dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 27 z 28
Pokaż wyniki od 521 do 540 z 547
  1. #521
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    paw1978

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Płońsk
    Kod pocztowy
    09-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam jesteśmy zainteresowani tym projektem jednak chętnie byśmy chcieli się spotkać z kimś ktoś już jest szczęśliwcem posiadania szczęśliwej krainy chcemy zobaczyć dom i porozmawiać na ten temat z właścicielami.
    Jeżeli ktoś będzie mógł poświecić trochę czasu w tym temacie proszę o kontakt [email protected] interesują nas lokalizacja z woj. mazowieckiego i ościenne.
    Pozdrawiam
    Paweł

  2. #522

    Domyślnie

    Czy mozecie napisac ile wyniosl was dach tzn. Wiezba a ile osobno pokrycie z dachowki (calosc z oknami, folia i orynnowaniem)? Wahamy sie miedzy dachowka a blacha panelowa na rabek, nie wiemy czy do wyceny dachu z dachowki nie dojdzie jakas wieksza kwota :-/ ewentualnie gdyby ktos z woj.podkarpackiego bylby chetny do pochwalenia sie swoja SK na zywo, bylibysmy wdzieczni

  3. #523
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KAISER

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    119

    Domyślnie

    Witaj,

    więźba z deskowaniem i papa - 23 tys
    okna dachowe - 14 tys
    dachówka i gadżety - 18 tys
    robocizna - 12 000

    mniej więcej


    Cytat Napisał swoja Zobacz post
    Czy mozecie napisac ile wyniosl was dach tzn. Wiezba a ile osobno pokrycie z dachowki (calosc z oknami, folia i orynnowaniem)? Wahamy sie miedzy dachowka a blacha panelowa na rabek, nie wiemy czy do wyceny dachu z dachowki nie dojdzie jakas wieksza kwota :-/ ewentualnie gdyby ktos z woj.podkarpackiego bylby chetny do pochwalenia sie swoja SK na zywo, bylibysmy wdzieczni

  4. #524

    Domyślnie

    Dziękuje za informacje dot. dachu☺ Czy drewno na dach trochę odchudzaliscie ? Zdecydowalismy się na dachówkę płaska Brassa Tegalit i z orynnowaniem, folia itp. wyniosło nas 48 tys. Bez roboty ale w tym okna fakro FTP u3 (o ile dobrze pamiętam) z markizami zewtetrznymi-14tys.

  5. #525

    Domyślnie

    Dziękuje za informacje dot. dachu☺ Czy drewno na dach trochę odchudzaliscie ? Zdecydowalismy się na dachówkę płaska Brassa Tegalit i z orynnowaniem, folia itp. wyniosło nas 48 tys. Bez roboty i bez wiezby ale w tym okna fakro FTP u3 (o ile dobrze pamiętam) z markizami zewtetrznymi-14tys.

  6. #526

    Domyślnie

    Na jakie okno w kuchni się zdecydowaliscie? Z węższej strony, jeśli zrobi się otwierane to wydaje nam się, że będzie bardzo wąska szyba a jeśli szersze chcemy otwierane to węższe też takie musi być, żeby profile były na równym poziomie. Z szerszej strony chcemy otwierane-przesuwne tzw.patio, ale od frontu będzie widoczny 18 cm profil podzialu i też szyba nie wygląda tak efektownie:\ a chcę mieć w kuchni okno otwierane. Też mieliście problem z tym oknem? Napiszcie jak go rozwiązaliscie, szczególnie ci, którzy już mieszkają w SzK moze podpowiedza, jak byłoby i praktycznie i ladnie..

  7. #527

    Domyślnie

    Witam,czy moglibyście powiedzieć ile wyniosła Was budowa domu ? Koszt stanu surowego zamkniętego,oraz całkowity koszt (do zamieszkania) .Zastanawiam się nad tym projektem ,ale chciałabym mieć jakiś przybliżony koszt.
    Pozdrawiam.

  8. #528

    Domyślnie

    Cytat Napisał brunetka518 Zobacz post
    Witam,czy moglibyście powiedzieć ile wyniosła Was budowa domu ? Koszt stanu surowego zamkniętego,oraz całkowity koszt (do zamieszkania) .Zastanawiam się nad tym projektem ,ale chciałabym mieć jakiś przybliżony koszt.
    Pozdrawiam.
    Nie licząc kosztu działki, przygotowania terenu, studni glebin. i przygotowania 40 m drogi, dom wyniosl okolo 250 tys (fundamenty, murowanie, wszystkie instalacje, okna, dach konstrukcja i dachowka, wylewki, tynki, welna mineralna wszystko z robota), myślę, ze jeszcze pojdzie ze 150tys. (???mam nadzieje, ze nie wiecej!) do stanu, zeby mozna sie bylo wprowadzic tzn. jeszcze plyty k-g gora + kilka scianek k-g na gorze, gładzie, elewacja, taras, podjazd, drzwi wewnetrzne i zewn, schody podwieszane, podlogi, malowanie, kominek, kuchnia...... i milion malych rzeczy, ktorych pewnie nie jestem jeszcze swiadoma...:///

  9. #529

    Domyślnie

    Cytat Napisał swoja Zobacz post
    Nie licząc kosztu działki, przygotowania terenu, studni glebin. i przygotowania 40 m drogi, dom wyniosl okolo 250 tys (fundamenty, murowanie, wszystkie instalacje, okna, dach konstrukcja i dachowka, wylewki, tynki, welna mineralna wszystko z robota), myślę, ze jeszcze pojdzie ze 150tys. (???mam nadzieje, ze nie wiecej!) do stanu, zeby mozna sie bylo wprowadzic tzn. jeszcze plyty k-g gora + kilka scianek k-g na gorze, gładzie, elewacja, taras, podjazd, drzwi wewnetrzne i zewn, schody podwieszane, podlogi, malowanie, kominek, kuchnia...... i milion malych rzeczy, ktorych pewnie nie jestem jeszcze swiadoma...:///
    Dzięki wielkie za odpowiedź. Ja działkę też będę musiała kupić,wiec koszty mnie zjedzą !
    Zastanawiam się,czy będzie mnie kiedyś stać na budowę tego domu mając 2300 wypłaty,już na czysto. (chcę budować sama,nie mam partnera)
    Dodam,że nie zależy mi ,aby wejść do w pełni wyposażonego domu, na początek wystarczy salon,łazienka i kuchnia.
    Pozdrawiam.

  10. #530
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    Cytat Napisał brunetka518 Zobacz post
    Dzięki wielkie za odpowiedź. Ja działkę też będę musiała kupić,wiec koszty mnie zjedzą !
    Zastanawiam się,czy będzie mnie kiedyś stać na budowę tego domu mając 2300 wypłaty,już na czysto. (chcę budować sama,nie mam partnera)
    Dodam,że nie zależy mi ,aby wejść do w pełni wyposażonego domu, na początek wystarczy salon,łazienka i kuchnia.
    Pozdrawiam.
    łazienka i kuchnia to największe koszty po stanie deweloperskim poza tym z ciekawości i bez złośliwości - po co budować dom 150m dla jednej osoby? my mamy 4osobową rodzinę i dom chcemy 110-120m z prostym 2spadowym dachem, bez załomów wykuszy itd, żeby jak najbardziej okroić koszty budowy

  11. #531

    Domyślnie

    Cytat Napisał agao_83 Zobacz post
    łazienka i kuchnia to największe koszty po stanie deweloperskim poza tym z ciekawości i bez złośliwości - po co budować dom 150m dla jednej osoby? my mamy 4osobową rodzinę i dom chcemy 110-120m z prostym 2spadowym dachem, bez załomów wykuszy itd, żeby jak najbardziej okroić koszty budowy
    Może dlatego,że myślę przyszłościowo ? To,że teraz nikogo nie mam,nie oznacza ,ze za kilka lat będzie tak samo

  12. #532

    Domyślnie

    Jesteśmy w trakcie budowy. Postaram się wkleić zdjęcia
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2016-03-09-20-07-16.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	59,4 KB
ID:	354508
    Ostatnio edytowane przez AgataMarcin ; 30-04-2016 o 18:24

  13. #533
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Grzesio75

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Chudów
    Kod pocztowy
    44-177
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ja również jestem w trakcie budowy szczęśliwej krainy. Ponieważ buduję na szkodach górniczych koszt mojej budowy jest większy i tak za stan surowy otwarty około 240 tys a stan surowy zamknięty z oknami około 300 tys
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	domnew.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	75,9 KB
ID:	357956
    Ostatnio edytowane przez Grzesio75 ; 08-06-2016 o 19:44

  14. #534
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Grzesio75

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Chudów
    Kod pocztowy
    44-177
    Posty
    3

    Domyślnie

    Przede mną kolejne wyzwanie - okna narożne. Większość forumowiczów budując ten dom albo zrezygnowali z okien narożnych albo wstawili okna zwykłe, które po prostu mi się nie podobają. Zastanawiam się nad zastosowaniem okien klejonych bez słupka co o tym myślicie??
    Załącznik 357957

  15. #535

    Domyślnie

    Grzesio masz juz wyrobione zdanie na temat okien klejonych przenikanie ciepla cena itd
    i co z instalacjami najpierw elektryka czy hydraulika

  16. #536
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AnitaDaniel

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    gdynia
    Kod pocztowy
    81-589
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam , cena budowy w stanie surowym to chyba jakas wygórowana u nas koszt wynosi 120 tys w stanie surowym bez okien
    pozdr,,,

  17. #537
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Grzessy

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-067
    Posty
    4

    Domyślnie Okna

    Cytat Napisał Grzesio75 Zobacz post
    Przede mną kolejne wyzwanie - okna narożne. Większość forumowiczów budując ten dom albo zrezygnowali z okien narożnych albo wstawili okna zwykłe, które po prostu mi się nie podobają. Zastanawiam się nad zastosowaniem okien klejonych bez słupka co o tym myślicie??
    Załącznik 357957
    Grzesio 75 wielki plus za narożneNa moje oko,to całym urokiem tego projektu jest właśnie specyficzność okien oraz drewnianych elementów elewacji zewnętrznej.
    Również zdecydowałam się nie zmieniać tego elementu i wszystkie okna mam wg.projektu. Na górze jednak dodałam 3 szt.Jeśli chodzi o trzyszybowe -to bełkot marketingowy-zwraca się po 20-30 latach,wystarczy to sobie policzyć biorąc różnice w parametrach przenikalności względem ceny okien. Na temat klejonych nie mam zdania, nie brałam pod uwagę

  18. #538
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Grzessy

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-067
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dach już prawie gotowy,trochę to trwało


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20160623-WA0005.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	100,5 KB
ID:	362377 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160629_210519.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	362372
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160714_163119.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	362376  
    Ostatnio edytowane przez Grzessy ; 26-07-2016 o 23:50 Powód: dodanie foto

  19. #539
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Grzessy

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-067
    Posty
    4

    Domyślnie

    Trochę poglądowych zdjęć,może komuś coś się przydaKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160629_211809.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	101,8 KB
ID:	362373 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160629_210519.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	362374 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160714_163119.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	362375

  20. #540
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KAISER

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    119

    Domyślnie

    No nareszcie coś się zaczęło dziać w tym temacie

    My juz się wprowadziliśmy, masa pracy jeszcze została, ale już na swoim Wstawiam zdjęcia swoich schodów. Podwójnie "swoich" bo w moim domu i mojego wykonawstwa Będzie jeszcze balustrada, ale to za chwilę

    PozdrawiamKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0404 małe.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	366019Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0402 małe.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	84,9 KB
ID:	366020

Strona 27 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony