dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: docieplenie

  1. #1

    Domyślnie

    Zamierzam w najbliższym czasie zakupić materiały do docieplenia domu.
    Dzisiaj dwóch gości poważnie zmąciło mój spokój w tym temacie, a mianowicie:
    w ścianach mojego domu jest już styropian 5cm, to ta metoda 0,5
    pustaka+styropian+cały pustak. Ja chciałem teraz ocieplić dom z zewnątrz
    jeszcze 5cm styropianu i położyć tynk mineralny, a tu goście mi mówią, że
    tak nie nada, bo pomiędzy jednym styropianem, a drugim będzie się zbierała
    wilgoć i to wszystko diabli wezmą. Czy to prawda, czy to możliwe?? Jeśli tak
    to pierwszy raz o tym słyszę. Osobiście wolałbym jednak położyć ten
    styropian jeszcze na zewnątrz ściany, bo ogrzewanie u mnie nie jest tanie w
    zimie.
    Wypowiedzcie się proszę w tej sprawie.
    pozdrawiam
    Tadeusz

  2. #2

    Domyślnie

    Witam.

    Ci goście maja rację. Pewnym rozwiązaniem byłoby zastosowanie na zewnątrz wełny zamiast styropianu wraz z tynkiem mineralnym lub silikatowym. Jest to paroprzepuszczalne, ale czy wystarczająco to nie wiem?

    Sebastian.

  3. #3

    Domyślnie

    To mnie jeszcze bardziej zmartwiłeś. Ale czy jesteś pewny tego co piszesz?
    tadek

  4. #4

    Domyślnie

    Tak na 90 procent, może jeszcze ktoś sie wypowie?
    Ale na logikę, styropian nie przepuszcza pary wodnej, więc którędy ściana wyschnie, bo zawsze ma troche wilgoci?
    A jak nie wyschnie to zacznie plesnieć itd...

    Sebastian.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Ja tak zrobiłem (Max/styropian5cm,cegła K3,8cmwełna) i nie ma jakichkolwiek kłopotów. Nadmienię że mówię o wełnie z paroprzepuszczalnym tynkiem - lepszy silikat - tak mi doradzali fachowcy od ociepleń - nie kładź styropianu. Powodzenia. Jarek

  6. #6

    Domyślnie

    Czy możesz mi napisać konkretnie jaki rodzaj wełny i tynku dawałeś, jaka firma, jakie koszty poniosłeś. Będę wdzięczny.
    Tadeusz

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc nie odpowiem ci dokładnie. Wełna była firmy Rockwool a tynk hyba Toraed czy coś takiego. Jako że firma wykonująca urządzała też ogród to rachunek za robociznę nie był szczegółowy, a nie pamitam na ile ustaliłem cenę za metr robocizny tynkowania. Sorry.

  8. #8

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    spin

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    7

    Domyślnie

    Osoba, która odradziła ci układ ściana warstwowa ze styropianem docieplona styropianem miała racje. Kondensacja pary wodnej miedzy warstwami styropianu będzie często występowała.
    Jednak:
    1.zawsze można zastosować wentylację przegrody (listwy startowe z dziurami i wyloty przy końcu docieplenia)
    2. Dlaczego zmartwiła Cię wełna? Jeżeli wykonawca jest dobry i popytasz producentów to można wykonać w rozsądnej cenie.

  10. #10

    Domyślnie

    Witam

    Z tą kondensacją pary wodnej pomiędzy warstwami styropianu to racja. Tak nie nado. Również polecałbym dać na zewnątrz ocieplenie z wełny mineralnej. Jakiej wełny użyć - osobiście mam Rockwool (płyty z wełny lamelowej) i na to koniecznie tynk mineralny (tylko ten jest paroprzepuszczalny). Cena tej całej imprezy w granicach 35 zł/m2 (przyklejenie wełny, okołkowanie, zaprawa zbrojąca+siatka, podkład i położenie tynku). Aha i pamiętać podczas ew. malowania w przyszłości to tylko farbami silikatowymi.
    Powodzenia
    Wykańczam się

  11. #11

    Domyślnie

    A jak jest rozwiazane odprowadzwnie wilgoci w domkach budowanych z klocków styropianowych. Ściana budowana jest z klocków i zalewana betonem mamy styropian-beton-styropian.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony