dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    R.R.

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Chełmno
    Posty
    9

    Domyślnie Dodatkowe docieplenie ściany trójwarstwowej z wełną w środku

    Witam,
    planowałem docieplić dodatkowo dom od zewnątrz styropianem. Mam ściany trójwarstwowe i do niedawna byłem przekonany, że w środku jest styropian - stąd planowałem od zewnątrz też dać styro. Okazało się jednak, że może i gdzieś jest styropian ale przynajmniej w części ścian jest wełna mineralna. Nie dyskutuję jak to jest wykonane bo szkoda mi nerwów a nie ja to budowałem.

    Pytanie jest następujące: czy w takim układzie powinienem na fasadę dać jednak wełnę? Pomyślałem, że może sposobem byłoby dać na elewacje styropian i zrobić w miarę dużo otworów do wewnętrznej warstwy izolacji, w których umieściłbym wełnę i zamknął kratkami wentylacyjnymi.
    Chodzi mi przede wszystkim o to żeby wilgoć miała ujście i to wszystko nie zgniło ale też z drugiej strony koszt wełny jest jednak prawie dwa razy wyższy niż styro.

    Czy ktoś ma jakiś pomysł?

  2. #2

    Domyślnie

    Skoro masz już scianę 3warstwową, w dodatku ocieploną to przede wszystkim zastanowiłbym się nad tym czy dodatkowe ocieplenie ma jakikolwiek sens.
    Docieplenie drogo cie wyniesie, efekt moze być odwrotny, bo zamkniesz szczelnie budynek i od srodka moze gromadzić ci się para wodna, ktora moze sie skraplać.
    A dodatkowo wydając kase na docieplenie, by zmniejszyc koszta ocieplania pomieszczenia w zime, mogą ci się zwrocic dopiero po 200 latach...
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    R.R.

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Chełmno
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał budownictwook Zobacz post
    Skoro masz już scianę 3warstwową, w dodatku ocieploną to przede wszystkim zastanowiłbym się nad tym czy dodatkowe ocieplenie ma jakikolwiek sens.
    Docieplenie drogo cie wyniesie, efekt moze być odwrotny, bo zamkniesz szczelnie budynek i od srodka moze gromadzić ci się para wodna, ktora moze sie skraplać.
    A dodatkowo wydając kase na docieplenie, by zmniejszyc koszta ocieplania pomieszczenia w zime, mogą ci się zwrocic dopiero po 200 latach...
    Kłopot w tym, że kamera termowizyjna pokazuje spore ubytki ciepła w tej ścianie - szczególnie na poziomie stropów i w rogach. Dodatkowo nie mam żadnego wykończenia elewacji (tylko klej na siatce), bez czego da się żyć ale przy okazji bym zrobił i jedno i drugie.

    Co do zwrotu to taka inwestycja ma faktycznie długi okres. Zostaje mi alternatywa jednak albo docieplić tylko wieńce stropowe - powstaną wtedy cokoły i gzymsy odstające od ściany na tyle na ile gruby styropian zastosuję - albo już pociągnąć całość i zamknąć temat jakimś kolorem na ściany aby mieć spokój na lata.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony