dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40
  1. #21
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Docent Rurka
    Gościu !Wdalismy sie w dyskusje co poeta miał na mysli.Chodziłem kiedys na fakultety z jęz.polskiego to jeszcze raz przesledzę wypowiedż Pani sierzant i ustosunkuje sie
    oki nie ma sprawy . pzdr.

  2. #22
    Docent Rurka
    Guest
    Docent Rurka

    Domyślnie

    Uwazam,ze wszystko bez wyjatku co napisała to napisała z sensem,tylko Ty Gościu zaczynasz kochany kręcić jak cygan słońcem.Śledzac cały tok tej waszej utarczki widzę ,ze ona o jednym, a Ty o drugim.Starasz się udowodnic coś o czym Ona nie mówiła.Moje ostateczne zdanie jest takie.1))Sa kotły na paliwa stałe które mogą pracować w układzie zamknietym.Drogie i cała otoczka do tego b.droga.2)) Są kotły które mogą pracować w układzie otwartym-taniocha i otoczka tania.Jedne i drugie daja to samo.Ciepełko o którym tak marzymy zimą.Pierwsze oprócz tego,ze drogie to zabieraja duzo miejsca(z cała otoczką),drugie tanie(w porównaniu do pierwszych).Efekt koncowy:taki sam .Zostaw te wymienniki itd.Ona cytowała zabezpieczenie kotła na paliwa stałe w układzie zamknietym.Kotła do tego przystosowanego.Te wszystkie wymienniki ciepła dotyczą tylko kotła.Kumpel sprawdził i potwierdził.One nie mają nic wspólnego z instalacja rozprowadzajacą ciepło.

  3. #23
    Guest

    Domyślnie

    no to kolego wytłumacz mi jak można zabezpieczyć kocioł na paliwo stałe otwartym naczynkiem zbiorczym w układzie zamkniętym daj jakis link albo nie wież kolegom . pzdr.

  4. #24

    Domyślnie

    Gościu temat jest taki iż nowa norma dopuszcza stosowanie "specjalnie zabezpieczonych" kotłów na paliwa stałe do pracy z instalacją w układzie zamkniętym ale to tylko z pozoru jest takie proste czy aby na pewno producenci oferujący kotły na paliwo stałe do pracy w układzie zamkniętym stosują sprawdzone rozwiązania i fakycznie one zabezpieczą kocioł.A tak swoją drogą to kolejna kalka normy z unii pyanie czy dobra.
    dla ciekawych http://www.polskiinstalator.com.pl/a...tly_na_pal.htm

  5. #25
    Guest

    Domyślnie

    no i gdzie tam macie napisane o otwrtych naczyniach wzbirczych za 80-100 złociszy. jezeli zbiornik mialby przejąc ciepło z kotła to musi mieć pojemność 50l l na 1 kW czyli kociołek o 10kW musi być podłączony do zbirniczka 500l a nie do naczynka wzbiorczego otwartego za 80-100 zlociszy bo wtedy to powstaje nam układ otwarty. pzdr

  6. #26
    Docent Rurka
    Guest
    Docent Rurka

    Domyślnie

    Oj Gościu Gościu masz już dobrze w czubie To ja Tobie zadam pytanie:Jak posłodzić herbatę solą ,aby była słodka?

  7. #27
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Docent Rurka
    Oj Gościu Gościu masz już dobrze w czubie To ja Tobie zadam pytanie:Jak posłodzić herbatę solą ,aby była słodka?
    masz rację stary takie pytania stawia sier. gilowska hehehe układ zamkniety zabezpieczony otwartym naczyniem wzbiorczym heheheh stary podaj link. pzdr.

  8. #28
    Docent Rurka
    Guest
    Docent Rurka

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    Cytat Napisał Docent Rurka
    Oj Gościu Gościu masz już dobrze w czubie To ja Tobie zadam pytanie:Jak posłodzić herbatę solą ,aby była słodka?
    masz rację stary takie pytania stawia sier. gilowska hehehe układ zamkniety zabezpieczony otwartym naczyniem wzbiorczym heheheh stary podaj link. pzdr.

  9. #29

    Domyślnie

    Sier.Gilowska stawia tezę iż aby kocioł na paliwo stałe pracował w układzie zamkniętym wymagane są skomplikowane systemy zabezpieczenia. a można go zabezpieczyć łatwo (kocioł a noe cały układ kocioł + instalacja odbiorcza) naczyniem otwartym.

  10. #30
    Sier.Gilowska
    Guest
    Sier.Gilowska

    Domyślnie

    Cytat Napisał czakur
    Sier.Gilowska stawia tezę iż aby kocioł na paliwo stałe pracował w układzie zamkniętym wymagane są skomplikowane systemy zabezpieczenia. a można go zabezpieczyć łatwo (kocioł a noe cały układ kocioł + instalacja odbiorcza) naczyniem otwartym.
    Tak,tylko niektórym trudno to pojąć.

  11. #31
    sierż. Czereśniak
    Guest
    sierż. Czereśniak

    Domyślnie

    No tak, ale to są dywagacje typu czy szklanka jest do połowy pusta, czy do połowy pełna. Jeśli cały system grzewczy (kocioł + instalacja) to jedność, to dołączanie naczynka powoduje jego otwartość, tzn. przejmuje wady układu otwartego, posiadając zalety układu zamkniętego. I chyba nie będziemy się spierać, czy zabezpieczenie kotła czy instalacji naczynkiem "otwiera" instalację? Ja odbieram, że tak. A jeśli ktoś zaczyna wymyślać, to demagogizuje (bez obrazy).

  12. #32
    Sier.Gilowska
    Guest
    Sier.Gilowska

    Domyślnie

    Mówiłam tylko i wyłącznie o zabezpieczaniu kotłow na opał stały i problemów z tym związanych których możemy uniknać.Ale jak widzę problemy to nasza polska specjalność,czego dowodem są te wszystkie posty.Lubicie problemy,nie mozecie bez nich zyc-Wasza prywatna sprawa.Zabezpieczajcie dalej kotły na paliwa stałe naczynkami przeponowymi.Tylko jedna uwaga.Za te zabezpieczenia nieprawidłowe odpowiada nie producent kotła, nie handlowiec tylko firma montujaca dany kocioł.Ja temat wyczerpałam.Uśmiechów samych życzę.

  13. #33

    Domyślnie

    Chodzi o system jedna instalacja dwa kotły jeden na gaz lub olej a drugi na paliwo stałe. w świetle tej nowej normy nie ma żadnego problemu tylko bo kupić taki kocioł to żaden problem tylko potem wykonaj (i za jaką kasę) instalację do jego zabezpieczenia (kotła na paliwo stałe) aby go wlączyć do zamkniętej instalacji. A w/w norma coś takiego dopuszcza.

  14. #34

    Domyślnie

    Sier.Gilowska
    Wypadałoby aby instalatorzy umieli oddzielić kiedy się mówi o kotle (źródle) a kiedy od insatalacji odbiorczej.
    ale chyba dla większość mówi o jednym i drugim jednocześnie.
    Ale chyba nie powinienem się wypowiadać bo nie jestem żadnym instalatorem tylko czytam i myślę i lubię wiedzieć o czym mówią fachowcy, których miałem na budowie.

  15. #35
    GooSC
    Guest
    GooSC

    Domyślnie

    Postanowiłem zrobić remont domu.Mam kocioł na wegiel (miałem).Instalator od wod-kan i co.poradził żeby zlikwidować naczynie otwarte i rury biegnące do niego bo to przeżytek,a rury szpecą.I tak zrobilismy.Kocioł miał tylko 5 lat.Na naczyniu zamknietym pracował dwa dni.Sprzedawca powiedział,ze na weglu takie kotły-FE chodzą po 20 lat,ale w układzie otwartym.Coś z tą nowoczesnością przesadzamy.Czesc

  16. #36
    Guest

    Domyślnie

    Ludzie nie podłączajcie kotłów na paliwo stałe w systemie zamkniętym zabezpieczonym zamkniętym naczyniem przeponowym. Jezeli nie ma zaworu bezpieczeństwa i poduszka powietrzna "ujdzie" z naczyka to nic nie chroni was od wybuchu. Macie bombe w kotłowni. Tak jak zamknięta butelka z piwem pęka po włożeniu do lodówki tak samo dzieje się z kotłem.

  17. #37
    Gosćć
    Guest
    Gosćć

    Domyślnie

    Chyba chodzi Ci o zamrażarkę nie lodówkę.Z lodóweczki piwko jest oki

  18. #38
    Guest

    Domyślnie

    chodzi mi o coś takiego gdzie temp. jest poniżej zera

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Bio

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie Gosć_

    Wiem wiem,dlatego poprawiłem Cię
    życzliwość jest w cenie, jednak czasami nerwy puszczają.....

  20. #40

    Domyślnie

    No i macie rację tylko się okazuje iż ci co tworzą normy a szczególnie te kalkowane z uni piszą takie przepisy.
    Dobrze że mamy jeszcze zdrowy rozsądek i poczucie bezpieczeństwa.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony