dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 15
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 292

Temat: Pompa ciepla BUDERUS WPS 7 K ( lub 6,8,9,11 K) moja opinia

  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek131 Zobacz post
    O Żesz ty w mordę ,tyle co nowe auto klasy średniej ,a gość jeszcze pyta czy to dobra oferta
    Wybacz, ale odniosłem się do tego posta. Nie mam pojęcia ile zarabiasz i nie interesuje mnie to, ale dla jednego 80tyś to będzie dobra oferta, a dla innego 40 będzie przesadą.
    Moim zdaniem ta oferta jest grubo przesadzona.
    Na tym forum jest tak wiele informacji na temat ofert, że wystarczy trochę czasu i dobrych chęci by się czegoś więcej dowiedzieć. Proponuję najpierw trochę poczytać.

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    problem w tym, ze poza obudową, mocą sprężarki,naklejką na obudowie i sterownikiem - już się za bardzo nie różnia...więc jak najbardziej celowe jest porównywanie urządzeń różnych firm - o ile dotyczą modelu o tej samej lub zbliżonej mocy
    Daj spokój, człowiek zadał pytanie w stylu: czy warto wybrać się z żoną na kolację na steki argentyńskie z dobrym winem w dobrej knajpie za w sumie 500 zł. Myślę, że warto, kto bogatemu zabroni, ja ostatnio byłem i nie żałuję. Jak JaQb dorośnie do myślenia kategoriami stosunek ceny do jakości, to pomożesz, a jak na razie chce mieć taką, bo tak i już, to nie ma tematu. Ja też mam Jaguara, a mógłbym Skodę. Tyle, że samochody są dla mnie subiektywnie jakieś tysiąc razy ważniejsze niż źródła ogrzewania.

  3. #63
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Buderus, junkers, IVT wszystko to grupa Bosch a co za tym idzie jedno i to samo urzadzenie z drobna kosmetyka. Roznica pomiedzy IVT a buderusem i junkersem to grontowki tych dwoch ostatnich maja miekki start w standardzie a ivt ma to za doplata.

  4. #64
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał andriuss Zobacz post
    Daj spokój, człowiek zadał pytanie w stylu: czy warto wybrać się z żoną na kolację na steki argentyńskie z dobrym winem w dobrej knajpie za w sumie 500 zł. Myślę, że warto, kto bogatemu zabroni, ja ostatnio byłem i nie żałuję. Jak JaQb dorośnie do myślenia kategoriami stosunek ceny do jakości, to pomożesz, a jak na razie chce mieć taką, bo tak i już, to nie ma tematu. Ja też mam Jaguara, a mógłbym Skodę. Tyle, że samochody są dla mnie subiektywnie jakieś tysiąc razy ważniejsze niż źródła ogrzewania.
    Jeżeli kolega tak mysli to ja bym wybral NIBE.

  5. #65
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    problem w tym, że przy jego nicku jest taki znamienny dopisek: "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi" - i odpowiedzi na wszystkie jego pytania tutaj są...życze owocnej lektury....
    No właśnie nie, bo człowiek pyta: czy warto wydać 750 KPLN na Astona Martina DB9 (w tej analogii akurat takiego z silnikiem 2.0). Myślę, że tak.

  6. #66
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    qbeq-3miasto

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    3city
    Posty
    3

    Domyślnie

    "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"
    Z góry przepraszam jeśli dla pewnej części forumowych "wyjadaczy" moje pytania wydają się śmieszne albo zbyt proste

    Znów chyba wiele osób źle odczytuje i moje intencje i kontekst pytania

    Drogi "Miki121".
    "Buderus, junkers, IVT wszystko to grupa Bosch a co za tym idzie jedno i to samo urzadzenie z drobna kosmetyka. Roznica pomiedzy IVT a buderusem i junkersem to grontowki tych dwoch ostatnich maja miekki start w standardzie a ivt ma to za doplata."
    A propos:
    Słyszałem, że IVT kupiło Buderus' a, natomiast Bosch zakupił IVT.
    Różnica w tym przypadku jest za pewne również w dostępności i ofercie serwisów poszczególnych marek, ale na ten temat wiedzą najlepiej sami użytkownicy

    Na etapie podejmowania decyzji dotyczących budowy jest dla mnie istotne "co i za ile", a więc i stosunek jakości do ceny w tym przypadku konkretnie PC i instalacji

    Tak jak dla Ciebie "Miki121" ważne jakim samochodem jeździsz, dla mnie istotne teraz jest jaki produkt wybiorę (PC), w tym również stosunek cena/jakosć i czy będę z niego zadowolony (obsługa, serwis itp, itd) czy nie, a samochód na dzień dzisiejszy wystarczy mi że ma 4 koła i jeździ prosto i nic więcej od niego nie wymagam

    Dlatego, że jest na forum założony wątek pt. "Pompa ciepla BUDERUS WPS 7 K ( lub 6,8,9,11 K) moja opinia" pytam użytkowników tegoż właśnie systemu o ich doświadczenia.
    Jak widzę temat się dopiero rozwija...
    Ponieważ zakupu jeszcze nie dokonałem, nie mniej istotny jednak jest dla mnie fakt jak różnią się oferty poszczególnych firm w relacji końcowej (in plus lub in minus?
    Dlatego jeszcze raz dziękuję za wszystkie cenne dotychczasowe i przyszłe "p"odpowiedzi!

    Pzdr

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbeq-3miasto Zobacz post
    .
    Ponieważ zakupu jeszcze nie dokonałem, nie mniej istotny jednak jest dla mnie fakt jak różnią się oferty poszczególnych firm w relacji końcowej (in plus lub in minus?
    Dlatego jeszcze raz dziękuję za wszystkie cenne dotychczasowe i przyszłe "p"odpowiedzi!

    Pzdr
    I oto właśnie chodzi ! Pytanie numer jeden: czy masz inne oferty ? Innych firm, z inną PC, również renomowanej zachodniej firmy, bo widzę, że marka jest dla Ciebie priorytetem. Sorry, ale czy to jest Buderus, czy Viessmann, czy IVT, czy też NIBE to na prawdę ma niewiele wspólnego z tym, jak będzie działać. Są Viessmanny, czy Buderusy, które psują się rok po gwarancji, a naprawa często kosztuje majątek (np. spalona elektronika za ponad 5.000 zł), są też tańsze pompy, które również się psują, ale naprawa kosztuje np. 1.000 zł. Nie ma na to reguły. Obawiam się, że firma wykonawcza chcę Cie oskubać, bo nawet zostając przy Buderusie, nie powinno to tyle kosztować !! Sama pompa kosztuje w granicach 24.000 (sprawdziłem), montaż z uruchomieniem "kotłowni" powinien wynieść max. 5.000 (to i tak dużo), kolektor poziomy powiedzmy 10.000 (choć powinno wykonawcy wystarczyć ok. 8.000 żeby jeszcze zarobić), jastrych max. 5.000 zł, styropian ze 3.000, pozostaje 84-24-5-8-5-3=39.000 na samą resztę - w tym wypadku rurki, rozdzielacze i ułożenie podłogówki. To czyste zdzierstwo. W ten sposób mogę skwitować Twoją ofertę

  8. #68
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Cytat Napisał rydzadam Zobacz post
    To czyste zdzierstwo. W ten sposób mogę skwitować Twoją ofertę
    Jakiś sprzedawca wykonał kawał dobrej roboty, używając wielu mądrych pojęć typu: obsługa, serwis, inflacja, marka, a wstrętni forumowicze chcą to zniweczyć . Obsługa - bez różnicy, serwis - jaki serwis, przecież to się nie psuje, inflacja - w przypadku pomp raczej deflacja, marka - jeden pies, to wszystko jedno i to samo (przynajmniej sprężarki te same).

    JaQb - abarot, skoro nie zgłębiłeś jeszcze tematu, zacznij od początku, powiedz po co ci pompa, co chcesz uzyskać, jakie masz uwarunkowania, czego chcesz uniknąć, itd. Dopiero wtedy się zastanów, jak zaspokoić te potrzeby. A nie że z nikłą (delikatnie mówiąc) wiedzą pytasz się o konkretny model, bo już właściwie jesteś zdecydowany. Jak zapytasz o opinie właścicieli BMW serii 7, większość będzie zadowolona, co nie znaczy, że to samochód dla każdego.

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Zacznij od myślenia o dolnym i górnym źródle. To jest duuużo ważniejsze od marki PC.

  10. #70
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    W cenniku jest opcja do tego soft startu można go dołożyć
    Ale to jest ciekawe jak to 3 takie same pompy z inną naklejką i inna teoria
    Bo Buderus i Junkers dają a IVT nie więc jeżeli soft start to jedyna różnica to jak to się dzieje że IVT szkodzi a Buderusowi i Junkersowi nie

  11. #71
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    Czy wszystkie te PC stosuja tego samego scrolla made by Mitsubishi?

    Co do tej opcji soft startu w IVT moj installator twirrdzil ze nic takiego nie ma.
    Bede musial z nim o tym pogadac.
    4 lata temu montowałem pompę ivt ( robiłem kotłownie bo resztę robiła firma mojego kolegi ) i montowałem soft start zamawiałem to w firmie sunenergy czy jakoś tak z gdyni albo gdańska ( nie jestem pewny co do nazwy firmy )

  12. #72
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bad
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Dawno tu nie zaglądałem.
    qbeq-3miasto Moim zdaniem oferta jaką otrzymałeś jest zawyżona. Mogę Ci podać warunki mojej oferty na PW.
    Ostatnio edytowane przez Bad ; 14-03-2012 o 18:30
    Dom parterowy 109,3 m2 + garaż 18,7 m2 w bryle budynku. Ściany silikat 24 cm + 20 cm styropian 0,039. Strop ocieplony wełną 2x10 cm 0,039. Wentylacja grawitacyjna. Pompa Buderus WPS6 K, kolektor poziomy 450 m.

  13. #73
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lazior
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    okolice Krakowa
    Kod pocztowy
    23-741
    Posty
    46

    Domyślnie

    Witam wszystkich użytkowników tego fora!
    Jestem nowym użytkownikiem choć często przeglądam tematy pompy ciepła!
    ostatnio zainteresowała mnie pompa ciepla buderus WPS 7-K Dość atrakcyjna cenowo!
    I tu pytanie do użytkowników pompy buderus:
    Czy zasobnik CWU wbudowany w pompie nie jest za mały? Wystarczy CWU dla 4-5 osobowej rodziny?
    Jaki wasze opinie o tej marce pomp ciepła? Jesteście zadowoleni z użytkowania tej pompy i jak sie sprawuje sterowanie?
    Będę wdzięczny za wszelkie informacje!

  14. #74
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witaj.
    Pompa ciepła buderusa to ta sama pompeczka co sprzedaje IVT i Junkers...
    Produkt dobry dobrze wykonany z solidnych podzespołów...
    Co do wbudowanego zasobnika to z ty faktem jest różnie - ogólnie dość szybka produkcja wody w trakcie użytkowania jej pozwala na normalną eksploatację.
    Jakoś wykonania pompy na 4+ - małe braki związane z troszkę archaicznym sterownikiem...
    Kultura pracy na 4+
    Odpaliłem ich kilka zarówno z DZ gruntowym jak i powietrznym produkt wart polecenia...

  15. #75

    Domyślnie

    miki fajna oferta super po prostu rewelacja jestem zachwycony
    Żadna ze mnie elita

  16. #76
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lazior
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    okolice Krakowa
    Kod pocztowy
    23-741
    Posty
    46

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za informacje miki121!
    A jak wygłąda sprawa chłodzenia pomieszczeń przez pompę ciepla dodam że w całym domu będzie podłogówka! czy skutecznie można schłodzić w ten sposób dom! Wiem że podobno dokupuje się "przestawkę" do chłodzenia tylko nie wiem jaki jest koszt?
    Czy jest możliwe sterowanie takiej pompy przez internet czy GSM?
    Firma z którą się kontaktowalem poleca mi pompę Stiebel Eltron WPF 7 jaka jest różnica między tymi pompami? którą morzna uznać za lepszą? Stiebe jest bez zasobnika a za chłodzenie miałbym dopłacić 3 tys. zł.

  17. #77
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bad
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Co do chłodzenia, to nie wiem, czy to działa. Buderusem można sterować z zewnątrz ale to opcja dodatkowa (nie mam takiej, jest tylko możliwość podpięcia).
    Dom parterowy 109,3 m2 + garaż 18,7 m2 w bryle budynku. Ściany silikat 24 cm + 20 cm styropian 0,039. Strop ocieplony wełną 2x10 cm 0,039. Wentylacja grawitacyjna. Pompa Buderus WPS6 K, kolektor poziomy 450 m.

  18. #78
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stasob

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    15

    Domyślnie Buderus WSP 7

    Witam. Dziś zalogowałem się na forum,
    choć przeglądałem strony już wcześniej.

    Jestem posiadaczem i użytkownikiem Ppc Buderus , od paru dni.
    Uruchomiona została przez serwisanta jeszcze w sierpniu i wyłączona
    bo było ciepło a nie posiadam czujnika temperatury , ponieważ dostawca
    załatwia dopiero 2 miesiące , to dlatego nie grzeję CWU.
    Po załączeniu okazało się , że zegar pokazuje czas przez około 2-3 godziny
    i się zatrzymuje. Czy ktoś z użytkowników miał taki przypadek ?
    Oczywiście po niedzieli będę reklamował w serwisie.

    Pozdrawiam wszystkich.
    Stasob

  19. #79
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bad
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Chodzi Ci o zegar wyświetlany na "pierwszej stronie" menu? U mnie działa cały czas. Próbowałeś wchodzić w ustawienia zegara?
    Dom parterowy 109,3 m2 + garaż 18,7 m2 w bryle budynku. Ściany silikat 24 cm + 20 cm styropian 0,039. Strop ocieplony wełną 2x10 cm 0,039. Wentylacja grawitacyjna. Pompa Buderus WPS6 K, kolektor poziomy 450 m.

  20. #80
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stasob

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    15

    Domyślnie

    Witam. Dziękuję za zainteresowanie się moim kłopotem.
    Chodzi właśnie o aktualny czas wyświetlany na na pulpicie-
    sterowniku.
    Ustawiałem już kilkakrotnie z poziomu U2 i Serwisu.
    Zegar pokazuje 2-3 godziny normalnie , a później
    stoi. Żartuję sobie , że ma za krótką sprężynę.
    Pozdrawiam .
    Stasob

Strona 4 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony