dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    benito84

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    1

    Domyślnie Odpowiednie przygotowanie ścian do malowania

    Witam wszystkich,
    niedawno odebrałem mieszkanie od developera i teraz pora zabrać się za remont. Wszystkie ściany są wykończone na "gładko" Knaufem Multi-Finish. Dodatkowo sufit i niektóre miejsca są wykończone płytą g-k. Myślałem, aby wszystko zagruntować najpierw lateksową emulsją podkładową Śnieżka grunt, a następnie pomalować jakąś dobrą farbą. W niektórych miejscach da się zauważyć też trochę rys i drobnych ubytków czy nierówności. Moje pytania:

    1) Czego użyć do uzupełnienia tych drobnych niedociągnięć i jak to zrobić najlepiej ?
    2) Czy emulsja lateksowa Śnieżka grunt będzie dobrym podkładem gruntującym ?
    3) Jakie ewentualnie inne grunty i farby polecacie ?

    Dziękuję z góry za pomoc

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    1 - najlepiej jakąś gotową masą do szpachlowania (wygodna w stosowaniu i po zamknięciu pudełka nadaje się do późniejszych prac poprawkowych
    2 - myślę że będzie OK, Dulux i inni producenci farb też mają w swojej ofercie grunty
    3 - tu zależy od grubości portfela, jak będziesz sam malował to raczej matowe farby. Np. Nobiles klasycznie biały, Dulux, coś z Kabe

  3. #3

    Domyślnie

    "W niektórych miejscach da się zauważyć też trochę rys i drobnych ubytków czy nierówności."

    To dziwne, że deweloper taki niechluja. Nawet oddając stan surowy starają się takie mankamenty usuwać.
    Gotowa masa szpachlowa będzie dobra, ale to robi się w kilka godzin bo później ona jest już niedobra.

    A farba. To zależy ile masz na nią. Ja też bym polecał Dulux - trzyma kolor, tak jak mówią w reklamie.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Gate, mało mieszkań w stanie deweloperskim widziałeś chyba. W większości deweloperzy to niechluje i partacze, głównie winne temu sa ekipy podwykonawcze, którzy czsami jawią się być z łapanki. Co do duluxa, pomaluj sobie scianę a potem dotknij ja palcami/dłonią. Zostaje ślad nie do usunięcia. Z tego co się orientuje to dulux trzyma tylko cenę. Zbyt wysoką jak na tę jakość.
    Gotowa masa szpachlowa będzie dobra, ale to robi się w kilka godzin bo później ona jest już niedobra.
    A tutaj jakbys mógł zdekodować z seczuańskiego na polski byłbym ci wdzięczny. Gotowa masa jest gotowa i nie wiąże tylko wysycha. Możesz zostawić otwarte wiadro z taka masą na cały dzień i po przemieszaniu znów będzie się nadawala do użytku.

  5. #5

    Domyślnie

    Mam też problem, jak dalej postępować ze ścianami otynkowanymi tynkiem cw (Kreisel 511L).
    Czy tak będzie dobrze:

    1) pomalować unigruntem Atlas,
    2) na to dać unigrunt Atlas wymieszany z farbą emulsyjną białą (np. Śnieżka)
    3) na koniec farbę docelową.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Viga Zobacz post
    Mam też problem, jak dalej postępować ze ścianami otynkowanymi tynkiem cw (Kreisel 511L).
    Czy tak będzie dobrze:

    1) pomalować unigruntem Atlas,
    2) na to dać unigrunt Atlas wymieszany z farbą emulsyjną białą (np. Śnieżka)
    3) na koniec farbę docelową.
    daj odrazu grunt wymieszany z farbą

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki - w sumie też mi tak radzono.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony