dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 123
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    s9 pat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-905
    Posty
    298

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    S9pat czasami sie tak zdarza, ze kolorystyka wstepnie zabija Jezeli zdarzy Ci sie kolor, ktory kosztuje krocie zapytaj w pkt ktory ma Caparola o program SOTON. Soton to jedna cena dla kazdego koloru, bez wzgledu na to czy bedzie to czerwien sygnalowa, czy ultramaryna i tak kosztuje c.a 6,50 netto za kg. Pod tym wzgledem to chyba jedyny producent z takim rozwiazaniem. Minusem jest to, ze SOTON to barwienie fabryczne a nie w maszynie u dystrybutora, wiec czas realizacji jest troche dluzszy. Ale spoooro mozna zaoszczedzic na tym rozwiazaniu.
    ewbuxxxo - dziekuje
    a to ze .w zbrojaca jest najwazniejsza w calej przegrodzie to wiemy, wiemy.... szkoda ze nasi szanowni inwestorzy o tym nie zawsze pamietaja
    Jutro mam szkolenie z Webera, moze i czas sie caparolem zajac. Zaczynalem z greinplastem, pozniej juz tylko albo dryvit albo sto albo ceresit. Ale ceny mnie w tym roku pozamiataly w Ceresicie powyzej 2 grupy.

    Barwienie fabryczne zawsze wychodzi taniej - zarówno mialem tak w Kreislu jak i w Ceresicie a tu czasem trzeba 100 wiader na rano i musi byc

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Nie wiem jak jest w Ceresicie, ale w Kreislu to fabryczne "taniej" to jest troche taniej,.... w Caparolu masz przykladowo za kazdy kolor nawet wsciekly czerwony, czy wsciekly niebieski, gdzie w barwieniu u dystrybutora pigment kosztuje 8zl netto do kg... tak do kg.... po 6,2-6,5 netto juz w kolorze. Ten soton to jest rewelacyjna sprawa niestety - trzeba poczekac pare dni.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #43

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez heine84 ; 29-10-2014 o 15:01

  4. #44

    Domyślnie

    S9 pat wyczytałem, że pracowałeś na Greinplascie możesz cos więcej napisać o jakości tynków sylikonowych tej firmy ?
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  5. #45

    Domyślnie

    Witam,

    mam pytanie i proszę o pomoc bo każdy z fachowców mówi mi inaczej jak pytam. A mianowicie - dom został ocieplony styropianem i zagruntowany ok. 3 lata temu. Teraz na wiosnę chcę położyć tynk (i tutaj nie wiem czy silikonowy czy silikatowy)......pytanie - czy dom musi być ponownie gruntowany?? Bardzo proszę o odpowiedź bo nie mam zielonego pojęcia. Za robociznę na tynk liczą ok. 15-20 zł. za m2, a za grunt + tynk już dwa razy więcej :/

  6. #46

    Domyślnie

    Tak trzeba ponownie zagruntować.

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojciech Wyremblewsk

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikka82 Zobacz post
    Witam,

    mam pytanie i proszę o pomoc bo każdy z fachowców mówi mi inaczej jak pytam. A mianowicie - dom został ocieplony styropianem i zagruntowany ok. 3 lata temu. Teraz na wiosnę chcę położyć tynk (i tutaj nie wiem czy silikonowy czy silikatowy)......pytanie - czy dom musi być ponownie gruntowany?? Bardzo proszę o odpowiedź bo nie mam zielonego pojęcia. Za robociznę na tynk liczą ok. 15-20 zł. za m2, a za grunt + tynk już dwa razy więcej :/
    Musisz zagruntowac jak na moje... 3 lata to juz nic z gruntu nie zostalo...

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikka82 Zobacz post
    Witam,

    mam pytanie i proszę o pomoc bo każdy z fachowców mówi mi inaczej jak pytam. A mianowicie - dom został ocieplony styropianem i zagruntowany ok. 3 lata temu. Teraz na wiosnę chcę położyć tynk (i tutaj nie wiem czy silikonowy czy silikatowy)......pytanie - czy dom musi być ponownie gruntowany?? Bardzo proszę o odpowiedź bo nie mam zielonego pojęcia. Za robociznę na tynk liczą ok. 15-20 zł. za m2, a za grunt + tynk już dwa razy więcej :/
    Grunt + tynk 2 razy więcej?
    Ostro
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojciech Wyremblewsk Zobacz post
    Musisz zagruntowac jak na moje... 3 lata to juz nic z gruntu nie zostalo...
    Tak naprawdę, to już po dwóch tygodniach pozostawionego "gołego" gruntu na ścianie, ciężko jest osiągnąć ładną i równomierną fakturę, a co mówić po trezch latach...
    Zdecydowanie trzeba jeszcze raz zagruntować!
    ELEWACJE, TERMOIZOLACJE

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikka82 Zobacz post
    Za robociznę na tynk liczą ok. 15-20 zł. za m2, a za grunt + tynk już dwa razy więcej :/
    Czyli licząć po maksimum wychodzi 40 zł/m2
    Za takie pieniądze, to już można dom od podstaw ocieplić i otynkować!
    ELEWACJE, TERMOIZOLACJE

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    s9 pat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-905
    Posty
    298

    Domyślnie

    flutebox - kladlem silikon Greinplastu jak byl jeszcze w fazie testow okolo 6 lat temu. NIedawno przejezdzalem kolo tej inwestycji i wszystko gra. Jedynie z czym mialem problem to jedna sciana po dwoch dniach od nałożenia, po deszczu zrobiła się w jasniejsza. Niestety proces reklamacyjny tej firmy wówczas zwiódł poraz pierwszy a w ubieg łym roku poraz drugi, kiedy za źle dobrane proporcje kamyków w tynku mozaikowym próbowano mi zrekompensować szkodę dając 50 % upustu na nowe wiaderka . KPINA

    Co do ceny za połozenie tynku - zależy na kogo trafisz, ale min to 10 zł/m2. Osobiscie uważam, że spartolona sciana to nic przyjemnego i lepiej zlecić drugi etap, czyli zbrojenie siatki mokre na mokre zawodowcom. Jak wyjdą przetarcia to i tak Ci powiedzą, że sciana byla źle przygotowana

  12. #52

    Domyślnie

    jestem raczej zdecydowany na tynk silikatowy firmy KABE. Może ktoś z szanownych forumowiczów podzieli sie opinią na temat tego produktu??
    piotr

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    s9 pat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-905
    Posty
    298

    Domyślnie

    kabe i atlas umarło juz jakis czas temu

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał s9 pat Zobacz post
    kabe i atlas umarło juz jakis czas temu
    czyli co?? Niewarto?? słaby produkt??
    piotr

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    pionan: na dzień dobry możesz zawsze wejść na strony producentów i zobaczyć co piszą w kartach produktów i ich opisach. Jakieś dane muszą podać. Poza tym tak naprawdę najwięcej do gadania na samej ścianie ma wykonawca: dobry - nawet z paścia coś stworzy, kiepski - spaści nawet najlepszy tynk....

  16. #56

    Domyślnie

    no dobra. W sumie to może zrobię tak, ze zdam się na wykonawców. sam kładłem styro, siatkę i klej. U swojego dostawcy zaproponowano mi system KABE, nie było tragicznie w sensie cenowym, więc skorzystałem. Elewację będą mi robic goście, którzy kładli mi tynki wewn. Może oni cos zaproponują i załatwią w dobrej cenie u swojego dostawcy/hurtowni?? Zobaczymy.
    piotr

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    s9 pat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-905
    Posty
    298

    Domyślnie

    Kabe odchudzono z komponentów pracujacych na jakosc. podobnie bolix i inne. Ludziska z kabe przeszli do Tytana i tam teraz staraja sie cos tworzyc. Ceresit ct 174 - dobra cena do 100 zł/wiadro. Silikatowo silikonowy. Moze bardziej silikatowy ale na pewno nie kabe

  18. #58

    Domyślnie

    dzięki, będę miał na uwadze
    piotr

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    Tak trzeba ponownie zagruntować.
    no tak właśnie myślałam....tylko wcześniej żaden z rzekomych fachowców nawet o to nie spytał jak mówiłam, że dom jest ocieplony....a ten co mi zawołał 2xwięcej za robotę z gruntowaniem to cóż....dziś obejrzałam jeden dom w jego realizacji i niestety było kiepsko :/

    Ale już mam następnego na celowniku, co za całość (grunt + tynk) bierze 15 pln za mkw i teraz tylko muszę pooglądać jak wyglądają jego prace )

    aha, mam też jeszcze jedno pytanie : jak jest lepiej? kiedy tynk jest nakładany tradycyjnie czy natryskowo?

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    s9 pat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-905
    Posty
    298

    Domyślnie

    zagruntuj sobie sama przeciez to nic wielkiego. No chyba ze masz duzy dom.

    co do tynku - reczna robota to reczna robota

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony