dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 105 z 157
Pokaż wyniki od 2.081 do 2.100 z 3133
  1. #2081

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Oczywiście działają tu zasady, a nie czary mary.
    Zgadnę;
    - suche drewno
    - wysoka temperatura spalania + odpowiednia ilość powietrza
    - ...brak wędzenia

  2. #2082
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    W drewnie jest gaz i sucha masa palna zwana węglem.
    Z gazu mamy spaliny a te mogą dać to, co nazywamy powszechnie sadzą, a z tej suchej masy otrzymujemy popiół.
    Żeby ta sucha masa się maksymalnie spaliła, to trzeba zastosować kilka sztuczek. Jeśli jest popiołu kilka razy więcej niż to możliwe w maksymalnym spaleniu, nie ma znaczenia znacznego na sprawności, ale daje upierdliwość w obsłudze i często eliminuje takie urządzenie z wnętrza domu. Jak popiołu jest mało, to obsługa domowa poza podkładaniem jest niewielka.
    Na sprawność wpływa głównie spalenie zawartego w drewnie gazu, no i powstaje z tego ta niechciana sadza.
    Te sztuczki do opanowania, ale żeby do tego samemu dotrzeć, to długa droga. Pisałem o tym zawsze otwarcie ale i tak najczęściej jakby o ścianę.
    Dobrym właśnie parametrem byłoby podawanie w % wagi popiołu z danego urządzenia.

  3. #2083

    Domyślnie

    Sam gaz nie da efektu. Musi być tlen, by mogła nastąpić reakcja spalania węgla. Sztuczką jest palenie górne, reszta jest wiedzą bardzo tajemną

  4. #2084
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    No to zdecyduj się, bo raz piszesz, że 2 wiadra na dwa lata a teraz, że wiadro masz na miesiąc.
    Boguś troszkę nieuważnie czytasz to co napisałem., nie było to wcale złośliwe. Dwa wiadra na dwa lata były oznaczone taką buźką za poważnie to potraktowałeś.
    Jesteś dla mnie jedną z osób na forum (zaraz za Piotrem), które zaraziły mnie pomysłem na własnoręczną budowę piecokominka. Wiesz kto to napisał "Każdy może zostać zdunem, ponieważ posiadamy w Polsce najbogatszą literaturę na ten temat na świecie."? I potraktowałem to poważnie
    Pisałem wielokrotnie że jestem zupełnym amatorem w dziezinie zduństwa, pewnie nie mam za bardzo prawa wypowiadać się w tej dziedzinie ale na pewno mam dużo większe prawo niż ci którzy szamotu w ręku nie mieli a potrzfią rozwalić każdy wątek kominkowy. Nie prowadzę własnego laboratorium jak Piotr i pewne rzeczy określam na oko co nie znaczy że odbiega to bardzo od rzeczywistości.
    Boguś naliczyłeś u siebie 3 opróżnienia popielnika po dwa wiadra czyli ok. 60l, przyjmując wiadro 10l, popiołu nie wiem jaka jest waga litra popiołu, może ktoś mnie oświeci. Piszesz też że przez piec przechodzi od 5 do 10mp więc też musisz się na coś zdecydować ile tego drewna i za tym ile popiołu bo wyjdą rozbierzności duże. Tak sobie policzyłem że te 6 wiader powinno wyjść dla ok. 10,5 mp drewna przyjmując dane którymi się posłużyłeś czyli wiadro z 1,5-2mp. Pisalem "raz na kilka tygodni powiedzmy raz na miesiąc" bo nie mam zamiaru ścigać się na krotność usuwania popiołu ale uwież że w moim piecokominku da się usuwać popiół 4 razy w sezonie grzewczym i popielnika tam nie ma. Moim zdaniem paleniska takie jak moje nie wymagają popielnika a wygoda używania jest podobna, no może mniej wygodny sposób wybierania popiołu bo szufelką a Ty pewnie wysuwasz szufladę i już.
    Pozdrawiam
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  5. #2085
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Była ciekawa wymiana zdań o panu K ale szybko się skończyła a zaczęło się licytowanie ilością popiołu.
    Otóz co do ilości popiołu to wszyscy mają go tyle samo tylko, że jedni wyciągają popiół a inni wyciągają na siłę niedopalone paliwo z popiołem. Licytowanie się kto ma mniej a kto więcej to jak zabawa w śnieżki; kto kogo lepiej trafi czylii nie do końca rozumienie istoty palenia drewnem.

  6. #2086
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Popiół czy popiół +niespalone paliwo, ważne by z tym nie dreptać za często, przynajmniej jak dla mnie.
    Można tu też dyskutować dalej, gdyż jeśli niespalonego paliwa brak w popiołach to te mogą też różnic się kolorem, choć pali się tym samym drewnem. Wraz z kolorem zmienia się ilość popiołu ze spalonego drewna.
    Podciągnij się W z popiołu

  7. #2087
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    Była ciekawa wymiana zdań o panu K ale szybko się skończyła a zaczęło się licytowanie ilością popiołu...
    Z kontaktuj się z Panią Domu czy jakąś inną gazetą, bo maże tam wiedzą więcej.
    My tu tylko o popiele i takim sobie piecyku

  8. #2088
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Im więcej dobrej cegły w piecu, tym dłużej piec "czyma". Tym dłużej trwa proces dopalania. Często trwa on długo po wygaśnięciu ognia. W Piecu Bogusława z pewnością najdłużej...Trochę nietrafiony jest przykład peleciaków. Mała ilość popiołu w wielu z nich, jest wynikiem wydmuchiwania go na zewnątrz....Moim zdaniem, dobre konstrukcje to takie, których nie trzeba opróżniać z popiołu co najmniej 3 tygodnie (oczywiście służące jako jedyne źródło ciepła, a nie do okazjonalnego palenia).

  9. #2089
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Paleciaki, to dobry przykład
    Przede wszystkim dlatego ze podają ile maja popiołu, co nie robią inni. Zgadzam się, że ta wielkość może być zaniżona ze względu na dmuchawy. Jednak jak rozmawiałem z użytkownikami, to ubolewają tylko nad ceną peletu . Podobna sprawa może być też z rakieciakami, gdzie ciąg jest duży. Ciekawy jestem więc, czy nie zakleja im zbyt szybko odbiorników.

  10. #2090
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    No tak, ale pozbywanie się popiołu kominem, jest może wygodne, ale nie jest "trendy"....

  11. #2091
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Rośliny np akceptują popiół, gdyż lepiej rosną i jest mniej szkodników. Czyli popularna obecnie trawka będzie się miała lepiej Nie wiem jednak czy taka sztuczka nie skraca żywotności pokryć dachowych blaszanych.

  12. #2092

    Domyślnie

    tym razem taki sobie

  13. #2093

    Domyślnie

    Moim zdaniem w stosunku do rozmiarów pomieszczenia i otworów drzwiowych, jest za duży.

  14. #2094
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał bagi69 Zobacz post
    tym razem taki sobie
    Szacunek Stanisław....

  15. #2095
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Dla mnie bomba.
    Chociaż ta czerwona cegła nadaje mu trochę surrealizmu.
    Nie widzę nic niepasującego pod względem wymiarów.
    Przeważnie jest tak, że te małe lekkie przegrzewają pomieszczenia - nie znamy zresztą jego (pomieszczenia) wielkości.
    To w sensie technicznym, bo w sensie architektonicznym to się nie znam.

    Piękna robota, gratulacje dla wykonawcy.

    Pozdrawiam

  16. #2096

    Domyślnie

    Dziękuję.
    Za kilka tygodni będą kolejne bomby.

  17. #2097
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Świetna cegła i sporo pracy przy jej przygotowaniu bo podejrzewam że gotowej takiej nie ma. Wygląda jak standardowy contraflow chyba że coś wewnątrz namieszano A i sporo drewna w okolicy a fotek mało więc zagrożenia poż się nie czepię bo fachowcy zauroczeni
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  18. #2098
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Witam, kopiłem trochę cegieł do zabudowy tego kominka

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ne-(easy-lift)

    najprawdopodobniej magnetytowych, strasznie ciężkie, tak to wygląda :


    Nie chce mi się wierzyć że 2 paczki tego akumuluje 6 kWh 2 cegły są w paczce, czyli jedna taka cegła akumuluje 1,5kWh.




    Ostatnio edytowane przez animuss ; 01-10-2016 o 18:28
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  19. #2099
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Jak magnes przywiera , to magnetyt.
    Pozdrawiam.

  20. #2100
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Jak magnes przywiera , to magnetyt.
    Pozdrawiam.
    Podpuszczasz mnie?

    Aż poszedłem sprawdzić i..........

    rzeczywiście magnes mocno przywarł do ścianki .

    Jak najlepiej je wykorzystać przy takim kominku.?
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 01-10-2016 o 19:07
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

Strona 105 z 157

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony