dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 153 z 157
Pokaż wyniki od 3.041 do 3.060 z 3133
  1. #3041
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał bagi69 Zobacz post
    Będzie tak wygladał tylko go otynkuję ale ciasto juz teraz mozna piec
    Jakby mi ktoś takie cudo otynkował, to musiałbym obłożyć imitacją cegły
    Ideał.


    Po obejrzeniu tego filmiku zacząłem się zastanawiać, czemu w akumulacyjnych piecach nie ma wysokich palenisk? Rozumiem, że ładnie wygląda jak cały ogień widać. Ale tego nie ma też w bardzo starych piecach nie można ułożyć pół metra czy metr drewna i odpalić od góry i niech się pali wiele godzin.

    Z czego to wynika? Z tego, że kiedyś nie rozpalano od góry? Czy w praktyce to nie zadziała?

  2. #3042
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    To nie lans - to fakt np w Krakowie. Oczywiście to tylko teoria, ale kto się boi ten inwestuje w gaz albo ekran LCD z imitacją ognia sterowny przez smatfon -ot taka plastikowa kicha.
    Każdy, komu leży na sercu kominek wie, że Kraków nic na tym nie zyskał. Zakazali palenia w kominkach i piecach, a smogu im przybyło.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #3043
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jakby mi ktoś takie cudo otynkował, to musiałbym obłożyć imitacją cegły
    Ideał.


    Po obejrzeniu tego filmiku zacząłem się zastanawiać, czemu w akumulacyjnych piecach nie ma wysokich palenisk? Rozumiem, że ładnie wygląda jak cały ogień widać. Ale tego nie ma też w bardzo starych piecach nie można ułożyć pół metra czy metr drewna i odpalić od góry i niech się pali wiele godzin.

    Z czego to wynika? Z tego, że kiedyś nie rozpalano od góry? Czy w praktyce to nie zadziała?
    Pół metra jak najbardziej da się ułożyć tylko po co tak samo jak z tym paleniem wiele godzin. Chyba nie widziałeś akumulacyjnego?
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  4. #3044

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Fakt, Krakowscy radni dali się wpuścić w maliny i razem z zakazem palenia węglem zakazali drewna.
    To znasz?
    Tam, gdzie myślą rozsądnie zabraniają paliw kopalnych - w tym gazu jak np. w Wiedniu czy w Norwegii. Więc pchanie się w gaz nie jest wyrazem rozsądku - wręcz przeciwnie.
    Nie ma energii idealnej, każda ma wady i zalety (np. jakie straty dla środowiska "chińskiego" powoduje wyprodukowanie paneli PV), ale zakaz palenia moim drewnem z mojego lasu w moim piecyku na mojej posesji -to byłaby paranoja.
    Wracając od tematu -dla mnie na taki piecyk jest za późno -ale wam moge pozazdrościć

  5. #3045

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jakby mi ktoś takie cudo otynkował, to musiałbym obłożyć imitacją cegły
    Ideał.
    ...
    dlatego proszę -nie tynkuj tego. Przepolerować można i fugi podczyścić.

  6. #3046
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Pół metra jak najbardziej da się ułożyć tylko po co tak samo jak z tym paleniem wiele godzin. Chyba nie widziałeś akumulacyjnego?

    Dobrze zbudowany współczesny dom potrzebuje karton po butach drewna na dobę. Średnio....Oczywiście jak komuś trochę zimno, musi duże buty kupić!

  7. #3047
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Austriacy robią czasem paleniska długie. Takie, że metrówki połupane wkładają na leżąco....

  8. #3048
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Dobrze zbudowany współczesny dom potrzebuje karton po butach drewna na dobę. Średnio....Oczywiście jak komuś trochę zimno, musi duże buty kupić!
    No mój dość że nie współczesny to jeszcze nieszczelny, potrzebuje dwa kartony
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  9. #3049
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1206.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	54,8 KB
ID:	451669

    Odnośnie pieców kaflowych. Wypalanie kafli w trakcie. Zakończenie nastąpiło dzisiaj koło południa.

  10. #3050
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Dobrze zbudowany współczesny dom potrzebuje karton po butach drewna na dobę. Średnio....Oczywiście jak komuś trochę zimno, musi duże buty kupić!
    W styczniu i grudniu potrzebuję średnio po 20 kWh ciepła na dobę. Regularnie pewnie znajdą się doby, co przekroczą 30kWh a w największe mrozy i 40kWh.

    Czyli nierealne jest zasypanie raz na dobę?

    Nie chodzi mi o paleniska długie, tylko wysokie, gdzie stosunkowo mały płomień powoli schodzi coraz niżej. Jak ta tandetna koza z filmu.

  11. #3051
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    ...Czyli nierealne jest zasypanie raz na dobę?
    Nie wiem czy się uda na 12 godzin ?????
    Widziałem na zdjęciach z dolnym spalaniem kominki, ale wtedy drewno było w dobrym , równym wymiarze.
    Ja u siebie mam piec z małym paleniskiem a dużą masą pieca. Palenisko zrobione tak, by szybko uwinęło się z jednorazową dawką. Piec da radę spalić TRZY DAWKI pod rząd jeśli jest maxymalne zapotrzebowanie. Da też radę poprawnie działać nawet na niezbyt suchym drewnie. Palenie od góry wymaga dobrze suchego drewna.

  12. #3052
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Dlaczego ma się nie dać, przy zapotrzebowaniu 20kWh na dobę powinien wystarczyć jeden załadunek. U mnie wystarcza. Problem może być tam gdzie dom dziurawy totalnie ale wtedy zapotrzebowanie było by większe.
    Ps. Przy porządnej akumulacji nie ma potrzeby by paliło się długo i kisił drewno, paliwo ma być spalone optymalnie tak by odzyskać z niego max. energii problem w tym jak jej nie zmarnować i oddać w czasie potrzebnym na ogrzanie pomieszczeń.
    Ostatnio edytowane przez Remiks ; 05-01-2021 o 19:45
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  13. #3053
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Zrozumiałem , ze potrzebne jest palenisko co spala WSAD w czasie 24 godzin

  14. #3054
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Palenisko spalające czysto 6-7kg drewna przez 24h to było by ciekawe.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  15. #3055

    Domyślnie

    Mój kuzyn zrobił piec rakietowy z masą akumulacyjną w postaci szamotu.
    Może zgodzi się to wrzucę tu zdjęcia.
    On ma stosunkowo małe palenisko i odprowadzanie spalin dołem! Palenisko mniej więcej 30x30cm. Masa akumulacyjna w granicach tony.
    Tam jest tak że wkłada gałązki takie drobne i praktycznie po chwili góra szamotu jest tak gorąca, że jajka można tam smażyć. Do wysokość trzech cegieł od góry jest ciepło. Gdy znowu dołoży, kolejne trzy cegły itd.
    Mega szybko może ogrzać dom. To dom 90m nad jeziorem, gdzie jak się przyjeżdża trzeba szybko nagrzać. Do tego tylko ogrzewanie elektryczne.
    Błąd jeden tylko był zrobiony, że za szybko, bo już na drugi dzień ten piec był testowany i glina nie zdążyła wyschnąć. Dym przez to wszystkimi szczelinami się wydostawał. Teraz jest to od nowa uszczelniona, a w najgorszym wypadku jeszcze raz od nowa się postawi

  16. #3056
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W styczniu i grudniu potrzebuję średnio po 20 kWh ciepła na dobę. Regularnie pewnie znajdą się doby, co przekroczą 30kWh a w największe mrozy i 40kWh.

    Czyli nierealne jest zasypanie raz na dobę?

    Nie chodzi mi o paleniska długie, tylko wysokie, gdzie stosunkowo mały płomień powoli schodzi coraz niżej. Jak ta tandetna koza z filmu.
    Tak samo działa to na leżąco. Podpalasz z jednej strony i powoli zmierza w przeciwną...Trzeba tylko odpowiednio podać powietrze do spalania i odprowadzić dym. Wysokie paleniska mają wadę jeśli przesadzimy z proporcjami. Czasem duży wsad zwali się na szybę....Max optymalny to takie:

    https://www.kominki-batura.pl/realizacje/kaflowe

  17. #3057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Tak samo działa to na leżąco. Podpalasz z jednej strony i powoli zmierza w przeciwną...Trzeba tylko odpowiednio podać powietrze do spalania i odprowadzić dym. Wysokie paleniska mają wadę jeśli przesadzimy z proporcjami. Czasem duży wsad zwali się na szybę....Max optymalny to takie:

    https://www.kominki-batura.pl/realizacje/kaflowe
    A co złego Piotrze w tym że przewróci się to na szybę? W sensie czy od temperatury może wtedy szyba pęknąć? Osobiście na to nigdy nie zwracałem uwagi.

  18. #3058
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    A co złego Piotrze w tym że przewróci się to na szybę? W sensie czy od temperatury może wtedy szyba pęknąć? Osobiście na to nigdy nie zwracałem uwagi.
    Nie pęknie....Może się przepalić na biało....zmatowieje. Poza tym przy otwieraniu drzwiczek wówczas syf leci do chaty....

  19. #3059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Nie pęknie....Może się przepalić na biało....zmatowieje. Poza tym przy otwieraniu drzwiczek wówczas syf leci do chaty....
    To mam nadzieję, że do tych szyb przez Ciebie montowanych zawsze będziesz miał dostęp, jakby co żeby po latach, jak mi i Tobie zdrowie dopisze wymienić

    Tym niemniej pozdrawiam serdecznie w nowym roku!

  20. #3060

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Piecyk na miarę czasów. Nowoczesny, oszczędny, niewielki....



    .
    http://blog.kominki-batura.pl/paczkomat/
    Wygląda świetnie! Może pan coś zdradzić o rodzaju paleniska i konstrukcji wewnętrznej?

Strona 153 z 157

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony