dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 54
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Przem79

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Sztutowo
    Kod pocztowy
    82-110
    Posty
    20

    Wink styropian z frezem czy bez???

    Jak w temacie jaki styropian polecacie z frezem czy bez frezu??? jakie są zalety a jakie wady?

    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    powyżej 12cm frez to strata pieniedzy
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #3

    Domyślnie

    2 warstwy na przekładkę , czy 1 warstwa z frezem - efekt podobny. wybór należy do ciebie. W obu przypadkach dokładność klejenia i mocowania zdecyduje o jakości ocieplenia ( jak chcesz porównać to zrób 1 ścianę z frezem , drugą na mijankę 2 warstwy i TERMOWIZJA ). Amen.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie wiem, czy 2 warstwy na elewacji mają sens. Pójdzie sporo kleju a wszystko będzie tylko cięższe.
    Bez frezu jest OK. Tylko płyty trzeba szczelnie dociskać, ewentualne szczeliny wypełniać dokładnie pianką niskoprężną.

  5. #5

    Domyślnie

    Jestes pewien że potrafisz wypełnić całą szczelinę pianką niskoprężną na pełna grubość płyty stryropianowej np. 15-20 cm ( chciałbym to zobaczyc ) a jeśli wypełnisz ją tylko na 5-10 cm to wobec zmniejszenia grubosci izolacji w szczelinie tworzy się niewielki mostek ( a jeśli jest ich sporo - tyle ile polączeń płyt to mają już istotny wpływ na jakość ocieplenia ). Doskonale to potem widać przy termowizji. Powtarzam - jedna warstwa z frezem lub 2 warstwy na przekładkę jest znacznie lepszym rozwiązaniem

  6. #6

    Domyślnie

    czasami trzeba płytę dociąć albo przeciąć na pół.. i już po frezie więc chyba strata kasy

  7. #7

    Domyślnie

    A co robisz z drugim kawałkiem przeciętej płyty który też ma frez - wyrzucasz ( bo nie lubisz frezu ), czy też możesz go uźyć ?

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    s9 pat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-905
    Posty
    298

    Domyślnie

    nie bardzo rozumie stosowanie systemu na przekładkę - czy chodzi ci o druga warstwe styropianu? mam nadzieje, że nie

    Ogólnie styropian frezowany to w latach 90 był stosowany w niemcowni na wielgaśnych blokach i tam sporo tego wracało na przemiał do fabryki (pracował moj przyszly tesc) u nas z racji oszczednosci jedzie sie z koksem na zwyklym. O ile plyty beda równe i wykonanie staranne, o tyle myślę, że przy termowizji zbyt duzych strat niepowinno byc. Swoja droga czy ITB dopuscil już pianę do stosowania w BSO?

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A ja nabyłem dwa tygodnie temu (wczoraj przywieźli) 48 m3 styro 20 cm z frezem za 95 zł. za m3. Gdzie tu jest strata kasy przy frezach, bo nie rozumiem?
    Styro firmy MAGBUD.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał tfor Zobacz post
    A ja nabyłem dwa tygodnie temu (wczoraj przywieźli) 48 m3 styro 20 cm z frezem za 95 zł. za m3. Gdzie tu jest strata kasy przy frezach, bo nie rozumiem?
    Styro firmy MAGBUD.
    Ja też jakoś tego nie mogę zrozumieć, i również kupował będę taki jak kolega styropian, dobra cena

    Odnośnie odpowiedzi z frezem czy bez jestem jak najbardziej za tym aby styropian posiadał frez - który w przypadku wykonania izolacji termicznej budynku niweluje cześć mostków termicznych powstałych by, w wyniku jego braku.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    cena uzyskana dzięki negocjacjom typu NETIA

  12. #12

    Domyślnie

    A dlaczego nie dwie warstwy ? Co się strasznego stanie ?

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    A dlaczego nie dwie warstwy ? Co się strasznego stanie ?
    Kłopot z klejeniem konieczność użycia dobrego kleju wiążącego izolację, dodatkowy wydatek na klej , podwójna praca, wydaje się ze to kilka argumentów przemawia za słusznością użycia styropianu frezowanego.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    edomek

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    111
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Tylko frez frezowi nierówny:/
    Bardzo ładnie łączy się styropian z frezem na pióro-wpust. Styropiany frezowane na zasadzie schodka to wg mnie nie najlepsze rozwiązanie.
    Z frezem p-w wychodzi bardzo ładna i równa powierzchnia, polecam

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał edomek Zobacz post
    Tylko frez frezowi nierówny:/
    Bardzo ładnie łączy się styropian z frezem na pióro-wpust. Styropiany frezowane na zasadzie schodka to wg mnie nie najlepsze rozwiązanie.
    Z frezem p-w wychodzi bardzo ładna i równa powierzchnia, polecam
    A jaki producent oferuje tego typu styropian?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał tfor Zobacz post
    cena uzyskana dzięki negocjacjom typu NETIA
    tfor,

    Styropian kupowałeś bezpośrednio w Magbudzie (jak sądzę po zdjęciu) czy przez jakiś skład? W którym oddziale?

  17. #17

    Domyślnie

    Przy grubości izolacji 20 cm i więcej mogę powierdzieć problem z jedną grubą plytą, konieczność użycia dobrego kleju , droższy styropian frezowany itp.
    A mocowanie steropianu w murze trójwarstwowym bez szczeliny dylatacyjnej nawet bez kleju ( tylko na kotwach łączącuych mur nośny z osłonowym ) jest OK>
    Ostatnio edytowane przez surgi22 ; 08-03-2011 o 15:39 Powód: literówka

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    Co do firmy MAGBUD nie polecam.
    Marnej jakości, krzywy, nie trzyma wymiarów, niektóre płyty były w kształcie klina z jednej strony 50cm a z drugiej 49.

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Kupowałem nawet nie wiem przez kogo, bo znalazłem info na allegro, a reszta była na telefon. To był jakis pośrednik. Szczegółów się nie podaje w sieci z wiadomych względów. Siła perswazji (NLP) i umięjętności negocjacyjnych się kłania.
    Cztery płyty ułożyłem i nie widziąłem żandych krzywizn. A mając frez 4 cm. to róznica 1 czy 2 cm nie ma znaczenia. Poza tym, można zawsze uzupełnić z boku pianką. Zobaczę jak będę układał.
    surgi22 - ja nie miałem droższy, bo zapąłciłem 95 za m3 a reszta rynku krzyczała od 125-135 za m3. Więc zawsze lepeij mieć z frezem niż bez.
    Ostatnio edytowane przez tfor ; 09-03-2011 o 08:15

  20. #20

    Domyślnie

    Ty tfor nie miałeśdroższego steropianu z frezem, ale czy jesteś w stanie zaoferować każdemu chętnemu użytkownikowi forum takie same warunki ? Czy to że udało ci się dostać coś taniej ma przekonać resztę że tak jest lepiej i mają płacić drożej ? ? uczciewiej jest powiedzieć - jeżeli macie szansę kupić steropian z frezem w dobrej cenie darujcie sobie steropian prosty ( np ułożony w dwie warstwy ), jeżeli nie jesteście dość sprytni ( lub nie jestescie znajomymi królika ) i musicie dopłacic za frez 5-10% to użycie 2 warstw ( na przekładkę ) jest sensownym rozwiązanem.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony