dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 76 z 76
  1. #61

    Domyślnie

    Ha!! i kolejne informacje. Sprawdziliśmy co się będzie działo przy uchylonych oknach. I uwaga. Na chwilę ciąg był prawidłowy...po czy przy silniejszym podmuchu wiatru zaczęło znowu wdmuchiwać do środka...

    Sprawdziliśmy przebieg przewodu wentylacyjnego łazienkowego i okazuje się że nie idzie do komina, bo biegnie jakieś 70 cm poziomo a potem skręca. Dziś sprawdzimy w którym miejscu wychodzi na zewnątrz. Jest czysty.

    Czy zamocowanie elementów zapobiegających odwróceniu się ciągu, montowane na zakończeniu przewodu miałyby tu sens?

  2. #62

    Domyślnie

    ten kanał łazienkowy to juz nie wentylacja, z racji "budowy" będziesz tam mieć wsteczny chyba non stop
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  3. #63

  4. #64
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Skoro mieszkanie masz dopiero oficjalnie otrzymać, zażądaj (zrób) odbiór kominiarski.
    Kominiarz na protokole niech napisze co i jak z wentylacją.
    Mając na papierze negatywna opinię, będziesz miała podkładkę do wymuszenia działań właściciela budynku lub ewentualnie zwrotu poniesionych nakładów na naprawienie tego stanu.
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  5. #65
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jukke

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    5

    Domyślnie prosze o pomoc...

    Witam
    potrzebuje pilnie pomocy - na pewno sa tu madrzejsi i wiedzacy wiecej i lepiej ode mnie...

    Mam pytanie odnosnie wentylacyjnej kratki w kuchni...
    Czy w kuchni w mieszkaniu w bloku 4-pietrowym z duzym oknem zewnetrzym i otwartej na przedpokoj i z kuchnia elektryczna musi byc kratka wentylacyjna do kominowa???????????
    Kominiarz przy ostatniej kontroli nakazal zdemontowac okap. Po zdemontowaniu, ku mojemu zdziwieniu (mieszkanie remontowane przez poprzednich wlascicieli) okazalo sie, ze kratki wentylacyjnej brak, sciana w tym miejscu jest po prostu zamurowana / zabudowana plytkami...
    Ale moze w kuchni otwartej z oknem i bez gazu (tylko kuchnia elektryczna) kratki nie musi byc?????????
    Prosze, jesli ktos wie, niech mi pmoze, nie wiem co teraz robic, zanim przyjdzie kontrola....
    z gory dziekuje...

  6. #66

    Domyślnie

    Musi być. Mam też w bloku kuchnię w pokoju i z kuchenką elektryczną i specjalnie była robiona kratka. Wyciągu-okapu nie mam, tylko pochłaniacz. Kominiarz zawsze sprawdza ciąg w tej kratce...
    Domek 124 m2 PU, ściany 15 cm 0,031, dach 25 cm 0,035, podłoga 14 cm 0,032, okna 3 szyby, wentylacja grawitacyjna, pompa pw trójfazowa 11 kW, dwa kominy, jeden z kozą. http://forum.muratordom.pl/showthrea...mek-Gremlinów

  7. #67
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jukke

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    matko jedyna, to ja nie wiem co ja teraz zrobie.
    jesli faktycznie musi byc kratka, w otwartej kuchni mimo braku gazu + okno, to jak poprzedni wlascieciel mogl zakafelkowac caly komin, lacznie z kratka przeciez teraz nakaza mi kuc sciane

  8. #68
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Jak,jak...
    Olał przepisy, nigdy nie gotował płucek , więc zapachy gotowania mu nie przeszkadzały, a kafelki mu pasowały do koncepcji wystroju wnętrza.
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Ten okap jest ślepy, czy to jest pochłaniacz?
    Typowy przykład zasady "wolność Tomku w swoim domku"
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  9. #69
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jukke

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    no to teraz jestem zalamana
    okap jak sie okazal jest tylko pochlaniaczem zapachow. myslalam, ze to "normalny" okap, podlaczony do kratki.
    pierwszy szok, gdy kominiarz powiedzial, ze okapu nie moge miec, bo zaburza cyrkulacje powietrza w wentyulacji, a teraz drugi, jeszcze wiekszy, ze pod obudowa w ogole kratki nie ma......

  10. #70

    Domyślnie

    Pochłaniacz w niczym nie przeszkadza. A kratka musi być. Takie przepisy.
    Domek 124 m2 PU, ściany 15 cm 0,031, dach 25 cm 0,035, podłoga 14 cm 0,032, okna 3 szyby, wentylacja grawitacyjna, pompa pw trójfazowa 11 kW, dwa kominy, jeden z kozą. http://forum.muratordom.pl/showthrea...mek-Gremlinów

  11. #71

    Domyślnie

    frez (otwornica) do betonu najlepiej 125mm + wiertarka i jazda. Można "zatrudnić" kogoś do trzymania rury od odkurzacza, wtedy trochę mniej będzie pyłu w mieszkaniu. Powodzenia.

  12. #72
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Coś ten kominiarz mało kumaty, skoro nawet nie sprawdził czy to okap z wyciągiem, czy sam pochłaniacz.
    Co do reszty miał rację.
    Wycinanie otworu w wykafelkowanej ścianie to będzie taka chirurgiczna robota, ale przy odrobinie szczęścia i uwagi nic nie zniszczysz.
    Odkuj delikatnie jeden kafelek a potem albo otwornicą, albo wiertłem po obwodzie i delikatnie kuć.
    Zobacz u sąsiada w którym miejscu ma tą kratkę zainstalowaną, to może trafisz na oryginalny otwór.
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  13. #73
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jani_63 Zobacz post
    ....Zobacz u sąsiada w którym miejscu ma tą kratkę zainstalowaną, to może trafisz na oryginalny otwór.
    Obowiązujące przepisy zabraniają podłaczania do wentylacji więcej niż 1 mieszkania...

  14. #74
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Jak słusznie piszesz, obowiązujące przepisy.
    Mogę się mylić, ale nowelizacja zdaje się została wprowadzona w 2000 roku i działa wstecz, więc dalej jest bardzo dużo budynków mających wspólne kanały wentylacyjne, stąd moja sugestia.
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  15. #75
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jani_63 Zobacz post
    jest bardzo dużo budynków mających wspólne kanały wentylacyjne, stąd moja sugestia.
    Trzeba by sprawdzić, jak jest w tym konkretnym bloku. Jeśli są wspólne kanały, to kuć w tym samym pionie. Jeśli indywidualne, to dowiedzieć się, gdzie (sprawdzić metodą "dedukcji" po wizycie u wszystkich sąsiadów w "pionie").
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 08-03-2011 o 22:21

  16. #76
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał jukke Zobacz post
    no to teraz jestem zalamana
    okap jak sie okazal jest tylko pochlaniaczem zapachow. myslalam, ze to "normalny" okap, podlaczony do kratki.
    pierwszy szok, gdy kominiarz powiedzial, ze okapu nie moge miec, bo zaburza cyrkulacje powietrza w wentyulacji,
    Jeśli by administrator w tej sytuacji wyraził zgodę na wykonanie wylotu prawdziwego okapu (a nie pochłaniacza) przez ścianę i zastosowanie własnego, zamykanego nawiewu (na czas postoju okapu), to byłoby to jedyne wyjście bez konieczności wykuwania od nowa otworu pod kratkę (nie byłoby zakłócenia ciągu grawitacyjnego, bo nie ma kratki! )

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony