dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 144 z 157
Pokaż wyniki od 2.861 do 2.880 z 3133
  1. #2861
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    d7d, czy wiesz, że z racji zamkniętego cyklu CO2 – drzewo pochłania tyle samo tego gazu, ile go emituje przy spaleniu. Dlatego drewno zakwalifikowano jako paliwo odnawialne i w dodatku nie zwiększające emisji CO2 do atmosfery, a więc neutralne jeśli chodzi o zmiany klimatu.
    Drewno wiąże i magazynuje CO2, co jest korzystne dla środowiska i klimatu, bo ogranicza efekt cieplarniany.

    Bronię drewna, bo wielu gospodarstw nie stać na nowoczesne ogrzewanie urządzeniami 5-tej generacji.
    Same alarmy antysmogowe, ani kampanie w typie nie wolno palić węglem i drewnem, nie przynoszą rezultatów, bo nie uczy się ludzi jak i czym prawidłowo palić w kominkach i piecach. W innych krajach członkowskich UE właściwe techniki palenia drewna są od lat standardem, u nas dopiero zaczyna się głośno o nich mówić. Możemy palić w kominku bez smogu, tylko musimy tego chcieć i wiedzieć jak.
    Pesteczka o CO2 jest wiele stron. Tłumaczysz jemu podstawy ,a on to ignoruje bo ma klapki na oczach. Przecież o CO2 nie mówią mu profesorowie z Sorbony ,tylko logicznie myślący tu forumowicze. Będziesz mu tłumaczyła w/w zjawiska ,a on znajdzie w sieci dowód na to ,że nie masz racji.Tym się posiłkuje i z takiego powodu własnie powstają niepotrzebne złe relacje forumowe.Jeżeli jako jednostka utrzymujesz w normie to co daje nam ciąg zdarzeń na naszej planecie to robisz dobrze.Jeśli tak jak on uzurpuje czyli zgłasza niesłuszne pretensje do naszych poczynań i chce udowodnić coś czego kompletnie nie zna, taka nieświadomość będzie zabijać wszystko i wszystkich. Trochę filozoficznie bo może inaczej się nie da.

  2. #2862
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    U nas mróz w nocy, więc rozpalam sosną w obu piecach podłączonych pod jeden komin(zabronione). Dymu z komina nie widać
    Dwa moje piece dają razem 7.5 tony ciężaru/masy. Razem mają SIEDEM oddzielnych elementów. Chodzę więc w podkoszulce
    Wielu zrobili w konia:
    200 000 samolotów pasażerskich na dobę a godzina każdego, to ok 6 ton paliwa:
    https://www.radar-lotow.pl/
    no i mówią, że to piec Kowalskiego tego dokonał ������

  3. #2863
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Nikt... To niestety normalka

    Bogusław, nikt nie powie, że samoloty mają przestać latać, bo to kominki są wszystkiemu winne A czemu nie cykliści?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #2864
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Co nazywasz głupotą kominkową zostawiam Tobie bo znasz jej znaczenie.Nie wiem kiedy eniu zakończył eksperyment nad w/w .Jak wyszedł na tym przedsięwzięciu ?Czytałem go do pewnego momentu i zakończyłem. Jak to mówisz w gó....o tasiemcach nie bierzesz udziału to skąd nagle tyle agresji? Znasz zasadę działania prostego piecyka ceramicznego? Jeśli znasz to się nie wypowiadasz co jest bardzo zrozumiałe.. Jeśli natomiast nie znasz to zauważ gdzie piszą przedmówcy , tu i w podobnych , nie mając gdzie głupot pisać to piszą o tym problemie gdzie się da.Czy to P.Ceramiczny ,czy inny rodzaj pieco-kominka jest grupa forumowiczów która twierdzi ,że grzać w tym wynalazku sprzed stuleci, ekonomicznie się nie da. Połączeń ekonomicznych dających ekonomiczny komfort cieplny pomijając jakikolwiek kominek , jest wiele. To tylko pielęgnują nad tym deliberują. Nie wiem jak Ty to rozwiązałeś i na ile jest to rozwiązanie ekonomiczne nikt nie uwierzy jak nie przedstawisz konkretnego zapisu ,wyliczeń to udowadniających.Nikt. Dlatego w powstałych wątkach i ich dyskusjach temat umiera bez takich dowodów. Myślę ,że eniu chciał to udowodnić ,że można tanio ,ekonomicznie itd.
    A umiesz czytać, gdzie napisałem "głupota kominkowa". Zgodnie ze swoją teorią nie masz prawa wypowiadać się na temat pieca ceramicznego bo go nie masz a ja mam i do tego sam go zbudowałem.
    To raczej ja jestem w stanie napisać na ile ekonomiczny jest taki piec bo nawet wbrew temu o czym wspomina Boguś (piec jednoklockowy) ogrzewam dom tylko takim piecem, co prawda nie jest jednym klockiem ale dwoma w jednym miejscu i dało by się to zamknąć w jedną obudowę. Da się jednym piecem ogrzać dom, tylko dom musi być do tego dostosowany.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  5. #2865
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    A umiesz czytać, gdzie napisałem "głupota kominkowa". Zgodnie ze swoją teorią nie masz prawa wypowiadać się na temat pieca ceramicznego bo go nie masz a ja mam i do tego sam go zbudowałem.
    To raczej ja jestem w stanie napisać na ile ekonomiczny jest taki piec bo nawet wbrew temu o czym wspomina Boguś (piec jednoklockowy) ogrzewam dom tylko takim piecem, co prawda nie jest jednym klockiem ale dwoma w jednym miejscu i dało by się to zamknąć w jedną obudowę. Da się jednym piecem ogrzać dom, tylko dom musi być do tego dostosowany.
    Przecież ja tej mądrości nie napisałem.Walczę z tymi adwersarzami jak mogę.

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    To forum naprawdę schodzi na psy. Ten wątek był raczej na temat i dość merytoryczny a staje się jakimś dziwolągiem. Mało wam wątku g...no tasiemca czy ktoś go zamknął i nie ma gdzie głupot pisać?
    Wiem co masz i co piszesz.Wiem jaką masz wiedzę i nic mi do niej.Masz owy piec ale nie masz innych źródeł pozyskiwania ciepła, ale odpowiadasz. Przecież ja z Tobą nie dyskutuje .To Ty odszczeknąłeś się i kazałeś iść się uczyć. Forum się zmienia .Ty też się zmieniasz.Dlaczego nie tłumaczysz im jak masz taką wiedzę o piecu ceramicznym ,że są w błędzie. To potrafisz. Wyzwij od nieuków i niech kończą szkołę jak Ty to wtedy z nimi podyskutujesz. Jeśli uraziłem Twoje ego kominkowe to przepraszam.Jak widzisz słowa także potrafią zaboleć. Czegoś nie zrozumiałeś z mojej pisaniny. Powiedz gdzie ,a wytłumaczę.

  6. #2866
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Rosyjskie środowisko a właściwie Syberyjskie. Jest tam wieczna zmarzlina i ostatnio coś spieprzyli wiec odmarza. Jak odmarznie, to będzie bieda na całym świecie. Dopadnie też Ciebie, Twoją rodzinę i Twój dom.
    Na uprawie lasu się nie znasz i głosisz kiepskie poglądy podobne do tych o gazie. Część ludzi lubi coś głosić bo bez tego czuje się pusta. Głoszenie poglądów bez sprawdzenia ich wiarygodności jest dużym ryzykiem.
    Nikt nie wycina lasu na pellet podobnie jak nie robi się kiełbasy z tuszy wieprzowej.. Formuje się szynki, balerony i łopatki zdatne do wędzenia w jednym kawałku a te mniejsze skrawki i wycinki idą wtedy na kiełbasę. W lesie jest analogicznie: najlepsze kawałki ściętego drzewa klasyfikuje się na deski baliki itp a pozostałe na drewno układane w stosy, z których wprawdzie można też coś jeszcze wymanipulować ale mogą też w całości trafić na pellet lub po manipulacji(wycięciu cennych kawałków). Ja np poluję w lesie na powierzchnie gdzie sporo pozostawiono odpadów, bo cena jest powalająco niska. Jak nie zabiorę to zgniją i wypuszcza CO2 do atmosfery.
    1. "ostatnio coś spieprzyli" ? z powodu tego że w Polsce spalają rosyjski gaz? To jest Twoja lub moja wina?
    2. Dopadnie Ciebie i mnie niezależnie od tego czy w Polsce spala się ich gaz czy spala się drewno
    3. Rozumiem, że Ty znasz się na uprawie lasu.
    Czy głosisz takie teksty bo
    "Część ludzi lubi coś głosić bo bez tego czuje się pusta." ??
    Chcesz sprowadzić dyskusję do takich argumentów?
    Ile trwa twoja uprawa lasu? Ile czasu potrzebujesz aby twoje drzewa nadawały się do wycinki na różne gospodarcze cele?
    4. Nie wycina się lasu na pellet? Masz taką wiedzę? Bo nawet na FM są wpisy które podważają taką teorię że pellet robi się tylko z odpadów.
    5. Kiełbasy są lepsze i gorsze. Może Ty robisz i jadasz kiełbasy z skrawek i z "wycinków".
    Ja robię kiełbasy z tuszy. Tak różnica.
    6. W lesie jest analogicznie ale tylko czysto teoretycznie. Bo zapotrzebowanie na pellet jest tak duże że odpadów poprodukcyjnych nie wystarcza.
    LP to państwo w państwie.
    7. A może to co pozostanie w lesie i zgnije wydzielając CO2 jest bardzie pożyteczna dla natury niż to samo spalone w piecu?
    Fakt, spalenie odpadów z lasu jest lepsze niż ścinanie drzew dla spalania w piecach i kominkach.
    8. Zwolennicy spalania drewna sprowadzają swoją dyskusję do CO2 które jest lub nie jest (w zależności od osobistych przekonań), gazem cieplarnianym.
    Proszę o zajęcie stanowiska w sprawie pozostałej emisji przy spalaniu drewna.
    9. Nie dyskutuję o ekonomicznym aspekcie spalania drewna.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #2867
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Przecież ja tej mądrości nie napisałem.Walczę z tymi adwersarzami jak mogę.

    Wiem co masz i co piszesz.Wiem jaką masz wiedzę i nic mi do niej.Masz owy piec ale nie masz innych źródeł pozyskiwania ciepła, ale odpowiadasz. Przecież ja z Tobą nie dyskutuje .To Ty odszczeknąłeś się i kazałeś iść się uczyć. Forum się zmienia .Ty też się zmieniasz.Dlaczego nie tłumaczysz im jak masz taką wiedzę o piecu ceramicznym ,że są w błędzie. To potrafisz. Wyzwij od nieuków i niech kończą szkołę jak Ty to wtedy z nimi podyskutujesz. Jeśli uraziłem Twoje ego kominkowe to przepraszam.Jak widzisz słowa także potrafią zaboleć. Czegoś nie zrozumiałeś z mojej pisaniny. Powiedz gdzie ,a wytłumaczę.
    Ale co tutaj tłumaczyć i komu.
    Nie nie uraziłeś mojego ego kominkowego. A jak przeczytam kilka razy to co piszesz to da się zrozumieć Jednak mam inne źródło pozyskania ciepła tylko go nie używam ot taka dywersyfikacja w ogrzewaniu na wszelki wypadek
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  8. #2868

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    d7d, czy wiesz, że z racji zamkniętego cyklu CO2
    Próbuj może dasz radę. Było już wiele razy.
    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    "Cykl węglowy". Już Ci pisałem. Ile razy można.

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Same alarmy antysmogowe, ani kampanie w typie nie wolno palić węglem i drewnem, nie przynoszą rezultatów ...
    Mało.
    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    ...
    PAS przeprowadził badania, no oczywiście w Krakowie, bo wyników za bardzo nie ma, no i się okazało, że diesle trują i to masakrycznie. Np. 60 proc. emisji NOx to samochodów silnikiem diesla normy Euro 5 lub niższej. Reszta to pewnie z ekologicznego gazu. No i do jakich wniosków doszli. Pani Anna Dworakowska z KAS stwierdziła , że polskie miasta powinny mieć możliwość wprowadzenia ograniczeń ruchu samochodów w oparciu o rodzaj silnika i normy Euro.
    Pisałem już o tym nie raz, że tylko czekać jak do tego dojdzie. Brawo Kraków.
    Reszta w tym wątku i bliźniaczym. Tak 6m. wstecz wystarczy. Miłej lektury.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  9. #2869

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Nadal gazu ziemnego. jest najtańszy i najwygodniejszy w użyciu. Jest całkowicie bezobsługowy. Jest bardziej czysty niż spalanie węgla, drewna i pelletu.
    No ale nie będzie można. To czego użyjesz?
    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Nie używam gazu łupkowego ani importowanego z USA.
    Czysty rosyjski gaz ziemny
    Na Jamał umowa się kończy. To skąd będziesz miał to czyste ekologiczne paliwko?
    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Jeżeli wydobycie gazu ziemnego zatruwa środowisko to jest to rosyjskie środowisko... bardzo daleko od Polski.
    Spalając węgiel, drewno lub pellet zatruwasz środowisko w Polsce, przy własnym domu.
    Spalając pellet przyczyniasz się do wycinki drzew. Drzewa są potrzebne.
    Wiesz, że Putin 80% zysków ze sprzedaży gazu przeznacza na armię. Gratuluję.
    A rosyjskie? Fakt na nasze środowisko to nie ma wpływu. No, chyba, że to "żaglowce LNG".
    Ja tam wolę swój pellet i drewienko w moim kominku.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  10. #2870
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Ale co tutaj tłumaczyć i komu.
    Nie nie uraziłeś mojego ego kominkowego. A jak przeczytam kilka razy to co piszesz to da się zrozumieć Jednak mam inne źródło pozyskania ciepła tylko go nie używam ot taka dywersyfikacja w ogrzewaniu na wszelki wypadek
    Czyli nie ma miedzy nami nieporozumienia. Obiecuje ,że będę starał się pisać konkrety bez ideologii ,której widzę ,że u innych postępuje wzorcowo.Zawsze broniłem Waszego technicznego tematu w którym piszecie całą piękną prawdę o kominkach.
    "KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków."
    Jeśli fachowcy mający wiedzę teoretyczną i co ważniejsze praktyczną, ścierają się na tym gruncie to jest norma.

    Nie musisz mi mówić szczegółów . Masz dodatkowe źródło pozyskiwania energii cieplnej i nie używasz trzymając to na wypadek "W".Ok.

  11. #2871
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Super, że się dogadaliście Remiks i Niktspecjalny.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #2872
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    No ale nie będzie można. To czego użyjesz?

    Na Jamał umowa się kończy. To skąd będziesz miał to czyste ekologiczne paliwko?


    Wiesz, że Putin 80% zysków ze sprzedaży gazu przeznacza na armię. Gratuluję.
    A rosyjskie? Fakt na nasze środowisko to nie ma wpływu. No, chyba, że to "żaglowce LNG".
    Ja tam wolę swój pellet i drewienko w moim kominku.
    No długo trzeba było czekać aż się odezwiesz choć temat enia o piecu ceramicznym przysłaniamy na walkę z adwersarzem to powiem Ci w wielkiej tajemnicy ,że testuje w moim KZPŁW pojemnik na pellecik. Nic nie powiem. Jak testy wyjdą pozytywnie to wkleję i pokażę.Zrobiłem jeszcze jeden myk by pomóc płaszczowi mojemu by nie startował z zimną wodą.Jak będą PV w połączeniu z KS to problem mi zniknie od razu Może do ceramicznego tematu nie pasuje ale tylko wspomniałem w tajemnicy jak widzisz.. Pisałem Ci już tyle razy ,ze chciałbym się pozbyć gazu. Wiem i czuje ,że to kiedyś nastąpi.Dobrze ,ze ma go tylko do podtrzymywania temp. nad czym ubolewam.Jak budowałem to nie było takich mocnych argumentów na ogrzanie chałupy. To jest moja i nie tylko moja porażka okresu gdy się budowałem.

  13. #2873
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    d7d, oczywiście, że nie uważam. Ale drewno jest paliwem odnawialnym. Można tak zarządzać gospodarką leśną, że uzyska się równowagę między pochłanianiem CO2 przez drzewa w procesie wzrostu, a jego wydzielaniem do atmosfery podczas spalania tego drewna.
    Nie dyskutuję o innych substancjach (!).

    Problem w tym, że nie każdego stać na zmianę posiadanego kotła na gazowy, czy w ogóle zmianę systemu ogrzewania na jekiekolwiek inne.

    Moje podejście do gazu jest calkowicie na nie, ponieważ po moim, córki i ojca wypadkach, panicznie się go boję. Nie jest bezpieczny.
    Odpowiadam bo stwierdziłaś, że nie odpowiadam
    1. Drewno jest paliwem "odnawialnym" to każdy w miarę rozgarnięty wie.
    Nie każdy jednak wie ile trwa "produkcja" drzewa aby nadało się do spalenia.
    Ile drzewu potrzeba czasu aby wyrosło na takie które spalisz w jeden sezon?
    Też wystarczy jeden rok? jeden sezon?
    Jakie są tego (różnica przyrostu w czasie a spalanie w czasie) konsekwencje to możesz napisać?
    2. Równowagę CO2 można uzyskać też "produkując" CO2 przy spalaniu gazu ziemnego i nie wycinając drzew do spalania.
    Dzięki temu że nie spalam drewna nie ścinam drzew które pochłaniają "moje" CO2.
    Taki cykl obiegu CO2 też może istnieć?
    3. Nie dyskutuję o innych substancjach (!).
    Dlaczego nie dyskutujesz o tm ?
    Bo tak jest wygodniej? Przymknąć oczy na problem?
    Dyskutuj albo napisz dlaczego nie chcesz dyskutować.
    4. Problem finansowy wymiany kotła na gazowy albo na inny system ogrzewania jest znany i wiadomy.
    Dotyczy jednak starych domów i starych instalacji.
    Trudno jednak jest przyjąć za normalne że zachęcanie się budowanie w nowych domach piecowych czy kominkowych źródeł ciepła.
    Koszty tych instalacji są porównywalne.
    Wyjątkiem może być kocioł gazowy bez sieci gazowej "w ulicy".
    Wtedy pozostaje ogrzewania PC, kable grzewcze itp .
    5. Na temat Twoich i Twojej Rodziny wypadków z gazem nic nie wiem i dlatego nie zajmują stanowiska.
    Tak, gaz jest niebezpieczny.
    Inne paliwa też są niebezpieczne ale gaz pewnie najbardziej.

    Czy moje odpowiedz są wystarczające ?

    PS temat to "Taki sobie piecyk ceramiczny" i już raz proponowałem zakończenie pobocznej dyskusji o CO2 i emisji szkodliwych substancji.
    To CO2 ze spalania drewna to jest pikuś przy całokształcie emisji CO2 przez człowieka.
    Ważniejsza jest emisja tych bardziej szkodliwych substancji o których napisałeś
    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Nie dyskutuję o innych substancjach (!).
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #2874
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Super, że się dogadaliście Remiks i Niktspecjalny.
    W wyżej wspomnianym wątku jesteście niezastąpieni.Chylę czoła i niech przynajmniej on pozostanie skarbnicą wiedzy kominkowej bez tych zbędnych wypowiedzi, celowych przeciwników.

    Tak przy niedzieli przy cukruje i Was ładnie pozdrowię.


  15. #2875

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    d7d, czy wiesz, że z racji zamkniętego cyklu CO2 – drzewo pochłania tyle samo tego gazu, ile go emituje przy spaleniu. Dlatego drewno zakwalifikowano jako paliwo odnawialne i w dodatku nie zwiększające emisji CO2 do atmosfery, a więc neutralne jeśli chodzi o zmiany klimatu.
    .
    Owszem, jak zbierzesz gałęzie w lesie i je spalisz. W innym przypadku potrzeba przepalić mnóstwo ropy żebyś miała to drewno pod domem.

    Po za tym drewno w lesie rozłożyłoby się i zasiliło substancjami odżywczymi kolejne drzewa. Wywożąc je z lasu zubażasz glebę i z czasem las nie wyrósłby bez nawozów podobnie jak się dzieje w rolnictwie - bez nawożenia ani rusz.

  16. #2876
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    No i piec ceramiczny jest opalany chrustem.Tak jak we wątku. Pellet jest zrobiony z chrustu ,a biomasa to wiadomo. Przycinka w lasach jest dla dobra lasu.Nasadzenia także.Drewno - pellet powstaje z użycia funkcji "moja twoja".Ropy nie używa się hektolitrami by powstał pellet. Hektolitry są gdzie indziej.

  17. #2877
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Owszem, jak zbierzesz gałęzie w lesie i je spalisz. W innym przypadku potrzeba przepalić mnóstwo ropy żebyś miała to drewno pod domem.

    Po za tym drewno w lesie rozłożyłoby się i zasiliło substancjami odżywczymi kolejne drzewa. Wywożąc je z lasu zubażasz glebę i z czasem las nie wyrósłby bez nawozów podobnie jak się dzieje w rolnictwie - bez nawożenia ani rusz.
    E tam piły spalinowe mają silniki benzynowe
    W czasie rozkładu drzewa (drewna) w wyniku procesów gnilnych zgromadzony węgiel za jego życia wraca do atmosfery.
    Nawet elektrownie atomowe cz PV nie są eko bo transport, budowa, produkcja itd. ktoś to liczy czy to takie bicie piany.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  18. #2878
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Nie ma ideału. Wszystko ma swoje za i przeciw.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #2879
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Nie ma ideału. Wszystko ma swoje za i przeciw.
    Jakie widzisz "za" dyskutując z mądrymi inaczej, do których niewiele dociera i których ambicją jest rozwalenie każdego wątku o kominkach i piecach?

  20. #2880
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    To Twój wątek i albo trzeba udowodnić ,że nie mają racji albo powiedzieć pass , a watek umrze po raz drugi.To jest sieciowa ambicja nie ich własna.Nauczyli się tylko teorii która ich przerosła.Musza w to brnąć dalej. Efekt widać wyżej.

Strona 144 z 157

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony