dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Jarek EM08
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Festung Posen
    Posty
    666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie Elektryczne karnisze

    Witajcie forumowicze w budowlanej niedoli...

    Wynalazłem w sieci coś takiego jak elektryczne karnisze. Ich idea tak mnie zafascynowała, że zacząłem zgłębiać ten temat i nawet poświęciłem temu tematowi swój ostatni wpis (96) w moim dzienniku wraz z 4 filmikami z YouTube.

    Ma ktoś doświadczenia z takimi karniszami? Bo na pewno są różne firmy, które je wykonuje, różna jakość i co za tym idzie różna cena. Te produkowane przez Silent Gliss wydają się być całkiem porządne.

    Cen za takie gadżety na razie nie znam, ale jak znam życie, jak je poznam, to się z wrażenia kopytami nakryję... i kupię...
    Ponieważ w najbliższym czasie zabieram się za instalację elektryczną, planuję przynajmniej być zapobiegliwym i zamocować "na zaś" w ścianie puszkę, do której będzie się można z takim karniszem podłączyć.


  2. #2

    Domyślnie

    Pytasz o takie karnisze bo tylko jestes ciekawy jak działaja czy sam chcesz je kupic do domu ?
    Ja widziałem takie karnisze na tej stronce http://www.zhouse.pl/index.php/sklep...category_id=13
    Mysle ze jest to świetne rozwiazanie zwłaszcza do dużych pokoi,salonów,kiedy skupiamy sie bardziej na tym,zeby zasłony czy firany były zawsze upiete i rozwieszone w nienagannym stanie.Mnie sie ten pomysł bardzo podoba,ale musze tez przyznac,ze narazie skupiam sie bardziej tylko na samych roletach.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ka***e

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witajcie,

    Pracuje w firmie, która zajmuje się produkcją tego typu karniszy. Na rynku jest obecnie około 6 systemów karniszy elektrycznych. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na następujące kryteria:

    - maksymalna masa zasłony
    - łatwość podłączenia (niekiedy wystarczy podłączyć karnisz do gniazdka 230 V, w innych systemach wymaga to dodatkowych zasilaczy i odbiorników radiowych)
    - poziom hałasu (poniżej 45 dB)
    - możliwość łatwego sterowania (przez kontakt ścienny lub pilot radiowy)
    - względy estetyczne (zazwyczaj decydujące przy ostatecznym zakupie)
    - gwarancja (nawet do 5 lat u zachodnich producentów)
    - cena (od 1,5-6 tyś zł)
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 27-09-2011 o 22:20 Powód: usunięto link reklamowy

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sanders

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    1

    Domyślnie Karnisze, Mechanizmy do rolet rzymskich, Dekoracja Okien

    Ostatnio edytowane przez joliska ; 31-07-2013 o 05:30

  5. #5

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was użytkuje takie karnisze? Bardzo ciekawa jestem opinii na ich temat.
    "dziwny jest ten świat..."

  6. #6

    Domyślnie

    ...i nic.Cisza. Pewnie niewiele jeszcze osób ma takie karnisze
    "dziwny jest ten świat..."

  7. #7

    Domyślnie

    Szymku, bardzo dziękuję Poczytałam wcześniej sporo na ten temat i teraz jestem ciekaw opinii osób, które takie karnisze posiadają. Jak widać, jeszcze nie jest to rozwiązanie popularne.
    "dziwny jest ten świat..."

  8. #8

    Domyślnie

    hmmm pierwsze słyszę o czymś takim, ciekawa sprawa teraz to już wszystko do prądu podłączą;D w sumie z takim pilotem do zasłon, to pewnie gorzej jak z pilotem do TV, zanim go człowiek znajdzie to prędzej ręcznie okno odsłoni
    Ostatnio edytowane przez GoLopos002 ; 18-05-2015 o 08:52

  9. #9

    Domyślnie

    Tylko nie zawsze ręcznie się da- czasem zasłony są powieszone w trudnodostępnym miejscu. I właśnie tedy taki karnisz jest rewelacyjny
    "dziwny jest ten świat..."

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Manti24

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    1

    Smile

    Cytat Napisał Jarek EM08 Zobacz post
    Witajcie forumowicze w budowlanej niedoli...

    Wynalazłem w sieci coś takiego jak elektryczne karnisze. Ich idea tak mnie zafascynowała, że zacząłem zgłębiać ten temat i nawet poświęciłem temu tematowi swój ostatni wpis (96) w moim dzienniku wraz z 4 filmikami z YouTube.

    Ma ktoś doświadczenia z takimi karniszami? Bo na pewno są różne firmy, które je wykonuje, różna jakość i co za tym idzie różna cena. Te produkowane przez Silent Gliss wydają się być całkiem porządne.

    Cen za takie gadżety na razie nie znam, ale jak znam życie, jak je poznam, to się z wrażenia kopytami nakryję... i kupię...
    Ponieważ w najbliższym czasie zabieram się za instalację elektryczną, planuję przynajmniej być zapobiegliwym i zamocować "na zaś" w ścianie puszkę, do której będzie się można z takim karniszem podłączyć.

    Długo zastanawiałąm się nad tym jakie karnisze elektryczne wybrać do domu, rzeczywiście w necie jest nadal mało informacji na ten temat. Przejrzałam wszystkie możliwe fora, przeczytałam sporo artykułów, przede wszystkim na gogle com, rozważyłam wszystkie "za i przeciw". W końcu kupiłam karnisze [spam] Nie żałuję i chyba nigdy nie będę żałowała! Efekt przerósł moje oczekiwania a do tego jaka wygoda. Nie zamienie ich nigdy na zwykłe karnisze czy też rolety!
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 13-03-2017 o 20:48

  11. #11

    Domyślnie

    Cześć, czy warto wieszać w domu karnisze elektryczne? Jak myślicie. Zastanawiam się nad tym. Mam salon z 4 oknami i tam ew bym powiesił ������

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony