dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jw3221

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-036
    Posty
    17

    Question Czy warto inwestowac w mieszkalne poddasze??

    witam wszystkich czytajacych nasz watek!!

    to nasz pierwszy post wiec prosimy o wyrozumialosc,

    tak wiec do rzeczy,
    chcemy ruszyc z budowa naszego wymarzonego domku i zastanawiamy sie z zona czy pozostac w oryginalnym planie parterowego domku czy tez skusic sie na zrobienie mieszkalnego poddasza. Czy warto inwestowac w takie rozwiazanie, z jakimi ewentualnie problemami sie to wiaze ??

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Trochę późno na zmiany.
    Najważniejsze to zmiana pozwolenia i zmiany w konstrukcji budynku.
    Trzeba gdzieś wykroić klatkę schodową.
    Jak duże to poddasze , na całości czy tylko w części środkowej ?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jw3221

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-036
    Posty
    17

    Domyślnie

    w oryginale jest dostep do strychu i chyba da sie tam wstawic jakas fajna konstrukcje schodow zamiast "skladanej drabiny"
    na poddasze chcialibysmy wywalic sypialnie z dolu, tak zeby dol byl tylko powierzchnia dzienna...

  4. #4

    Domyślnie

    Ja jestem zadowolony z poddasza, ale czy warto to sam musisz zdecydować, to są jednak dodatkowe metry, więc czy będą Ci potrzebne? Poza tym, tak jak napisał Zbigniew będziesz musiał zrobić zmiany w projekcie.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał jw3221 Zobacz post
    witam wszystkich czytajacych nasz watek!!

    to nasz pierwszy post wiec prosimy o wyrozumialosc,

    tak wiec do rzeczy,
    chcemy ruszyc z budowa naszego wymarzonego domku i zastanawiamy sie z zona czy pozostac w oryginalnym planie parterowego domku czy tez skusic sie na zrobienie mieszkalnego poddasza. Czy warto inwestowac w takie rozwiazanie, z jakimi ewentualnie problemami sie to wiaze ??
    Jaki masz projekt ?

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli to faktycznie ma być inwestycja to róznie można na to patrzeć. Ale jeśli chcecie dla siebie, to napewno jest to bardzo fajna strefa prywatno/wypoczynkowa. Można się odciąć.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jw3221

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-036
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamykkamyk2 Zobacz post
    Ja jestem zadowolony z poddasza, ale czy warto to sam musisz zdecydować, to są jednak dodatkowe metry, więc czy będą Ci potrzebne? Poza tym, tak jak napisał Zbigniew będziesz musiał zrobić zmiany w projekcie.
    a te zmiany musi mi wykonac autor projektu??

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jw3221

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-036
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbigniew100 Zobacz post
    Jaki masz projekt ?
    tzn??

  9. #9

    Domyślnie

    To znaczy, że poddasze powinno być w projekcie uwzględnione. Pytanie jaki jest projekt i plan zagospodarowania.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzysztof czajka

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    163

    Domyślnie

    bo nie wiadomo czy zdążycie ze zmianami w projekcie jeżeli lada chwila (od pierwszych ciepłych dni) chcecie ruszyć z budową. W przeciwnym razie nie macie co rozważać zmian.

  11. #11

    Domyślnie

    hmm no ja osobiście nie przejmowałbym się chwilą zwłoki gdyby miałoby to dać mi dom w którym CHCIAŁBYM spedzisz reszte życia. Ale co kto woli.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jw3221

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-036
    Posty
    17

    Domyślnie

    Jednak zdecydowalismy sie na to poddasze, macie racje ze warto miec prywatna sfere.

    Modyfikacje zrobione (troche to potrwalo :/ ), jednak kwestia ocieplenia i pokrycia (dachówka) jest nadal otwarta.
    Możecie podpowiedzieć jakie macie w tej kwestii rozwiązania u siebie, bądz jakie polecacie?? czym sie kierować w wyborze materiału ??

  13. #13

    Domyślnie

    to nie tylko o wiecej miejsca idzie rzecz, masz powierzchnie za ktora nie placisz pelnej wartosci podatku, niby nie duzo ale w skal kilku lat masz dodatkowe pomieszczenie bez kosztow jak pietro czy parter!

  14. #14

    Domyślnie

    chce na budynku z cegly podciagnac poddasze z bk, oczywiscie w moim przypadku musi byc projekt i odbior z ekspertyza ale materiał mnie przekonal jak nic!

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jw3221

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-036
    Posty
    17

    Domyślnie

    no własnie to mnie rownież przekonało, pozatym chce maxymalnie wykorzystac dostępną przestrzeń.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jw3221

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-036
    Posty
    17

    Domyślnie

    czyli Ty rozbudowujesz swoją "podstawe" o poddasze, u mnie już była przestrzeń do zaadaptowania jako ewentualne poddasze, tylko musiałem zmienić troche dostęp do strychu na "wieksze schody".
    A jakie masz zamiar zrobić pokrycie i ocieplenie??

  17. #17

    Domyślnie

    posiadam strych z kopertowym dachem wiec wiąze się to z podciągnięciem scian (wspomniany BK - i tu myślę ze najleszy materiał na moją rozbudowę) o wartości pozwalające na wykorzystanie przynajmniej 2 scian jako nie utrudniających komunikacji, przy pozostalych zastosować skosy, wiąze się to również z wykonaniem wewnętrznej klatki schodowej bo stara (raz ze star) to nie spełnia wymogów komunikacyjnych,
    Co do ocieplenia myslalem o welnie jako dobrze wpasowujacym sie materiale w krokwie itd. Co do ocieplenia scian jestem zwolennikiem styropianu wiec ta kwestie pozostawiam pod rozwazenie. Jezeli chodzi o sam dach, blacha, wiem ze ceramka wyglada swietnie ale jest drozsza i wymaga innej mocniejszej konstrukcji.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jw3221

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-036
    Posty
    17

    Domyślnie

    a co do dachu, wata w krokwiach owszem, wybierasz szklana czy kamienną?? ciezko sie doszukać konkretnych różnic :/ i jeszcze jedno, czy bedziesz stosowal cos do tzw. wstepnego krycia??

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony