dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 76
  1. #21

    Domyślnie

    dom nie jest mały i zapewne reku będzie sporo kosztował. teraz właśnie przyszedł taki czas... kiedy żałuję, że pokusiłem się na taki metrarz. Decydując się na dom w ok 150-160mkw, można byłoby sobie pozwolić na "nowinki techniczne" teraz już nic się nie zmieni co do wielkości domu.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tysonq Zobacz post
    M K WM byłaby w moim przypadku dodatkowym wydatkiem - nie planowanym, a chciałbym uniknąć kredytów itp...
    Ile Twoim zdaniem kosztowała by mnie wentylacja mechaniczna?
    Rozumiem Ciebie doskonale, budżet napięty, wydatków pełno a tu jeszcze jeden dochodzi.
    Robisz dom dla siebie, nie dla wroga? Jak dla siebie to zrób WM, jak dla wroga to może być grawitacyjna niech się pomęczy.
    Pytałeś mnie wcześniej, jak dobrze wykonać w twoim domu wentylację grawitacyjną. Zastanawiałem się wtedy nad możliwością zastosowania turbowentów.
    Dlatego prosiłem o skany poszczególnych kondygnacji i dachu. I doszedłem do wniosku, że nie uda się w twoim domu wykonać poprawnej wentylacji grawitacyjnej.
    Pomieszczenia wentylowane są mocno oddalone od siebie, do tego dochodzi dach o różnej wysokości. Stawianie dodatkowych kominów murowanych, byłoby bezsensownym wywaleniem pieniędzy. A nasad typu turbowent, również nie powinno się zakładać jak popadnie. Zresztą za darmo to one również nie są, jedna szt. kosztuje ok 300 zł.

    Odnośnie kosztów to za kwotę poniżej 2 tys zł, można już kupić (dom do 100 m2) komplet kanałów, anemostaty, kształtki, złączki, taśmę, centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła, sterowaniem i bypassem. Są to zestawy do samodzielnego montażu. Można również nie instalować teraz rekuperatora, tylko zostawić na niego miejsce i zrobić to później.
    Także jeszcze raz zachęcam abyś zastanowił się nad WM.
    Ostatnio edytowane przez M K ; 02-02-2011 o 10:38

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mk64
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kuj-pom
    Posty
    289

    Domyślnie

    MK, podasz namiary na sprzedawcę..?

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał mk64 Zobacz post
    MK, podasz namiary na sprzedawcę..?
    Cenę wziąłem z "Alledrogo", to był rekuperator Luna 200 Dospel + kanały, złączki, kształtki, anemostaty, ...... Niestety aukcja już dawno zakończona.
    Popytaj może u lokalnego przedstawiciela firmy Dospel.

  5. #25

    Domyślnie

    mam nadzieję, że można wrzucać linki.... http://allegro.pl/rekuperator-centra...431147557.html
    o coś takiego chodzi?
    Zainteresowałeś mnie tym, ale jest taki problem, że u mnie dom ma 200mkw (bez garażu i pomieszczenia socjalnego za garażem).
    Z tego co patrzyłem to dla mnie (tak mi się wydaje) odpowiedni byłby optimal 400, ale tu cena zaczyna się od 3,5tyś zł...

  6. #26

    Domyślnie

    Tysonq jesteś wielki, znalazłeś aukcję

    W twoim wypadku niestety będzie drożej ale na razie to potrzebny jest tobie projekt i wystarczy rozprowadzić kanały. Samą centralę możesz dokupić później.
    W ten sposób wydatek rozłoży się w czasie i nie będzie dokuczliwy.
    W garażu nie musi być WM

  7. #27
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał M K Zobacz post
    Dobra rada dla Sobieradka zajmij się tym na czym się znasz.
    Obserwuję PANA posty i żal mi się robi tych uszczęśliwionych PAŃSKIMI radami w dziedzinie wentylacji.
    Zapomiał PAN, że jesteśmy PER PAN?

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał sobieradek Zobacz post
    Obserwuję PANA posty i żal mi się robi tych uszczęśliwionych PAŃSKIMI radami w dziedzinie wentylacji.
    Zapomiał PAN, że jesteśmy PER PAN?
    może nie jestem uszczęśliwiony przez M K, ale on jako jedyny coś próbuje mi wytłumaczyć i doradzić.
    Nie obrażaj innych ludzi, skoro ktoś Cię nie obraża!

  9. #29
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tysonq Zobacz post
    Nie obrażaj innych ludzi, skoro ktoś Cię nie obraża!
    A nie obraził? Po twoim wpisie żałuję, że chciałem ci pomóc, bo nawet tego faktu nie doceniłeś drobnym "dziękuję".
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 02-02-2011 o 20:18

  10. #30
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał M K Zobacz post
    Ktoś się skarżył Waszmości? Czy po prostu tak z patrzenia na cudze posty, żółć się wylewa?
    Starałem sie Waszmość omijać (z daleka), aleś się Waszmość "wciął" w temacie wełny łamiąc ten pakt niepisany (i to głupio), więc nie mogłem być dłużny.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał sobieradek Zobacz post
    Starałem sie Waszmość omijać (z daleka), aleś się Waszmość "wciął" w temacie wełny łamiąc ten pakt niepisany (i to głupio), więc nie mogłem być dłużny.
    Chciałbym zakończyć tę niepotrzebną dyskusję z człowiekiem dla mnie dosyć dziwnym i bardzo toksycznym. Wręcz ziejącym jadem na adwersarza.
    Szczególnie jak zwróci mu się uwagę, że czegoś nie rozumie lub nie wie.
    Odnośnie postów , wcinania oraz zawierania paktów.
    Żadnych paktów nie zawierałem z Panem Sobieradkiem ani z kimś innym. Po prostu starałem się człowieka unikać z powodów wyżej wymienionych.
    Ponadto mój post nie był obraźliwy.
    W wątku: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ntylacyjny-PCV
    W poście nr # 50 zwróciłem tylko uwagę, że wełna nie jest tak naprawdę materiałem nie palnym i chroniącym od ognia. Co według Sobieradka jest głupim wcinaniem.
    Kto pierwszy zaczął? Tu kolejność postów panu Sobieradkowi, też się pomyliła ale pewnie robi tak dla udowodnienia swojej jedynie słusznej racji.
    Ja ze swojej strony żałuję, że dałem się wciągnąć do tak żenującej dyskusji.
    Ocenę dyskusji a właściwie pyskówki, pozostawiam innym.
    Mimo wszystko, pozdrawiam adwersarza a autora wątku jeszcze raz przepraszam za tą niepotrzebną pyskówkę

  12. #32
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał M K Zobacz post
    Ponadto mój post nie był obraźliwy.
    Mimo wszystko, pozdrawiam adwersarza a autora wątku jeszcze raz przepraszam za tą niepotrzebną pyskówkę
    "Sobieradek słyszał, że gdzieś dzwoniło tylko nie wie gdzie"
    To wg Pana nie jest obraźliwa uwaga? Tylko wyjątkowy obłudnik może tak to skomentować. Ja też przepraszam autora wątku i wyłączam się z tej "pyskówki".
    P.S. I mimo wszystko pozdrawiam

  13. #33

    Domyślnie

    mam nadzieję to już koniec tej pyskówki.
    Po bardzo szybkim przeliczeniu wychodzi mi, że na rury spiro ocieplane (do połączenia kominków dachowych z kanałami) i na te właśnie kominki bądź turbowenty (cena zbliżona) musiałbym wydać 2000zł. Do tego jeszcze obróbka blacharska, bo wiadomo blacharz nie zrobi tego za darmo.
    Coraz poważniej myślę nad WM!
    Jutro zadzwonię do pewnego człowieka, który zajmuje się inteligentnymi systemami w tym rekuperacją.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tysonq Zobacz post
    Po bardzo szybkim przeliczeniu wychodzi mi, że na rury spiro ocieplane (do połączenia kominków dachowych z kanałami) i na te właśnie kominki bądź turbowenty (cena zbliżona) musiałbym wydać 2000zł. Do tego jeszcze obróbka blacharska, bo wiadomo blacharz nie zrobi tego za darmo.
    Coraz poważniej myślę nad WM! Jutro zadzwonię do pewnego człowieka, który zajmuje się inteligentnymi systemami w tym rekuperacją.
    Uważam, że to dobry wybór I oczywiście nie daj się nabić w butelkę, czytaj koszty

  15. #35

    Domyślnie

    ile może kosztować projekt na dom o pow 200mkw?

  16. #36

    Domyślnie

    Projekt powinien być z a darmo, jak robi go firma która będzie wykonywała WM. Również można projekt otrzymać gratis, kupując rekuperator. Natomiast jak chcesz zlecić tylko wykonanie projektu, to myślę, że ok. 500 - 700 zł powinno tu wystarczyć.

  17. #37

    Domyślnie

    Jeżeli zlecę zrobienie projektu, to poradzę sobie z rozprowadzeniem kanałów itp?

  18. #38

    Domyślnie

    Poradzisz sobie, sporu ludzi robiło zrobiło WM we własnym zakresie.

  19. #39

    Domyślnie

    czy takie elementy jak tłumiki będą uwzględnione w projekcie?
    Co przede wszystkim jest potrzebne do rozprowadzenia kanałów? rury flex/spiro, jakieś kolana, łączniki, opaski itp.
    Jestem na ten temat nieco zielony i chyba będę musiał przewertować forum...
    acha jeszcze jedno... czy anemostaty muszą być w suficie? Na poddaszu nie ma z tym problemu, bo będzie sufit podwieszany, ale na parterze nie chciałbym wszędzie dawać podwieszanych, tym bardziej, że mam lufty wentylacyjne i chciałbym je wykorzystać do poprowadzenia rur.
    Ostatnio edytowane przez Tysonq ; 03-02-2011 o 14:40

  20. #40

    Domyślnie

    W projekcie powinny być obliczenia, wyszczególnione przekroje kanałów i ich długość,. Wszystkie potrzebne materiały jak:łączniki, puszki rozprężne, tłumiki, anemostaty, czerpnia, wyrzutnia, itd. ....... Czyli wszystko co jest potrzebne do wykonania takiej instalacji.
    Anemostaty mogą być również na ścianie.
    Może poczytaj sobie na początek coś takiego:

    http://forum.budujemydom.pl/lofivers...hp/t11416.html

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony