dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 54 z 157
Pokaż wyniki od 1.061 do 1.080 z 3133
  1. #1061

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Niech pada , wreszcie mi pietruszka skiełkuje...


    Kombinacja z kominem w jednym rogu pokoju i kominkiem w drugim
    to Twój pomysł ? Czy żonie mebelki nie pasują ?
    Takich kombinacji Nitzsche by pewnie nie pochwalił ...

    Przy kominie 4-5 mb odejście od osi o 1m to max !

    Druga sprawa to usytuowanie naturalnego źródła ciepła jakim
    jest ognisko w domu . Jak najbliżej centrum !

    Kłopoty budowlane i popularność tego forum biorą się stąd, że
    ludziska pozapominali co ważne w życiu.

    ...żadna mi żona ( swojej juz się pozbyłem więc szczególnie ona nie )w moich mebelkach mieszać nie będzie i basta

    a tak poważnie to tak własnie myślałem, że za daleko ta "iskiereczka" to stać od komina nie może- wielka szkoda

    zastanawiam sie też, czy przesył cieplego powietrza nie można byłoby puścić podłogą ( jestem przed wykonaniem wylewek) bo zawsze to co cieple powietrze od dołu to nie od góry- nieprawdaż? ( zasysanie od góry, wypuszczanie od dołu)

    Zreszta byłoby miło gdyby można było rzucić okiem na jakiś schemat proponowanego systemu ( ale czy mnie się nie za dużo marzy?)

    Pytania pomocnicze ( naprowadzające):
    Eniu czy Sosnowiec to dla Ciebie koniec świata? Czy na końcu świata tez pomagasz ludziom stać się bardziej szczęsliwym? ...

    No to Pozdro ... jak mówią kumple z mojego rocznika

  2. #1062

    Domyślnie

    Eniu czy Sosnowiec to dla Ciebie koniec świata? Czy na końcu świata tez pomagasz ludziom stać się bardziej szczęsliwym? ..
    Co będziesz Enia ciągał z drugiego końca Polski, jak pod nosem (w Czeladzi) możesz zobaczyć i uzyskać informacje co i jak, i z czym to ugryźć. W chłodniejsze dni to i nawet ciepłego kominka dotknąć.
    Zapraszam.

  3. #1063

    Domyślnie

    Cytat Napisał margod Zobacz post
    Co będziesz Enia ciągał z drugiego końca Polski, jak pod nosem (w Czeladzi) możesz zobaczyć i uzyskać informacje co i jak, i z czym to ugryźć. W chłodniejsze dni to i nawet ciepłego kominka dotknąć.
    Zapraszam.
    Wiem, wiem że w Czeladzi renomowana, rodzinna firma od kominków ( będę miał na uwadze), ale ja jakoś zapałałem sympatią do tego "niesfornego konusa z Pyrlandii"

    ( Eniu mam nadzieję że nie uraziłem nazywając Cię konusem )

  4. #1064
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał nieprzemakalny Zobacz post
    Wiem, wiem że w Czeladzi renomowana, rodzinna firma od kominków ( będę miał na uwadze), ale ja jakoś zapałałem sympatią do tego "niesfornego konusa z Pyrlandii"

    ( Eniu mam nadzieję że nie uraziłem nazywając Cię konusem )

    190 cm wzrostu , 120 kilo na wadze - zaje....... się obraziłem

  5. #1065
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał nieprzemakalny Zobacz post
    ...żadna mi żona ( swojej juz się pozbyłem więc szczególnie ona nie )w moich mebelkach mieszać nie będzie i basta

    a tak poważnie to tak własnie myślałem, że za daleko ta "iskiereczka" to stać od komina nie może- wielka szkoda

    zastanawiam sie też, czy przesył cieplego powietrza nie można byłoby puścić podłogą ( jestem przed wykonaniem wylewek) bo zawsze to co cieple powietrze od dołu to nie od góry- nieprawdaż? ( zasysanie od góry, wypuszczanie od dołu)

    Zreszta byłoby miło gdyby można było rzucić okiem na jakiś schemat proponowanego systemu ( ale czy mnie się nie za dużo marzy?)

    Pytania pomocnicze ( naprowadzające):
    Eniu czy Sosnowiec to dla Ciebie koniec świata? Czy na końcu świata tez pomagasz ludziom stać się bardziej szczęsliwym? ...

    No to Pozdro ... jak mówią kumple z mojego rocznika
    Limit uszczęśliwiania już wyczerpałem . Teraz pietruszka , teoria
    na forum , jakiś PIECYK po sąsiedzku , żeby nie zapomnieć co
    to cegła. No jeszcze czasem kogoś wnerwić lubię...

    Jakby Sosnowiec był po drodze do sklepu z pietruszką .....?



    Przesył pod podłogą ,to turbinka - chcesz brzęczydło w domu ?!
    Ja bym obniżył sufit nieznacznie w pomieszczeniach do których
    będziesz chciał dmuchać ciepłem, a rury z DGP umieścił w sporym
    obniżeniu . Jeśli schemaciki to z firmą wykonawczą (Margod ?), a tu
    jedynie do sprawdzenia (co by popyskować było o czym)

  6. #1066

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Od dawny czytam ten temat i pokrewne, jakąś raczkującą wiedzę już mam, ale jeszcze długa droga przede mną. Z realizacji praktycznych zrobiliśmy kiedyś ustrojstwo będące połączeniem pomysłu Hesa z podawaniem drewna do tunelu oraz rocked mass heater. Wykonane toto było z dwóch kręgów do studni i się wyndzok nazywało, palenisko stanowił kanał wykopany w ziemi ze stropem z blachy przysypanej ziemią.


    Eniu mam do Ciebie kilka pytań w sprawie piecyka nr 2.

    1) Dlaczego zdecydowaliście się na zbudowanie tej półki nad paleniskiem. Przyznaję, że efekt na filmiku jest świetny, ogień jest tak blisko Jakie to rozwiązanie ma wady i zalety ?

    2) Jak wygląda dym z komina przy tym piecyku. Uzyskałeś temperaturę na filmiku rzędu 680 stopni - to tylko tak na start czy to normalna temperatura pracy tego piecyka ?

    3) Czy możesz określić jaką temperaturę ma powietrze podawane przez drzwiczki ? Czy powietrze z dolnej części opada i w ten sposób tak mocno podsyca żar ? Jaki mniej więcej może być przebieg powierza z górnej części drzwiczek, omywa szybkę i również opada ?

    Pozdrawiam
    Kudlaty (mój standardowy nick, ale już zajęty )

  7. #1067
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Na blogu jest zdjęcie z wyższą uzyskaną temperaturą. Piecyk może pracować
    spokojnie w wyższych temperaturach, natomiast odpalony był w dość specyficznych warunkach ,które nie sprzyjały większym osiągom.

    http://komineknasz.pl/wp-content/upl...5/DSC08395.jpg


    Półka to sposób na "podanie " gazom wytworzonym na dole dawki podgrzanego
    powietrza.Dobierając odpowiednio pozostałe elementy urządzenia grzewczego
    (do tego należy tez komin ), dymu może nie być .

    W dolnej części powietrze podawane do spalania jest zimne , u góry ma
    z 200 - 300 o C (?). Gdzieś to wcześniej w tym wątku zapodałem . A może w innym?
    Prace nad piecykami pewnie wrócą do łaski, jak będzie zimniej ...
    Ostatnio edytowane przez eniu ; 13-05-2011 o 18:04

  8. #1068

    Domyślnie

    Eniu,

    Nie myślałeś może nad dodatkową komorą dopalania ? Spaliny, gazy, powietrze to wszystko sobie tak łagodnie płynie, zostanie stłoczone przy wejściu do komina i tam nastąpią turbulencje i dopalanie. Ok, w przyszłości tam będzie wymiennik, ale wtedy to dopalanie może być częściowo w wymienniku.

    Ostatnio chodzi mi po głowie zastosowanie w dopalaniu pomysłu Zawijana pracującego nad kotłem Ogniwo Eko Plus (kociołek na muł, groszek, ...). Jako ruszto-deflektor użył cegieł kratówek. Na ich analizatorze spalin dało to najlepsze dopalanie, niestety klienci wolą odlew żeliwny na którym mogą palić śmieci . Struga gazów rozdzielała się i mieszała w wielu małych kanałach. Po ich wyjściu dodatkowo mieszała się z powietrzem.

    Gdyby zrobić wyczystkę w tej komorze i górną komorę z dolną połączyć szczeliną o szerokości 10-20 cm to można by modyfikować dyszę dopalacza układając tam cegły pełne i kratówki i dobrać optimum.

  9. #1069
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Nad półka jest właśnie komora dopalająca . Zarówno w wersji piecyka 1 jak
    i 2. Nie mam problemu z dopaleniem gazów w piecykach (o innej konstrukcji),
    ale te cudaki maja jeszcze mieć impet () na wyjściu ,by nagrzać kanały.
    Dopalając w kanałach część gazów , mam możliwość konstruować wymyślne
    obudowy , z ławeczkami grzejącymi dupsko itp . Klienci tego oczekiwali
    ode mnie i to dostawali + ładny ogień z czystą szybką. Gdyby priorytetem
    była ekonomia i efektywność , jeździłbym do Austrii ,gdzie maja to dopracowane do
    perfekcji .

  10. #1070

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Limit uszczęśliwiania już wyczerpałem . Teraz pietruszka , teoria
    na forum , jakiś PIECYK po sąsiedzku , żeby nie zapomnieć co
    to cegła. No jeszcze czasem kogoś wnerwić lubię...

    Jakby Sosnowiec był po drodze do sklepu z pietruszką .....?



    Przesył pod podłogą ,to turbinka - chcesz brzęczydło w domu ?!
    Ja bym obniżył sufit nieznacznie w pomieszczeniach do których
    będziesz chciał dmuchać ciepłem, a rury z DGP umieścił w sporym
    obniżeniu . Jeśli schemaciki to z firmą wykonawczą (Margod ?), a tu
    jedynie do sprawdzenia (co by popyskować było o czym)
    A ja już 5 chętnych znalazłem na te iskierki a Ty na emeryturę kominkową się wybrałeś- szkoda.

  11. #1071

    Domyślnie

    Od kilku miesiecy przeglądam to forum. Bo stoje przed decyzją wyboru kominka.
    Przymierzałem się do takiego wlasnie kominka szamotowego jak tu opisujecie.
    Jednak zdecydowalem sie na wklad stalowy z tymi plytami szamotowymi w środku, z wielu wzgledow.
    Chodzi głównie o gwarancje, bezpieczenstwo bezproblemowa instalacje.
    Na wymiennik kumulacje jestem zdecydowany na 100%, biore pod uwage dwa rozwiazania, firmy Grupa owo i Cebud.

  12. #1072
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Kanały akumulacyjne zobaczysz również na stronie http://www.wklady-kominkowe.com.pl/k...umulacyjne.pdf Kanały z szamotu PALONEGO, to nie jest beton na bazie szamotu , wykonane w fabryce produkującej nie tylko dla hut ale i dla kilku"zachodnich" odbiorców znanych i uznanych w branży zduńskiej

  13. #1073

    Domyślnie

    Ja byłem pewny, ża każdy szamot jest wypalany.
    Mógłbyś napisać co to znaczy z betonu na bazie szamotu. To gorsze jest i nie nadaje się.
    Te kanały Cubud to szamot palony, czy niepalony?
    Grupa owo ma stalowe. Namieszałeś mi.

  14. #1074

    Domyślnie

    Witam
    Mój kominek ma być kumulacyjny ale ma też mieć komorę , z której będzie grawitacyjnie rozprowadzone GP do łazienki i pokoju ,kuchni oraz na poddasze .Na dole do ogrzania 60m2 +poddasze .Dom jest stary stolarka wymieniona, częściowo ocieplony.

    Teraz moje pomysły
    1/Z lewej strony kominka chcę wykuć w ścianie otwór do pokoju np. wys.130cm i szer.60cm i tu wstawić akumulator odzyskujący ciepło ze spalin- ogrzewał by ten pokój
    2/Z prawej strony kominka jest kuchnia tam tez chcę wykuć taki otwór i zastąpić zwykłą cegłę cegłą szamotową, która miała by się nagrzewać od kominka.
    3/Dodatkowe i do kuchni i pokoju wykute będą otwory gdzie będzie doprowadzone GP bezpośrednio przez ścianę.
    4/Do łazienki będzie GP doprowadzone grawitacyjnie. Czy kratka może być nad kabiną prysznicową?
    5/Mam taki pomysł na akumulator: Chcę zrobić rurę dymną ze starych tarcz hamulcowych od samochodu ciężarowego. Pospawać je szczelnie i potem obłożyć szamotem.
    Czy taki twór będzie działał?

  15. #1075
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Najlepiej oprócz zapytań wklej schemat. Jak ma wyglądać wymiennik i taki ogólny sytuacyjny.
    Prwdopodobnie wtedy będzie łatwiej. Domyślam się, że planując takowy projekt tych schematów posiadasz dziesiątki.
    Bo przecież to chodzi o Twój dom i robisz kominek dla siebie, czyli wszystko powinno być dopracowane do perfekcji z najdrobniejszymi szczegółami. Bo tutaj właśnie o szczegóły głównie chodzi i dobór właściwych materiałów.

    Podejrzewam że na pomysł wymiennika z tarcz hamulcowych duet z Wielkopolski się ożywi, bo prawdopodobnie nie wykonywał, nie testował, ani opiniował jeszcze takowej konstrukcji. A może się mylę...
    Więc możesz chyba liczyć na mnóstwo odpowiedzi rzeczowych i merytorycznych.

  16. #1076
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Cytat Napisał sterowiec40 Zobacz post
    5/Mam taki pomysł na akumulator: Chcę zrobić rurę dymną ze starych tarcz hamulcowych od samochodu ciężarowego. Pospawać je szczelnie i potem obłożyć szamotem.
    Czy taki twór będzie działał?
    Ze starych tarcz, czy bębnów hamulcowych ?
    Jeśli będzie szamot w środku,to nie musi być bęben hamulcowy i wystarczy zwykla cieńka blacha.Jeśli chodzi o akumulację ciepła to przypomnę,że w 1l wody zmieści się tyle ciepla co w 4 kg ceramiki lub w 10 kg metalu.
    Można więc coś takiego zrobić tylko czy spełni oczekiwania ?

  17. #1077
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Mam taki pomysł na akumulator: Chcę zrobić rurę dymną ze starych tarcz hamulcowych od samochodu ciężarowego. Pospawać je szczelnie i potem obłożyć szamotem.
    No ale przecież wyraźnie kolega napisał.
    Tarcze hamulcowe, pozpawane, potem obłożone ceramiką.
    Czyli jasny i zrozumiały projekt słowny, który wymaga wypowiedzenia napisania kilku słów.
    Bo aby narysować, trzeba już trochę wysiłku i zastanowienia.

  18. #1078

    Domyślnie

    A kto podjąłby się wykonania kominka z PW, z buforem, współpracującym z piecem gazowym i solarami, z akumulacją ciepła i DGP z pełną automatyką dla zasilania budynku o powierzchni 240 m2 w c.o. i c.w.u z ogrzewaniem podlogowym?

    Niemożliwe?

  19. #1079

    Domyślnie

    Próbuję wkleić szkic sytuacyjny, jak mi się uda to zaraz podam szkic samego wymiennika.
    Może ktoś podpowie jak wkleić fotkę

  20. #1080
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał nieprzemakalny Zobacz post
    A kto podjąłby się wykonania kominka z PW, z buforem, współpracującym z piecem gazowym i solarami, z akumulacją ciepła i DGP z pełną automatyką dla zasilania budynku o powierzchni 240 m2 w c.o. i c.w.u z ogrzewaniem podlogowym?

    Niemożliwe?
    Kolego spróbuj zadać takowe pytanie na tym forum, ale w właściwej kategori. Omawiajacej instalacje kotłów. Bo takowym urządzeniem jest kominek z PW.
    Są również inne fora ściśle tematyczne, tam są instalatorzy CO, majacy w małym palcu sprawy instalacyjne i elektronikę związaną z tym zagadnieniem.
    Na temat buforum jest na forum muratora prężny i bardzo rozbudowany temat.

    Ten temat to "taki sobie piecyk ceramiczny" założony przez duet (zdunów) z Wielkopolski

Strona 54 z 157

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony