dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie W jaki sposób na elewacji zew. ocieplonej styropianem osiągnąć taki efekt - TYNK ZEW.

    Na nowo wybudowanym domu chciałbym na ścianach zewnętrznych osiągnąć taki efekt jak na zamieszczonym zdjęciu.
    Ściany z MAXa, styropianu 12-15cm. Dach (kryty czarną blachą) będzie wystawał około 90cm poza obrys ścian. Dodam , że chodzi mi dokładnie o tą pofalowaną, białą ścianę. Dokładnie takie coś bym chciał mieć.

    Dodam, że musi to być rozwiązanie TANIE, proste i trwałe. Myślałem o tynku cementowo wapiennym malowanym białą farbą do elewacji, ale czy niekołkowany styropian utrzyma taka masę ?

    Proszę o pomoc.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ElewacjaBialaPodmurówkaKamien.jpg
Wyświetleń:	824
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	43086  
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jan_z_wolna
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    397
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    Podbiję. Sam jestem ciekawy.
    DZIENNIK
    do zakończenia: gładzie, kafle, malowanie, tynk na elewacji i różne pierdoły


  3. #3

    Domyślnie

    Faktycznie super ten tynk. Tak się zastanawiam czy klejem się nie da???

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Ciekawy .
    Może tu coś by znalazł.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-amatorski-%29

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    wziąc najgorszych papraków i powiedzieć że mają otynkować równo - he,he.

    Tak na serio - nie wiem ale wydaje mi się że jest to nie do uzyskania przy BSO - zbyt gruba warstwa która może pękać.. Zasięgnę języka i dam znać.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Zbigniew100 wątek , do którego podlinkowałeś znam. To jest taki wątek , że jak się do niego podlinkuje i wyśle pytającego to się mu zamyka usta ...na długie miesiące ..kilkadziesiąt stron czytania. Mam jednak wrażenie, że prostej odpowiedzi dotyczącej elewacji zewnętrznej tam nie znajdę.

    Przy zaciąganiu klejem robienie takich fal nie wchodzi w rachubę, bo klej popęka, a poza tym strasznie chłonie wodę. Pomalowanie go farbą do elewacji zewnętrznych może być rozwiązaniem kwestii chłonięcia wody....ale pękania już nie.

    Na pewno zaciągając klejem celowo będę robił strupy i nierówności, które poprawią przyczepność tej docelowej warstwy. Może zaprawa cementowo wapienna na masełko i na to farba do elewacji, albo wapienna .
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał K160 Zobacz post
    Zbigniew100 wątek , do którego podlinkowałeś znam. To jest taki wątek , że jak się do niego podlinkuje i wyśle pytającego to się mu zamyka usta ...na długie miesiące ..kilkadziesiąt stron czytania. Mam jednak wrażenie, że prostej odpowiedzi dotyczącej elewacji zewnętrznej tam nie znajdę.

    Przy zaciąganiu klejem robienie takich fal nie wchodzi w rachubę, bo klej popęka, a poza tym strasznie chłonie wodę. Pomalowanie go farbą do elewacji zewnętrznych może być rozwiązaniem kwestii chłonięcia wody....ale pękania już nie.

    Na pewno zaciągając klejem celowo będę robił strupy i nierówności, które poprawią przyczepność tej docelowej warstwy. Może zaprawa cementowo wapienna na masełko i na to farba do elewacji, albo wapienna .
    A skąd jest to zdjęcie ? Może tak by coś doszedł.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Zdjęcie jest na 60% z tego forum. Od czasu jak je zapisałem na dysku z katalogu inspiracje minęło 1,5 roku. Od tego czasu przejrzałem kilkadziesiąt dzienników budowy i nieznalazłem tego domu.
    Ponadto myślę , że w przypadku tego domu widocznego na zdjęciu, może być tak , że ma on ścianę 3warstwową i to co widoczne jest zrobione tynkiem cementowo wapiennym na ścianie osłonowej. Podejrzewam, że zrobienie czegoś takiego na styropianie to inna bajka.

    Nie wiem .. nie mam pojęcia , a chciałbym taką elewację mieć.
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    da sie to zrobic na styropianie, produkt: Dryvit Freestyle PMR
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    da sie to zrobic na styropianie, produkt: Dryvit Freestyle PMR
    Wygląda ,że to jest to.
    Ale jak to zrobić . żeby było ładnie.
    Ostatnio edytowane przez Zbigniew100 ; 17-02-2011 o 07:39

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    heh, i jak to zrobic zeby bylo tanio, bo byl taki zapis: Dodam, że musi to być rozwiązanie TANIE, proste i trwałe
    samo wykonanie - do ogarniecia, ale cena to juz sprawa trudniejsza
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Zawsze mówię "krzywa robota droższa "

    Kiedyś próbowałem robić " żyły " marmuru.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pwrenowa

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    51

    Domyślnie

    Witam.
    Wszystko jest do zrobienia. Odradzam tynk cementowy - za cieżki na styropian. Ja robiłem cos takiego tynkiem CAPAROLA - Capatect 134 Modellier . super materiał. A co do pękania to skoro producent w/w tynku daje gwarancję na swój produkt do grubości 5mm to chyba wystarczy. A podstawową rzeczą jest czy elewacja jest dobrze wykonana. Bo najczęsciej to nie tynk jako ostatnia warstwa pęka tylko klej pod nim gdy jest za grubo położony.

    Usunięta reklama
    Pozdro.

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Może to i racja z tą masą tynku ...szczególnie , że nie zamierzam kołkować styropianu...

    Wracając tylko na chwilę do zapraw cementowo wapiennych, to czy ktoś mógłby mi w 3 słowach powiedzieć jak zrobić tradycyjną zaprawę cem-wapienną do murowania i do tynkowania z wykorzystaniem wapna hydratyzowanego ? (z tego co wiem, to hydratyzowane wystarczy namoczyć na dobę, a zwykłe należy moczyć miesiącami, a ja nie mam tych miesięcy czasu) Chodzi mi o przepis i proporcje.

    Dziękuje Coulignon . Już wszystko wiem, naturalnie wystarczyło chwilę poszukać na naszym forum i jest piękna dyskusja na temat wapna , przepisów i wyższości na plastyfikatorami. Jeden dom wybudowałem na plastyfikatorze, to drugi zrobię na wapnie , poza kominem. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez K160 ; 27-03-2011 o 18:46 Powód: Uzyłem opcji szukaj
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    tutaj coś jest:
    http://www.wapno-info.pl/_files/c412...b0fca434a4.pdf

    Z wapnem tak jest jak piszesz.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  16. #16

    Domyślnie

    Papier parafinowy( pakowane części do maszyn natłuszczony z jednej strony) lub pakowy powlekany zgnieść jak do wyrzucenia w śmieci potem wyprostować,
    jedna osoba trzyma arkusz opierając o ścianę a druga za pomocą wałka gąbkowego lekko dociska lub szczotkuje miotłą do zamiatania podłogi miękką na tynkach z gliny, cementowych i wapiennych na kleju nie wypróbowane, wypróbowane przy tynkach na gładziach z papierem śniadaniowym, folią ułatwia uzyskanie ciekawych wzorów polecam spróbować.
    Jest zima czas na zrobienie planu działania, odnowienia mieszkań, remonty, ogrodzenie działki, wykończenia elewacji, położenie tynku na elewacji(struktury), wykonanie podbitki lub szalówki na budynku, ocieplenie poddaszy, karton gipsy lub boazeria, sufity podwieszane

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony