dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 104 z 157
Pokaż wyniki od 2.061 do 2.080 z 3133
  1. #2061
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    W sumie, to blondyne starczy zabrać....

  2. #2062
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    dziś skończyłem czytać - był fajny wątek (zasmrodzony, ale fajny), niestety dwie osoby go wywaliły...
    dla mnie niekwestionowanym zwycięzcą wątku jest Remiks niestety za tępy jestem, żeby powtórzyć jego wyczyn

    wszystkim Zdunom dziękuję za lekcje i wielką porcję wiedzy.
    jeśli ktoś tu zajrzy - uprzejmie proszę o info odnośnie targów, na których spotkać można osoby tu udzielające się

  3. #2063

    Domyślnie

    Piecyk ceramiczny cegła Ceradbud ,glina i zasady Kuzniecowa.

    Pozdrawiam bagi69

  4. #2064
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    dziś skończyłem czytać - był fajny wątek (zasmrodzony, ale fajny), niestety dwie osoby go wywaliły...
    dla mnie niekwestionowanym zwycięzcą wątku jest Remiks niestety za tępy jestem, żeby powtórzyć jego wyczyn

    wszystkim Zdunom dziękuję za lekcje i wielką porcję wiedzy.
    jeśli ktoś tu zajrzy - uprzejmie proszę o info odnośnie targów, na których spotkać można osoby tu udzielające się
    No przesadziłeś Maciek, żaden wyczyn w końcu piece to proste konstrukcje jak ktoś stwierdził i na Pana K.... nie trzeba się oglądać w końcu polacy nie gęsi....
    Co do wywalania wątku to niestety tak bywa, są tacy co mają takie zainteresowania.
    Targi u nas to chyba poznań ale to dopiero w marcu o ile się nie mylę, pewnie tam spotkasz część zdunów piszących tutaj, mnie tam nie spotkasz bo zdunem nie jestem ale zapraszam w Karkonosze.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  5. #2065
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Zasada Kuzniecowa...
    Nawalić jakiejś cegły , ile leży na placu, wyrąbać cały las za domem [ najlepiej jak mieszkasz na Syberii ] spalić na raz kubik drewna... i czekać...

    Czerwona cegła jako podstawowa masa i budulec pieca to raczej nie jest szczyt wiedzy zduńskiej....
    Darek B

  6. #2066
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Zasada Kuzniecowa...
    Nawalić jakiejś cegły , ile leży na placu, wyrąbać cały las za domem [ najlepiej jak mieszkasz na Syberii ] spalić na raz kubik drewna... i czekać...

    Czerwona cegła jako podstawowa masa i budulec pieca to raczej nie jest szczyt wiedzy zduńskiej....

    Wolę zasady Kuzniecowa, bo to mądry człowiek. Takich bredni by nie napisał...

  7. #2067
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    dziś skończyłem czytać - był fajny wątek (zasmrodzony, ale fajny), niestety dwie osoby go wywaliły...
    dla mnie niekwestionowanym zwycięzcą wątku jest Remiks niestety za tępy jestem, żeby powtórzyć jego wyczyn

    wszystkim Zdunom dziękuję za lekcje i wielką porcję wiedzy.
    jeśli ktoś tu zajrzy - uprzejmie proszę o info odnośnie targów, na których spotkać można osoby tu udzielające się

    Targi KOMINKI. Odbywają się równolegle z BUDMĄ, tyle że odróżnieniu w od niej, co dwa lata.

  8. #2068

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Zasada Kuzniecowa...
    Nawalić jakiejś cegły , ile leży na placu, wyrąbać cały las za domem [ najlepiej jak mieszkasz na Syberii ] spalić na raz kubik drewna... i czekać...

    Czerwona cegła jako podstawowa masa i budulec pieca to raczej nie jest szczyt wiedzy zduńskiej....
    W Twoim wykonaniu zapewne tak by było drogi Darku.

  9. #2069
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Wolę zasady Kuzniecowa, bo to mądry człowiek. Takich bredni by nie napisał...
    Piotrze , nie rób reklamy słabej technice .
    W branży już wszyscy wiemy że ostatnio dobrze na tej przyjaźni zarobiłeś ....... Kurs płatny przez uczniów + marże za materiały + od klientów za budowę... [ ....000,- zł ] .
    Zarabiasz na takich kursach bo masz chętnych ...............i dobrze.
    Nie zmienia to jednak faktu że w całym "K" niema specjalnej atrakcji technicznej...
    Darek B

  10. #2070
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał bagi69 Zobacz post
    W Twoim wykonaniu zapewne tak by było drogi Darku.

    Czym byś nie czarował , pięknymi nazwami czy internetowa mitologią , to parametrów technicznych zastosowanych materiałów nie zmienisz....
    Darek B

  11. #2071
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Piotrze.
    Będą gościnnie w Żabiej Woli , jechałeś na zjazd uczestników "drugiego" Forum w Rozalinie, wygłosiłeś zupełnie inną ocenę co do całej koncepcji Pana "K" ....

    Rozumiem że teraz potrzeba chwili zmusza Ciebie do pisania takich pochwał...

    Pytanie zasadnicze , co jest ważniejsze ?

    Wiedza ?
    Geszeft ?
    Darek B

  12. #2072
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Tak na marginesie ,
    wiele Twoich doświadczeń i eksperymentów ze spalaniem , pokazywane czasami na FM , jest TECHNICZNIE o wiele więcej warte jak to "wschodnie" lepienie z czerwonej cegły
    Darek B

  13. #2073
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    ożywiłem wątek martwy od pół roku i żałuję
    Panowie Zdunowie - a nie lepiej takie sprawy na priv, albo na tel? Albo spotkać się, dać se po razie i na wódkę wyjaśnić?
    Trzecią opcje preferuje się u mnie w firmie działa

    tak wydedukowałem, że następna wystawa kominki w 2018 roku

  14. #2074
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Jak dla mnie, to piec wygląda super.
    Jeśli to cegła klinkierowa, to będzie mieć dobrą pojemność i zbudowany prawidłowo.
    Osobiście bym sobie nie zafundował, bo popielnik jak dla mnie ma za małą pojemność a lubię jak mieści się 1.5 - 2 wiadra. No i za wysoki, gdyż wolę do 1.5 m wysokości, a wtedy trzeba iść w szerokość.
    Sprawa gabarytów jest jednak "wolnorynkowa" a czasami ilość miejsca w domu o tym decyduje, czy np żona, z którą nie warto zadzierać. Na tych niskich idealnie schnie pranie w tym poszfy i prześcieradła. Wtedy nawet prasować już nie trzeba i żona jest zachwycona
    Pozdrawiam.

  15. #2075
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Jak dla mnie, to piec wygląda super.
    Jeśli to cegła klinkierowa, to będzie mieć dobrą pojemność i zbudowany prawidłowo.
    Osobiście bym sobie nie zafundował, bo popielnik jak dla mnie ma za małą pojemność a lubię jak mieści się 1.5 - 2 wiadra. No i za wysoki, gdyż wolę do 1.5 m wysokości, a wtedy trzeba iść w szerokość.
    Sprawa gabarytów jest jednak "wolnorynkowa" a czasami ilość miejsca w domu o tym decyduje, czy np żona, z którą nie warto zadzierać. Na tych niskich idealnie schnie pranie w tym poszfy i prześcieradła. Wtedy nawet prasować już nie trzeba i żona jest zachwycona
    Pozdrawiam.
    A po co Ci popielnik na 2 wiadra, by raz na dwa lata popiół usuwać? Bez popielnika jeszcze lepiej
    ps. Maciek nie patrz na zdunów oni tak mają raz Kuznietzow jest cacy raz be a czasami sobie krążki ze cztery na wkładzie zamontują i ściemniają o komforcie i akumulacji Już kiedyś im tłumaczyłem że strzelają sobie w kolano ale jakoś nie kumate te zduny
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  16. #2076
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Jak piec używany czasami, to popielnik właściwie zbędny.
    Inaczej jest, gdy przez piec przechodzi w sezonie 5-10 mp drewna.

  17. #2077
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Jak piec używany czasami, to popielnik właściwie zbędny.
    Inaczej jest, gdy przez piec przechodzi w sezonie 5-10 mp drewna.
    Boguś niestety muszę się nie zgodzić, sam palę w moim piecyku codziennie, w sezonie tak ok. 5-6mp drewna. Popiól usuwany raz na kilka tygodni, powiedzmy raz na miesiąc i jest tego wiadro i wcale nie wielkości beczki
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  18. #2078
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    No to zdecyduj się, bo raz piszesz, że 2 wiadra na dwa lata a teraz, że wiadro masz na miesiąc.

  19. #2079

    Domyślnie

    Wiadro na lata, czy miesiąc, wszystko zależy od czasu i miejsca narracji potem słychać strzały.

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7198957
    Mnie się widzi, sprawia wrażenie domu w domu

  20. #2080
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    W opisach do pieców na pelet często piszą, że powstaje 0,5% popiołu ze spalonej ilości peletu. Czyli z 1 tony 5 kg popiołu.
    nawet jeśli wynik jest wyśrubowany i wyjdzie 2x więcej czyli 10 kg, to tez nie ma tragedii.
    Mam w domu ogrzewanie wyłącznie "piecowe", więc zadbałem o to, by z tym popiołem nie bujać się za często. Jak sceptykom mówię, że w głównym piecu wybieram popiół w grudniu, lutym i pod koniec kwietnia(2 wiadra na raz), to nie wierzą i pewnie mają mnie za kłamcę. Wiadro popiołu w moim piecu powstaje po spaleniu 1.5-2 mp drewna. Taki dobry wynik jest trudny do przeskoczenia dla innych systemów grzewczych, dlatego to zbudowałem , eksploatuję.
    Oczywiście działają tu zasady, a nie czary mary.

Strona 104 z 157

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony