dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 54
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    s9 pat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-905
    Posty
    298

    Domyślnie

    ja bym zaczal od pytania jakie sa sciany - proste czy krzywajdy

    klejenie styropianu na styropian jak i inne kanapki jest w powaznych inwestycjach zabronione.

    Magbud to syf na calej linii.

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    Są też inne syfy w podobnej cenie
    Kwestia wyboru

    Proponuje kupić po paczce styr. różnych producentów i porównać.
    Ostatnio edytowane przez michal_mlody ; 09-03-2011 o 21:33

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Odpowiadajac na powyższe. Kiedy mieliscie w ręce i robiliście styro Magbuda? Ja musiałem czekac aż dwa tygodnie, bo nie mieli mocy produckyjnych.
    Mam juz i nic nie zrobię.
    Nie kombinowałem z kupnem tylko negocjowałem. A mam już trzy przykłądy na własnej skórze, jak się zbiera oferty i negocjuje to efekty sa zawsze. To, że ceny materiałow budowlanych znowu rosną to jest efekt nie tylko wzrostu energii i materiałów ale chęci jak najszybciej się wzbogacenia. To, że pisałem wyżej sposobem netii negocjacje to sprawdźcie jak to dziąła w netii to zrozumiecie czym się to je.
    No ale jak komuś nie zalezy na kupowaniu materiałów taniej to tylko pogratulować.

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    klejenie w BSO dwoch warstw styropianu jest poważnym bledem wykonawczym.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  5. #25

    Domyślnie

    Ale w murze trójwarstwowym już nie

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    tfor
    nie musisz chwalić się, że wynegocjowałeś taką cenę. Styro Magbud czy DomStyr czy inne paści kupuje się w takich cenach.
    Organiki czy Austrotherma nie kupisz w takiej cenie
    Jak zależy Ci na kosztach to Magbud ma też kleje . Ale też nie polecam.

    Najważniejsze, że jesteś zadowolony.

    Pozdrawiam.

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dareckyy
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Stare Bielsko, Bielsko, Poland, Poland
    Posty
    306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    U mnie jest styropian bez frezu, płyty o grubości 20 cm. Szczeliny uzupełniane pianką. Jak oceniacie jakość wykonania ocieplenia?
    https://picasaweb.google.com/darek.c...10519747552578

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareckyy Zobacz post
    U mnie jest styropian bez frezu, płyty o grubości 20 cm. Szczeliny uzupełniane pianką. Jak oceniacie jakość wykonania ocieplenia?
    https://picasaweb.google.com/darek.c...10519747552578
    Styropian grafitowy widać że ma 20cm i pewnie będzie ciepło przy 0,32 co do błędów się nie wypowiem bo jestem elektrykiem, ale nie wiem czy nie popełniono błędu nie umieszczając siatki startowej(zbrojącej na styku ocieplenia i okna i drzwi) trudno to miejsce wykończyć gdy jej nie ma pod styropianem, no i trzeba było wjechać chociaż 2 cm na futrynę okna bo to jest mostek i będzie źle a to jest dobrze i mi się podoba
    To jest moja opinia a zrobisz z nią co zechcesz - najlepiej sprawdź i poczytaj o tym.
    Pozdrawiam serdecznie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010637.JPG
Wyświetleń:	715
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	50125  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #29
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dareckyy
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Stare Bielsko, Bielsko, Poland, Poland
    Posty
    306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Dzięki za Twoją wypowiedź

    Miejsca wokół okien nie są jeszcze zrobione, będzie tam przyklejona "płyta" ze styropianu o grubości 2 cm (na całej głębokości 20 cm. Pokażę to na zdjęciach jak już będzie zrobione.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareckyy Zobacz post
    Dzięki za Twoją wypowiedź

    Miejsca wokół okien nie są jeszcze zrobione, będzie tam przyklejona "płyta" ze styropianu o grubości 2 cm (na całej głębokości 20 cm. Pokażę to na zdjęciach jak już będzie zrobione.
    To trochę kłopotliwe -lepiej jest "wjeżdżać" płytą na okno
    Ale bardzo chętnie obejrzę inne zdjęcia bo są fajne - a tak spytam ile płaciłeś za ten styropian?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  11. #31
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Qter
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    396

    Domyślnie

    Hej,

    A czy lepiej dać 20 cm zwykłego białego czy 15cm grafitowego z frezem? Wstępnie licząc róznica na 100 m2 to około 550 PLN.

    PZDR

    Qter

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qter Zobacz post
    Hej,

    A czy lepiej dać 20 cm zwykłego białego czy 15cm grafitowego z frezem? Wstępnie licząc róznica na 100 m2 to około 550 PLN.

    PZDR

    Qter
    Nie patrz na cenę tylko na to co chcesz uzyskać - izolacyjność = oszczędność kasy w rozłożeniu na sezony grzewcze, frez pozwala na uniknięcie błędów w postaci przerw pomiędzy łączeniem płyt a tym samym miejsc w którym nie ma ocieplenia.
    Można położyć 30cm grafitowego z frezem i będzie gorzej ocieplony niż 10cm białego bez frezu.
    Ogólnie frez +grafit 20cm daje możliwość niższych rachunków za ogrzewanie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  13. #33

    Domyślnie

    "Można położyć 30cm grafitowego z frezem i będzie gorzej ocieplony niż 10cm białego bez frezu." - to akurat chyba nielogiczne;
    a jakaż to różnica z frezem czy bez żeby się na niego nie decydowac? 3 zł-5 zł/m3? - a zawsze będzie lepiej; no chyba że strypian kładziesz w dwóch wartwach wtedy frez nie potrzebny

  14. #34

    Domyślnie

    Po pierwsze styro z frezem ma gorsze właściwości izolacyjne (całej przegrody ) niż bez
    Po drugie nie kleimy stopianu w 2 warstwach.
    Po trzecie sprawdz parametry tego styro z frezem po 95żł/m3 - uśmiech zniknie.
    Mnie naprzykład nie stać na tanie materiały

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotnik Zobacz post
    Po pierwsze styro z frezem ma gorsze właściwości izolacyjne (całej przegrody ) niż bez
    Dowód? zdjęcia termiczne? - proszę o przedstawienie argumentu
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar olgusieniunieczka
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Łódź
    Posty
    1.960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Też nie rozumiem dlaczego styro z frezem miałby mieć gorsze właściwości. Ale chętnie się dowiem.

    To ja jeszcze chyba tylko doleję oliwy do ognia... a kołkować czy nie? Tylko proszę rozpatrzyć mój przypadek. Dom jak na avatarku- kostka także z drugiej strony. Wysokość elewacji na kostkach 4m. Część środkowa ma szerkość 10m i wys. w najwyższym pkt 9m. Dom będziemy ocieplać SAMODZIELNIE, styro 20cm z frezem.

    Kombinujemy żeby nie kołkować. Słyszałam o propozycji- wyciąć kółko styropianu srednicy kołka, gr ok 5cm- kołek i dokleić kółko. Ogranicza się tak mostki- ale litości ile to roboty! Już widzę jak wykonawcy tak robią w standardowej cenie...

  17. #37

    Domyślnie

    Czy przy frezie też się jeszcze używa pianki pomiędzy krawędziami? I jaka to powinna być pianka?

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matilde1 Zobacz post
    Czy przy frezie też się jeszcze używa pianki pomiędzy krawędziami? I jaka to powinna być pianka?
    Ale po co pianka? dobrze wykonana termoizolacja nie potrzebuje pianki - chyba, że do mocowania samych płyt nisko rozprężna w postaci kleju do styropianu.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał michcio0711 Zobacz post
    Tylko płyty trzeba szczelnie dociskać, ewentualne szczeliny wypełniać dokładnie pianką niskoprężną.
    Na przykład tutaj kolega napisał o piance - do wypełnienia szczelin czy ubytków. Nie stosuje się pianki przy ocieplaniu elewacji?

  20. #40
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Qter
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    396

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Nie patrz na cenę tylko na to co chcesz uzyskać - izolacyjność = oszczędność kasy w rozłożeniu na sezony grzewcze, frez pozwala na uniknięcie błędów w postaci przerw pomiędzy łączeniem płyt a tym samym miejsc w którym nie ma ocieplenia.
    Można położyć 30cm grafitowego z frezem i będzie gorzej ocieplony niż 10cm białego bez frezu.
    Ogólnie frez +grafit 20cm daje możliwość niższych rachunków za ogrzewanie.
    Ano właśnie. Zakładam, że ekipa położy dokładnie zarówno biały bez frezu 20 cm jak i 15 grafitowego z frezem. Parametry mają zbliżone lecz zyskuje mniejsze ościeżnice i eliminuje ewentualne mostki przy frezie. Stąd moje pytanie, czy mając to na uwadze co wybrać...

    PZDR

    Qter

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony