dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 55 z 157
Pokaż wyniki od 1.081 do 1.100 z 3133
  1. #1081

    Domyślnie

    Cytat Napisał sterowiec40 Zobacz post
    Próbuję wkleić szkic sytuacyjny, jak mi się uda to zaraz podam szkic samego wymiennika.
    Może ktoś podpowie jak wkleić fotkę
    Klikasz na zaawansowana edycja/ u góry klikasz na spinacz/ dodaj plik (wybierasz plik z kompa)/ Upload Files i juz dalej powinno byc bez problemu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	301.JPG
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	73,8 KB
ID:	56616  

  2. #1082

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    Kolego spróbuj zadać takowe pytanie na tym forum, ale w właściwej kategori. Omawiajacej instalacje kotłów. Bo takowym urządzeniem jest kominek z PW.
    Są również inne fora ściśle tematyczne, tam są instalatorzy CO, majacy w małym palcu sprawy instalacyjne i elektronikę związaną z tym zagadnieniem.
    Na temat buforum jest na forum muratora prężny i bardzo rozbudowany temat.

    Ten temat to "taki sobie piecyk ceramiczny" założony przez duet (zdunów) z Wielkopolski
    Panie kolego

    Już nie pierwszy raz dostrzegam u Pana tzw. wtórny analfabetyzm ( brak zrozumienia czytanego tekstu) Ja pytam o rozbudowany piecyk ceramiczny Piecyk nr. 6 lub 7 a może 177 (gdybym chcial umieścić post w innym temacie napewno bym to zrobił)

    Coraz b. rozumię dlaczego uzytkownicy uważają że jest Pan wk...jący. Z takim podejściem cięzko przekonać do siebie potencjalnych klientów i fachowość Panu w tym nie pomoże.
    I jak już zdązyłem Pana poznać to napewno posta nie pozostawi Pan bez odpowiedzi. Prosze pisac klawiatura- nawet lepiej niż papier- wszystko przyjmie. Odpowiedzi nie będzie.

  3. #1083

    Domyślnie Szkic

    SZkic
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szkic.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	56618  

  4. #1084

    Domyślnie

    nieprzemakalny dzięki za podpowiedź

  5. #1085
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    A kto podjąłby się wykonania kominka z PW, z buforem, współpracującym z piecem gazowym i solarami, z akumulacją ciepła i DGP z pełną automatyką dla zasilania budynku o powierzchni 240 m2 w c.o. i c.w.u z ogrzewaniem podlogowym?

    Niemożliwe?
    nieprzemakalny

    Oczywiście że posta nie zostawię bez odpowiedzi.
    Nawet cacytuje post do którego napisałem odpowiedź, za którą zostałem obrażony. Za to że sugerowałem zadanie tego pytania w innym dziale.
    Nie ma tu kompletnie mowy panie o piecykach ceramicznych służących z reguły to wytworzenia spalin o wysokich temperaturach. Tutaj w omawianych zagadnieniach medium jest ceramika...
    Życze, mimo obrażenia mnie i posądzenia publicznie o anafalbetyzm i nieumiejętność logicznego rozumowania, miłego spokojnego niedzielnego popołudnia. Są osoby wstydzace się swoich zachowań i pragnące ich wyprostowania, ale domniemam że pan do nich nie należy.
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 15-05-2011 o 14:17

  6. #1086

    Domyślnie

    Cytat Napisał nieprzemakalny Zobacz post
    A kto podjąłby się wykonania kominka z PW, z buforem, współpracującym z piecem gazowym i solarami, z akumulacją ciepła i DGP z pełną automatyką dla zasilania budynku o powierzchni 240 m2 w c.o. i c.w.u z ogrzewaniem podlogowym?

    Niemożliwe?
    Zrozumienie pisania nieprzemakalny też jest ważne. Bohusz sluszne chciał i poradził zeby to pytanie do innego dzialu skierowac.
    Zamiast podziekowac, to wyzwiska piszesz.

  7. #1087
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Może by tak bez inwektyw i wzajemnych "wstrętów" - jakoś konkretniej będzie wtedy...
    Nieprzemakalny - to co chciałbyś mieć to taki "ful wypas", który nie zawsze ma uzasadnienie wykonawcze.
    Ale ... jeżeli bardzo chcesz i przeznaczysz na to jakieś 150 tysięcy (ogółem - cały system grzewczy) to jak najbardziej można to wykonać i będzie wszystko działać jak należy.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  8. #1088

    Domyślnie szkic 2

    Dodaję szkic wymiennika -akumulatora.
    Dzięki fachowcom z tego forum wiem ,że musi być też "mały"obieg spalin na początek palenia.
    Szkic przedstawia sam akumulator , który by był wstawiony w ścianę do pokoju 2 i w tym pokoju obłożony np. kaflami albo
    innym materiałem ozdobno-grzejącym

    Co myślicie o moim pomyśle?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szkic2.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	56619  

  9. #1089

    Domyślnie

    Cytat Napisał nieprzemakalny Zobacz post
    A kto podjąłby się wykonania kominka z PW, z buforem, współpracującym z piecem gazowym i solarami, z akumulacją ciepła i DGP z pełną automatyką dla zasilania budynku o powierzchni 240 m2 w c.o. i c.w.u z ogrzewaniem podlogowym?

    Niemożliwe?
    Nie ma rzeczy niemożliwych. Myślę, że dla kilku osób z tego forum nie stanowiłoby to najmniejszego problemu. Sam taki projekt i wycenę kilka razy robiłem, jednak z powodów finansowych zawsze pomysł upadał. Problem w tym, że do takiego kominka rozsądny wykonawca nie zaproponuje towaru niszowego. Zawsze będą to produkty sprawdzone i z najwyższej półki a to niestety kosztuje.
    ps.
    DGP w takim przypadku wydaje się być zbędne.

  10. #1090

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.

    Ale ... jeżeli bardzo chcesz i przeznaczysz na to jakieś 150 tysięcy (ogółem - cały system grzewczy) to jak najbardziej można to wykonać i będzie wszystko działać jak należy.
    Pozdrawiam.
    E... trochę przesadziłeś... w stówie powinno się zamknąć

  11. #1091
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Tarcza hamulcowa ?? Obracana ma przekładni kierownicy ?? Aż strach pomyśleć co można zrobić ze skrzyni biegów..

  12. #1092

    Domyślnie

    Mistrz Zduński napisał:
    Tarcza hamulcowa ?? Obracana ma przekładni kierownicy ?? Aż strach pomyśleć co można zrobić ze skrzyni biegów..

    Zamiast tarcz może być rura , wypadł na tarczę bo na tym forum od Was zdunów dowiedziałem się ,że w środek kominka można wsadzić nawet jakieś ciężkie "ajzole" ze złomu aby zatrzymać ciepło.Dlatego w projekcie jest tarcza obłożona szamotem bo jest grubsza od rury(2mm)
    Myślałem ,też o bębnie hamulcowym waga 50kg x 8sztuk + szamot ale w tym przypadku musi być rura.

    A jeśli chodzi o skrzynie biegów - to pomyślę nad jej wykorzystaniem w budowie kominka.
    Z zawodu jestem mechanikiem i postaram się znaleźć też inne części do zastosowania w kominku

  13. #1093

    Domyślnie

    Cytat Napisał nurt Zobacz post
    Zrozumienie pisania nieprzemakalny też jest ważne. Bohusz sluszne chciał i poradził zeby to pytanie do innego dzialu skierowac.
    Zamiast podziekowac, to wyzwiska piszesz.
    To co on chciał to ja już dobrze wiem, przeczytałem jego kilkadziesiąt postów i już zdążyłem poznać jego intencje.

    I dodatkowe pytanie gdzie Ty widzisz wyzwiska?, a może sam nie znasz znaczenia tego slowa

  14. #1094

    Domyślnie

    Cytat Napisał margod Zobacz post
    Nie ma rzeczy niemożliwych. Myślę, że dla kilku osób z tego forum nie stanowiłoby to najmniejszego problemu. Sam taki projekt i wycenę kilka razy robiłem, jednak z powodów finansowych zawsze pomysł upadał. Problem w tym, że do takiego kominka rozsądny wykonawca nie zaproponuje towaru niszowego. Zawsze będą to produkty sprawdzone i z najwyższej półki a to niestety kosztuje.
    ps.
    DGP w takim przypadku wydaje się być zbędne.
    O właśnie! liczę na takie konstryktywne odpowiedzi.

    Pozdrawiam Czeladź

  15. #1095

    Domyślnie

    Cytat Napisał margod Zobacz post
    Nie ma rzeczy niemożliwych. Myślę, że dla kilku osób z tego forum nie stanowiłoby to najmniejszego problemu. Sam taki projekt i wycenę kilka razy robiłem, jednak z powodów finansowych zawsze pomysł upadał. Problem w tym, że do takiego kominka rozsądny wykonawca nie zaproponuje towaru niszowego. Zawsze będą to produkty sprawdzone i z najwyższej półki a to niestety kosztuje.
    ps.
    DGP w takim przypadku wydaje się być zbędne.
    A jakie Twoim zdaniem powinno być to ogrzewanie z wykorzystaniem kominka by było efektywne i w miarę niskiej cenie?

  16. #1096
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Cytat Napisał sterowiec40 Zobacz post
    Dodaję szkic wymiennika -akumulatora.
    Dzięki fachowcom z tego forum wiem ,że musi być też "mały"obieg spalin na początek palenia.
    Szkic przedstawia sam akumulator , który by był wstawiony w ścianę do pokoju 2 i w tym pokoju obłożony np. kaflami albo
    innym materiałem ozdobno-grzejącym

    Co myślicie o moim pomyśle?
    Teraz już rozumiem.
    Uzyskasz dwa walce,które nie uzyskają tej masy co skrzynka zajmująca taką samą powierzchnię.Dużo roboty przy pasowaniu cegiel,ponieważ trzeba je ścinać w klin.Nagrzewanie cegieł będzie uzależnione od dobrego styku z częściami metalowymi i nie wiadomo jak długo ten dobry styk bedzie zachowany.
    PS Nawet jeśli te cegly będą tworzyć skrzynkę, to duzo czasu zabierze pasowanietych cegieł.
    Ostatnio edytowane przez Bogusław_58 ; 15-05-2011 o 15:58

  17. #1097

    Domyślnie

    Cytat Napisał nieprzemakalny Zobacz post
    ...efektywne i w miarę niskiej cenie?
    Moim skromnym zdaniem, trudno pogodzic te dwa warunki.
    Może piecyk Enia będzie najtańszym rozwiązaniem ale tylko wtedy, gdy zrobisz go własnymi ręcami.

  18. #1098

    Domyślnie

    Cytat Napisał sterowiec40 Zobacz post
    Dodaję szkic wymiennika -akumulatora.
    Dzięki fachowcom z tego forum wiem ,że musi być też "mały"obieg spalin na początek palenia.
    Szkic przedstawia sam akumulator , który by był wstawiony w ścianę do pokoju 2 i w tym pokoju obłożony np. kaflami albo
    innym materiałem ozdobno-grzejącym

    Co myślicie o moim pomyśle?
    Witam,
    ciekawy ten radiator z tarcz hamulcowych - jak by nie było, materiał przeznaczony na wysokie temp.
    Ale zamiast cegieł, to zasypka z materiału akumulacyjnego w skrzynce i heja!

  19. #1099
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    A skrzynka z czego ? jeśli z cegieł, to po co te tarcze ? jesli z blachy, to miałoby sens.

  20. #1100

    Domyślnie

    Konstruktor usrtojstwa to mechanik samochodowy, czyli migomat w łapę i coś tam z karoserii skleci

Strona 55 z 157

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony