dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adamzzz

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    195

    Domyślnie Zestaw do podłogówki typ L-5

    Witam. Przeglądając różne strony znalazłem gotowe zestawy do ogrzewania podłogowego. Myśle, że każdy obeznany w temacie się orientuje o jakie zestawy mi chodzi. Jest kilka rodzajów rózniących się ilością pętli. W domu gdzie chciałbym to zainstalować ( z pomocą znajomego, który nie jest może super znawcą ale np mojemu bratu hydraulike robił całą) w częsci domu są normalne grzejniki aluminiowe a w salonie połączonym z kuchnią oraz łazience chciałbym mieć podłogówkę. Zależy mi na sterowaniu temperatury w każdym pomieszczeniu osbno. Na grzejnikach bedą głowice termo.
    Teraz moje (moze dla bardziej kumatych głupie) pytania jak to spiąć. Czy te zestawy mają juz "wszystko" co potrzebne żebym mógł do nich doprowadzić wodę taką jak do normalnego grzejnika?? 40 m2 (salon i kuchnia) na ile pętli podzielić i czy jednym sterownikiem pokojowym mogę sterować np 3 obiegami. Rury 16 w tym zestawie jest chyba 500 metrów.
    Czy cena (ok 3200) jest dobra??
    Moze wystarczył by mi zestaw na 3 obiegi??
    Na podłodze napewno będą panele i pewnie jakiś dywanik żona położy więc na rurach nie chciałbym oszczedzać.
    Dom nieocieplony pomieszczenie niskie 2,20-2,30 i piec prawdopodobnie bedzie szuflada Stalmark.
    Proszę o jakieś porady bo cena tego zestawu według mnie jest dobra.
    (ostatnio za podłączenie 3 grzejników zapłaciłem 1500 zł+ 1200 grzejniki (chyba 40 zeberek razem) i sie zastanawiam że za podobną kase moge mieć podłogówke.
    Pozdrawiam
    Adam

  2. #2

    Domyślnie

    Witam.

    Jezeli chce Pan sterować kazdym obwodem z osobna to rozdzielacz musi posiadac wkladki termostatyczne pod siłowniki elektryczne do tego w pomieszczeniu gdzie znajduje sie obwód lub kilka obiegów sterownik. Cięzko jest napisać w jednym poscie jak ma Pan to wykonać proponuje zlecić to myślacemu wykonawcy.

    Pozdrawiam Tomek Sulej

    Cytat Napisał adamzzz Zobacz post
    Witam. Przeglądając różne strony znalazłem gotowe zestawy do ogrzewania podłogowego. Myśle, że każdy obeznany w temacie się orientuje o jakie zestawy mi chodzi. Jest kilka rodzajów rózniących się ilością pętli. W domu gdzie chciałbym to zainstalować ( z pomocą znajomego, który nie jest może super znawcą ale np mojemu bratu hydraulike robił całą) w częsci domu są normalne grzejniki aluminiowe a w salonie połączonym z kuchnią oraz łazience chciałbym mieć podłogówkę. Zależy mi na sterowaniu temperatury w każdym pomieszczeniu osbno. Na grzejnikach bedą głowice termo.
    Teraz moje (moze dla bardziej kumatych głupie) pytania jak to spiąć. Czy te zestawy mają juz "wszystko" co potrzebne żebym mógł do nich doprowadzić wodę taką jak do normalnego grzejnika?? 40 m2 (salon i kuchnia) na ile pętli podzielić i czy jednym sterownikiem pokojowym mogę sterować np 3 obiegami. Rury 16 w tym zestawie jest chyba 500 metrów.
    Czy cena (ok 3200) jest dobra??
    Moze wystarczył by mi zestaw na 3 obiegi??
    Na podłodze napewno będą panele i pewnie jakiś dywanik żona położy więc na rurach nie chciałbym oszczedzać.
    Dom nieocieplony pomieszczenie niskie 2,20-2,30 i piec prawdopodobnie bedzie szuflada Stalmark.
    Proszę o jakieś porady bo cena tego zestawu według mnie jest dobra.
    (ostatnio za podłączenie 3 grzejników zapłaciłem 1500 zł+ 1200 grzejniki (chyba 40 zeberek razem) i sie zastanawiam że za podobną kase moge mieć podłogówke.
    Pozdrawiam
    Adam

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adamzzz

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    195

    Domyślnie

    Takie wkładki i termostaty pokojowe ten zestaw posiada. Wiem że rury 16 w kazdej pętli moze być max 100 m czyli w salonie i kuchni wyszly by mi 3 obiegi. Czy mogłbym sterować nimi jednym termostatem pokojowym?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Ze złej strony zaczynasz, podstawą doboru ogrzewania podłogowego jest zapotrzebowanie domu na ciepło, a nie "zestaw na 5 osob". Nawet nie mówię tu o projekcie ogrzewania, bo większość osób i tak to odpuszcza, ale pomyśl - co to znaczy gotowy zestaw? Poczytaj forum, jak policzysz to i tak wyjdzie że za stropian i rurę zapłacisz taniej. Nadal pozostanie kwestia ukladu obniżającego temperaturę wody zasilającej...
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  5. #5

    Domyślnie

    Witam.

    Pod jeden sterownik mozna podpiąc 1,2,3,4 siłowniki. Nie ma z tym żadnego problemu.

    Pozdrawiam Tomasz Sulej

    Cytat Napisał adamzzz Zobacz post
    Takie wkładki i termostaty pokojowe ten zestaw posiada. Wiem że rury 16 w kazdej pętli moze być max 100 m czyli w salonie i kuchni wyszly by mi 3 obiegi. Czy mogłbym sterować nimi jednym termostatem pokojowym?

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adamzzz

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    Ze złej strony zaczynasz, podstawą doboru ogrzewania podłogowego jest zapotrzebowanie domu na ciepło, a nie "zestaw na 5 osob". Nawet nie mówię tu o projekcie ogrzewania, bo większość osób i tak to odpuszcza, ale pomyśl - co to znaczy gotowy zestaw? Poczytaj forum, jak policzysz to i tak wyjdzie że za stropian i rurę zapłacisz taniej. Nadal pozostanie kwestia ukladu obniżającego temperaturę wody zasilającej...
    To jest zestaw nie na 5 osób a na 5 pętli

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    OK. to nie zmienia faktu że nie ma to nic wspólnego z projektowaniem ogrzewania - nie uwzglednia rodzaju podloża, zapotrzebowania na cieplo, konstrukcji domu...Rownie dobrze możn by przyjąć że "w salonie damy rury co 15 a w łazience co 5 cm"....
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adamzzz

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    195

    Domyślnie

    Czyli co według Ciebie?? Mam poszukać fachowca co mi to wszystko policzy i zamontuje (z zamontowaniem nie bedzie problemu ale policzyć to cieżko bedzie takiego znaleść) za min 50 zł za m2 rozłozenia rury +kilka set zł za podłączenie skrzynki? Wydaje mi się, że lepiej na tym wyjde jak z kumplem rozłożymy rury i on mi to podłączy ( u mojego brata robił w salonie i łazience podłogówke). Nawet gdybym za gęsto dał rury to się nic nie stanie (poza wiekszym kosztem).
    A jak nie podłogówka to co?? Grzejniki tak jak w reszcie domu aluminiowe z KFA. Też musiałbym liczyć zapotrzebowanie na energię?? Liczenie gościa który mi montował ograniczyło się do 1 żeberka na m2
    Co proponujesz???

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adamzzz

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    195

    Domyślnie

    opisze może jeszcze dom:
    Dom z lat 70. typowy kwadraciak 10 x10
    Okna nowe szczelne.
    Ściany na dole 1,5 pustaka z pustką pomiędzy
    Na gorze tam gdzie miała by być podłogówka 1 pustak i od srodka stawiał bede scianke z profili i bedzie 18cm wełny. Od zewnatrz nie bede napewno ocieplał z uwagi na koszt całości (40-50 tyś).
    Wentylacja mech z reku
    Stara instalacja grzewcza z nowymi grzejnikami aluminiowymi.
    Piec bedzie szufladowy stalmarka taki jak u moich rodziców prawdopodobnie 25 kw
    Cwo dwupłaszczowy podłaczony do ww pieca.
    Strop nad ostatnią kondygnacją 10-12 cm styropianu

    Wiem ze ocieplania sie tak nie robi ale niestety innego wyjscia nie ma. Bedzie sprawna wentylacja wię mysle ze problemu nie bedzie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony