dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    waksio

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    42-450
    Posty
    39

    Domyślnie działka węższa niż 16m - budowa w granicy?

    Witam

    Mam pytanie, posiadam działkę w centrum małego miasta (500m2) o szerokości nieznacznie ponad 12metrów.
    Chce postawić na niej mały pawilon handlowy rozciągający się na szerokość działki.
    Moje pytanie:

    - Czy będę mógł postawić pawilon w granicy działki (ew. 1,5m od granicy)
    - Czy będzie potrzebna zgoda sąsiadów działki? czy sąsiad może nie wyrazić zgody na budowę?

    W planie zagospodarowania przestrzennego znalazłem tylko taką informację:

    Intensywność zabudowy w granicach od 0,8 do 1,5 lub powierzchnia zabudowana w granicach od 30% do 80%. - Co to zdanie dokładnie oznacza???

  2. #2

    Domyślnie

    Z tego co się orientuję odnośnie zwykłych domów ( nie wiem jak pawilony handlowe), to możesz wybudować się w granicy, o ile sąsiad też przysunie się swoim budynkiem do granicy. Jeżeli nie to masz prawo budować się 1,5 m od granicy.
    Poczytaj ustawę "prawo budowlane"..., dowiesz się więcej.

  3. #3

    Domyślnie

    I idź do swojego urzędu (gminy, miasta, powiatu). Tam dowiesz się jeszcze więcej w Twoim, szczególnym przypadku.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    waksio

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    42-450
    Posty
    39

    Domyślnie

    A wie ktos z was co oznacza ten zapis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego?:

    Intensywność zabudowy w granicach od 0,8 do 1,5 lub powierzchnia zabudowana w granicach od 30% do 80%

    Sąsiad ma dom postawiony metr od granicy w coś jakby komórkę/szopke postawioną w granicy. Po drugiej stronie jest też pawilon również jakiś 1 metr od granicy.

  5. #5

    Domyślnie

    A skąd mamy wiedzieć, co to oznacza??? Idź do urzędu , który to napisał, a potem uchwalił. Nieważne, co sąsiad ma postawione na działce i w jakiej odległości od granicy, bo może postawił 20 lat temu, a MPZP może obowiązywać 5 lat w Twojej gminie. A prawo nie działa wstecz i restrykcje z Planu mogą nie dotyczyć sąsiada. O tym wszystkim musisz dowiedzieć się w gminie. Przecież i tak musisz mieć zezwolenie na postawienie tego budynku, co oznacza konieczność kontaktu z gminą (Warunki Zabudowy dla twojej działki).

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    waksio

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    42-450
    Posty
    39

    Domyślnie

    A skąd ja mam wiedzieć że nie wiecie? Kto pyta nie błądzi
    Oczywiście że wybiorę się do gminy i dowiem wszystkiego u źródła. Sądziłem jednak, że jest to jakiś standardowy zapis i ktoś jest wstanie mi wytłumaczyć co on oznacza. Mimo wszystko dziękuję za pomoc

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe
    Posty
    684

    Domyślnie

    przeczytaj sobie ustawę Prawo Budowlane to będziesz wiedział, mniej to zajmie niż czekanie na odpowiedzi z forum.
    Na działkach węższych niż 16m można się budować w granicy bez zgody sąsiada zasadniczo z pewnymi oczywiście ograniczeniami ale niezależnymi od woli sąsiada

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony