dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar viperolo
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    267

    Domyślnie Dachówka na "wole oczy" i "fale"

    Witam

    Kto ma dach z "wolimi oczami" lub " falami"? Jaką dachówką kryliście i jakie są Wasze doświadczenia?
    Najczęściej spotykane jest krycie karpiówką ,ale nam się nie podoba i szukamy innej.

    Pozdrawiam
    MIESZKAMY!!!

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gębal

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    89
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    No cóż, ja mam wole oczy, ale karpiówkę. Więc chyba nie napiszę już jaką

  3. #3

    Domyślnie

    Karpiówka jest najlepsza .Można innymi zakładkowymi (betonowymi i ceramicznymi) ale będą ograniczenia co do wolich oczek.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    yznutus

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bieruń
    Kod pocztowy
    43-155
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam,

    Również mam w projekcie dach z "wolim okiem", chciałbym wiedzieć czy technicznie jest możliwe użycie innej dachówki niż "karpiówka"? - "fachowcy" mówią, że można użyć tylko i wyłącznie "karpiówki" - oczywiście z dachówek.
    Jeżeli tak to o co chodzi z tym ograniczeniem?


    pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Ja twierdze że każdą dachówką można pokryć wole oko.Problem w tym że dla każdej dachówki jest dopuszczalna proporcja szerokości wolego oka do jego wysokości.Im ta proporcja jest mniejsza tym dla wolego oka o określonej szerokości można uzyskać większe pole powierzchni okna.

  6. #6

    Domyślnie

    Z wszystkich dachówek karpiówka ma najmniejszą tą proporcję.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar viperolo
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    267

    Domyślnie

    Cytat Napisał docent56 Zobacz post
    Ja twierdze że każdą dachówką można pokryć wole oko.Problem w tym że dla każdej dachówki jest dopuszczalna proporcja szerokości wolego oka do jego wysokości.Im ta proporcja jest mniejsza tym dla wolego oka o określonej szerokości można uzyskać większe pole powierzchni okna.
    no właśnie w tym jest problem że nie każdą dachówką można pokryc wole oko
    MIESZKAMY!!!

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar viperolo
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    267

    Domyślnie

    Cytat Napisał yznutus Zobacz post
    Witam,

    Również mam w projekcie dach z "wolim okiem", chciałbym wiedzieć czy technicznie jest możliwe użycie innej dachówki niż "karpiówka"? - "fachowcy" mówią, że można użyć tylko i wyłącznie "karpiówki" - oczywiście z dachówek.
    Jeżeli tak to o co chodzi z tym ograniczeniem?pozdrawiam

    Witam
    jestem po rozmowie z firmą dekarską,która specjalizuje się w "wolich oczach"/udało sie znaleźc/ i najodpowiedniejsza jest dachówka BOGEN INNOVO,ale da się też pokryc dachówkami tzw"połówkowymi" tzn o rozmiarze o połowę mniejszym niż standardowy
    Widzę, że kolega również ze śląska

    Pozdrawiam
    MIESZKAMY!!!

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał viperolo Zobacz post
    no właśnie w tym jest problem że nie każdą dachówką można pokryc wole oko
    Poproszę dowód na to twierdzenie.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał viperolo Zobacz post
    Witam
    jestem po rozmowie z firmą dekarską,która specjalizuje się w "wolich oczach"/udało sie znaleźc/ i najodpowiedniejsza jest dachówka BOGEN INNOVO,ale da się też pokryc dachówkami tzw"połówkowymi" tzn o rozmiarze o połowę mniejszym niż standardowy
    Widzę, że kolega również ze śląska

    Pozdrawiam
    Czytałeś ten temat?

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...achówka-BOGEN

  11. #11

    Domyślnie

    Można również zastosować blachę samonośną Plannja Regola lub blachę z posypką , widziałem takie oczka i fajnie wyglądają

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar viperolo
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    267

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aleksandryta Zobacz post
    Tak czytałem.Ciekawa sprawa.problem pradwopodobnie dotyczy dachówek angabowanych.Coś nie tak z glazurą.
    MIESZKAMY!!!

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziobo Zobacz post
    Można również zastosować blachę samonośną Plannja Regola lub blachę z posypką , widziałem takie oczka i fajnie wyglądają
    Ile dioptrii mają twoje okulary?

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    yznutus

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bieruń
    Kod pocztowy
    43-155
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam,

    Generalnie moje pytanie o dachówkę było spowodowane wysoką ceną karpiówki, szukam jakiegoś alternatywnego tańszego sposobu, jednak nie blachy (projekt mojego dachu 4 spadowy + wole oko) - podobno w czasie deszczu na poddaszu jest głośno - jeżeli ktoś może skomentować z doświadczenia taką informację to będę wdzięczny.
    Na chwilę obecną nie jestem zorientowany w cenach pokryć dachowych ( z budową ruszam na wiosnę), więc zanim nad czymś zacznę się głębiej zastanawiać chciałbym się zorientować co i jak? od osób postronnych nie od "fachmanów".
    Interesuje mnie generalnie dachówka (ze względu na długą trwałość), jednakże jakaś w miarę sensowna cenowo wersja
    pozdrawiam

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Sensowną wersją będzie zmiana kształtu dachu. Materiałami odpowiednimi do krycia form łukowych są takie materiały jak strzecha, wiór osikowy czy wąskie płytki łupka a w ostateczności karpiówka. Umożliwia ona w miarę płynne krycie "wolego oczka" w stosunku 1:5 (wysokość do szerokości). Krycie form łukowych dachówką zakładkową to krycie "na siłę" w stosunku 1:9 i to przy zastosowaniu dachówek połówkowych. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 12-02-2011 o 01:31
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar viperolo
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    267

    Domyślnie

    Cytat Napisał yznutus Zobacz post
    Witam,

    Interesuje mnie generalnie dachówka (ze względu na długą trwałość), jednakże jakaś w miarę sensowna cenowo wersja
    pozdrawiam
    BOGEN INNOWO jest w cenie około 3,50zł/szt więc metr kwadratowy około 45zł według mnie to nie jest jakaś straszna cena,wiadomo dodatki kosztują sporo ale to niezależnie od dachu i dachówki ceny są podobne
    MIESZKAMY!!!

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    slup

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    5

    Domyślnie

    jestem dekarzem ze Zakopanego i polecam blache z posypka na wole oczka jest trwala i mozma cuda znia robic polecam i co jest drogie to jest tanie


  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar viperolo
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    267

    Domyślnie

    slup jak jesteś dekarz to powiedz jaką dachówkę na wole oko,a nie reklame tutaj uprawiasz
    MIESZKAMY!!!

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    1916

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Niwa
    Kod pocztowy
    98-265
    Posty
    10

    Domyślnie

    Karpiówka Creatona

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bodeek
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    warszawa/siedlce
    Posty
    175

    Domyślnie

    Z każdej dachówki zrobisz wole oko, w katalogach producenta określają konkretne modele. NP. Youngmayer robi połówki do wolich, Można z Braasa ułożyć. albo połączyć normalna na zakładkowa na połaciach a na wolim karpiówka, bo czasami inwestor się uprze na wole a fizycznie nie da się ułożyć bo proporcję nie takie.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony