5 t nie griluję, ale gdy już jest w nim żar, też lubię otworzyć drzwiczki na długo by nagrzać ciało tym przyjemnym ciepłem. Otwarcie TD też zabezpiecza przed dymieniem na mieszkanie. No i główny powód ze w tym dużym jest TD - odbiór jest 3 x większy niż być powinien i bez TD nie dałoby się w nim rozpalić bez dymienia. TD pozwala, ze taka konstrukcja działa bardzo sprawnie.

  6. #2046
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Mam dwa piece i oba wyposażone są w krótki obieg i nazywam go TD (temperatura dodana).
    Mniejszy o wadze 2.5 ma tak silny ciąg że poradziłby sobie bez TD.No ale lubię w nim grilować gdy ma żar i trzeba w tym celu nawet przez 0.5 h robić to przy otwartych drzwiczkach. Wtedy otwarcie TD(krótkiego obiegu) zabezpiecza przed wydostaniem się zapachów na mieszkanie.
    W drugim o wadze 5 t nie griluję, ale gdy już jest w nim żar, też lubię otworzyć drzwiczki na długo by nagrzać ciało tym przyjemnym ciepłem. Otwarcie TD też zabezpiecza przed dymieniem na mieszkanie. No i główny powód ze w tym dużym jest TD - odbiór jest 3 x większy niż być powinien i bez TD nie dałoby się w nim rozpalić bez dymienia. TD pozwala, ze taka konstrukcja działa bardzo sprawnie.
    Po kilku stronach żałosnych jęków (z niewielkimi wyjątkami), wpis godny tego wątku....

  7. #2047
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    TD ... temperatura dodana ....
    Darek B

  8. #2048
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Wątek "krótki obieg" miał zwrócić uwagę, że nie wszędzie w akumulacji musi być stosowany.
    Jeżeli komuś dyskusja, jaka by nie była, kojarzy się z "żałosnymi jękami" to zamiast tutaj - niech weźmie szpadelek i pójdzie do piaskownicy.

    Forest, to nie jest nasze prywatne forum dlatego nie bardzo rozumiem postu 2041 chyba, ze admin pozwoli Ci założyć jakiś specjalny wątek np "forumowy Hydepark".
    Jeszcze jedno; proszę o wyjaśnienie co rozumiesz pod określeniem "Hypokaustum" - ale tak trochę dokładnie.

  9. #2049
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Po kilku stronach żałosnych jęków (z niewielkimi wyjątkami), wpis godny tego wątku....
    Cieszę się, że ktoś ocenia innych i robi to publicznie. A może odpowiesz czy prawo pozwala stosować szyber całkowicie zamykający kanał odprowadzający dym z paleniska.
    Stosowanie przepustnic do zamiennego otwierania, zamykania kanałów jest OK, ale zawsze przynajmniej jeden kanał musi być otwarty.

  10. #2050
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    No to chłopaki ... Jurgonka i Stefan ... rzucam Wam rękawicę ...
    Mówicie coś co wydaje się Wam niemożliwe w temacie zduństwa i "kominkarstwa", a ja pokazuję lub opisuję konkretną i wykonaną realizację kominkową lub zduńską ... jeżeli nie będzie mojego autorstwa, to zawsze będę w stanie podać czyjego. Możemy się umówić że Darek i Piotr w razie potrzeby wspomogą mnie w tym pokazywaniu.
    Zaczniemy od tego Jurgonka:

    Chodzi Ci o kominkowe DGP czy o hypokaustum ogrzewające dom ?
    Pozdrawiam.
    PS. u siebie we własnym komniku mam też cztery szyberki ...
    "A już współczesna wiedza o wykorzystaniu grawitacji do poprawnych rozkładów temperatur = 0"
    1. ciepłe powietrze, woda unosi się do góry - nieprawda. Ciepłe powietrze, woda jest unoszone do góry przez zimne powietrze, wodę. Kilkakrotnie już to pisałem lecz=0 zrozumienia. Fizykę nie tylko trzeba umieć trzeba ją jeszcze rozumieć.
    Pokaż instalacje wykorzystujące ruch zimnego powietrza do poprawnego ogrzania pomieszczenia, nie pytam o źródło grzania. Takie instalacje istnieją.

  11. #2051
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurgonka Zobacz post
    Cieszę się, że ktoś ocenia innych i robi to publicznie. A może odpowiesz czy prawo pozwala stosować szyber całkowicie zamykający kanał odprowadzający dym z paleniska.
    Stosowanie przepustnic do zamiennego otwierania, zamykania kanałów jest OK, ale zawsze przynajmniej jeden kanał musi być otwarty.
    Prawo jest ułomnym wynalazkiem współczesnej cywilizacji, i podobnie jak pieniądz niewiele wniosło do egzystencji człowieka. Nie wiem, i nie chcę wiedzieć, co sądzi o szybrach prawo. Wiem, że stosowanie szybrów odcinających drogę do komina, by ratować ciepło ze źle zbudowanego pieca, lub pieca wymagającego remontu, to hucpa, idiotyzm, i dyskwalifikacja majstra....

  12. #2052
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurgonka Zobacz post
    "A już współczesna wiedza o wykorzystaniu grawitacji do poprawnych rozkładów temperatur = 0"
    1. ciepłe powietrze, woda unosi się do góry - nieprawda. Ciepłe powietrze, woda jest unoszone do góry przez zimne powietrze, wodę. Kilkakrotnie już to pisałem lecz=0 zrozumienia. Fizykę nie tylko trzeba umieć trzeba ją jeszcze rozumieć.
    Pokaż instalacje wykorzystujące ruch zimnego powietrza do poprawnego ogrzania pomieszczenia, nie pytam o źródło grzania. Takie instalacje istnieją.
    może i owszem, ale dochodzi jeszcze zmiana objętości ogrzanego powietrza lub wody i powstające ciśnienie, także z lekka bredzisz
    Lechosław Kierzkowski.

  13. #2053
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Prawo jest ułomnym wynalazkiem współczesnej cywilizacji, i podobnie jak pieniądz niewiele wniosło do egzystencji człowieka. Nie wiem, i nie chcę wiedzieć, co sądzi o szybrach prawo. Wiem, że stosowanie szybrów odcinających drogę do komina, by ratować ciepło ze źle zbudowanego pieca, lub pieca wymagającego remontu, to hucpa, idiotyzm, i dyskwalifikacja majstra....
    I tu całkowita zgoda - szyber zamykający możliwość wypływu spalin - to: "to hucpa, idiotyzm, i dyskwalifikacja majstra...."

  14. #2054
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Czyli jest piec, ma szczelne drzwiczki i nic nie ucieka do komina po zamknięciu drzwiczek.
    Problem jest, gdy ten piec jest kuchenny i posiada blaty i fajerki. Wtedy bez szybra w kominie raczej się nie uda zatrzymać ciepła. No i przeprosiłem się z szybrem w kominie CBA raczej nie wpadnie o 6 rano.

  15. #2055
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Czyli jest piec, ma szczelne drzwiczki i nic nie ucieka do komina po zamknięciu drzwiczek.
    Problem jest, gdy ten piec jest kuchenny i posiada blaty i fajerki. Wtedy bez szybra w kominie raczej się nie uda zatrzymać ciepła. No i przeprosiłem się z szybrem w kominie CBA raczej nie wpadnie o 6 rano.
    CBA niegroźne, trza na CO uważać, też czasem o 6 rano działa...i nawet drzwi nie musi wyważać!

  16. #2056
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Czyli jest piec, ma szczelne drzwiczki i nic nie ucieka do komina po zamknięciu drzwiczek.
    Problem jest, gdy ten piec jest kuchenny i posiada blaty i fajerki. Wtedy bez szybra w kominie raczej się nie uda zatrzymać ciepła. No i przeprosiłem się z szybrem w kominie CBA raczej nie wpadnie o 6 rano.
    Czy wykonasz dla mnie taką kuchnie z szybrem? Ostrzegam - tu wiele osób ma wątpliwości co do moich zdolności intelektualnych. Szyber potrzebny mi jest do udowodnienia możliwości popełnienia zbrodni doskonałej - lubię kryminały.
    Co stanie się gdy ktoś mniej kumaty od Ciebie dorwie się pod Twoją nieobecność do Twojej kuchni?

  17. #2057
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał lecho*ski Zobacz post
    może i owszem, ale dochodzi jeszcze zmiana objętości ogrzanego powietrza lub wody i powstające ciśnienie, także z lekka bredzisz
    W trakcie podgrzewania zmienia się wiele parametrów grzanego obiektu, ale bez względu na te parametry musi zaistnieć siła, która ruszy całość. Fizyka jest trudna, dla kogoś kto używa argumentu: "także z lekka bredzisz"
    Gdybyś mimo wszystko próbował zrozumieć - staraj się zrozumieć co pisze, a nie oceniaj osoby. W kilku zdaniach nie opisze się skomplikowanych zjawisk, odpuściłem wszystkie zjawiska, które można pominąć. Przy ogrzewaniu np; można pominąć ruchy cząsteczek, wywołane ich naturą i temperaturą. Znaczenia ma tylko grawitacja.

  18. #2058
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Jak wyjeżdżam z domu, to zabieram szyber z sobą.
    No a jak zapomnę, to nawet Blondynka nic nie sknoci w tym piecu.Chyba, że na dymi przy rozpalaniu, gdy nie wyciągnie szybra.
    Chodzi o piec, który nazwałem piecem batmana, ale mogę go przechrzcić na piec blondynki.

  19. #2059
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Czy stosuje Pan czujki czadu? Nie, zabieram szyber jak wychodzę....Mocne!

  20. #2060
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Szyber zostawiam, a zabieram piec ,
    pod nieobecność pieca montuję czujnik czadu.

Strona 103 z 157

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony