dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 133
  1. #1

    Domyślnie jaki macie garaż - jedno, czy dwustanowiskowy ?

    ciekawa jestem jaki macie garaż na jedne, czy dwa samochody. Ja mam na dwa

  2. #2

    Domyślnie

    No własnie - czy nei żałujesz że na dwa? Czy faktycznie te dwa stanowiska są potrzebne?
    Bo wprawdzie ponosi się nakłady na wybudowanie tego większego garażu, większa brama, etc. ale jak pomyślę sobie o odśnieżaniu podjazdu i jeszcze o odśnieżaniu samochodu ...
    A samochody muszą być dwa

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Na dwa.
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    czy żałuję? oczywiście, że nie! był to jednen z głównych czynników przy wyborze projektu. Po pierwsze każdy samochodzik ma swój domek, a po drugie przeszłam juz gehennę z dwoma samochodami i jednym garażu, ciagle zastawionym wjeździe i ciągłej konieczności przestawienia samochodu, gdy ktoś chce wjechać lub wyjechać z garażu.
    Kto może - polecam to rozwiązanie

  6. #6

    Domyślnie

    Jednostanowiskowy w planie , ale wolnostojący i duży (mogę wejść dwa: jeden za drugim). Dodatkowo w przedłużeniu dachu powstanie wiata na wszelki wypadek.

  7. #7

    Domyślnie

    Jednostanowiskowy. Powód - koszty. Na czymś trzeba oszczędzać. Jesli miałam wybierać co "uciąć" wybrałam garaż.

  8. #8

    Domyślnie

    nad podwójnym garażem będziemy mieli dużą sypialnię...

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar magi
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    7.224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    181

    Domyślnie

    Ja od razu forsowałam podwójny i taki jest. Na pewno będą dwa samochody i nie wyobrażam sobie odśnieżania
    Jeśli nie wiesz co zrobić - uśmiechnij się

    Dziennik
    Skomentujesz?

  10. #10

    Domyślnie

    jak najbardziej dwustanowiskowy
    teraz użytkujemy jeden garaż i stoi w nim auto żony a moje marznie na dworze jak coś potrzebuje zrobić - nawet posprzatać to jest więcej zamieszania niz to warte.
    Było to jedno z kryteriów wyboru projektu.

  11. #11

    Domyślnie

    Jednostanowiskowy-powód mamy jeden samochód .Ale z czasem może to być małym problemem,bo drugi samochód by sie przydał.

  12. #12

    Domyślnie

    Nowaczka

    Dlatego ja przewidziałam miejsce pod drugi samochód bez kolizji z wjazdem do garażu i na razie będzie pod chmurką (drugi samochód) a z czasem (fundusze!) pod wiatą. W tej chwili muszę oszczędzać.

  13. #13

    Domyślnie

    robiłem kilka kalkulacji

    1. najkorzystniej wyszło budować garaz odrazu w bryle domu
    2. duzo drozej wyszło stawiać garaż osobno (w stylu domu) ale można to odłożyć na póżniej
    3. zupełnie za bezsensowne wyszło robienie jednego garażu w domu a pózniej budowa drugiego wolno stojącego

  14. #14

    Domyślnie

    Dwa i pół (2 samochody + jeszcze trochę miejsca na różne różności

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Olsen
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Skąd
    Konstancin Jeziorna
    Kod pocztowy
    05-510
    Posty
    632

    Domyślnie

    My mamy na dwa

  16. #16

    Domyślnie

    A my budujemy jednostanowiskowy, ale tylko ze względu na szerokość działki, zawsze chciałem podwójny, tym bardziej że użytkujemu dwa auta. No cóż działki nie kupowałem więc muszę się pogodzić z tym co mamy.
    pzdr

  17. #17

    Domyślnie

    Dwustanowiskowy dł. 6m. szer. 6,3 m. dwie bramy wjazdowe.
    Ula

  18. #18

    Domyślnie

    2 samochody ( w przyszłości), 2 stanowiska, 2 bramy

  19. #19

    Domyślnie

    Pozwolę sobie dac dobra radę dla przyszłych uzytkowników garaży!
    Sprawdzałem rózne gotowe projekty i co ? do wielu z nich moje auto nie wejdzie - mam kombiaka 4.80 długi z hakiem prawie 5.00m. drugi problem to szerokości kombiak wąski nie jest ale dopiero żony 206, dwudrzwiowa, okazała sie wyzwaniem drzwi otwierają sie tak szeroko jak motylowi skrzydła.
    Gdy wziołem na to poprawkę okazało sie że w niektórych garazach powinienem zdejmować hak przed wjechaniem a itak nie da sie przejśc wokół auta. w innych najpierw musi wjechać auto stojące z prawej strony a dopiero potem to z lewej chyba że będę wysiadał przez szyber bo klapy z tyłu przy zamkniętych wrotach na pewno nie otworzę .!
    Bierzcie poprawkę na duże auta - garaz jest na prawie zawsze a auto no kilka lat!!!!!!!!!

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agula 212

    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    78
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    cze

    oczywiscie na 2 auta, szerokosc 5.75 dlugosc 6,25. Mam nadzieje ze to wystarczy no i jedna brama

    wiosna tuż tuż powodzenia

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony