dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jak to rozwiązać ?????

    Witam mam taki problem, możliwe że za 1,5 roku lub 2 lata zostanie nam podłączony gaz, lecz teraz chcielibyśmy się wprowadzić do budowanego domu i nie wiemy jak to rozwiązać, jaki można kupić piec na te dwa lata by był w miarę niedrogi, jak rozwiązać instalacje, macie jakieś rady???? Jestem zielona w tym wszystkim więc pytam bo nie wiem za czym się rozglądać, za jakim rodzajem pieca czy węglowy czy na ekogroszek itp. Dom ma ok 160 m2, jednak na początku zamierzamy mieszkać tylko na dole i jakoś górę zagrodzić by ciepło tam nie uciekało... Pozdrawiam.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    zrobić docelową kotłownię gazową ale kotłem który ma możliwośc Taniego przezbrojenia palnika pomiedzy LPG (gaz z butli) a gazem ziemnym. Zanim podłączą Ci gaz to znajdujesz sobie Pana co w okolicy wozi gaz i on Ci przywozi butle po 33 kg. Bedzie drożej jak gazem ziemnym lae jeden sezon na tym przeżyjesz.
    1. Nie daj sie tylko wmanewrować w postawienie dużej butli w ogródku - pójdziesz z torbami po podpisaniu umowy na rzeczoną instalację.
    2. Kocioł na ekgroszek lub inny kocioł to wraz z przeróbkami instalcji wydatek 5-10 tys zł. Do tego dolicz koszt węgla i wyjdzie kwota niebotyczna a do tego stracona bezpowrotnie.

    Tutaj należy się skupic na jak najmniejszym "zmarnowaniu" pieniędzy -nie rób czegoś co za rok będzie do wyrzucenia.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  3. #3

    Domyślnie

    No właśnie dlatego pytam, bo nie chcę się wkopać w ogromne koszty, przyznam że nawet nie mogę sobie na takie pozwolić. A jak długo na takiej jednej butli mogę grzać? Jak często się ją wymienia, może ktoś tak już grzał ????? Dzięki za odp

  4. #4

    Domyślnie

    BP ma w swojej ofercie zestawy takich butli, jeśli jedna się kończy to automatycznie przełączy się na kolejną.
    Kotłownia nie stanie w najmniej oczekiwanym momencie.

    Jak długo pociągnie jedna butla i jak często jest wymieniana.... to zależy jaka powierzchnia, jaka temp, jaka wilgotność, jaka izolacja....
    Poza tym w pierwszym roku użytkowania budynku spalisz o wiele więcej niż w kolejnych latach.

  5. #5

    Domyślnie

    Powiem szczerze, że pierwszy raz o czymś takim słyszę ..... warto jednak pytać Dzięki wielkie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony