dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 83
  1. #1

    Domyślnie suszenie prania, suszarki kondensacyjne - jakieś pomysły? :)

    No właśnie.. mam problem, bo nie bardzo mam gdzie suszyć prańsko nie toleruję rozkładanych suszarek w pokojach. jedyne co mi przyszło do głowy to zakup suszarki kondensacyjnej. wyczytałam jednak, że porządne suszarki występują wyłącznie w wersji głębokiej, 60cm a niefartownie składa się, że w łazience szafę-słupek mam na pralkę 45cm suszarka musi być ładowana od frontu, bo będzie zabudowana w szafie nad pralką. jedyną wąską frontową znalazłam electroluxa, o taką:

    http://www.megamedia.pl/suszarka-kom...x-edc-3150.php

    wygląda dość prymitywnie, no ale może działa dobrze, próbował ktoś? druga opcja, to zmiana pralki na pralko-suszarkę, ale wyczytałam, że one są do kitu, gniotą ubrania. taki electrolux jak wyżej ma szanse działać lepiej?

    w ogóle czy z suszarki rzeczywiście można wyjąć rzeczy takie jak spodnie, bluzy, t-shirty, pościel suche i będą one nadawały się do noszenia bez prasowania?

    a może macie jakieś patenty na konwencjonalne suszenie prania nie na widoku, suszarki zabudowane w szafie przedpokojowej czy coś?

    dzięki i pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    No ale słyszałam o programie "prosto do szafy" - nie sprawdza się?

  3. #3

    Domyślnie

    Ale jest wielu właścicieli suszarek kondensacyjnych bardzo zadowolonych , nawet na tym forum.Ja nie mam ale jestem zdecydowana na zakup jej.Jedna z forumowiczek napisała wręcz że to tak potrzebne urządzenie jak pralka i zmywarka.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaksie Zobacz post
    No ale słyszałam o programie "prosto do szafy" - nie sprawdza się?
    Sprawdza się. Często ,gęsto , spodnie bluzki wyciągam z suszarki dosłownie 3 minut przed wyjściem z domu . Nie raz suszarka ratowala mi tyłek.

  5. #5

    Domyślnie

    Może komuś się przyda w podjeciu decyzji.
    Cytat Napisał basbur Zobacz post
    czy ja mogę się podpiąć z kilkoma pytaniami (nie chcę tworzyć nowego wątku)
    - czy pranie wyjęte z suszarki pachnie?
    Pachnie lekko płynem do prania , płukania , lub nie pachnie wcale. Zalezy czego się użuwa i w jakich ilościach .
    Pranie jednak nie ma specyficznego zapachu.
    Czy do płukania dodajecie płynu czy nie?
    Ja roznie
    Czy do suszenia wrzucacie jakieś specjalne chusteczki?
    . Zużyłam 1 pudełko , ale jakiegoś specjalnego działania nie zauwazyłam . Dlatego nie kupuje. Poza tym zbyt intensywnie pachniały lezac w szafce.
    - czy można suszyć naraz białe i kolorowe rzeczy?[
    - jeśli odpowiedz na powyższe była pozytywna, to jak to się robi – jedno pranie czeka aż zrobi się drugie i wtedy razem oba się suszą? Mimo ze maja nieco już inny poziom wilgotności?
    Mozna , ale ja mam zasade 1 pranie =1 suszenie , dzięki temu nie muszę prasować ubrań.
    - jaka jest różnica między programem ‘do szafy’ a programem ‘na wieszak’?
    Na programie do szafy ubrania są suche i nadają się po wyjęcu z suszarki od razu do nałozenia . Do prasowania są lekkko wilgotne.
    - czy używacie opóźnienia startu pracy?
    - Tak
    - czy przydatny jest sygnalizator końca prania?
    W przypadku suszarki moim zdaniem bardzo . Ubrania , ktore po suszeniu zostana w suszarce np. na wiele godzin , wyglądają jak psu z gardła wyjęte.
    - czy używacie ‘gotowych’ programów czy same ustawiacie czas suszenia? Która opcja jest lepsza (jeśli w ogóle któraś jest)?
    Róznie suszę , obydwie opcje przydatne.
    - czym rożni się odświeżanie parowe od suszenia parowego? Czy bardziej przydaje się ta opcja czy czujnik wilgotności?
    . Mam te 2 programy , ale nigdy ich nie uzywałam . Ponoc odswiezanie nadaje sie np. do garnituru.Natomiast czujnik wilgotności moim zdaniem jest niezbędny , dzięki niemu suszarka skraca czas suszenia ubrań .
    - czy używacie programów tzw. krótkich? Ile one trwają i czy suszą do sucha?
    U mnie nie ma programów krotkich /długich . Jest ten czujnik wilgotności , ktory sam skraca czas programu. np. dla bawełny jest to 2 godziny początkowo , natomiast ogólny czas suszenia w sumie wynosi 40-50min.

    - czy suszycie wełnę? Jeśli tak to czy Wasze suszarki mają specjalne kosze do wełny? Czy lepiej suszyć w takim koszu czy to nie ma znaczenia?
    Suszę , czasami wrzucam luźno , a czasami w koszu . Kosz nie powoduje rozciągania rekawów np. . Kosz świetny jest tez do suszenia biustonoszy . Nie latają po bębnie i druty nie wyginają się. Fajny tez jest do suszenia butow. Nalezy jednak pamietać , zeby obnizyc temperature suszenia , zeby nie zniszczyc delikatnej koronki w biustonoszu , albo butów.
    - czy funkcja przewracania wsadu po zakończeniu suszenia (a do czasu wyjęcia go) się przydaje i faktycznie działa?
    Działa i bardzo sie przydaje . Jak nie masz obecnie czasu zajac sie ubraniami z suszarki , to raz na jakiś czas bęben przewraca ubrania . Dzięki czemu nie są pogniecione . Nie trzeba prasować.
    - jak macie rozwiązaną kwestię odprowadzania wody? Do kanalizacji czy do pojemnika i potem wykorzystujecie tę wodę do prasowania? często ten pojemnik trzeba opróżniać?
    Ja mam pojemnik , bo mieszkam w bloku . Oprózniam co mniej wiecej co 3 suszenia . Jak zapomnę do suszarka w trakcie się zatrzyma i sygnałem dzwiekowym poinformuje Cię , ze ma pełny pojemnik . W trakcie oprózniam i suszenie wznawia się samo.
    - na jakich obrotach wirujecie swoje pranie i czy to ma faktycznie wpływ na długość suszenia?
    Na jak najwyzszych . U mnie to 1200 Ma ogromne znaczenie. Im bardziej odwiowane pranie tym krotsze suszenie . Przy obrotach pralki na 1200 , suszę 40-50 min.
    I na koniec - czego Wam brakuje w Waszych suszarkach a co uważacie za zbędne? I jeśli macie jakieś dobre rady w związku z użytkowaniem suszarki to bardzo poproszę
    Niczego mi nie brakuje . Nic mi w niej nie przeszkadza. Na obecną chwilę nie wyobrazamy sobie jej nie mieć i czasem zastanawiam się jak bez niej funkcjonowalismy.

    Uff
    Wielkie dzięki za wszelkie uwagi[/QUOTE]

    Dodam jeszcze od siebie, ze warto mieć suszarkę z duzym bębnem , na 8 -9kg , , a pralkę np. na 5,5-6kg . Dzięki temu nie trzeba prasować ubrań .
    Nie wolno do suszarki upychać na ścisk .
    Ostatnio edytowane przez zott36 ; 13-02-2011 o 10:41

  6. #6

    Domyślnie

    Bardzo interesujące. Chyba mam nowe marzenie

  7. #7

    Domyślnie

    Zott, dzięki za opinię. Czy możesz powiedzieć jaką masz suszarkę? Innych użytkowników również prosiłabym o uwagi co do posiadanego sprzętu. Jestem zdecydowana na zakup, ale jeszcze nie mam wybranego modelu.Dzięki.

  8. #8

    Domyślnie

    Mam Siemensa WT46S514PL.
    Muszę się tymi programami parowymi w koncu pobawić i dam znać jak to działa i czy działa
    Sprawdzę na koszulach męskich.
    Ostatnio edytowane przez zott36 ; 13-02-2011 o 12:48

  9. #9

    Domyślnie

    hmmm a ten electrolux edc 3150 da radę lepiej niż pralko-suszarka? czy w takim układzie (45cm) lepiej pralko-suszarkę?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał kai Zobacz post
    hmmm a ten electrolux edc 3150 da radę lepiej niż pralko-suszarka? czy w takim układzie (45cm) lepiej pralko-suszarkę?
    Sprzedaj szafkę np. na allegro i kup normalną suszarkę . Te obydwa urządzenia sobie daruj, bo nie wysuszych w nich pełnego wsadu pralki . Będziesz jedno pranie dzielić na pół ? i suszyc na 2 razy?. Pewnie mozna na upartego wysuszyć całe , ale wtedy będzie wygniecione.

    P.S Zapomniałam o jeszcze jednej najwazniejszej zalecie suszarki . To zbawienne urządzenie dla osób posiadajacych zwierzęta , szczególnie długowłose. Filtr bajecznie zbiera sierść z ubrań.

  11. #11

    Domyślnie

    hmm no ale ja mam pralkę również 45cm, więc z suszeniem na 2 razy nie byłoby problemu, chodzi bardziej o to, czy to urządzenie daje radę jakościowo, czy średnio

  12. #12

    Domyślnie

    Jeśli masz pralkę , to postawiłabym na wiszącą suszarkę elektroluxa.
    Jeśli natomiast ode mnie miałoby to zależeć , sprzedałabym pralkę , szafkę i kupiła pralkę i suszarkę 60cm i postawiła w słupku.
    Tylko ja jestem ciezki przypadek ,jak sobie coś ubzduram to juz koniec . Chciałam mieć suszarkę to mam , tylko musiałam przerobić całą łazienkę

  13. #13

    Domyślnie

    zott, wielkie dzięki za odpowiedzi

    chcę spróbowac z suszarką, waham się teraz między tą:
    http://www.ceneo.pl/5193042

    a tą:
    http://www.ceneo.pl/10006180

    mają małe zużycie energii i dość dobre opinie, choć jest ich jeszcze niezbyt wiele. do kompletu kupię pralkę electroluxa z obrotami 1200 i mam nadzieję, że będę zadowolona
    w aloesie - już mieszkam

  14. #14

    Domyślnie

    zott ja mam podobnie, no ale niestety żeby słupek 45cm zamienić na 60 musiałabym powiększyć wnękę w łazience zatem czekam, może zgłosi się ktoś kto używał tego nieszczęsnego 45cm electroluxa

  15. #15

    Domyślnie

    kai, a moze dalabys rade zmiescic ja gdzie indziej? w kuchni albo w korytarzu?
    tak sobie gdybam...
    w aloesie - już mieszkam

  16. #16

    Domyślnie

    w korytarzu ewentualnie w jednej szafie, ale wtedy trzebaby nosić prańsko z łazienki, średnio wygodne, no i tam nie ma odpływu więc dochodzi opróżnianie zbiorniczka

  17. #17

    Domyślnie

    od dwóch miesięcy używam suszarki gorenje i od tego czasu dosłownie kilka razy wyciagałam żelazko.Ciuchy zazwyczaj suszę na programie tzw.krótkim ( ok.40min), , " do szafy" i wyciagam wygładzone, takie jakby puszyste Jestem zachwycona!!! Nasza suszarka stoi na pralce , ale to 60-tka. Wcześniej miałam wrażenie , ze ubrania mnie osaczaja-suszyłam gdzie popadnie, linki w łazience, wszystkie grzejniki...teraz wypiore, przełoze do suszarki i prosto do szafy, jezeli cos wymaga prasowania to dosłownie kosmetycznego przejechania zelazkiem. Mam 2 dzieci i masę bluzek , spodenek - niczego z tego nie prasuję , a dzieci wygladaja ok POLECAM A moze masz miejsce w jakims innym kącie w domu, suszara nie musi stać w łazience-chociaż to najwygodniejsza opcja.

  18. #18

    Domyślnie

    Kai , piszesz , ze masz tam wneke na 45 cm . Chyba nic sie nie stanie jak ta pralka z suszarka w słupku bedą wystawały 15 cm z tej wnęki? . Przeciez mozesz zabudować , jak Ci bardzo bedzie przeszkadzać.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał kai Zobacz post
    w korytarzu ewentualnie w jednej szafie, ale wtedy trzebaby nosić prańsko z łazienki, średnio wygodne, no i tam nie ma odpływu więc dochodzi opróżnianie zbiorniczka
    Kai, mnie sie wydaje ze srednio wygodne to latac z tym praniem po calym domu i szukac miejsca na suszarkę stojącą (tak mam teraz). A opróznianie zbiorniczka to tez nie problem przeciez. Chcieć to móc
    w aloesie - już mieszkam

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dabell

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.426
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    Ja juz kiedyś pisałam na temat mojej nowej przyjaciółki suszarki i zmywarki . Podpisuje się pod tym, co napisała zott36 !!!
    Tez mam słupek: suszarkę 60-tkę Siemensa klasa A+ na 8kg na pralce też Siemensa na 7 kg . Nie wyobrazam sobie życia bez niej.
    W ciągu jednego dnia (najczęściej sobota) robię 5 prań i wszystko ląduje wieczorem w szafkach.
    Zasada jest jedna - wyciągnąć ciepłe zaraz po sygnale i ładnie poskładać docelowo. Pod wpływem ciężaru i temperatury się samo prasuje .
    Wszystkie rzeczy dzieci ubierają bez prasowania. My czasem coś przeprasujemy (koszule to wiadomo), ale bawełniane tshirty nosimy od razu.
    Używam chusteczek - działaja antyelektrostatycznie. Mimo wszystko dodaję do płukania płynu zapachowego - lubię jak rzeczy pachną.
    Jak wspomnę czas rozwieszania i ściągania prania to mnie dreszcze przechodzą i ciesze się, że to mnie nie dotyczy .

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony