dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Duże przeszklenia i szyby bezpieczne dla dzieci (pakiety 3 szybowe) a przenikalność U

    Hej,

    postanowiłem założyć ten wątek, ponieważ nie znalazłem przez ostatnie 3 godz. nic konkretnego na temat bezpieczeństwa dzieciaków w domach gdzie montujemy dzisiaj duże przeszklenia, a jednocześnie chcemy zapewnić naszym przegrodą najlepsze właściwości cieplne.

    Otóż mam w domku 2 duże okna od podłogi prawie pod sufit 1500 x 2300 oraz przesuwne okno 2800 x 2300.
    Zamówiłem okna, ale facet w salonie zabił mnie pytaniem, czy ma doliczyć szyby bezpieczne.

    Generalnie po dużych negocjacjach wyszło, że do fixa dajemy od wewnątrz szybę klejoną 2x3mm w pakiecie 3 szybowym, oraz dla przesuwki tarasowej po obu stronach szkło bezpieczne klejone 2x3mm za dopłatą 1200 zł. Niby to nie dużo, i zgodziłem się na tę dopłatę. Ale moje wątpliwości wzbudził fakt, że współczynnik przenikania ciepła wzrasta przy zastosowaniu klejonych szyb, ponieważ zmniejsza się szczelna wypełniona argonem.

    - dla naszego standardowego pakietu 3 szybowego mielibyśmy dla szyby U = 0,6 (szyba 4/12/4/12/4).
    - dla pakietu 3 szybowego i szyby 2x3/10/4/10/2x3 przenikalność wyniesie około u = 0,8
    - dla pakietu 3 szybowego i szyby 4/12/4/10/2x3 przenikalnosc wyniesie około u = 0,7

    (współ. U - wg. Pana z salonu okien)

    I oto mój dylemat. Chciałem mieć jak najlepsze okna pod kątem przenikalności. Ale czy, przy zastosowaniu klejonki te całe pakiety 3 szybowe nie tracą już trochę na znaczeniu? Czy opłaca się wchodzić w tak duże koszty, w imię zasady, że posiada się 3 szyby?

    Szerokość pakietu nie da rady zwiększyć, bo profil PCV ma pewne ograniczenia aby wyglądał jako tako.


    Pozdrawia wszystkich, którzy zechcą konstruktywnie rozchwiać moje wątpliwości

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    masz inne wyjście
    zamówić ciepłe szyby a później, tuż przed zamieszkaniem, nakleić na nie folię - spełnia funckcję zabezpieczenia dzieciaków a na termice nic nie tracisz
    W sumie dobrze że założyłeś taki wątek - mam pewną obserwacją i ona jest zatrważająca
    Coraz częściej w projektach są duże by nie powiedzieć ogromne przeszklenia i w pogoni za oszczędnością na tym etapie zapomina się o BEZPIECZEŃSTWIE żyjących w domu ludzi. I bynajmniej nie chodzi tylko o dzieci - dorośli czasem potrafią także cuda wyczyniać mając nadmiar c2h5(OH) we krwi
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    zapomina się o BEZPIECZEŃSTWIE żyjących w domu ludzi. I bynajmniej nie chodzi tylko o dzieci - dorośli czasem potrafią także cuda wyczyniać mając nadmiar c2h5(OH) we krwi
    Nie zawsze, miałem klienta który przemyślał i bardzo precyzyjnie określił w których oknach laminat ma być od zewnątrz (terytorium zabaw dzieci-boisko) a w których od wewnątrz (terytorium zabaw dorosłych)

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    masz inne wyjście
    zamówić ciepłe szyby a później, tuż przed zamieszkaniem, nakleić na nie folię - spełnia funckcję zabezpieczenia dzieciaków a na termice nic nie tracisz
    Jareko, czy możesz bardziej rozszerzyć, ten temat z folią. Już kiedyś myślałem o tym, aby okleić szybę folią, tak jak zabezpiecza się szyby w samochodach (jednostronnie folia).

    Mam tylko kilka pytań:

    Czy taką folie da się samemu przykleić, czy trzeba firmę do tego nająć?
    Jaki to koszt tej foli z przyklejeniem?
    Czy folia nie będzie żółknąć po kilku latach od słońca?
    Czy to wystarczające zabezpieczenie przed wypadnięciem wybitej szyby z ramy?

    Jest jeszcze opcje z hartowaniem szkła. Dopłata do hartowanego szkła 4mm w tej samej cenie co klejenie 2x3mm. Przenikalność wtedy zostaje nie zmieniona, ale jak rozumiem, żeby się dobrze zabezpieczyć to trzeba zahartować wszystkie 3 szyby a nie 1 lub 2 szt. więc koszt rośnie jeszcze bardziej.

    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dasal Zobacz post
    - dla naszego standardowego pakietu 3 szybowego mielibyśmy dla szyby U = 0,6 (szyba 4/12/4/12/4).
    - dla pakietu 3 szybowego i szyby 2x3/10/4/10/2x3 przenikalność wyniesie około u = 0,8
    - dla pakietu 3 szybowego i szyby 4/12/4/10/2x3 przenikalnosc wyniesie około u = 0,7

    (współ. U - wg. Pana z salonu okien)

    I oto mój dylemat. Chciałem mieć jak najlepsze okna pod kątem przenikalności. Ale czy, przy zastosowaniu klejonki te całe pakiety 3 szybowe nie tracą już trochę na znaczeniu? Czy opłaca się wchodzić w tak duże koszty, w imię zasady, że posiada się 3 szyby?

    Szerokość pakietu nie da rady zwiększyć, bo profil PCV ma pewne ograniczenia aby wyglądał jako tako.


    Pozdrawia wszystkich, którzy zechcą konstruktywnie rozchwiać moje wątpliwości
    Szyba na dwóch ramkach 12 mm ma U=0,7 , na 10mm 0,8, ten pakiet na 10mm +12mm coś pomiędzy. Ramka 10mm przy dużych powierzchniach stwarza zagrożenie zetknięcia się tafli przy wysokim ciśnieniu.
    Przy takich parametrach pakietów trzyszybowych niewielka korzyść z ich zastosowania i lepiej chyba zrobić 2-szybowy na ramce 16 lub 18mm. Mniejsza waga, niższa cena a realnie niewiele gorsze U. Ewentualnie zmień profil na taki który pozwoli zapiąć grubszy pakiet.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    IVO - generalizuję dlatego że takich klientów którzy nad tym myślą jest naprawdę znikomy odsetek. Jest tylko pogoń za najtańszymi oknami a najdroższymi kafelkami do łazienki
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #7

    Domyślnie

    ..zawsze można zrobić taki pakiet bezpieczny z kryptonem , tylko cena pewnie "nieco" podskoczy. Ale parametry bedą lux - przynajmniej przez kilka lat...

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    środkowa szyba nie jest hartowana, hartowane są zewnętrzne - chyba że na specjalne zamówienie ale tego nie jestem pewny - zapytaj Charliego - on tu jest szpeniem od szyb
    Najlepiej niech foliuje ten kto robi to zawodowo - zrobi co dobrze, wyjmie szybę, da folie po całości a nie tylko do uszczelki (zabezpieczy tym samym przed odklejaniem sie folii na przyszłość) i działa to tak samo jak folia miedzy szybami - trzyma kawałki szkła w całości
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony